Wybory 2015 i to co po wyborach.

Lanka_Cathar   Farewell to the King...
09 listopada 2018 23:11
Już pojawiło się określenie "Lechnin".
O koniach, ale wrzucę tutaj hodowla koni finansowana z zakładów konnych
Co myślicie? 😉


Odnośnie popularyzacji wyścigów przez połączenie ich z lotto i przekazywaniu kasy na hodowlę? Super pomysł, pewnie jakiegoś urzędnika w ministerstwie bo nie wierzę że jakiś pisior myśli. Cała reszta artykułu odnośnie hodowli arabów... pierdoły i bzdury tych co nie mogą a by chcieli. Jasne że arabki to było straszne towarzystwo wzajemnej adoracji, ale państwo na tym zarabiało. Już niestety nie zarabia.
Ostatni pomysł (wcielony w życie) finansowania hodowli z totalizatora zakończył się giga długami - dla jednostek hodowlanych.
Bo jesteśmy jedynym krajem na świecie, gdzie wyścigi konne przynoszą straty.
[quote author=Lanka_Cathar link=topic=97161.msg2822525#msg2822525 date=1541805092]
Już pojawiło się określenie "Lechnin".
[/quote]
Fajne!

Ktoś się dopatrzył, że osobnik na tym pomniku nie ma obrączki i już krąży wersja, że nie jest to pomnik Lecha Wielkiego Bez Zasług, a Jaroslawa Wielkiego Polski Niszczyciela. 
Np to mamy na 100 lecie niepodległości aferę godną stulecia  😵 😂

Korupcja w KNF?
We wtorek Gazeta Wyborcza napisała, że Leszek Czarnecki zawiadomił prokuraturę o złożeniu mu przez przewodniczącego KNF Marka Chrzanowskiego propozycji korupcyjnej w zamian za przychylność regulatora dla procesu restrukturyzacji Getin Noble Banku. UKNF zaprzeczył tym oskarżeniom.

Chrzanowski złożył we wtorek dymisję ze swojego stanowiska, którą premier przyjął.

W środę do siedziby KNF weszli agenci CBA.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/korupcja-w-knf-giertych-mamy-do-czynienia-z-rekieterstwem,883310.html

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/szef-knf-rekomendowal-czlowieka-takze-do-plus-banku,883557.html

Była Premier mówi że jest na nią zlecenie .  😲

Ojciec chrzestny i opłaty za spokój to przy tym pikuś   😲
Do tego, co ciekawe:

Prawnik pan Kowalczyk ktory był „polecany” przez Chrzanowskiego został niedawno zatrudniony w radzie nadzorczej banku Solorza, znanego TW.
Solorz uzyskał zgodę na zakup Netii oraz zmieniono decyzje środowiskowa na pozytywna w sprawie jego kopalni odkrywkowej w Oscislowie..
Pani Gawryluk, znana Pisowa, została szefowa Polsatu a program i komentarze w stacji dziwnie przechylily sie na rzecz strony rządowej...

A to wszystko przypadkiem...
Przypadkiem ??? W biznesie nic nie dzieje się przypadkiem  😎 Tak to się odbywa.

We wtorkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" ukazał się artykuł pod tytułem "40 milionów i nie będzie kłopotów". Dziennikarze opisują rozmowę, w której szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski miał zaoferować układ właścicielowi Getin Noble Bank Leszkowi Czarneckiemu - przychylność za 40 milionów złotych. Publikujemy fragment nagranej rozmowy. (http://www.tvn24.pl)
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rozmowa-szefa-knf-z-bankierem-marek-chrzanowski-mial-oferowac-pomoc-za-40-mln-zl,883069.html
Ale to pikuś , bo w aferę Getbacku podobno umoczony jest ojciec premiera a prominentny polityk PIS. Lobbował za Getbackiem u syna a z profitów którego korzystało całe kierownictwo PIS . Przy Getbacku Amber Gold to drobiazg  😲 Właściciel który został aresztowany podobno ma nagrania i straszy że je udostępni

🙄

https://www.newsweek.pl/polska/polityka/ojciec-premiera-lobbowal-w-sprawie-getback-mateusz-powiedzial-mi-zebym-sie-sprawa-nie/ztbmzdy

Z kolei Kornel Morawiecki potwierdził, że zna się z prezesem GetBacku i że rozmawiał z nim o problemach spółki. Mówił też, że u nikogo w tej sprawie nie interweniował, choć przyznaje, że sygnalizował Mateuszowi Morawieckiemu „że coś się dzieje”. Ten miał odpowiedzieć, by ojciec sprawą się nie zajmował.

Kornel Morawiecki potwierdził też, że były prezes GetBack pisał do premiera, a także szefa PiS przypominając o zasługach spółki dla partii. „Wyborcza” wskazuje, że chodzi tu o reklamy dla prawicowych mediów a także finansowanie imprez z udziałem polityków PiS.
No cóż...to jest ta dojna zmiana
Ci to dopiero mają apetyt , Piranie przy nich to pikuś  😁
GetBack finansował nagrody ktore dostali miedzy innymi Kaczyński i Morawiecki...
Abstrahując od tematu , to nie przypominam sobie rządu który prowadziły by aż tak mafijne interesy  😲 Fakt , zdarzały się korupcje , jak wszędzie ale ten ich apetyt i zachłanność na władzę i pieniądze bije wszystko na łeb . Najpierw podporządkować sobie sądy , prokuraturę , policję i wszystkie urzędy a potem robić co się chce i jeść gigantyczną chochlą  😵 To co oni robią przeraża .  😲
Za to rząd intensywnie wziął się za walkę z  Firmami które wykonują  usługi i nie płacą podatków  😂 😂 😂

https://www.tvn24.pl/bartoszyce-mechanik-chcial-pomoc-sciga-go-skarbowka-o-10-zl,883847,s.html

Pamiętajcie , za tych rządów nie wolno wam nikomu pomóc  😵 😵 😵

Cytat z komentarza pod artykułem

Diomed44 33 minuty temu Życzę tym Paniom aby im auto staneło w szczerym polu w nocy, w zimie - a na prośbe o pomoc od kogokolwiek usłyszłały, że "niestety nie moge, bo Panie mogą być ze skarbówki i bede sie musiał tlumaczyć. Prosze wrócić do auta i poczekac do rana. Chyba, ża znajdą Panie kogoś z kasa fiskalną otwartą teraz 🙂". Tak sie wychowuje społeczeństwo, które sobie nie pomaga a na siebie donosi. Żeby robić aferę o żarówkę za 10 PLN ? To już skarbówka nie ma kogo ścigać ? Prpoponuje pana z KNF lub tego prawnika od niego. (http://www.tvn24.pl)
Tak tworzy się społeczeństwo zaszczute na siebie nawzajem. Wszyscy teraz mają wyznawać zasadę "uprzejmie donoszę, aczkolwiek ze wstrętem..."
Rzygać się chce
Zdaje się że afera Rywina to przy tym pikuś   😤 😤 😤
https://www.tvn24.pl/afera-knf-profesor-orlowski-o-czarneckim-chrzanowskim-i-planie-zdzislawa,884932,s.html

agulaj79 - Społeczeństwo podzielone to wszyscy wiemy ale służby się podzieliły . Policja chce ukarać skarbówkę  😁 😁 😁

https://fakty.tvn24.pl/fakty-w-poludnie,98/bartoszyce-ktos-doniosl-na-urzedniczki-skarbowki,885002.html
Ale 40% społeczeństwa dalej cierpi na głupotę wybiórczą.
Jak widzę jakąkolwiek rozmowę z obecnymi rządzącymi, to zawsze jest mantra "a PełO" też kradło.
I nie wyglada, zeby mialo zmadrzec...
Ale 40% społeczeństwa dalej cierpi na głupotę wybiórczą.
Jak widzę jakąkolwiek rozmowę z obecnymi rządzącymi, to zawsze jest mantra "a PełO" też kradło.
Tylko na pytanie co kradło , żaden mądry nie jest w stanie udzielić odpowiedzi. Gdyby ktoś z PO ukradł batonika to dzisiaj wisiał by przybity na krzyżu w blasku fleszy !!!!

Całe stada PIS -owskich psów gończych penetrują wszystko żeby coś znaleźć i poza ogólnie przyjętymi pod publikę  w mediach hasłami o aferach , nikt nic nikomu nie udowodnił ani nawet nie przedstawił żadnych zarzutów  🙄 🙄 🙄
a trotylu na skrzydłach też ani widu, ani słychu, a wrak dalej w Rosji
Cytuje za prasą 😉 Łącznie 18 mln z kieszeni podatników.
Ciekawe ile pracownicy KNF otrzymali premii na 100lecie  😂

Po 6 tys. zł brutto otrzymali pracownicy Narodowego Banku Polskiego bynajmniej nie za wybitne osiągnięcia – informuje onet.pl. – „W ramach działań związanych z uczczeniem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Narodowy Bank Polski przyznał pracownikom NBP – w równej wysokości – okolicznościową wypłatę pieniężną. Wypłatą objęto 95 proc. załogi banku” – potwierdziło portalowi Biuro Prasowe NBP.
A dla swoich wiernych i ich rodzin zawsze praca się znajdzie  😉
https://www.tvn24.pl/syn-mariusza-kaminskiego-w-centrali-banku-swiatowego,885130,s.html
Ale 40% społeczeństwa dalej cierpi na głupotę wybiórczą.
Jak widzę jakąkolwiek rozmowę z obecnymi rządzącymi, to zawsze jest mantra "a PełO" też kradło.Propaganda robi swoje. TVP teraz oczernia Czarneckiego w ramach relacjonowania afery o KNF. Niestety niektorzy ogladaja tylko tvp. A i polsat wyraznie skrecil w strone rzadowa odkad solorz ulozyl sie z wladza.

Czytałem że Kurski jest pierwszy do wylotu bo tej jego propagandy w  TVP to już nawet kierownictwo PIS nie jest w stanie oglądać  😁 😁 😁

Płn Koreańska TV uczy się już propagandy  od TVP  😂 😂 😂


Propaganda robi swoje. TVP teraz oczernia Czarneckiego w ramach relacjonowania afery o KNF. Niestety niektorzy ogladaja tylko tvp. A i polsat wyraznie skrecil w strone rzadowa odkad solorz ulozyl sie z wladza.


[/quote]

Wczoraj akurat miałam TVP włączone i ponownie pomyślałam, że to jakaś inna rzeczywistość.
Pięknie, rząd dobrej zmiany wzbogacił się o nowego fachowego czlonka, niewątpliwie ta nominacja ma bardzo merytoryczne podstawy  😂
NBP dojna krowa dobrej zmiany.. ponizej kilka cytatow z artykulu. komentarz chyba zbedny...
“Od końca grudnia trwa burza po tekście „Wyborczej", w którym ujawniliśmy, że zaufana współpracowniczka prezesa NBP Adama Glapińskiego Martyna Wojciechowska jako szefowa departamentu komunikacji i promocji miała zarabiać w 2016 r. nawet 65 tys. zł miesięcznie. Wyliczyliśmy to z jej oświadczeń majątkowych, które składała, bo była radną PiS w sejmiku mazowieckim.”

Pani Wojcieczowska jest rusycystka... do tej pory nie wyjaśniono jakie ma kompetencje i oboeiazki jako dyrektor.. a NBP to instytucja publiczna w końcu.

“Nie tylko opisywana przez "Wyborczą" Martyna Wojciechowska zarabiała krocie w banku centralnym. Była rzeczniczka Klubu Parlamentarnego PiS Sylwia Matusiak jako szefowa departamentu edukacji i wydawnictw dostawała średnio 45,5 tys. zł miesięcznie

Co ciekawe, następczynią Matusiak w departamencie edukacji i wydawnictw została Anna Kasprzyszak, była żona koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego. Jej zastępczynią jest Joanna Chrzanowska, żona byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego.”

I mamy juz pewnosc ze afera KNF zostanie przykladnie NIE wyjasniona. Przeciez to w czystej postaci uklad towarzysko-polityczny podlany sosem nepotyzmu.. prawo i sprawiedliwosc...

Ktos jeszcze wierzy pisowi???

Kochana, przecież w TVP powiedzieli, że tyle nie zarabia 😁
Więc to na pewno nieprawda.
Ktos jeszcze wierzy pisowi???


Wiem kto  😀

Projekt ustawy o jawności zarobków w NBP to kolejny przykład, jak wygląda prawo w oczach nadprezesa. Ustawa ma dotyczyć ujawniana zarobków obecnych prezesów i byłych. Czyli prawo ma działać wstecz. Powód oczywisty – pokazać, że oni tez. Chociaż jak sołtysowa grzmiała, że pieniądze się należą, chcieli wyciągnąć nagrody poprzedniego rządu. I taki psikus – porównanie nie wyszło. 
http://thefad.pl/aktualnosci/roman-giertych-pisbolszewia/

Serio jest tak jak pisze Giertych w tym artykule że PiS wymyślił sposób na konfiskowanie majątku bez wyroku sądu?? Pod przykrywką dzikow przy okazji...
karolina_, niestety tak. Nie od dziś o planach wprowadzenia tych zmian wiadomo.
Kolejny zamach na praworządność i demokrację...
Ciekawy wywiad w Rzeczpospolitej apropos odpowiedzialności państwa w przypadku zabojstwa polityka opozycji. Dobrze ubrane w słowa dlaczego zagarnianie państwa przez jakakolwiek partię jest niebezpieczne..

Czy w sprawie Pawła Adamowicza instytucje publiczne zdały egzamin?

Nie zdały. W roku wyborczym w świetle kamer ginie jeden z wiodących polityków opozycji. W państwie, w którym od trzech lat dokonuje się proces bezprecedensowej, pozakonstytucyjnej koncentracji władzy. I w którym wiele narzędzi tej skoncentrowanej władzy było wykorzystywanych do nagonki właśnie na śp. Pawła Adamowicza. W mediach państwowych zarzucano mu, że nie chce uhonorować żołnierzy Westerplatte, CBA nie wychodziło z urzędu miasta, obcięto dotacje Europejskiemu Centrum Solidarności, tuż przed kampanią samorządową pojawiały się wątpliwe zarzuty podatkowe i karne wobec prezydenta i jego rodziny…

Zarzuty prokuratura formułowała jeszcze za rządów PO, a CBA wszczęła kontrolę już w 2013 roku.

I przez ponad pięć lat nic się w tej sprawie nie wydarzyło. Nie jest normalne w demokratycznym kraju, że polityk opozycji przygotowuje rodzinę na swoje aresztowanie, że jego rodzina żyje w strachu. Że ignoruje się publiczne groźby formułowane wobec tego polityka. Jeśli tak bezwzględnie wykorzystuje się władzę do nękania opozycji, to równocześnie ponosi się polityczną i moralną odpowiedzialność za osobiste bezpieczeństwo liderów tej opozycji. Sięgasz po pełnię władzy, to w prezencie dostajesz pełnię odpowiedzialności. Dlatego właśnie system liberalnej demokracji jest w dłuższej perspektywie korzystny nie tylko dla obywateli, ale i dla polityków.

Ale w czym konkretnie władza tu zawiniła?

Okoliczności tragedii wyjaśnić musi dogłębne śledztwo, obejmujące nie tylko kwestie przygotowania i przeprowadzenia samego zamachu, ale również procedury reagowania na sygnały o zagrożeniu bezpieczeństwa polityków, w tym polityków opozycji, oraz zasady przyznawania wsparcia służb dla popieranych i niepopieranych przez władzę wydarzeń społecznych i politycznych. Pamiętamy wszyscy, jak wyglądały obstawy smoleńskich miesięcznic.

Niestety, nasza prokuratura została nie tylko poddana całkowitej partyjnej kontroli, ale i sama odgrywała istotną rolę w nagonce na Pawła Adamowicza. Jak dzisiaj może ona obiektywnie wyjaśnić wszystkie okoliczności tego morderstwa? Gdyby nie nieprawdopodobne wręcz publiczne wyjście matki Stefana W., nie wiedzielibyśmy w zasadzie nic. Tylko przez ten zbieg okoliczności wiemy, że zamiary zabójcy były w pewnej mierze znane policji. To oczywiście potwierdza intuicję każdego, kto zna polski sektor publiczny. Przyczyny najpewniej leżą gdzieś na styku upartyjnienia, zaniedbań, bylejakości, braku poczucia odpowiedzialności. Taki tupolewizm, tym razem w wersji prawicowo-autorytarnej. Ale podkreślmy: potrzebujemy niezależnego śledztwa, żeby to wszystko wyjaśnić.

Co to znaczy?!

Trzy lata temu na łamach „Rzeczpospolitej” pisałem, że rozumiem żądania powołania międzynarodowej komisji ds. Smoleńska. Osobiście uważam, że grupa ekspertów z komisji badania wypadków lotniczych USA, Kanady i kilku państw Europy Zachodniej potwierdziłaby większość wniosków komisji Millera, choć pewnie byłaby jeszcze bardziej krytyczna właśnie w kwestii zaniedbań systemowych. A wyobraźmy sobie tylko, jak inaczej wyglądałoby dziś nasze życie publiczne, gdybyśmy nie mieli dwóch prawd o Smoleńsku! To idealny przykład, że walka z nadużyciami władzy – albo nawet podejrzeniami takich nadużyć – służy spokojowi społecznemu lepiej niż puste frazesy o „jedności” czy „budowie wspólnoty”.

Czy nie przedstawia pan zbyt mocnych tez, jak w artykule „Politico”, porównując śmierć Adamowicza do podpalenia Reichstagu?

Nie jestem symetrystą. Katastrofa smoleńska była niewyobrażalną tragedią, ale wydarzyła się ona w warunkach normalnej demokracji konstytucyjnej. Prokuraturą kierował niezależny od PO Andrzej Seremet powołany przez śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. To co natomiast PiS zrobiło z państwem przez ostatnie trzy lata, jest absolutnie bezprecedensowe. Naprawdę nie jest tak, że wybitni prawnicy reprezentujący w Komisji Weneckiej 61 państw bez powodu uwzięli się na PiS, uznając, że nasza demokracja jest zagrożona. Pierwszy raz w historii Unii Europejskiej został uruchomiony art. 7. Nie wiem, skąd tak głębokie przekonanie, że wszystkie te obawy to fantasmagorie, a Polska jest na demokrację skazana. Doświadczenia innych państw wskazują, że z chmury łamania konstytucji zazwyczaj powstaje niestety autorytarny deszcz. Dlatego dzisiaj podstawowym zadaniem wszystkich Polaków – niezależnie od poglądów politycznych – musi być patrzenie rządzącym na ręce, by morderstwo Adamowicza nie zostało wykorzystane do dalszej konsolidacji władzy, a także by w żaden sposób nie położyło się cieniem na zbliżającej się, kluczowej dla przyszłości Polski kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu. Jeśli razi pana pożar Reichstagu, to proszę przypomnieć sobie nasze własne, polskie doświadczenia, na przykład z okresu międzywojennego, z wyborami przeprowadzanymi w atmosferze strachu i nękania opozycji przez państwo.

Większym problemem nie jest mowa nienawiści?

Walka o kulturę dyskusji publicznej to słuszny, szlachetny cel. Ale to też wyzwanie na lata, wyzwanie, z którym w dobie mediów społecznościowych problem mają nawet najbardziej dojrzałe demokracje. W polskich warunkach elementarnego zagrożenia demokracji refleksja nad mową nienawiści nie jest priorytetem na najbliższe miesiące. Drążenie tego tematu daje też kolejny pretekst do konsolidacji władzy; strach pomyśleć, jak wyglądałaby na przykład praktyka funkcjonowania prawnokarnej odpowiedzialności za mowę nienawiści w wykonaniu prokuratury ministra Ziobry.

Coraz szerzej definiowany „hejt” rozmywa ponadto zasadniczą różnicę pomiędzy aktywnością obywateli (nawet tą niemądrą) a funkcjonowaniem instytucji publicznych. Nienawistny wpis jakiegoś internauty to coś diametralnie innego niż nagonka na opozycję, którą organizuje państwo – w tym opłacane z podatków media publiczne. Nasze doświadczenia historyczne z różnego rodzaju autorytaryzmami powinny nas szczególnie wyczulić na to, by zapobiegać nadużyciom władzy i wymagać od (każdej!) władzy odpowiedzialności. Z ambitnymi moralnymi rewolucjami, które „nas zjadaczy chleba w aniołów przerobią”, poczekajmy może do czasu, gdy przyszłość Polski jako stabilnej demokracji przestanie być zagrożona.

Na czym miałoby konkretnie polegać to patrzenie na ręce władzy po śmierci prezydenta Gdańska?

Przede wszystkim, do dymisji powinien podać się szef MSWiA, odpowiadający za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa. Zginął jeden z może 30, może 50 najważniejszych funkcjonariuszy publicznych, kultura odpowiedzialności politycznej powinna być tu oczywista. Tej kultury mogło być również więcej w przeszłości, za rządów Platformy. Choć Bogdan Klich podał się do dymisji po publikacji raportu komisji Millera, to moim zdaniem powinno było to nastąpić znacznie wcześniej. W zeszłym roku na Słowacji szef MSW zrezygnował już w dwa tygodnie po informacji o śmierci dziennikarza śledczego Jana Kuciaka. Dwa dni po szefie MSW do dymisji podał się sam premier Robert Fico – polityk wagi superciężkiej. To już nie są nawet jakieś wyśrubowane standardy „zachodnie”, tylko postawa naszego sąsiada z regionu.

Morderstwo słowackiego dziennikarza było związane z jego śledztwem dotyczącym powiązań otoczenia premiera Roberta Fico z włoskimi grupami przestępczymi.

Ale o tym związku wiemy właśnie dlatego, że po dymisji osób, które nie mogły być obiektywne, przeprowadzono niezależne śledztwo. Właśnie dlatego uważam, że oprócz szefa MSWiA trzeba oczekiwać ustąpienia prokuratora generalnego. To jest warunek konieczny do przeprowadzenia niebudzącego wątpliwości śledztwa w sprawie zamachu na życie Pawła Adamowicza. Nie może nadzorować śledztwa osoba, która była tak bardzo zaangażowana w atakowanie opozycji przy użyciu narzędzi państwa. Hejt i propaganda były tylko jednymi z tych instrumentów. Przypomnę o przypadku zastraszania uczestników protestów, ewidentnej nierównomierności stosowania przepisów o zgromadzeniu publicznym czy zakłócaniu porządku, o próbach wywarcia nacisku na sędziów nieorzekających po myśli władzy.

Czego powinna domagać się opozycja?

Oprócz wspomnianych dymisji – niezależnego dochodzenia i wglądu w sprawę.

Jak to w praktyce zrobić?

Specjalną ustawą można powołać komisję sejmową, podobną do komisji służb specjalnych, która za zamkniętymi drzwiami, ale z udziałem przedstawicieli opozycji, szczegółowo będzie nadzorować śledztwo prowadzone przez prokuraturę. Jeśli Jarosław Kaczyński jest przekonanym demokratą, a nie jak Erdogan uważa, że demokracja to autobus, z którego można wysiąść, gdy dalsza jazda się nie opłaca, to i jemu powinno zależeć na tym, czego sam się domagał po katastrofie smoleńskiej.

W USA Jeff Sessions, ultrakonserwatywny prokurator generalny gorąco popierający prezydenta Trumpa, wyłączył się z dochodzenia w sprawie wpływu Rosji na wyniki wyborów prezydenckich i powołał niezależnego prokuratora. Takie powinny być standardy i nasze oczekiwania. A państwu, które nadmiernie koncentruje władzę i używa wszelkich narzędzi do ataku na opozycję, należy przyglądać się szczególnie.

Maciej Kisilowski jest profesorem prawa i zarządzania publicznego w Central European University w Budapeszcie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się