Kącik WKKW

D+A, niech Cię broni wszelka siła od pchania się na 7! Absolutnie autostradą 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 kwietnia 2017 20:07
Tak btw, to kros w te zawody jest w niedzielę, nie w sobotę. jakby ktoś chciał przyjechać popatrzyć.
A czworoboki już w czwartek
A czworoboki już w czwartek

Czyli są dwa dni ujeżdżenia?
Łomatko. Współczuję komisarzom (ziiimno). Ja będę dopiero na kolejnych, czyli ze za tydzień 😉

Z ciekawostek: właśnie wróciłam z Anglii, gdzie byłam Stewardem FEI na zawodach WKKW na... 800 koni (osiemset). Obgonili  to w 3 dni  😲 Logistyka całości - perfekcyjna. Szczęki z podłogi nie podnosiłam przez 5 dni, bo i tak spadała z powrotem 😉
ogurek, skąd info że czworoboki już w czwartek?

Z tym zimnem to jakaś masakra, od 1,5 tygodnia próbuję się doleczyć i nie mogę. Dwa weekendy na zawodach mam być i nie mogę się rozchorować - jak?! przy takiej temperaturze... Oby przynajmniej nie padało!
No właśnie- skąd informacja o czworobokach od czwartku?

Chyba nie ma jeszcze podanych takich informacji jak np. Lista zgłoszonych, rozmieszczenie koni? Czy coś przeoczyłam?
Z propozycji?

😉 wyszło gdzieś przypadkiem w rozmowie, ale sprawdziłem w propozycjach
Ja w propozycjach widzę, że wszystkie klasy ujezdzenie mają w piątek, skoki w sobotę a w niedzielę kros.
Też nigdzie nie widzę info o czworobokach w czwartek.
CIC1* 20.04 16.30
[[a]]http://pzj.pl/sites/default/files/Sopot_CIC_21-23_04_2017_Schedule%282%29.pdf[[a]]
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 kwietnia 2017 09:52
D+A, nic nie jest jeszcze podane 🙁 ja sama w propozycjach wyczailam, ze jest kros w niedziele (a układałam juz cała uczelnie pod sobotni kros), bo na plakacie jest, ze kros w sobotę.
W Sopocie zawsze tak późno wszystko podają?
No co Wy? Wszystko jest w podlinkowanych propozycjach.
Chyba jednak od piątku zawody, z fejsa hipodromu:
Pierwsze konie już przyjechały, a my przypominamy, że od piątku, już od godz. 7.30 rano zaczynamy na Hipodromie Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

Chyba że źle podają, to mają burdel 😀
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 kwietnia 2017 11:39
_Gaga, ale listy zgłoszonych koni nie ma. Chyba, ze nie umiem szukać, a chciałabym wiedzieć kto w jakiej klasie jedzie :/
magda, od piątku lecą narodowe klasy, międzynarodowe od czwartku
Strzyga, również nie mogę znaleźć zgłoszeń. Nie wiem dlaczego tym razem nie ma ani tego ani stablingu, zawsze było wszystko sporo wcześniej 🙁 Zapytam wieczorem o co chodzi :/
Edit są zgłoszenia
I rozstawienie koni
Liczyłam na stajnię na nowym kwadracie  😂 się przeliczyłam 😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 kwietnia 2017 09:32
Nie ma przeglądu wet?
Strzyga, w CICu nie ma pierwszego przeglądu, a drugi robi się po krosie przed skokami - a tu krosem się kończy... Przeglądy są obowiązkowe w długim formacie i wtedy, gdy kończymy skokami.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 kwietnia 2017 10:52
_Gaga, a czym jest podyktowany brak pierwszego przeglądu?  Czyli, ze kon kulawy moze spokojnie zawody iść?
Strzyga, eee przepisami WKKW (i FEI i PZJ)? I nie - nie może.
W krótkim formacie nie ma czegoś takiego jak pierwszy przegląd koni.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 kwietnia 2017 11:12
_Gaga, no tak, ale wtedy eliminacja nastepuje, bo kon juz jest na czworoboku np? Dziwi mnie to o tyle, ze w skokach przeglady sa.
Strzyga, ale tylko w międzynarodowych skokach przecież. W ogólnopolskich, czy regionalnych już nie - a wysokości skaczą niejednokrotnie te same... Bez przesady.


I tak - jeśli sędziowie mają wątpliwości co do kondycji startowej konia na czworoboku, lub komisarz ma wątpliwości na rozprężalni - wzywa się weta i w uzasadnionych przypadkach - eliminuje parę.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 kwietnia 2017 11:25
_Gaga, no, ale to są międzynarodowe zawody przecież. No i 3* w wkkw to "trochę" inny kaliber niż nawet 150 na ogólnopolskich.
Coz, szkoda, dla mnie to mocno niezrozumiale.
Strzyga, powtórzę: tak mówią przepisy. W krótkiej CIC formule nigdy nie ma pierwszego przeglądu. Pierwszy robi się jedynie przed formułą długą, czyli CCI. W żadnych zawodach nie ma drugiego przeglądu jeśli kończy się krosem.
Dopiero wróciłam z zawodów WKKW na 800 koni (serio: osiemset). Nie wyobrażam sobie tam dwóch przeglądów, szczególnie że obgoniliśmy wszystko w 3 dni. I też kończyło się krosem. I też były 3*.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 kwietnia 2017 12:06
_Gaga, napisałam, ze to dla mnie niezrozumiałe z pubktu widzenia dobrostanu koni, nie przepisów.
I zdania nie zmienię.
Sopot - jakieś wyniki, zdjęcia, transmisje - ktoś coś?
Dzięki🙂

ale ustawienie kamery mają takie, no... guzik widać🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
23 kwietnia 2017 20:26
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się