Stajnie w Lublinie

.
No właśnie nie ma konkretnych przepisów czy wolno czy jednak nie. Znalazłam podręcznik komisarza FEI i tam jest rozdział o niewłaściwym traktowaniu koni.
NIEWŁAŚCIWE TRAKTOWANIE jest zdefiniowane jako działanie w sposób mogący spowodować ból lub dyskomfort konia. Oznacza to działanie lub zaniechanie, które powoduje lub może powodować ból lub niepotrzebny dyskomfort konia.
Więc w sumie skoki na wypięciu można by pod to podciągnąć, bo nie sądzę że jest to dla konia komfortowe. Wiadomo, po to są patenty żeby ich używać kiedy to konieczne, ale z głową 🙂

A żeby nie zostawiać brzydkich niedomówień - chodzi mi o konie z Apisu (przygotowana do startu była może 1/3, estetycznie niemal żaden), Arveny i jednego bodajże ze stajni Dakar.

Chodzi o stajnię Dakar - nie mam do Ciebie pretensji, ale jakbyś mogła powiedzieć, który koń i jeździec.
Dla ułatwienia - Kalinka i Wiktoria (gniada kucka) LL
Karat i p.Anna (gniady, wysoki małopolak) LL i L
Hetmanka i p.Dominika (gniada małopolaczka) L i derby
Chcę po prostu poznać opinie 🙂
czy stajnia w Świdniku- Zadębie to Kenter czy pomyliłam? wie ktoś coś na temat te stajni? 👀
.
Wiktoria jest świeżo po BOJ, to drugi start w zawodach i jej i konia.
Fakt - Karat miał II miejsce, nie wyłamał ani nie zrzucił 🙂
czy stajnia w Świdniku- Zadębie to Kenter czy pomyliłam? wie ktoś coś na temat te stajni? 👀


Na Zadębiu są dwie stajnie: Kenter i mała stajnia pensjonatowa - jak coś zapraszam na pw 😉
ze spóźnionym zapłonem, bo nie miałam czasu, ale mam kilka zdjęć z pszczelej, może ktoś się znajdzie 🙂
https://plus.google.com/photos/114002156355575865633/albums/5884448086839865729?authkey=CNKZ5MG08Nb1QA
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
01 czerwca 2013 15:13
koola Ty stoisz teraz za piwopolem?  😉
smarcik stoję, stoję i to już od roku (po paru nie fajnych incydentach w trybie ekspresowym zabrałam konia z Kalinówki) i myślę, że Mańkowi się podoba 🙂
Witam,
chciałabym uzyskać wasze opinie o stajni Wieża Dominów.
Głównie chodzi mi o warunki ( hala , wybiegi, higiena boksów itp.) Kto tam trenuje. Jaka jest atmosfera i takie rzeczy  😉



Pozdrawiam.
slw95   żyj i pozwól trwać
04 czerwca 2013 06:26
faraon, foumowa esperado tam trzyma konia, może napisz do niej pw? 🙂
faraon Dla mnie jest fajnie 🙂 Cudowni ludzie. Trenerzy/Instruktorzy : p.Bocian, p. Ewelina Polska, p. A.Duszyńska 😉
Hala jest i to całkiem spora. Nie jeżdżę tam ani nie trzymam konia więc trudno mi jest wypowiedzieć się z punktu widzenia pensjonariusza. Taki tylko uwagi 'widziane'. Ewentualnie podpytam jeszcze koleżanki jak tam jest i dam znać  🏇
Jeśli jest ktoś zainteresowany to obecnie w Bystrzejowicach jest jeden wolny boks a pod koniec czerwca zwalnia się kolejny.
Ja ze swojej strony stajnię bardzo polecam  😀
faraon Niestety na razie brak boksów u nas więc i wypowiadać się nie ma co  😉
Wybiera się ktoś może do OJ DAKAR (Trzeciaków k.Mełgwi, za Świdnikiem) na Dzień Dziecka 🙂
Ma być fajnie, zapraszam z dziećmi. Dużo atrakcji, można fajnie spędzić sobotę. Więcej info na priv.

Potrzebuję adresu mailowego do stajni Arizona. Ten z ich strony nie dziala, na facebooku nie odpisują. Najlepiej na priv
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 czerwca 2013 19:45
Jeśli jest ktoś zainteresowany to obecnie w Bystrzejowicach jest jeden wolny boks a pod koniec czerwca zwalnia się kolejny.
Ja ze swojej strony stajnię bardzo polecam  😀



A jaki koń wyjechał i jaki wyjeżdża? Kurcze, wszystkie zmiany mnie omijają, może następnym razem nie zastanę własnego  🤔wirek:
Wyjechała jakiś czas temu Dafnis a kolejny boks zwalniam ja. Na wakacje zabieram konia do siebie i już nie wracamy w przyszłym roku. A Twój koń jeszcze parę godzin temu był na swoim miejscu 😉
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
12 czerwca 2013 20:24
Szkoda, że już nie wracacie  🙁 (jeśli wolno spytać- w ogóle do Lublina nie wracacie, czy po prostu zmiana stajni?)
Zmiana stajni. Jednak muszę zdecydować się na postawienie konia gdzieś bliżej. W godzinach szczytu czasem jadę 1,5 godziny w jedną stronę i powoli już jestem tymi dojazdami zmęczona. Gdyby nie to nie zdecydowałabym się na pewno na wyniesienie.
Pojawiły się propozycje zawodów regionalnych i towarzyskich w Spiczynie.
http://www.lzj-konie.pl/files/130622Spiczynpr.pdf

Wybiera się ktoś ?
Arabeczka
Dojazd do Bystrzejowic nie jest taki zły. Mi zajmuje max 45min, zazwyczaj mieszczę się w 1/2h, a mieszkam na LSM i muszę pokonać po drodze ul. Głęboką😀
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
14 czerwca 2013 10:19
Jak ktoś ma samochód to może nie jest. Gorzej, jeśli trzeba radzić sobie autobusem- teraz po remoncie nie wiem nawet, czy w ogóle jest jakiś przystanek w pobliżu. Dobrze, że istnieją rowery  😜
Robił ktoś dzisiaj zdjęcia w Białce? :kwiatek: 👀 🙇
Ja również poszukuję zdjęć.
Ogier Hors, wczoraj 2 x 80, dzisiaj 80 i 90.
Ponawiam pytanie co do zawodów w Spiczynie w tą sobotę!
Wypatrujcie mnie, najprawdopodobniej będę się kręcić z aparatem i gdzieś koło koni z OJ DAKAR oczywiście 🙂
Mogę komuś za fotografa służyć 🙂
Czy znalazłaby się chętna osoba,która przewiezie jutro dwa konie(wałach i klacz) z Zawieprzyc do Spiczyna(5min drogi) lub pożyczy przyczepę. Osoby zainteresowane pomocą proszę o kontakt na pw🙂
Powinnam pojawić się jutro w Spiczynie na zawodach. Będę od klasy L do N więc jeżeli ktoś chce zdjęcia,to proszę pisać,na kogo mam zwrócić uwagę. 😉
kortina spóźnione , ale gratuluje przejazdu w Białce 🙂 ( o ile nic nie poplątałam to Ty byłaś na Wiagra GB? )
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się