Galopem po plaży- gdzie nad morzem?

szekla, "cudze chwalicie, swego nie znacie" 😉
w albumie mam więcej zdjęć z tego miejsca i z drogi do niego.
jest sporo miejsc dojazdem do wody - pierwsze kilka set metrów od stajni. na ten ze zdjęć, można jechać lasem lub górą klifu - pieknie! a w drugą stronę od stajni- 10 km równiutkim wałem - po koszonej trawie nad samą wodą. tez pięknie 😉 na te nasze widoki przyjeżdżali artyści z odległych zakątków eu - więc chyba warto 😉
nie wiem jaka cena, bo nie płaciłam nigdy 😉 ani za konkretnie na "klif" (tak zwie się to miejsce bo to najwyższy klif w okolicy 😉) nie brałam kasy. sądzę, że normalna godzinowa stawka jak za jazde/teren. - tak dla szerszej info. u nas nei ma regularnej szkółki jak u sąsiadów (ale oni w tereny chyba nei jeżdżą...) ani jako takiego wynajmu - ot dla znajomych, poleconych. ja prywatnie mam tylko kp do użyczenia, ew. bryczke. ale możemy coś wykombinować- zbieraj fotografa i pisz jak chcesz 🙂
i 2... nie zaglądasz do wątku szczecińskiego - a pisalam, że robimy projekt i za friko rajdowanie kilka dni  - to wlasnie z tego spotkania zdjęcia 🙂
Przejrzałam Twoje zdjęcia z tej wyprawy i co tu dużo mówic, są piękne.Jeżdziłam w Brzózkach w tereny, ale tylko po lesie nie zapuszczałam się nigdy w te miejsca bo nie miałam takiej możliwości.Nadal przyjeżdzam do Brzózek, ale już troszkę rzadziej.Dobrze wiedziec,że u nas też można się wybrac nad wodę i mamy takie piękne widoki 🙂
Odzywam się na priv 🙂
kilka razy prowadziliśmy sąsiadom rajd do trzebieży - z zaliczeniem plaży. jakoś w listopadzie (?) były z okazji czegoś tam. widok jak ktoś się skąpał - bezcenne 😉 a tak to chyba tylko my robimy dalsze trasy, czasem widze, że jakiś hotelowicz jedzie nad zalew. ale rzadko. szkoda, bo przeciez świetny sposób na trening nawet.
bardzo mi szkoda, że mam z osobistym kuniem dość daleko (z brzózek na pierwszą plaże wlasnie z 1 km...) i pojechanie to juz większa wyprawa. ale... kolejny raz robie już samotne dłuższe trasy, coraz bardzej na luzie i szybko, więc... jak wejdziemy w trening to te pare km będzie na rozgrzewkę :P ofując, to dalej w lasy mamy jeszcze piękne jeziora, wrzosowiska i niesamowite górki i zbocza 😉 w 1 dzien można dużo zaliczyć 😉
z miesiąc temu zwiedzałam wybrzeże niemieckie - (do okolic starego warpna) - tam już woda "otwarta" - gdyby nie trzciny (ale plaże duże) to już całkiem "galopem po morzu" (no i w końcu to wody morskie nie? 😉 )
jak znajdziesz czas i ochotę - pisz 🙂 a i innym polecam!
hej, jak to jest właśnie z tymi wyjazdami konno nad morze ?
Chciałabym ze swoim koniem pojechać do jakiejś stajni ( przytulnej ) gdzie jest możliwość pojechania sobie w teren nad morze, plażę ... 🙂
Znacie ośrodki, które mają pozwolenie na takie wjazdy konno ? 🙂
hej, jak to jest właśnie z tymi wyjazdami konno nad morze ?
Chciałabym ze swoim koniem pojechać do jakiejś stajni ( przytulnej ) gdzie jest możliwość pojechania sobie w teren nad morze, plażę ... 🙂
Znacie ośrodki, które mają pozwolenie na takie wjazdy konno ? 🙂


Stajnia Pestka w Mrzeżynie. Przytulna, miła obsługa.
W czerwcu będę w Rowach. W tych okolicach jeszcze nie miałam okazji bywać więc za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczna :kwiatek: Najbliżej znalazłam Przewłokę - pensjonat Anka. Nie mam wielkich wymagań - najchętniej teren po plaży ale po lesie też moge sie pokręcić.
A co powiecie o Grzybowie ? 🙂
Jak tam z warunkami dla koni?  😉
W stajni Pestka jedzie się nad morze z większą grupą czy  można pojechać w mniej osób ?
szekla - Bez problemu w mniej można, jedynie dogadać się z właścicielką, co nie stanowi żadnego problemu, bardzo przyjemna osoba. ; )
Gillian   four letter word
23 maja 2014 15:08
Listek, dość dobre.
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
05 czerwca 2014 13:07
Szukam stajni nad morzem, gdzie mogłabym przyjechać z dwoma końmi na kilka dni w wakacje. 🙂
Myślałam o Sztutowie, są tam chyba dwie stajnie, "U Bohuna" i Mierzeja. Czy ktoś tam był (niekoniecznie z własnym koniem) i mógłby podzielić się opinią?
robakt   Liczy się jutro.
05 czerwca 2014 19:34
Jeśli chodzi teren po plaży, a raczej po zatoce puckiej to z czystym sercem polecam stajnię w Swarzewie. Umówiłam się z wyprzedzeniem, na miejscu bardzo miło, piękny widok ze stajni, już sama jazda na placu wystarczyłaby mi zdecydowanie 🙂 tereny piękne: łąki, zatoka, lekkie górki, a atmosfera i rozmowa bardzo dobra!
Londstreet   Biszkopt z czekoladą
05 czerwca 2014 20:00
Wygląda ciekawie, dziękuję, zastanowię się. 🙂
A gdzie w okolicach Świnoujścia można pojechać z dwoma końmi na weekend?
Żeby pojeździć po lasach i plaży  🙂
piotrowska   Między grzywą a ogonem
21 czerwca 2014 16:39
czy ktoś zna jakieś stadniny w Darłowie/Darłówku albo w bliskich okolicach? 🙂
Gillian   four letter word
21 czerwca 2014 16:44
piotrowska, w Kopaniu jest stajnia z wyjazdami nad morze.

http://www.kopan.pl/stadnina-koni.html
piotrowska   Między grzywą a ogonem
21 czerwca 2014 17:45
:kwiatek:
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
07 lipca 2014 15:21
Bobolin- Ranczo Mustafa. 60 zł/ h.
Zapłacone za godzinę, która okazała się 45 min. Na samej plaży galop wodą parę minut, nawrót - galop po wydmie i kawałek po plaży. I powrót do domu. Gdybym nie poprosiła o zostanie jeszcze chwilę na plaży i pokręcenie się po brzegu do zdjęć, to "godzina" trwałaby jeszcze krócej. I tak, na plaży spędziłyśmy całe 20 min. Mocny niedosyt czuję.
Konie zadbane, atmosfera też miła. 
 
W czerwcu będę w Rowach. W tych okolicach jeszcze nie miałam okazji bywać więc za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczna :kwiatek: Najbliżej znalazłam Przewłokę - pensjonat Anka. Nie mam wielkich wymagań - najchętniej teren po plaży ale po lesie też moge sie pokręcić.



I znalazłaś coś? Za 2 tygodnie jadę do Rowów i chyba na planach co do terenu na plaży się skończy bo jakoś nie mogę nic namierzyć...
Ja mogę polecić w okolicy Międzyzdrojów/ Kamienia Pomorskiego gospodarstwo agroturystyczne Pod Kogutem
http://www.podkogutem.dziwnowek.pl/
Byliśmy tam na weekend, co prawda ze swoimi końmi ale bardzo fajnie. Bliziutko do zatoki Wrzosowskiej (dosłownie rzut beretem od stajni) , woda w zatoce płytka (do kolan) na 200m od brzegu ( co prawda nie udało nam się pojeździć w niej ze względu na sporo kitesurferów a konie młode to odpuściliśmy temat) a do morza jakieś 6 km, kawałek przez boisko do, później alejką dębową do asfaltu a za asfaltem już las i plaża także można spokojnie kłusować i galopować.


udorka

Za małolata jeździłam co roku do Ustki i tam właśnie kilka razy pojechałam w teren na plaże ze stajni Anka i wówczas mi się podobało, aczkolwiek to było ponad 10 lat temu więc nie wiem jak jest teraz. W samych Rowach też była stajnia 'Rumak' - taka prowizorka troche, stanowiska porobione w oborze, z 5 koni mieli - nie wiem czy to jeszcze istnieje. Jak pojechałam w teren nad morze to byłam tylko ja i instruktorka (mniej więcej w moim wieku 15-16 lat na oko) i co chwile galop, między turystami, po głębokim piachu.. nie patrzyła na nic. W Ance wówczas taki starszy Pan prowadził tereny i na pewno był bardziej odpowiedzialny.
[quote author=nymeria link=topic=7854.msg2100264#msg2100264 date=1400703151]
W czerwcu będę w Rowach. W tych okolicach jeszcze nie miałam okazji bywać więc za wszelkie podpowiedzi będę wdzięczna :kwiatek: Najbliżej znalazłam Przewłokę - pensjonat Anka. Nie mam wielkich wymagań - najchętniej teren po plaży ale po lesie też moge sie pokręcić.



I znalazłaś coś? Za 2 tygodnie jadę do Rowów i chyba na planach co do terenu na plaży się skończy bo jakoś nie mogę nic namierzyć...
[/quote]
Jestem ze Słupska a okoliczne staje raczej znam. Może coś pomogę 😀
1. Stajnia w okolicach Rowów, konkretniej Bałamątek- posiadają wyjazdy na plaże, cenowo nie orientuje się zbytnio nazywają się chyba SREBNA PODKOWA.
2. Stajnia ANKA w Ustce- teraz trwają obozy ale nad morze też zabierają, tylko że ciężko ze swoim koniem..
3. FOLWARK KARŻCINO znajduje się on na trasie SŁUPSK-ROWY- również odbywają się obozy ale w tatmtym roku na plaże jeździli normalnie cena 70 zł troszkę się jedzie ale przyjemnie 😀 Byłam próbowałam 😀
4. Stajnia w Pęplinie PASJA też raczej posiadają wyjazdy w teren 🙂 NA drodze do Ustki.
5. I Łeba to NOWĘCIN SENNY I MACIUKIEWICZÓW, nie wiem jak Ci drudzy ale Senny polecam.
Myślę że pomogłam 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
25 lipca 2014 15:07
Szukam stajni nad morzem, w okolicach mierzei wiślanej, w której można wypożyczyć konie do sesji zdjęciowej na plaży. Sesja ślubna więc dobrze by było, gdyby dało radę w strasznej białej kiecy na konia wsiąść  😁 plus jakieś galopy po wodzie itp.
Zna ktoś jakąś stajnie gdzie można by to załatwić ???  :kwiatek:
udorka, tak, znalazłam dwie stajnie w Bałamątku (stajnia pod srebrną podkową) i folwark Karżcino - obie widziałam przejazdem. Niestety z przyczyn niezależnych nie pojeździłam czego żałuję bardzo. Z mapy okolic, które są rozmieszczone na szlakach turystycznych wytropiłam jeszcze jazdy w stajni w miejscowości Smołdzino po drugiej stronie jeziora Gardno. Wszystkie są do wyguglania więc pewnie można zadzwonić i dopytać o szczegóły.
Stajni w samych Rowach, o której pisze amazonka*, nie znalazłam, może była sezonowa
Czyli coś się znajdzie 😉 Miłego wypoczynku!

5. I Łeba to NOWĘCIN SENNY I MACIUKIEWICZÓW, nie wiem jak Ci drudzy ale Senny polecam.
Myślę że pomogłam 😉



Też polecam Sennego 🙂
Dzięki bardzo, ten Bałamątek wydaje się być ok  :kwiatek: ale zobaczymy jak to będzie w praktyce, zdam relację 🙂
Bobolin- Ranczo Mustafa. 60 zł/ h.
Zapłacone za godzinę, która okazała się 45 min. Na samej plaży galop wodą parę minut, nawrót - galop po wydmie i kawałek po plaży. I powrót do domu. Gdybym nie poprosiła o zostanie jeszcze chwilę na plaży i pokręcenie się po brzegu do zdjęć, to "godzina" trwałaby jeszcze krócej. I tak, na plaży spędziłyśmy całe 20 min. Mocny niedosyt czuję.
Konie zadbane, atmosfera też miła. 
 


A kiedy byłaś?
ja w okolicach 19 lipca, pojechałam na teren z dzieciakami, bardzo fajny z resztą.
Ilość galopu zależy od tego jaki jest brzeg, nie raz nie można pogalopować długo brzegiem, bo się mocno konie zapadają, może to była taka sytuacja?
Nie mniej jednak ja wtedy zawsze robiłam więcej galopu w lesie.

Broń Boże nie wybielam ich, choć dobrze słyszeć od kogoś "z zewnątrz", że konie zadbane 😉
Thymos osobiście byłam w tym terenie jako 3. Jak dla mnie był to normalny teren. Nie napisze teraz co do minuty czy była pełna godzina ale na pewno nie tak skrócona.
A galop był i po plaży i po wydmie - jeśli ktoś odczuwa braki, cóż....

ale koniec  🚫  😉
klapcio89   Walczący z cieniem...
29 lipca 2014 13:29
Orientuje się ktoś gdzie w pobliże Jastarni pojeździe konno?  🙂 chodzi mi o teren nad morze 🙂
Prawda jest taka, że galop po plaży to niezła atrakcja i niesamowite przeżycie.
Tylko, że te konie chodzą w teren rano i wieczorem, do tego jazdy na placu...
Kiedyś było o wiele gorzej z ich utrzymaniem, bo były o wiele mocniej eksploatowane. Teraz jest poprawa w wyglądzie tych wszystkich koni.
Piasek na wydmach (jeśli nie jedziesz obok ścieżki) jest bardzo grząski i głęboki, nie można tam za bardzo poszaleć.
Co do ilości galopu, czy dużo czy mało, to pojęcie względne 😎
Znajdzie się jakaś godna polecenia stajnia w okolicach Chałup? Jadę tam na wakacje i szczerze mówiąc nawet nie orientuję się jakie miejscowości są obok, a po wpisaniu w wyszukiwarkę "Chałupy" w różnej formie nic nie wyskakuje 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się