Kącik WKKW


W Bogusławicach chociaż podłoże nie utrudnia.


Taaa beton na pewno ułatwia...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 maja 2014 07:32
Mam pytanie odnośnie czworoboku w LL. Czy tylko to koło jedzie się ćwiczebnym czy całość? Bo nie jest napisane, że kłus roboczy anglezowany. Mam dylemat bo nie chciałabym walnąć babola.

A w wynikach z Bogo widziałam sporo eliminacji, więc coś jest na rzeczy z tą trudnością.
Całosc mozna jechac dowolnie, anglezowanym badz cwiczebnym, ale wspomniane koło trzeba wykonac w cwiczebnym


A w wynikach z Bogo widziałam sporo eliminacji, więc coś jest na rzeczy z tą trudnością.


W wynikach warto zwrócić uwagę na niemieszczenie się w normie czasu zawodników w mini LL !!!! A o niemieszczeniu się w normie we wszystkich klasach na parkurze nie wspomnę.
rider1, w sensie beton-że-beton? Czy trawa była tak sucha? W Miłosnej urzekły mnie fragmenty utwardzonych dróg w strefie najazdu, potem grząsko, potem znowu klepisko...
Bogusławice jednak "stabilniejsze" (chociaż z kolei ten piach - jak "oranica" 🙁)? Czy tam coś baardzo dziwnego było?
W każdym razie "szaleję ze szczęścia" że w centrum mamy do wyboru to co powyżej 🙁 🙁 🙁
Na widok krosu w Racocie uległam głębokiemu wzruszeniu - myślałam, że się popłaczę z zachwytu.


Mam pytanie. Tutaj - bo tylko do WKKWistów. Przeglądałam "papierowe" przepisy, fakt, że sprzed kilku lat. I znalazłam, że w skokach obowiązuje BIAŁA koszula! Coś się zmieniło? Naprawdę nie można w WKKW jechać parkuru w kolorowej? (dotychczas miałam białe, więc jakoś nie wnikałam).
halo, nadal jest to zapisane w przepisach, ale szczerze pisząc nigdy się różowych koszul nie czepiałam o ile miały biały kołnierzyk 😉

ps. przepisy sprzed paru lat się mocno zmieniły 😉
_Gaga, to ja wiem, że się zmieniły. Szukałam czegoś, co się na pewno nie zmieniło, a jakoś wolę na papierze niż na ekranie (a już dawno przestałam sobie drukować całość, z sędziowania WKKW przyszło mi się rozmyślić) i uległam "zdziwku", że (kiedykolwiek!) stało jak wół: BIAŁA.
Nigdy w to nie wnikałam, bo a) często jedzie się w marynarce b) najczęściej jedzie się po czworoboku (a w "poważnych" - w marynarce).
Jak jest na dziś? Wolałabym nie zostać  "pogoniona" gdy np. w upał wyjadę w szarej (z białym o.c.) koszulce 🤔
rider1, w sensie beton-że-beton? Czy trawa była tak sucha? W Miłosnej urzekły mnie fragmenty utwardzonych dróg w strefie najazdu, potem grząsko, potem znowu klepisko...
Bogusławice jednak "stabilniejsze" (chociaż z kolei ten piach - jak "oranica" 🙁)? Czy tam coś baardzo dziwnego było?
W każdym razie "szaleję ze szczęścia" że w centrum mamy do wyboru to co powyżej 🙁 🙁 🙁

Beton , bo podłoże takie twarde, a ten piach z kamieniami to inna z kolei historia. Kwarc na parkurze również pozostawia wiele do życzenia.

Miłosnej bym się nie czepiał.

A tak swoją drogą to już pewnie niedługo będę mógł zaprosić na kros do siebie. Podłoże na 100 % przyjazne.
rider1, to trzymam kciuki! Bardzo!
W zeszłym roku skakałam treningowo w Bogusławicach, ale trawa była szmaragdowa i podłoże - super, w sam raz elastyczne.
Tam chyba tak, jak na "naszym" łąckim hipodromie - może być beton obrzydliwy, a może być trawa, że tylko śmigać 🤔
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
27 maja 2014 16:27
W Bogo niestety jak popada jest bardzo ślisko (glina pod trawą), jak poświeci słońce to dla odmiany twardo. Jaką pogodę trafisz to tak masz 🙂 O kwarcu to nie wspominam nawet, bo to temat rzeka.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
27 maja 2014 21:09
no mnie też zdziwiło....że mając kwarc, można tak go zaniedbać, że muldy się robią :/

[quote author=Ktoś link=topic=815.msg2104554#msg2104554 date=1401221354]
no mnie też zdziwiło....że mając kwarc, można tak go zaniedbać, że muldy się robią :/


[/quote]

To nie z zaniedbania, tam jest ten problem od samego początku, tak jak napisała Constantia - temat rzeka 😉

Ja się konkretnie zdziwiłam muldy kwarcowe w jednym z dużych ośrodków. wywalić masę pieniędzy i nie dbać - bezcenne  😁 😵
fabapi czy zawody w ten weekend sie odbędą ? - pytam w związku z pogodą  :kwiatek:
Zawody w Facimiechu jak najbardziej się odbędą. Co prawda z części przeszkód (tych najbliżej Wisły) musieliśmy zrezygnować ale pozostały teren ma idealne podłoże. Mam nadzieję że nie zepsuje się przez najbliższe dni.
W tym roku utwardziliśmy podwórze więc koło koniowozów i przyczepek nie będzie błota. Dwa czworoboki staną na placu kwarcowym (bez muld😉) parkur też na kwarcu.
Pula nagród 10000zł na całe zawody czeka 🙂
Evson  nie wywiniesz się z przyjazdu, do zobaczenia w weekend🙂

My póki co mamy troszkę przygód z PZJem odnośnie papierków i licencji tak więc przydadzą sie kciuki żeby wszystko skończyło się jak należy i żebyśmy zdążyli przed weekendem.
fabapi super  😅
Magdzior haha a juz myślalam ze znowu mi sie uda  😁 To trzymam kciuki zeby PZJ szybko to ogarnął
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 maja 2014 10:03
Za 2 tyg. Jaroszówka, kogo spotkam?

Jest gdzieś live feed z Kreuth?
asior   -nothing but eventing-
31 maja 2014 11:14
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 maja 2014 11:15
Nic mi po wynikach, Pawła Spisaka chciałam obejrzeć  😕
(zwłaszcza, że ja po niemiecku to nic zupełnie)
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
31 maja 2014 20:32
Są gdzieś wyniki z Facimiechu??

Facella, w Jaroszówce Klaudia będzie startować na Darce 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 maja 2014 20:40
Makrejsza, czemu nie Ty?
O "stałych" Jaroszówkowców to nawet nie pytam  😁
Widać, kto nie jest bywalcem "dzieciowego" 🤣
Facella   Dawna re-volto wróć!
31 maja 2014 20:43
halo, no nie jestem, nie każdy musi.
edit: doczytałam, no to pogratulować 😉
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
31 maja 2014 21:43
Facella, Halo mnie ubiegła w odpowiedzi 😉 Dziękuję 🙂

To jak z tymi facimiechowymi wynikami?? Gdzieś są??

Makrejsza a są --> klik

są też na stronie listy na kros,
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
31 maja 2014 22:32
Magdzior, dzięki 🙂
zdjęcia z Facimiecha znajdziecie pod adresem:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.255886014604020.1073741839.129493250576631&type=3
w przeciągu tygodnia powinnam wrzucić już wszystkie, także obserwujcie album 🙂 zaznaczam, że nie robiłam na wszystkich przejazdach, ale mam dostęp do list startowych, więc w miarę możliwości wszystkie fotki będą podpisane. 🙂
potrzebuje ktoś może siodło ujeżdżeniowe?
Czy do CIC * trzeba miec zagrania jako para czy kon i jezdziec osobno moga miec?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się