Ciężko sprzedać, ciężko kupić- Wasze refleksje o handlowaniu końmi

\Przygotowanie konia do klasy C to nie jest jakiś gigantyczny koszt

Ile według ciebie wynosi koszt doporowadzenia 4-latka do konkursów klasy C ?

Jest wielu hodowców którzy mają swoich zawodników na etacie i sami przygotowują konie do sportu

Wielu to znaczy mniej więcej ilu ? Podaj tę ilość i jakieś przykłady.

Wielu hodowców współpracuje także z zawodnikami dając konie w trening. 

Wielu to znaczy ilu ? Podaj przykłady. Co to znaczy "dając"? Kto komu i za tę zabawę płaci i ile mniej więcej to miesięcznie kosztuje?

Inna sprawa że wielu potem sprzedaje za granicę uzyskując za swoje konie wysokie ceny.

Wielu to znaczy mniej więcej ilu ? Podaj przykłady i ceny.
Chyba ci odbiło  😁 Zgłoś się do p.Fimmela p. Siergiej albo p, Makowskiego to ci odpowiedzą ile płacą pracownikom, widocznie im się opłaca.
Koszt przygotowania 4 latka do kl C mając swoją stajnie ,transport i zważywszy na fakt że można to zrobić na ZR nie powinien przekroczyć 30 tyś zł  😉
....Koszt przygotowania 4 latka do kl C mając swoją stajnie ,transport i zważywszy na fakt że można to zrobić na ZR nie powinien przekroczyć 30 tyś zł  .....  👀

Smok10 zacznij może udzielać sie na forach o gotowaniu , szydełkowaniu ... może tam wykażesz większa znajomość tematu .
4 -ro latki chodzą kl L1 , 5-cio latki do N1 6 cio- latki do  C1 czyli ok 2 -2,5  na to żeby koń startował w C kl pod warunkiem że ma dobrego rajtra który jest w stanie nauczyć i wydobyć co najlepsze z konia a nie samemu uczyć się jeździć na młodym koniu  😉 😁 Pomijam że jeździec musi mieć kilka koni żeby jego praca i starty rozbijały się na kilka koni a nie jednego  😉

Zaznaczyłem że koszt ok 30 000 zł to koszt przygotowania konia od 4 do 6 latka i od pierwszych krzyżaczków do pierwszych startów w C kl  na ZR 😉

P.S I trzeba mieć przede wszystkim dobry materiał , bo z gówna nikt bata nie uplecie  😉 Statystyk nie prowadzę bo to wasza domena , zwłaszcza naginanie ststystyk jak to wykazałem  . Pijecie szampana za nagły ( 1200% ) wzrost popularności koni Małopolskich w statystykach nie uwzględniając zmiany przepisów PZJ w 2010r. A jak wam zwrócić uwagę to obrzucacie błotem . Taka to gadka z fanatykami i księgowymi.
a co zmiany w przepisach mają do małopolaków bo nie orientuję sie w temacie?

co do szkolenia, zapominasz o jednym - mając w roczniku 20 koni, ile z nich pójdzie C w wieku 6 lat?
wszystkie oh i ah, z papierem cacy itd... jeden da radę/ dotrwa? może dwa...
ale inwestujesz w trening wszystkich i licząc koszta, liczysz wszystko

danie konia komuś sensownemu w trening to koszt ok 2,5-3 tyś
ale mówię - to nie chodzi o tego jednego, z którym się uda, a o STATYSTYKĘ
danie konia komuś sensownemu w trening to koszt ok 2,5-3 tyś


oj, chyba trochę przegięłaś 😉. 2 tys. to w Polsce taka standardowa cena za pensjonat + trening konia.
Oczywiście , nie wszystkie konie to czempiony dla tego też na MPMK nie wszystkie wygrywają . Z drugiej strony muszą się zakwalifikować na swojej wysokości . 😉

a co zmiany w przepisach mają do małopolaków bo nie orientuję sie w temacie?


W 2010r zostały zmienione przepisy rozgrywania krajowtch zawodów WKKW w tormule międzynarodowej , dla tego wszystkie te konie które do tej pory startowały w zawodach Ogólnokrajowych zostały zakwalifikowane do rangi międzynarodowej i wtedy nastąpił wzrost w klasyfikacji międzynarodowej koni starujących na zawodach niższej rangi . 😉 I stąd wziął się wzrost o 1200% koni rasy Małopolskiej w statystykach FEI
[quote author=zielonaroza link=topic=8233.msg2275919#msg2275919 date=1422212518]
danie konia komuś sensownemu w trening to koszt ok 2,5-3 tyś


oj, chyba trochę przegięłaś 😉. 2 tys. to w Polsce taka standardowa cena za pensjonat + trening konia.
[/quote]

W sumie racja, średniej nie znam.
W Ciekocinku rozmawiałam i powiedzieli mi, że ta ten rok cena śmiesznie tania będzie, bo są nowi na rynku i niejako muszą wejść, potem podniosą - teraz chcą 3 tyś miesięcznie za 4 latka zaczynającego starty 😉
[quote author=SILVER_GOLD link=topic=96718.msg2263905#msg2263905 date=1420933658]
Jeżeli coś się rozwijałi i systematycznie szło do przodu a od ostatnich 10 lat leci na łeb na szyję to prosze mi nie wmawiać że coś ma się dobrze.


Hodowla ma się dobrze, to z Tobą jest coś nie tak  🤔wirek:

Pozwól, ze przytoczę kilka faktów czyli coś o czym nie masz zielonego pojęcia i coś czego unikasz jak diabeł wody święconej, będących zarazem argumentem na to, że jesteś zwykłym hejterem i nikim więcej….

ostatnie 10 lat powiadasz, żaden problem …. rankingi FEI – konkurencja WKKW

ROK 2004 – na 2697 koni w rankingu ogółem, sklasyfikowano 1 małopolaka na m. 1447

ROK 2005 – na 983 koni w rankingu ogółem, sklasyfikowano 1 małopolaka na m. 983

ROK 2006 - na 996 koni w rankingu ogółem, sklasyfikowano 4 konie małopolskie na miejscach: 560, 720, 910, 976

ROK 2007
- na 973 koni w rankingu ogółem, sklasyfikowano 3 konie małopolski  na miejscach: 505, 738, 821

ROK 2008
– na 976 koni w rankingu ogółem, sklasyfikowano 1 małopolaka na m. 976

ROK 2009 – na 998 konie w rankingu ogółem, sklasyfikowano 2 konie małopolskie na miejscach: 739, 814

ROK 2010 – na 5065 koni w rankingu ogółem, sklasyfikowano 24 konie małopolskie na miejscach: 260, 475, 592, 714, 894, 1035, 1194, 1226, 1236, 1858, 1918, 2076, 2234, 2294, 2387, 2485, 2514, 2637, 2918, 3236, 3566, 3588, 4744, 5013

ROK 2011 – na 5116 koni w rankingu ogółem, sklasyfikowano 26 koni małopolskich na miejscach: 227, 330, 496, 559, 708, 888, 1476, 1936, 2086, 2215, 2261, 2335, 2337, 2475, 2529, 2940, 3258, 3298, 3323, 3625, 3818, 3897, 4571, 4595, 4714, 4770

ROK 2012
– na 5083 koni w rankingu ogółem, sklasyfikowano 22 konie małopolskie na miejscach: 703, 957, 999, 1009, 1110, 1363, 1757, 1801, 1951, 2286, 2834, 3099, 3522, 3660, 3684, 3700, 3754, 4046, 4485, 4625, 4647, 4806

ROK 2013
– na 5296 koni w rankingu ogółem, sklasyfikowano 22 konie małopolskie na miejscach: 411, 475, 627, 1089, 1118, 1180, 1252, 1338, 1833, 1833, 2105, 2177, 2370, 2496, 3231, 3261, 3717, 3766, 4471, 4853, 5118, 5157

ROK 2014
– na 5610 koni w rankingu ogółem sklasyfikowano 20 koni małopolskich na miejscach: 63, 369, 882, 940, 1321, 1371, 1891, 2234, 2286, 2494, 2852, 3244, 3250, 3480, 3876, 4194, 4474, 4805, 5139, 5270


Poniżej ilustracja graficzna w/w danych, wraz z zaznaczoną linią trendu…..albo ja jestem ślepy albo spadku nie widzę

[/quote]


Tu można zobaczyć jak zmiana przepisów PZJ i FEI w 2010 r wpłynęła na ilość koni rasy Małopolskiej sklasyfikowanych w FEI  😉 Do tego czasu udział koni rasy Małopolskiej w światowym WKKW był marginalny ,  😉 Zresztą widać jak wzrosła w 2010r ilość koni ogółem sklasyfikowanych w FEI z 998 do 5065 a Małopolaków z 2 do 24  🤣
A miłośnicy ( fanatycy rasy ) fetowali to jako sukces hodowlany ( tak olbrzymi wzrost )  i obrzucali mnie błotem jak im to wytknąłem  😉
P.S Zielonaroza - Pisałem że mając swoją stajnie i swojego jeźdźca. Usługa zewnętrzna , jeźdżiec + pesionat to zawsze spory wydatek . 😉
zielonaroza, ja mam konia w treningu u polskiej zawodniczki, która na rynku jest bardzo długo 😉 (koń to w tej chwili klasa C, ale ujeżdżenie) i nie kosztuje to 3 tys/miesiąc. podobnie jest u innych zawodników w ich super wypasionych ośrodkach.
Smok10, czyli w 2010 w skali FEI ilość koni wzrosła 5-krotnie, a w rasie małopolskiej 12-krotnie. To źle?
Smok10, czyli w 2010 w skali FEI ilość koni wzrosła 5-krotnie, a w rasie małopolskiej 12-krotnie. To źle?


Nie wiem czy to źle czy dobrze , ale na pewno nie był to nasz sukces hodowlany tylko wyłacznie zmiana przepisów .  🤣 Kreatywna księgowośc  😁 😁 😁 Ale może się  mylę . Może raptem ilość koni WKKW  -owskich wzrosła 5 krotnie a nasza wspaniała myśl hodowlana odniosła sukces i o 1200% wzrosła ilość Małopolaków które zostały sklasyfikowane przez FEI . Przeciez nie jestem nieomylny  , no nie !!!  🙄
Pijecie szampana za nagły ( 1200% ) wzrost popularności koni Małopolskich w statystykach nie uwzględniając zmiany przepisów PZJ w 2010r. A jak wam zwrócić uwagę to obrzucacie błotem


Gdybyś miał choć odrobinę wiedzy, to wiedziałbyś, że wzrost ilości koni małopolskich startujących w wkkw był spowodowany tym, że:

1.-  po zmianie w 2004 roku przepisach FEI dotyczących próby terenowej (rezygnacja z kilkunastu kilometrów dróg i ścieżek oraz kilku kilometrów stipla ), w nowej formule wkkw zaczął się liczyć bardziej  czworobok i parkur

2.- zawodnicy  zaczęli szukać koni, które  będą się spisywać w tej nowej formule lepiej niż folbluty, dotąd bardzo często używane w tej dyscyplinie

3.- na wzrost zainteresowania u najlepszych zawodników  końmi małopolskimi w wkkw miały decydujący wpływ bardzo dobre wyniki tych koni w MPMK

4.- przepisy PZJ nie miały tu żadnego znaczenia, bo z tymi konmi które sie zaczęły pokazywać ok. 2010 roku zawodnicy zaczęli prace już w latach 2004-2006

Nie zwracasz uwagi, tylko wypisujesz bzdury. Nikt cie niczym nie obrzuca, sam wlazłes  w bagno niewiedzy i megalomanii.

Zgłoś się do p.Fimmela p. Siergiej albo p, Makowskiego to ci odpowiedzą ile płacą pracownikom, widocznie im się opłaca.


I te trzy przykłady to jest według ciebie wielu ? Wielu to przynajmniej kilkudziesięciu na te setki ludzi zajmujących sie hodowlą koni sp. Mało który hodowca zatrudnia na etacie jeźdźca potrafiącego doprowadzić konia do kl C. To sa pojedyncze przypadki i wątpie, czy robi to ktos poza stadninami ANR (o ile jeźdźcem nie jest ktos z rodziny). Nikt nie wie poza nimi samymi, czy to im sie opłaca. Wiemy tylko, że ich na to stać, a to jest róznica.
Częściej, ale to też dotyczy może bogatszych hodowców, oddają konie w dłuższy trening.  Dobry zawodnik bierze za miesiąc pracy z koniem, włącznie z kosztami utrzymania i startami  2000 - 2500 zł. To daje koszty dwa razy wieksze niż te, które sobie wymyśliłeś.


....Koszt przygotowania 4 latka do kl C mając swoją stajnie ,transport i zważywszy na fakt że można to zrobić na ZR nie powinien przekroczyć 30 tyś zł

Kolejna bzdura. Nkt nie inwestuje w trening konia (którego chce sprzedać i jeszcze na tym zarobić)  pokaźnych pieniędzy, po to żeby obskakiwac jakies regionalki. Młodego konia sie pokazuje tam, gdzie bedą ewentualni kupcy - na ZO i MPMK.


Smok10 zacznij może udzielać sie na forach o gotowaniu


A nie boisz się, że Smok może kogos otruć, jesli będzie pisał takie gupoty, jak na tym forum ???
Nie rozśmieszaj mnie bo pęknę . !!!! Przepiękne tłumaczenie , tyle że trzeba być totalnym debilem zeby nie zauważyć tych zależności.  😁 Zmiena przepisów FEI w 2010r  nie miała wpływu na wzrost ilości koni Małopolskich w WKKW o 1200% i nie miała wpływu na wzrost o 600% wszystkich koni WKKW zarejestrowanych w FEI i to wszystko raptem stało się jednego sławetnego roku 2010 a zmiana przepisów tego roku to czysty  zbiego okoliczności  😁 😁 😁 Ale to napewno dlatego że zawodnicy jednego roku przesiedli się  z folblutów na Małopolaki   😁

Przy twoich kalkulacjach ,to koń 6 cio letni który chodzi  ( kl C ) powinien kosztować ponad 100 tysięcy  😁 Chyba że Małopolak bo te owszem ,doprowadzić do kl C to trzeba brać po 5 tyś miesięcznie a i znaleźć takiego ze świecą , tu się z tobą zgadzam w 100%  🤣
Zmiena przepisów FEI w 2010r  nie miała wpływu na wzrost ilości koni Małopolskich w WKKW o 1200% i nie miała wpływu na wzrost o 600%  koni WKKW   zarejestrowanych w FEI


Oczywiście, że miała wpływ bo:

1. konie małopolskie zastąpiły folbluty
2. wzrost ilości koni  a także zawodników wkkw zarejestrowanych w FEI był wynikiem tego, że
   a)w nowej formule ta dyscyplina stała się o wiele bardziej bezpieczną
    b) wiele hodowli znalazło tu ujście dla koni które nie były na tyle dobre, by plasować się w czołówce skokowej lub ujeżdżeniowej, ale radziły sobie w wwkw przy skróconej próbie terenowej





Wiesz co . Powinieneś się zatrudnić w Banku Światowym  😁 Jednym posunieciem zapewnił byś wzrost gospodarki światowej o 1000 % tyle że tylko na papierze. 😂
koń 6 cio letni który chodzi  ( kl C ) powinien kosztować ponad 100 tysięcy 

Tyle POWINIEN kosztować. Jeśli mamy trzymać się excela. I zazwyczaj tyle kosztuje (co to jest te głupie 25 000 euro?).
25 000 euro to jest cena, jaką powinien kosztować dobry (ale nie wybitny, po prostu dobry), świeżo zajeżdżony ujeżdżeniowy trzylatek 😎 I tyle zazwyczaj - nie w PL naturalnie - kosztuje.
Za trening za granicą, w zależności od wieku konia i nazwiska zawodnika, zapłacimy 500-800€ (młodziaki), do 1500€ (zaawansowane konie u sław). Łatwo policzyć, ile tam kosztuje zrobienie konia do C-klasy.
Po zrobione konie są kolejki i to klientów, którzy są skłonni naprawdę konkretnie zapłacić.
Ja też uważam tak jak wy , jest tylko jeden problem , ze w Polsce ciężko jest o klienta. Fakt jak ruszyć się za granice i wystawić na zagranicznych portalach to sprzedać dużo łatwiej i z cena nie ma problemu jedyne co że to musi być dobry i zdrowy koń.  😉
Tak wiem i gratuluję , jest rodzynek .  🥂 Oby takich więcej ,dużo dużo więcej ,wtedy nie napisze nawet złamanego słowa. 15 lat temu sam się tymi końmi zachwycałem . I naprawdę kibicuję żeby ten stan wrócił ,tylko trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i zacząć albo od nowa albo dostosować się do zapotrzebowania rynku ale nikt mi nie powie że hodowla koni do rekreacji zmieni ten stan.
edzia69   Kolorowe jest piękne!
26 stycznia 2015 11:52
Konie małopolskie zabiła dotacja z Unii. Jak się ludzie zwiedzieli o dotacjach to te 10-11 lat temu za klacz małopolską 79 pkt, z księgą główną trzeba było położyć do 15 tys zł, a teraz....
Może nie sama dotacja, tylko beznadziejny jej program, który przecież układał Instytut Zootechniki bodajże?  😵 😵 😵
ale nikt mi nie powie że hodowla koni do rekreacji zmieni ten stan.

Czy uważasz, że takie konie jak Diokles, Dionizos, Biegacz, Frazes, Jak Chef to są konie wyhodowane z myślą o rekreacji ?
Quanta, a ja chciałam Ci pogratulować sprzedaży za ocean konia zagranicznej i polskiej hodowli🙂 no i trzymam kciuki za nich i za kolejne perełki jakie trafią w Twoje łapki.
Może nie sama dotacja, tylko beznadziejny jej program, który przecież układał Instytut Zootechniki bodajże?  😵 😵 😵

Konie małopolskie zabiła dotacja z Unii. Jak się ludzie zwiedzieli o dotacjach to te 10-11 lat temu za klacz małopolską 79 pkt, z księgą główną trzeba było położyć do 15 tys zł, a teraz....


Więc nazywajmy rzeczy po imieniu , bez fałszywej euforii i naginania statystyk bo to nikomu nic nie pomoże tylko trzeba bic na alarmi trochę trząchnąć środowiskiem. Piszesz Frazes ? Sam zachwycałem się tym koniem tylko jak skończył ???  Wszystko można doprowadzic do ruiny i mówic że jest dobrze ,a nie jest , jest tragicznie !!!! Więc jeżeli masz na to jakiś wplyw , jakikolwiek ,nawet jako hodowca czy decydent  to powinieneś uświadamiać środowisko jak jest a nie jak ty byś chciał żeby bylo .😤

Uwierz mi że ja też tego chcę i o tym marzę i takich koni potrzeba a jednak w większości rodzą się do rekreacji , więc nie można robić odwrotnych założeń . 😉
http://equista.pl/editorial/369/cian-o-connor-bedzie-startowal-na-koniu-polskiej-hodowli
Lov   all my life is changin' every day.
16 lutego 2015 15:38
Słyszałam, że RAO zostało zakwalifikowane jako choroba dziedziczna. Czy przy wykryciu RAO można próbować konia wymienić/oddać? Jeśli tak, to po jakim czasie od kupna?
Lov, byś musiała chyba udowodnić że koń z RAO był juź kupiony, bo niestety ale przy zaniedbaniu (w sumie nie tylko, bo wystarczą sprzyjajace do RAO warunki) koń w sekundę może się RAO dorobić.
Lov a masz może jakieś źrodło tej informacji? Chętnie poczytam coś na ten temat, w sensie o dziedziczności RAO.
Lov   all my life is changin' every day.
17 lutego 2015 00:41
Magdzior, wet 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się