Buty - "nic nie poprawia nam humoru tak jak nowa para butów"

wasia   Goniąc marzenia!
09 grudnia 2012 18:10
Zdaje się w deichamanie widziałam bardzo podobne.
Bardzo duze przeceny do70% butow UGG na www.fashiondays.pl


niestety zwykłe ugg tall kosztują ponad 600zł  😵
Czasem przeceny sa srednie, czasem mozna cos wyrwac ;(
Korsik, obawiam sie, ze nie dostaniesz oryginalnych ugg za ta cene, jesli nowki kosztuja minimum tyle ale w euro i z tego co slyszalam na wizazu, gdzie laski gadaja od 500 stron o ugg, ze ta firma nie robi przecen. !00 euro za uzywki w dobrym stanie to minimun na e-bayu.. O podlinkowana stronke zapytaj na wspomnianym wizazu, tam to juz specjalistki od ugg siedza..
edi. patrzac na zdjecia z allegro, butki wygladaja fajnie, ale maja lekko inny ksztalt niz ugg, no i cena, to nie moga byc oryginaly ale moga to  byc fajne, cieple butki na zime i po dobrym zaimpregnowaniu nawet nie przemakajace, dokladnie takie jak jedne z moich - ugg kupione na allegro na podobnie atrakcyjna cene ktore - coraz bardziej jestem tego pewna -sporo odstaja od orginalnych gdy porownuje je z innymi ktore dorwalam ostatnio na ebayu.
edit. literowki
Dokładnie. Jestem posiadaczka oryginalnych UGG od kilku sezonów. Cena za ktora je zakupilam to 1050 zl... Pani w sklepie rowniez powiedziala ze nie robia przecen, szybciej emu. Jestem ze swoich ugg bardzo zadowolona nie przeciekają są mega cieple i wygodne a co najważniejsze nie zdeptuje się tak obrzydliwe podeszwa 🙂
Ja jeszcze dodam porownawczo, ze oryginaly sa z mieciutkiej skorki a fajki z grubszego, twardszego zamszu. Inaczej tez wygladaja szwy, w oryginalnych sa bardziej okragle i nie odstaja tak jak w podrobkach. W moich oryginalnych ugg chce spac  😉, tak samo jak w oryginalnych emusiach angelsach, natomiast podrobki ugg moze nie grzeja az tak fajnie, nie daja takiego uczucia otulenia futerkiem jak kolderka, ale tez sie sprawdzaja, wiec jesli nie dysponuje sie kwota min 800 zl albo szczesciem w duzych ilosciach aby upolowac orginalne za 1/3 czy chociazby 1/2 ceny, to fejki naprawde polecam z czystym sumieniem, bo sie tez sprawdza. Ale mowie tu o podrabianych ugg, nie emu - tych nigdy nie mialam, wiec nie wim, co sie z nimi dzieje, natomiast te ugg z allegro daja rade w przyzwoitym stanie, bez rozczlapywania sie na boki i innych niefajnych niespodzianek.
sanna, a gdybyś miała porównać ugg oryginalne i te nowe emu z usztywnianą piętą, które lepiej wypadają?
slw95   żyj i pozwól trwać
10 grudnia 2012 21:24
korsik, ja mam dwie paru emu, jedne Emu Wool takie jak na pierwszym załączniku. Nie przemiękły mi ani razu, chociaż nawet ich nie impregnowałam a zdarzało się i tak, że latałam w nich po mokrej ciapie ze śniegu. Zawsze było mi w nich ciepło. Fakt, nie mają usztywnianej pięty, więc stopy tak nieestetycznie spadają do środka. Mam je już 4 sezon, były prane w pralce i wg mnie stan oceniam na dobry+. Teraz moja mama w nich śmiga i sobie je bardzo chwali. Tylko trzeba brać rozmiar mniejsze niż się nosi normalnie, bo wełna w środku się uklepuje. W tym roku kupiłam sobie Stingery(drugi załącznik), czyli te z usztywnianą piętą i fabrycznie impregnowane. Chodzę w nich dopiero jakiś 3 czy 4 tydzień, ale nie narzekam, są bez zastrzeżeń. Nie przemiękły mi (w tym roku te już zaimpregnowałam), są bardzo wygodne, futerko się nie uklepało, stopa na swoim miejscu (w sensie, że nie robi się ten "platfus" co w Woolach) i przede wszystkim jest w nich NIEZIEMSKO CIEPŁO. Tak, dlatego noszę Emu, bo są okrutnie ciepłe! 😁 Pomimo tego, że może nie są to buty zbyt piękne czy zgrabne, jest mi w nich ciepło, nie muszę się martwić, że mi przemiękną, są dla mnie idealne. Nie mam porównania z UGG'ami, ale myślę, że może moja ocena Ci się przyda (:
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 grudnia 2012 21:29
Taaak, Emu Stinger to jest to!  😍 Mi z moimi leci 3 zima, ani razu nie przemokły, ani razu nie zmarzłam w nich... Kocham, wielbię i ubóstwiam!  😍 😍 😍
slw95   żyj i pozwól trwać
10 grudnia 2012 21:31
martva, ja tak samo, kocham te buty, a jeszcze bardziej tego kto je wymyślił 😀 Ale gdzieś czytałam, że ludzie w Australii noszą te buty jako ciapy po domu i strasznie się dziwią, że ludzie w nich na ulicę wychodzą :P
w Australii to oni noszą je na plaży, żeby im stopy nie marzły jak wychodzą z wody :P
slw95   żyj i pozwól trwać
10 grudnia 2012 21:37
Babi, haha serio? 😀 nie wiedziałam, o tych kapciach gdzieś czytałam na forum jakimś czy coś, ale nie wiem czy to prawda 😀
Emu wool mam i właśnie straszne kapcie mi się z nich zrobiły... Ale biorąc pod uwagę, że przy temp. ok -5 stopni nogi z moich kozakach już odmarzają zastanawiam się właśnie nad emu. Z ciekawości przymierzyłam dzisiaj właśnie stingery za kostkę, normalnie noszę 40, emu wool miałam 39 i się porozciągały, dzisiaj przymierzyłam 39 i były ciasne! Dlatego zastanawiam się, jaki rozmiar brać jeżeli bym się jednak zdecydowała  🤔
slw95   żyj i pozwól trwać
10 grudnia 2012 21:43
korsik, jest coś takiego, że przy Emu Wool producent zaleca brać rozmiar mniejsze, ze względu na to ugniatające się futerko, natomiast przy Stingerach producent mówi, żeby brać normalny rozmiar. Związane to jest z rodzajem tego futerka w środku, w Wool jest inne futro, w Stingerach jest inne. Tak samo jest chyba ze skórą, która jest na zewnątrz w tych modelach, to całkiem inne skóry.
http://www.uggaustralia.com/the-story-of-ugg/story-ugg,default,pg.html tu jest historia UGG, ale sądze, że to jest ogólnie historia tych butów :P

najpierw zaczęli je nosić na plaży, potem dopiero trafiły do sklepów narciarskich  😉
slw95   żyj i pozwól trwać
10 grudnia 2012 21:47
Babi, ciekawe, nie wiedziałam! 😀 Dzięki (:
porównując TYLKO EMU STINGER  😍

nosze 38 , kupiłam stingery 37 (cisneły) ale się rozchodziły i są IDEALNE , wiec zalecam mniejsze  👀
A jak i czym czyścicie?
No i co z taką totalną ciapą na Polskich chodnikach, dają radę czy szkoda ich w takie dni i lepiej schować do szafy?
ja tyram , trochę mi szkoda , ale są mega ciepła i wygrywają  😀 z czasem i do pralki swoje dawne emu wrzucałam i żyły  😁

tych narazie mi szkoda  🙂 i myję woda + mydło
slw95   żyj i pozwól trwać
10 grudnia 2012 22:07
korsik, szczerze? Nie mam innych butów na zimę niż emu, więc nawet w taką ciapę w nich chodzę. I nie przemiękają. Oczywiście to nie kalosze, nie wchodzę w najgłębsze kałuże tego roztopionego śniegu. Omijam te większe, po takiej "rozsądnej" ciape (haha, nie ważne jak to brzmi 😂 ) chodzę i nigdy mi nie przemiękły nawet Wool'e. Robią się po prostu na wierzchu takie mokre plamy, ale w środku stopy są suche. Jak zaimpregnujesz na początku zimy i systematycznie co ileś tam będziesz to robić myślę, że dadzą radę  🙂
A ile płaciłyście za te nowsze modele-stingery?
slw95   żyj i pozwól trwać
10 grudnia 2012 22:09
korsik, ja kupiłam za 430 zł na allegro, razem z przesyłką (:
Teraz jak patrzę to ceny niestety zaczynają się od 500zł... 🙁
slw95   żyj i pozwól trwać
10 grudnia 2012 22:20
korsik, bardzo możliwe, ja znalazłam okazję, od jakiejś dziewczyny, która z Anglii zamawiała chyba z jakiejś tamtejszej strony, nie pamiętam jakiej. Na własne ryzyko, nie wiedziałam czy będą oryginalne czy zostałam zrobiona w balona. Ale na szczęście przyszły, całe, zdrowe, cieplutkie i oryginalne Stingery (:
Ja rozwiązałam mój problem, którym był brak ciepłych butów i ciągłe latanie po galeriach w poszukiwaniu ich. Zapas skarpet z prawdziwej owczej wełny, tańsze od emu a cieeeepłe że szok  😎
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
10 grudnia 2012 23:15
Ja swoje ściągałam ze stanów. Gdy je kupowałam w Polsce mój model kosztował około 900zł, ja dałam sporo mniej, ale ile... zabijcie nie pamiętam.  😡
w Australii to oni noszą je na plaży, żeby im stopy nie marzły jak wychodzą z wody :P

prosze cie! 🤣 kto ci takich glupot naopowiadal? 😂
w lato w Australii Emu nie nosza w ogole. nie bylam "zima" wiec sie nie wypowiem.

edit: doczytalam
sanna, a gdybyś miała porównać ugg oryginalne i te nowe emu z usztywnianą piętą, które lepiej wypadają?

Nie mialam do czynienia z nowymi - wool - emusiami ale slyszalam duzo niepochlebnych opini, szczegolnie dziewczyny narzekaly na welenke wypelniajaca but, natomiast nigdy nie slyszalam narzekan na ugg, to buty na lata, woec zdecydowanie ugg - imo
A spotkałyście się z butami inverto? Widziałam dzisiaj w HD, wydają się być bardzo fajne 😉 www.e-inverno.pl

Macałam też emu stinger i jedne się trafiły z naprawdę super futrem- gęste i sztywne! Inne już tak fajnego nie miały
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się