Kącik Rekreanta cz. VI (2013)

Fantazja przemyślę :kwiatek:
Libella, Co u Ciebie słychać?


Hmm... jeżdżę ile się da, staram się odganiać kryzysy i jakoś tam idzie. Mam to szczęście, że trafił mi się do jazdy Najgrzeczniejszy Koń Świata. Ostatnio mnie tym rozbraja. Koń, który szczerze stara się spełnić oczekiwania jeźdźca, nawet jak ten na górze nie zawsze potrafi pokazać czego chce 😉 Jazda na takim koniu to z jednej strony ogromna przyjemność, a z drugiej spora lekcja pokory - bo jeśli on czegoś nie robi, to jest to tylko moja wina... 😉

Nirv no to trzeba tylko ogarnąć pasujący termin 🙂
Babka dziś skończyła 17  😀

Szarlotka.  Końskiego zdrówka dla Babki ! 🙂
Burza, przesłodkie!
Szarlotka, sto lat! 😅
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 marca 2013 07:12
Zajkonia bedzie dzisiaj rozpuszczac Palina Puchala, az sama mu zazdroszcze 💘
Zairka O wow! Ja też zazdroszczę! Daj znak, jak tam wrażenia "po"! 🙂
Gillian   four letter word
26 marca 2013 08:10
Zairka, zazdroszczę! jak przeniesiemy się z Kudłatkiem bliżej cywilizacji, to też mu fundnę taką przyjemność 🙂
Szarlotka., zdrówka dla 17latki!
kujka   new better life mode: on
26 marca 2013 10:42
anai, Szarlotka., Wasze konie sa jak wino 🙂 100 lat dla obu nastolatkow!
Libella, to Agabos taki współpracujący? Bo z opisu nie brzmi jak Norte 😀

Szarlotka., super się trzyma kobyłka, świetnie wygląda!

anai, twój to jak wino, naprawdę 🙂 Fajnie, że w takiej formie jest (oglądałam przed chwilą filmik z Ptki)

Do klubu dziarskich prawie pełnoletnich brakuje Agrosa Forty - ten to chyba nigdy nie spoważnieje 🙂

U nas też za chwilę pełne 10. urodziny, już szukam prezentu! 
kujka   new better life mode: on
26 marca 2013 11:44
Dzionka, i Marona 🙂
No tak, on też 17 w tym roku 🙂 Będzie party w stajni!
Dzionka , Agabos, zdecydowanie 😉 A Dzionek już 10 lat! Masakra... Pamiętam go ze Słupna jako szczypiorka takiego 🙂
Szarlotka. stoo lat 🙂
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
26 marca 2013 13:37
Dzionka wbrew wszystkiemu co tu czytam to chce stanąć w obronie Nortona- to jest bardzo współpracujący koń- a to, że wymaga od jeźdźca niesłychanej konsekwencji  - to insza inszość 😉

edit: literówka
Wszystkiego najlepszego dla Wszystkich ogonów!!!  :kwiatek:
I dużo zdrowia bo ten rok jest wyjątkowo niefortunny....

Mój Mały skończył 6 lat wiec oficjalnie nie jest już gówniarzem.
Zachowaniem natomiast ostatnio bardziej przypomina psa niż konia. Wita się obwąchując po twarzy-najlepiej wszystkich napotkanych, zagląda do kieszeni, odpina rzepy od kurtki, rękawiczek i termobutów, ściąga czapkę, przynosi w pysku duperele które spotka w zasięgu uwiązu na korytarzu, uwielbia słuchać muzyki-choćby z telefonu kiedy chodzimy stępem w ręku. W końcu zaakceptował czyszczenie po każdej partii ciała (ma straszne gilgotki pod pachami i na brzuchu i strasznie nie lubił szczotki w tych miejscach). Za to za drapanie po zadku dałby się pokroić, wbijanie pazurów w dupsko to jego ulubiony zabieg, robi przy tym kocura ala tiger i nadstawia się po jeszcze. Swoja droga super ćwiczenie na unoszenie pleców bo robią się aż wypukłe niczym Kilimandżaro.

Jesteśmy 9 tygodni po zdiagnozowaniu i 4 tyg po kontroli  naderwania mięśnia międzykostnego. Jak na razie wszystko odbywa się w normie. Mały wg wskazań weterynarza powoli zaczął być lonżowany i zaczęłam wsiadać. Bo czas na jakaś zajazdkę... 😉

Jeźdźca przyjął spokojnie. Dryfujemy pod czujnym okiem jednej z naszych ulubionych Cioć, która ostatnio nie mogła zjeść na hali jabłka bez pomocy Małego, który idąc po 1 śladzie stępem nagle znajdował się na linii środkowej.
Bardzo moco już odczuwam jego power z powodu aresztu boksowego. To co on wyczynia na lonży to nie jeden byczek na rodeo się chowa. Trudno go powstrzymać od wyskoków w górę z czterech (a nie wolno-jeszcze!).
Następna kontrola za 2 tygodnie i dopiero wtedy zacznie galop na lonży i padok.
Niech tylko ta wiosna przyjdzie. W końcu.





Mistrzowski foch z przytupem i obkrętem...  😁
- No ileż to tak można sterczeć...wychodzę!



a że w czwartek zmieniamy stajnię, na LETNIĄ (sic!) bez hali, Faza urodzinowo zaopatrzyła nas w derkę pzreciwdeszczową


Tuch sto lat! A gdzie zdjęcia z Tobą w siodle?

Dziąka, a kiedy Dzion ma urodziny? Przed moim? (mój ma 2.04) 👀
Tuch sto lat! Piękne to Twoje duże zwirzę 🙂
Bjooork masz 100% racji, chyba nikt nie twierdzi, że jest inaczej 🙂
Libella Dziękuję, przekażę. I pomyśleć że nigdy mi się kare nie podobały...
amnestria No wiedziałam, że to pytanie padnie. Takiego zdjęcia jeszcze nie mamy 🤣
Straszne przeoczenie bo nie ma dokumentacji  😁
Zimowy marazm mnie trzyma bo zamiast robić zdjęcia aparatem i na chwilę go komuś wręczyć, to latam z komórką.

Trzymam kciuki amnestria za trening karego. Niech wróci wypasiony - pod każdym względem 🙂
kujka, Dzionka, dzięki dziewczyny w imieniu sierściucha  :kwiatek: Faktycznie chłopak zadziwia mnie na plus, kiedyś nie przypuszczałam nawet, że w tym wieku będzie jeszcze startował. (na youtubie jest też filmik z Nki, ale ja tam złapałam jakąś wizję i na trzy przeszkody po kolei najechałam takim tempem, że Dino ledwo nogi zabierał, mea culpa  :rozga🙂

tuch, nie mogę się nadziwić, jaki fajny się z niego zwierzak zrobił! Sto lat i zdrowia!  I powodzenia w letniej stajni 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
26 marca 2013 14:16
tuch, bardzo się cieszę, że wracacie do gry!
Malachit to mój kolejny faworyt na tym forum.
Bardzo wam kibicuję i trzymam kciuki.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 marca 2013 14:21
Aaaa dziewczyny super sprawa 😍 Miałam ochotę się sama podstawić do masażu, obserwacje z boku bezcenne. Od razu widać gdzie boli, gdzie orgazm 💘
Świetne zależności: masuje zad, ruszają się mięśnie na piersi, masuje pęcinę a Zajek wargą takie rzeczy wyczyniał że myślałam że się popłacze  😁
W przyszłym tygodniu mamy 2 wizyte i kolejny masaż, mam nadzieje że oprócz ogólnego zachwytu konia i mojego nóżką szybciej wydobrzeje, puki co pokonsultacjach zrezygnowałam z ostrzykiwania stawu, a już na pewno w warunkach stajennych
Tuch haha - to daj jakiejś cioci aparat do łapki. A konia masz bardzo urodziwego 🙂

I nie-dziękuję za życzenia :kwiatek: Oby było tak jak mówisz

Zairka, a masaż to była Twoja inicjatywa czy weta? Trzymam kciuki za Was!
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
26 marca 2013 14:32
Moja, tzn generalnie przed kontuzja bylismy zapisani do Kasi Żukiewicz, ale niestety uraz nas zdyskwalifikował od dawna chciałam znależć alternatywe. W niedziele mieliśmy w stajni wykład o masażu, żywieniu i końskiej "stomatologii", i dostałam bodziec i ide za ciosem 😉
Libella, no ja wiem, strasznie szybko zleciało... Jak sobie pomyślę, że w tym roku stuknie nam 5 lat razem, to nie wierzę!!

tuch, piękny jest i jakoś tak niesamowicie mi do siebie od początku pasujecie 😀 Życzę zdrówka.

amnestria, Dzionek ma urodziny 10.04., zaraz po twoim w takim razie 🙂 Pamiętam jak sobie w Liderze prezenty kupowałyśmy, to nie było z okazji urodzin koni właśnie?

bjooork, ależ ja wiem, ja bym go rękami i nogami broniła nawet jak by był najgorszym burakiem świata, przecież go razem z Noris "kupiłam" 😁 i to przecież tej samej hodowli co mój 🙂 Muszę Norciaka odwiedzić, stęskniłam się już.

Zairka, ale czad!! Też bym tak chciała 😁

Rany, chyba idzie wiosna, bo tak chce mi się jeździć, że szok.
To widze tylko z moim Dziadem , Paulina ma stresa, u mojego wszedzie jest "nie dotykaj!"
asds   Life goes on...
26 marca 2013 20:23
tuch

Piekny koniu...

Zairka

A Zairowi to na tym L4 to sie zbyt dobrze nie powodzi? 🙂
tuch, sto lat i jak najwięcej zdrowia!  :kwiatek:
mils   ig: milen.ju
26 marca 2013 20:29
Szarlotka., tuch najlepszego dla kopytnych!
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
26 marca 2013 21:06
tuch jestem wielką fanką Malachita  :kwiatek: I naprawdę wygląda rewelacyjnie  😀 kawał dobrej roboty !
Zairka  ten Twój koń to ma życie  😉 co prawda mojemu też zaserwowałam jakiś czas temu masaż  😉 fajna sprawa !

a my dzisiaj znowu się lonżowaliśmy i Rudemu uaktywnił się arab  😎 ehh.. ten to mógłby tylko biegać .. dobrze jednak, że nie wsiadłam  🤣
Zairka Sama chętnie bym się ustawiła obok Zaira  😀

Dziękujemy za komplementy... zdrowie (tfu! tfu!) niech dopisuje.
Doczekaliśmy się pierwszego zdjęcia (i po co zabrać aparat jak telefon też dobry, obiecuje ze się poprawie, ten ostatni raz musicie wytrzymać)  😉
I te świecące oczy!  😂

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się