DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Pacia, zmniejszyć napięcie nici? u góry i w bębenku?
.
no nie ma to jak wyprzedaże  👀 😁
a ja nie mam ikei, a z czego ten pled?
Wg mnie ten polar sie nie nadaje
Jest taki na maksa sztuczny, rozciągliwy aż do przesady i tak dalej
Szyłam pseudo derke z niego
Rzadko sa dobre pledy, przewaznie kosztuja ok 25 zł zeby sie nadawaly na owijki, bo reszta to sie rozciaga masakrycznie
🚫Grejsix ten świnkowy to najlepszy pad jakli widziałam... i aż oplułam monitor ze śmiechu jak przewinałem na fotę ze świnką. Na początku myślałam, że to normalny pad na jakimś kucyku łaciatku.
Ale modelka jak widze grzecznie pozowała,... nie mogę, chyba sobie tą twoją fote na tapete w pracy na monitor walnę. 😂

wiec tak..mam stary już zjechany czaprak tattiniego..i chciałabym go obszyć materiałem,jak myślicie dam rade ręcznie czy maszyna?czy ktoś z  was tak już robił?🙂
.
cały czaprak🙂jeszcze nie wiem jak sie za to zabrać.tzn mam dwie maszyny,ale do naprawy,ps.wiecie gdzie w wawie tanio naprawić maszyny?
cieciorka   kocioł bałkański
04 maja 2010 12:36
LOVELY, robisz podkładki dwustronne, dwukolorowe?

zastanawiam się nad padem gładkim, bez pikowania.
można by położyć nie pociętą gąbkę, na to naszyć jedną część padu pikując normalnie, zszywając materiał z gąbką. Na to, z drugiej strony (docelowo wierzchniej) materiał przyszyty tylko po obwodzie.
myślicie że alcantra dałaby darę, czy rozciągałaby sie i marszczyła?
dwustronne robię frotte+ cool max, dwukolorowych jeszcze nie robiłam  😉
LOVELY, robisz podkładki dwustronne, dwukolorowe?

zastanawiam się nad padem gładkim, bez pikowania.
można by położyć nie pociętą gąbkę, na to naszyć jedną część padu pikując normalnie, zszywając materiał z gąbką. Na to, z drugiej strony (docelowo wierzchniej) materiał przyszyty tylko po obwodzie.
myślicie że alcantra dałaby darę, czy rozciągałaby sie i marszczyła?


Cieciorka wydaje mi się, ze jak przepikujesz tylko z jednej strony to i tak ci się to pikowanie odznaczy pod tym nieprzepikowanym materiałem. Chyba, że gąbka (wypełnienie) będzie cienka a warstwa wierzchnia z czegoś grubego i dość sztywnego
wiec tak..mam stary już zjechany czaprak tattiniego..i chciałabym go obszyć materiałem,jak myślicie dam rade ręcznie czy maszyna?czy ktoś z  was tak już robił?🙂


Moja mam bardzo niedawno naszywała mi materiał na czaprak (pare stron wcześniej wrzuciłam fotki).
Wcześniej próbowałam ręcznie i nie dałam rady.
Maszyną poszło bez większych problemów.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 maja 2010 15:01
Właśnie dzierżę w rękach crossa od Likier. I powiem szczerze, ze myliłam się i to bardzo :kwiatek:

Pad uszyty bardzo schludnie, alcantra bardzo dobrej jakości, gruba. Spodziewałam sie, ze pianka będzie nieco grubsza, ale jest w sumie bardzo ok 🙂
Dokładnie też posprawdzałam długości - wiecie co? Te krzywości na zdjęciach to tylko pozory 😉

Tylko cena zabija 😉
można wiedzieć jaka cena  :kwiatek:

edit:
o to że krzywe to chodziło o strip iny a nie o cross iny
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
05 maja 2010 15:11
Korsik, to już ci wyślę na pw 🙂

Jedyny mankament to krzywizna przy 'kłębie'
Dla porównania. Szafir to jarpol, czekolada to pad od likier.
ja próbuję szyć nadal mój... pierwsza część lamówki wyszła beznadziejna, jak już połapałam o co chodzi to maszyna nie chce szyć 🙁
no ten cross bardzo fajnie wyszedł 🙂
Padami Was męczyć nie będę, to daje naczółek i maskę na muchy, oczywiście dzieła Mamy, model Likier 😀
Ivett-Twoje dzieła są super. Szczególnie te kropierze  🍴
likier- nie myślałaś zeby wyprofilować? lepiej by leżała 🙂
Wiesz co, ja wycięłam siatke na wzór takiej mojej horze maski z siatką na chrapy, w sumie jest nawet ok🙂

A jak wyprofilowac? jakos zwezyc tak??
Ale śliczna ci tam podróbka cross-ina (sorry, ale tak najsprawiedliwiej to brzmi 🙂 ) wyszła!!

A tak btw to trochę mnie drażni nazywanie padów własnej produkcji jawnie tymi samymi nazwami, które mają pady-pierwowzory :/
likier- mam na mysli coś takiego (poza tym, ze ta moja jest trochę źle wyprofilowana)
Dzionka, wiesz ja moge nazywac je inaczej typu pad z krzyżem, stripe in, jako 3 paski itp.
ale skoro ktoś do mnie pisze z prośbą o uszycie padu, to zazwyczaj mówi o takim padzie "pad jak anky, pad jak cross in, stripe in itp,"


Lovely, muszę to jakoś mądrze opracować, bo nie mam żadnego wzoru :P


Pokłony dla Likier  :kwiatek:
.
Tristia dziękuję 🙂

Pochwalę się kolejnym zestawem antymuchowym. Dera posiada klapę pod brzuchem.
Niestety nie udało mi się znaleźć tak długiego modela jak przyszły właściciel dery 😀



Konia swojego nie poznałam 🙂  podziwam za to że udało ci się grubą w to zapakowac. Derka jest prze miodowa, napewno żaden insekt się przez nią nie przeciśnie  ale  faktycznie modelka za krótka🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się