Mundial 2014

Chyba zasługuje na osobny wątek?
Już niedługo się zacznie.  😅
Odliczam godziny.
My też odliczamy. Liczę na Hiszpanię i ubolewam, że Portugalia ma w grupie Niemcy 🙁
Ja planuję pokibicować Urugwajowi.
mrrr  😉
No i Hiszpanii obowiązkowo jak zawsze.
Ja z mieszanymi uczuciami, spowodowanymi sytuacją w Brazylii i opinią kilku Brazylijczyków, no ale teraz już nie ma co wymyślać, trzeba kibicować !!
Wiecie że oni w czasie mundialu w większości nie chodzą do pracy? No przecież kibicują  🤣  Prawie wszystko jest zamknięte - no bo MUNDIAL 😀
Ja planuję pokibicować Urugwajowi.
a ja Paragwajowi i tak zostanę razem z Tania rasista 🙂
A ja mam poważny dylemat.
Niby jak zawsze mocno liczę na Brazylię i Hiszpanię...
No ale są jeszcze Niemcy tym razem z moim ulubionym Romanem Weidenfellerem w kadrze  😁 Tylko bardzo, bardzo mi smutno, że Marco Reus na trzy miesiące wypadł z gry  🙁

Ale już się nie mogę doczekać pierwszego gwizdka, jutro rano od razu lecę po "Skarb Kibica"  😁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
11 czerwca 2014 15:40
postawilam 5 euro i musze teraz dobrze szacowac  wyniki 😜
Tylko bardzo, bardzo mi smutno, że Marco Reus na trzy miesiące wypadł z gry  🙁


No właśnie, przecież on już żył tym mundialem, a tu taka wtopa na dzień przed w meczu o pietruszkę 😵 Zresztą coś sporo dobrych zawodników będzie musiało obejrzeć tegoroczny mundial z perspektywy kanapowej. Ale cóż, cieszmy się tym, co mamy. Trzymam kciuki za Niemcy i Hiszpanię (tak bardzo mainstream :lol🙂.
Mimo wszystko chciałabym, żeby Portugalia wyszła z grupy :emota2006092:
zen, ja też 🙂

W ogóle chciałabym w półfinałach zobaczyć Brazylię, Niemcy, Portugalię i Hiszpanię 🙂
[quote author=Tania link=topic=95251.msg2115633#msg2115633 date=1402470162]
Ja planuję pokibicować Urugwajowi.
a ja Paragwajowi i tak zostanę razem z Tania rasista 🙂
[/quote]
Grunt, to dobre towarzystwo.  😉
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
11 czerwca 2014 18:30
-A Polska wyjdzie z grupy?  😁
Wybaczcie nie mogłam się powstrzymać

ja kibicuje Hiszpanii  😅
-A Polska wyjdzie z grupy?  😁


Tak mi się skojarzyło:
"- Wy skąd? - Z Polski. - Ale Polska tu nie gra, tak bez reprezentacji na mundial przyjechaliście? - Wiesz, mamy to przećwiczone. - Aaa... My tu w Brazylii nie wiemy, co to znaczy nie mieć drużyny w mundialu - mówi wolontariusz na stadionie w Sao Paulo."
Z bloga [url=http://www.sport.pl/sport/1,134511,14704941.html#BoxSportTxt]Pawła Wilkowicza[/url]
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
12 czerwca 2014 08:12


W ogóle chciałabym w półfinałach zobaczyć Brazylię, Niemcy, Portugalię i Hiszpanię 🙂


Ja podobnie, ale zamist Portugalii widze Wlochy. A chcialabym, zeby wygrali Niemcy, ale postawilam jednak na final Brazylia-Hiszpania.
[
Tak mi się skojarzyło:
"- Wy skąd? - Z Polski. - Ale Polska tu nie gra, tak bez reprezentacji na mundial przyjechaliście? - Wiesz, mamy to przećwiczone. - Aaa... My tu w Brazylii nie wiemy, co to znaczy nie mieć drużyny w mundialu - mówi wolontariusz na stadionie w Sao Paulo."
Z bloga [url=http://www.sport.pl/sport/1,134511,14704941.html#BoxSportTxt]Pawła Wilkowicza[/url]


Boskie 🙂 A Polacy zamiast kibicować siatkarzom, którzy potrafią dać bęcki Brazylii nawet drugim składem i tak będą rozprawiać o świetlanej przeszłości i dzisiejszym chwilowym kryzysie 😀

Ja liczę na Brazylię oczywiście 🙂

Boskie 🙂 A Polacy zamiast kibicować siatkarzom, którzy potrafią dać bęcki Brazylii nawet drugim składem i tak będą rozprawiać o świetlanej przeszłości i dzisiejszym chwilowym kryzysie 😀



Tylko że jak na razie w LŚ wygraliśmy ten jeden mecz z Brazylią, która...hm, chyba też nie jest w najlepszej dyspozycji, skoro wygrała na razie dwa mecze - jeden z nami i jeden z Iranem (i to 3:2, a drugi z Iranem już przegrała do 0  😉 ) Ale to  🚫

Niby na Brazylię liczę i w sumie chciałabym, żeby wygrali Mundial, ale dzisiaj...chyba jednak wygra sympatia do braci Słowianów i trzymam kciuki za Chorwację 🙂
Ale to decyzja treneira żeby grać samymi młodymi, praktycznie drugim składem i dać najlepszym zawodnikom wypocząć 😉 Mam nadzieję że słuszna  🤔

Koniec OT, przepraszam 😉



Myślę, że Polacy kibicują siatkarzom, tenisistom, panczenistom i innym sportowcom. Ale nie jest winą społeczeństwa, że najwięcej pieniędzy wpompowanych jest akurat w piłkę nożną, więc trudno się dziwić, że jest takie parcie na piłkę nożną i marketing wokół tej dyscypliny jest tak potężnie rozdmuchany.

Dzisiaj jedna ze stacji radiowych prosi o przepisy jak przetrwać mundial. Ludzie jak nie mają problemów to muszą poszukać. Osobiście nie lubię piłki nożnej ale mąż już tak. I co, mam wyjechać z domu na czas rozgrywek ? Jest tyle ciekawych rzeczy do zrobienia więc "oddanie " telewizora na jakiś czas to chyba nie jest wielkie poświęcenie  🙄
No i jak? Nikt nic? 🙂 Śmieszny ten wczorajszy mecz, widzę, że się Neymar rozkręcił w faulach 😉
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 czerwca 2014 08:24
Jestem zadowolona, dokladnie tak postawilam jaki byl wynik w rzeczywistosci  😁
Buuuu...... zamiast ceremonii otwarcia panowie w studio bohatersko chrzanić musieli tak długo. Wpadka okropna.
A mecz przespałam.  😡 Kraków tak był wczoraj zatruty, że mnie zmiotło w trakcie hymnu jeszcze.
Z relacji syna wynika, że to nowe mega elektroniczne sądziowanie się marnie sprawdza. Tak?
Dziś mam w planie przespać dzień za szczelnie zamkniętymi oknami, żeby wieczorem obejrzeć wreszcie coś.
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
13 czerwca 2014 08:54
Tania, nie masz co zalowac, ceremonia otwarcia byla dosc cienka 😉
Tania, witaj w klubie "śpiących księżniczek". Pierwszą połowę oglądałam, druga mi już uciekła, pamiętam, że zaczęli i... później już nic więcej 😉
Co się działo, że teraz taka poruta w mediach o "haniebnym zwycięstwie" i pomocy arbitra?
Faul na Modricu powinien być na czerwoną, karny z powietrza, trzecia bramka padła po faulu, niestety słabo wypadło sędziowanie.
No ale nawet biorąc pod uwagę to wszystko to przecież jednak Chorwaci byli wyraźnie słabsi? Przecież nawet jednej bramki nie strzelili. Tak okiem laika 😉
Ten samobój na początku był boski, ludzi dosłownie zatkało 😀
Oglądałam w pubie i niewiele widziałam, bo, kurczaki, za mała urosłam  😀
Ale sędziowanie...ech. Szkoda.

Edit: obejrzałam jeszcze raz skrót. No pięknie Fred zanurkował, naprawdę brawa się należą  😫

Edit 2: Meksyk-Kamerun i sędziowie znowu się popisują. Gdyby nie odgwizdali spalonego tam, gdzie go nie było, to już Meksyk by prowadził  😵
Edit 3: No to się zaczyna robić jakaś farsa...kolejny (prawidłowy?) gol Meksyku nieuznany...
Brawo Meksyk! Mimo wszystko wygrali 😅

A kogo obstawiamy na wieczór? Ja liczę na Holandię, ale znając życie i tak wygra Hiszpania.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 czerwca 2014 19:06
Kibicem nie jestem, ale pamiętam, że kiedyś zawodnicy musieli mieć koszulki schowane w szorty. Przestało to już obowiązywać?

No co tu się wyrabia ja się pytam 😲
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się