Paka :-)

anai, ja. Słabszą. Z Jyska. Mieszczą się 2 siodła! Cały sprzęt na WKKW, z kamizelką. Tylko ponawiercaliśmy i poskręcaliśmy gdzieniegdzie śrubkami, bo "toto" się rozkłada pod obciążeniem. Dobrze też mieć taśmy jak do bagażu, którymi można ściągnąć skrzynię na czas przewożenia, bo się ósemkuje. I jakoś tak rozegrać (łańcuch do kraty boksu?), żeby nikt nie wyprowadził całej skrzyni, bo w sumie lekka. No i nie jest pancerna, jakimś narzędziem można ją rozpruć. Ta z Jyska ma z jednej strony kółka, dobra rzecz. Myśmy potrzebowali takiego rozwiązania na okoliczność 2 koni w przyczepie, taka skrzynia mieści nam się na tylne siedzenie ciągającego kombi. Niestety, gdy jedzie luzak, to już takim transportem nie da się ogarnąć całości, wtedy sprzęt musi być "luzem" w bagażniku.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
17 września 2015 09:45
Moon zobacz sobie na 39 stronę wątku, jest tam projekt mojej paki i zdjęcie po realizacji 😉 Mogę Ci dzisiaj cyknąć fotę jak wygląda obecnie.
40 cm na czapraki to bardzo dużo 😉 ja też mam taki wymiar i wchodzą mi do niej wszystkie moje czapraki, czyli... obecnie 6 😁 IMO 15 wejdzie bez problemu...
Mam półki 30cm gdzie mieszczą mi się koszyczki na ochraniacze, owijki i derki, oraz jedną dolną 40cm gdzie mam derki zimowe + jedna półka 90cm na oficerki. Głębokość mojej paki to 60cm, ale ja nie trzymam siodła w pace tylko na wózku, więc w tej kwestii niestety się nie wypowiem.
Moon, mam pakę-samoróbę i jej głębokość to 60 cm. Wchodzi mi każde siodło ujeżdżeniowe i to nie na styk-styk 🙂
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
17 września 2015 10:38
Strucelka przy 40cm wysokości raczej 15 czapraków nie wejdzie. Mam obecnie 16 czapraków  😡 i mi wszystkie nie wchodzą, a z tego co pamietam jest więcej niż 40cm wysokości. Dzisiaj zmierzę i napisze  😉
Moon   #kulistyzajebisty
17 września 2015 13:08
Strucelka, właśnie projektując swoją paczałam na Twoje wymiary z 39 strony  :kwiatek:
A w ogóle to... jednak kupiłam pakę! Straciłam już nadzieję, że coś znajdę coś gotowego, weszłam od bidy na olx.pl i paczę... no prawie idealna, taka sama jak z mojego szkicu, paka w Wejherowie stoi na sprzedaż!  😲
Nie ma tylko półki na czapraki, ale stwierdziłam że taką kasę (serio, ktoś chciał się jej pozbyć praktycznie za cenę materiałów!  😜 ) to biorę i taką! Jedna półka jest tylko do wyjęcia i włożenie drugiego wieszaka na siodło i jest wypisz wymaluj moja zaprojektowana z poprzedniej strony  😅
Jak ją zapakuję i docelowo ustawię to cyknę foty.
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
18 września 2015 06:58
Zmierzyłam wysokość półki z czaprakami i jest 45cm. Niestety wszystkie czapraki się nie mieszczą
Moon   #kulistyzajebisty
18 września 2015 08:22
Fenks laski, ja nawet wolę nie liczyć wszystkich naszych szmat, pewnie i w 80cm półkę by nie wlazły wszystkie, więc mam opcję w pace upychania tylko bieżących, czyli jakiś 2, w porywach do 4.  😉
Moon   #kulistyzajebisty
01 października 2015 17:28
Fota paki, jeszcze nie do końca zapakowanej ;-)
Drugie siodło w siodlarni na wieszaku, ogłowie też.




Projektuję sobie pakę i mam kilka pytań. Jakiej szerokości zrobić część z wysuwanym wieszakiem na ogłowia (nr 4), 20 cm będzie? Czy 60cm na siodła to nie za dużo? No i jakiej wysokości robić półki nr 5 i jakiej wyższą nr 6?

:kwiatek:
Farifelia   Farys 21.05.2008
12 grudnia 2015 21:37
tulipan, na 37 stronie masz mój projekt paki o podobnych wymiarach. I tak. 60cm na siodło (ja dokładnie mam jakieś 62cm chyba) to tak w sam raz. Nie za szeroko, nie za wąska. Na oglowia ja mam 30cm. I jest tak ok jak dla mnie. Nie wiem czy 20cm to nie będzie trochę wąsko no ale sama możesz ocenić po zdjęciu mojej paki. Półki ja mam akurat równej wielkości. 30x30cm i jedyne co mi się faktycznie nie mieści, to litrowy szampon. Podejrzewam że na to najlepiej w takim razie mieć takie 35-40cm.

Edit.
U mnie to wygląda na żywo mniej więcej tak (zdjęcie przed malowaniem):
Mam pake Nortexa. Planuje ja w przerwie swiateczniej przemalowac. Jaka farba bedzie najlepsza?
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
10 stycznia 2016 11:41
Przedstawiam moją pakę, zrobiona w 3 wieczory, własnoręcznie 🏇
olciiik wyszła cuuudowna  😍 moge spytać ile Ci wyszło kasy za wszystko?
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
10 stycznia 2016 12:56
Szczerze mówiąc nie wiem 🙄 Dużo rzeczy z odzysku, jakieś stare kawałki płyt, śrubki, wkręty, więc to mi odpadło. Łącznie myślę, że wydałam ok 400zł, ale na same kółka poszło prawie 150zł, szyny, wieszaki, koszyk też swoje kosztowały niestety.
olciiik, rewelacyjna paka, a ile miejsca... brawo za zrobienie jej wlasnoręcznie 😀
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
10 stycznia 2016 13:55
Dzięki 😉 jest zapakowana po same uszy, a mi już miejsca zaczyna brakować 😂
Robił ktoś pakę z aluminium? Jaka grubość jest najlepsza? I czy opłaca sie robić z aluminium czy robić ze zwykłej blachy? Duza bedzie różnica w wadze? :kwiatek:
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
13 stycznia 2016 14:09
olciiik ile centymetrów ma ta wnęka z haczykami? Chodzi mi o szerokość  😉 20, 30 cm?  :kwiatek:
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
14 stycznia 2016 21:36
Nasturcja-Renata, z tego co pamiętam wyszło mi tam 17cm. Ale te 3 do 20cm spokojnie mogłam dołożyć, bo jest na styk 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
15 stycznia 2016 12:46
olciiik dzięki za odpowiedź  :kwiatek: A weszło Ci bez problem ogłowie? Nie zgina się nachrapnik?
Julita ja mam z blachy i nie jest ciężka. Nie mam porównania do paki z aluminium.
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
15 stycznia 2016 22:25
Nasturcja-Renata, jako tako wchodzi, ale troszkę tego luzu by się przydało 😉
W końcu mogę przedstawić swoją ''koŃstrukcję''  😀
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęć
falletta, jaki koszt wyszedł Cię za tą koństrukcję? 😉 Przymierzam się do czegoś takiego 🙂
Nirv niecałe 350zł  😜 (nie licząc wieszaka na siodło, wieszaczków i tabliczki)

edit: tu dorzucam foty, bo tamte rzekomo były za duże
falletta, wow, po prostu wow! Wygląda na dobrze przemyślaną!
Mam bardzo podobną pakę, także z OSB. Wyszło ok 450 zł, materiały kupowałam w marketach budowlanych, bo nie miałam jak sama dociąć - może dlatego drożej. Trzyma się świetnie 🙂.
halo dziękuję  :kwiatek: aczkolwiek są małe szczególiki, które bym poprawiła gdybym miała konstruować taką koństrukcję raz jeszcze
ovieha również kupowałam płyty w markecie (Castorama) i tam mi je pocięli na wskazane wymiary, wyszło niecałe 200zł za 5 płyt osb plus usługa pocięcia (zostały mi jeszcze odpady). Z tym, że kupiłam płyty 12mm, na które akurat była fajna cena - osobiście polecam grubszą płytę z zewnątrz a do środka cieńszą ponieważ, 12mm nie jest aż tak pancerne. Chciałam zaoszczędzić w kg a i tak dwóch chłopa mi ją wnosiło do pakarni, więc...  🙄
falletta, wow, paka-ideal! Chciałoby Ci się podać wymiary calosci i poszczególnych przegródek? :kwiatek:
Orzeszkowa speszial for ju na szybko odręczny rysunek  🤣 Ja się uparłam wymiaru zewnętrznego, dlatego w środku nie wychodzą pełne wymiary, one mają po kilka mm mniej (grubość płyty 12mm).
szerokość: 120cm, wysokość: 160cm, głębokość: 60cm
Jedna z szuflad posiada kołki dzięki czemu jest regulowana: +5cm do góry lub -10cm w dół. Jak widać w praktyce - przydało się obniżyć  😉


UWAGI
1 wtopa: jak już pisałam wcześniej, dobrze by było zrobić zewnętrzną obudowę z przynajmniej 18mm płyty a 12mm użyć do środka. Tragedii nie ma, ale mogło być lepiej  😉
2 wtopa: przegroda na czapraki mogłaby być o te 5-7cm szersza (kosztem przegrody na derki), ja mam w większości czapraki pony/cob ale mam też 3 szt. full i brzegi tych czapraków muszę trochę podwijać
3 wtopa: półki/przegrody zrobiłam na głębokość całości i drzwi po zamknięciu ściśle mi do nich przylegają - musiałam obniżyć wieszak na palcaty tak aby się pokrywały z wnęką od siodła, na powieszeniu bata do lonżowania nie ma szans i lustro też musiałam zrobić mniejsze (a miało być znacznie większe).


Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się