Dopasowanie siodła

Nie wiem za bardzo u kogo mozna to zrobic...
X-Horse, pan Sebastian?
Kinia16322, i nas to własnie chyba tylko p. Sebastian. Mi kiedyś sporo poprawek robiło HBC, ale nie wiem czy oni mają czas aktualnie na takie rzeczy.
I jaki koszt u niego, to zalezy od firmy siodla ? Potrzebuje tylko dopchac bo zrobily sie plaskie
Kinia16322, dzwoń i się pytaj. Zależy zapewne co i jak trzeba zrobić.
czy na śląsku ktoś prócz prestiga robi korektę siodła?
Czy ktoś orientuje się, gdzie w Krakowie można wymienić wypełnienie paneli w siodle Kieffera? I, orientacyjnie, w jakiej cenie?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
02 września 2014 16:39
Czy ktoś orientuje się, gdzie w Krakowie można wymienić wypełnienie paneli w siodle Kieffera? I, orientacyjnie, w jakiej cenie?


Na Obozowej robiłam swoje siodła (też Kieffery). Z tego co pamiętam, za wypchanie paneli, nasmarowanie i zakonserwowanie siodła i czegoś jeszcze (wiem, że poszłam z 2 rzeczami wtedy) zapłaciłam 90zł. To było jakeś półtora - dwa lata temu. Pan ma dość długie terminy naprawy ok. 1-2 miesiące, ale robi solidnie, u mnie od tamtej pory nic się nie dzieje.
Tu masz namiary jakby co:
Pracownia Kaletniczo-Rymarska
Jerzy Sutowski
tel. 12 262 18 06
ul. Obozowa 52 a
30-383 Kraków

Wielkie dzięki  :kwiatek: Cena faktycznie bardziej niż zachęcająca  😅  Tylko ten czas...
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
02 września 2014 17:10
Coś za coś, jest dobry więc ma masę roboty - stąd ten czas oczekiwania. Ja od 4 lat wszystkie skórzane rzeczy końskie robię wyłącznie u niego. I ani razu nie zdarzyło mi się na coś narzekać 😅.
Cóż, nie ma róży bez kolców 😉 Jeszcze raz dzięki za namiar  :kwiatek:
Można coś powiedzieć na podstawie tych robionych na szybko zdjęć?
Mnie się wydaje, że jest nieźle - jest baza🙂
Jeśli macie jakieś spostrzeżenia to bardzo chętnie posłucham.
Przepraszam za śniętego konia... Z drzemki wyrwałam brutalnie...niedobra ja🙂  🤬
Nooo, ten tyl to srednio, albo do dopchania i hmm...przeformowania z lekka albo podkladka. Nie buja ci sie teraz?
C.D.

Faith: Nie, nie buja się ale do dopchania jest na pewno. Wydaje się za duże ale nie w rozstawie tylko w wypełnieniu - za mało go.  Bardzo niewielka różnica wysokości pomiędzy kanałem a poziomem panelu.
Jutro zrobię lepsze zdjęcia...
Tył jest do korekty. Ogólnie coś mi w tym siodle nie gra, tylko nie umiem określić co. Te panele rzeczywiście są płaskie. Najniższy punkt siodła niby wydaje się być na środku, ale mam wrażenie, że siodło leci na przód.
Jak leży to siodło? Jestem wykończona już szukaniem siodła na tego pączka  😵.
problemy techniczne  🙁
Leżycalkiem spoko, tylko ty bedziesz w nim siedziec kiepsko, bo wyklepane jest fatalnie... zobacz gdzie masz najglebszy punkt siodla.
może być ciut szerokie, ale z czaprakiem i jakąś grubszą podkładką powinno być ok. Ale faktycznie wygląda na średnio fajnie wyjeżdżone ;/
Dzięki, faith. Teraz "zatrudniam" fotografa, żeby podczas jazdy móc sobie zerknąć co jest nie tak z dosiadem 😉.
Szukam sobie jakąś skokówkę prestige'a, ubóstwiam te siodełka. Ale gorzej z kasą, więc muszę znaleźć cokolwiek ze stajennych siodeł co dobrze na koniu leży 🙁.
Witam  :kwiatek:

Poradźcie mi proszę czy siodło leży dobrze? Nie jest odrobinę za wąskie? Z drugiej strony po jeździe, przy przedni leku wchodzą na ciasno 3 palce chudzielca 😉 wiec wydaje mi sie ze gdyby było szersze - mogłoby być za mało miejsca.
Model GP , Daw Mag.
następne zdjęcia.
Z góry dziękuje za podpowiedzi  :kwiatek:
shade, czy pod tybinką możesz swobodnie przesunąć rękę? Wygląda dobrze tylko czy nie jest ciasnawe przy łopatkach. Ciutkę leci na tył, myślę że bardziej miarodajne będą zdjęcia tuż po jeździe 🙂
Moim zdaniem siodło leży ŹLE.

Równowaga poleciała do tyłu, środek siodła znajduje się na tylnej części siedziska.
Panele z przodu siodła nie dolegają do boku konia.

Siodło wydaje się za wąskie ale jeśli szersze będzie znajdowało się zbyt blisko konia można by było spróbować dopchać tylne panele, żeby zrównoważyć siodło.

Jak koń się pod nim poci?



Edit: dodaję jeszcze 1 zdjęcie (które nie chciało mi się wgrać do galerii wcześniej)

Tutaj najbardziej widać, ze siodło nie przylega za łopatką.
Jak sądzę siodło zakleszcza się w miejscu zielonej linii? Przechodzi tam swobodnie płaska dłoń?

A no ale ja je bym jeszcze przesunęła do tyłu.
Tuch - a co powiesz na moje?  :kwiatek: Mogłabyś zerknąć parę postów wyżej?
Po jeździe nie chciałam robić, bo wciąż jeżdżę z paletka, żeby porządnie wyjeździć siodło, a niestety taka podkładka chyba uniemożliwiłaby ocenę położenia siodła.
Z tym leceniem na tył - możliwe ze to dlatego ze siodło nowe?
Ponoć zawsze usadzają na tyle, chociaż przyznaje, ze mam problem z równowaga - łydka wędruje mi często do przodu, czego nie miałam w swoim wszechstronnym, zganiałam to na sztywność i brak wyklepania siodła.
Wcześniej przymierzałam pod okiem trenera siodło od koleżanki, ten sam model i rozstaw, tyle ze większe siedzisko- nie było tego problemu.
Z łopatkami właśnie jest dosłownie "punkt" gdzie jest ciasniej - myślałam ze za bardzo z przodu siodłam, powinnam cofnąć? Mam jeszcze miejsce? 😉
Kwestia zlej geometrii siodła, czy właśnie tego ze jest za wąskie górą?
Pod intensywnym treningu, pod siodłem nie mam zauważyłam żadnych suchych plam, poci się równo.
shade, śmiało cofnij, masz miejsce do ostatniego żebra, sama zobaczysz czy jest lepiej. Bo ja wiem, nowe siodło to może lecieć chyba tylko dlatego, że wypełnienie jeszcze się nie ułożyło? Na początku całe są sztywne... ale z drugiej strony po tygodniu dwóch chyba powinna być już różnica?
Ogólna tendencja jest taka, ze większość siodeł na "konie nowego typu" ma zbyt małe tylne poduchy i siodła nie mają na nich dobrej równowagi.

Przesuniecie siodła do tyłu moim zdaniem nie załatwi sprawy ponieważ koń przy samym kłębie jest najwęższy, a im dalej tym szerzej.

shade Spróbowałabym przymierzyć siodło z szerszym łękiem lub skontaktować się z daw magiem żeby dopchali siodło.
Spróbuje dać je dalej i zrobić zdjęcia bardziej aktualne, może siodło już trochę inaczej się zachowuje.
Kobyłka wcześniej śmigała w Hubercie DM , poszerzanej M do L, ale z grubą podkładką z futra.
Szczerze przyrównują te dwa modele : Hubert wydaje mi się konkretnie szerszy, ale może to złudzenie wynikające z budowy siodła. Chociaż przy przymiarce zasugerowano mi ze M (Hubert był przymierzany, akurat to testowe było dostępne) jest rozmiarem dla mojej kobyły.
Fakt, ze młoda bardzo nabrała teraz mięśni, coraz bardziej przypomina mamuśkę swoja,która ma bardzo 'męska' budowę.🙂
A jakbym np przymierzyła jej L Huberta teraz, może Wam to jakoś pomoc odnaleźć się miedzy rozstawami, mimo ze to rożne modele?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się