Wybory 2015 i to co po wyborach.

Na przykład ten:
Wiek pełnej odpowiedzialności karnej powinien zostać obniżony do 13 lat.

Co razem z wprowadzeniem kary śmierci daje? Że będziemy skazywać na śmierć dzieci?
Np. zdanie o tym, że kobiety nie powinny mieć czynnego prawa wyborczego.

Co do Razem - 75%podatku dla najbogatszych czy pomysł na emerytury... no to dla mnie głupie pomysły. Tego jest więcej. Ogólnie hasła 'sprawiedliwość dla wszystkich' mogą być niebezpieczne. Chociaż jest sporo ciekawych rzeczy w ich programie i sam fakt, że mało tam twarzy obytych z polityką jest dla mnie miłą odmianą.

Zjednoczona Lewica - tu nie ogarniam najbardziej tego jakie siły się tam połączyły. Najpierw się jadą kilka lat, a potem jak sondaże słabe to się łączą. Za grosz nie ufam ani Millerowi ani Palikotowi - ten drugi miałam kiedyś nadzieję, że faktycznie chce coś zrobić sensownego w tym kraju, okazało się, że nic bardziej mylnego...

Nie ma partii, z którą bym się mogła jakoś utożsamić poglądowo. O ile jeśli chodzi o ogólny światopogląd i sprawy społeczne - to takich jest kilka, ale gorzej właśnie z propozycjami gospodarczymi czy polityką zagraniczną, które jednak moim zdaniem są ważniejsze. Albo są skrajności, albo jest tak że część programy mnie odrzuca. Albo odrzucają mnie konkretni politycy. Nie chcę u władzy partii, która będzie homofobiczna, pro kościelna, czy chcąca wszystkich wsadzać do więzienia, nie chcę pierdyliona komisji śledczych i innych cyrków. Ale nie chcę też tych, którzy mieli się szanse wykazać i się z tego nie powywiązywali. Serio nie wiem na kogo oddam głos, a wybory za kilka dni..

PS Zrobiłam sobie jeszcze latarnik wyborczy  😁 to jest jakieś idiotyczne bo mi wyszły podobne dopasowania do teoretycznie zupełnie różnych programowo partii
Na przykład ten:
Wiek pełnej odpowiedzialności karnej powinien zostać obniżony do 13 lat.

Co razem z wprowadzeniem kary śmierci daje? Że będziemy skazywać na śmierć dzieci?
na KS skazywać sie ma morderców. Np. zdanie o tym, że kobiety nie powinny mieć czynnego prawa wyborczego.

przeciez to jest dziennikarski fejk! JKM jako wolnosciowiec nigdzie (po za własna sypialnia) nie dopuszcza do kategoryzowania ludzi ze względu na płeć. Ponieważ masz to nieszczęście ze uważam Cię za osobę inteligentna, musisz mi dać inny przykład, faktycznej opinii JKM, ktorej naprawdę moglabys sie bać. PS fajny film wczoraj widziałem
(...) PS mnie ten trockista z Razem, zwyczajnie brzydzi swoimi pomysłami. A nawet nie tyle pomysłami, a krótkowzrocznością granicząca z glupotą

Wiesz... ale tak bezstronnie to on jest niezły. Dziś wiele mediów o nim trąbi. Ja też życiorys oglądałam. Co tam głosił to jedno, ale był swobodny, miał wiedzę ogólną. No panie wypadły przy nim blado. Przyznaję. I OK. Niech się scena polityczna różnicuje i polaryzuje. Wolę jego niż Millera i Palikota co na plecach ładnej i miłej pani Nowackiej chcą wpełzać do polityki. 
przeciez to jest dziennikarski fejk! JKM jako wolnosciowiec nigdzie (po za własna sypialnia) nie dopuszcza do kategoryzowania ludzi ze względu na płeć. Ponieważ masz to nieszczęście ze uważam Cię za osobę inteligentna, musisz mi dać inny przykład, faktycznej opinii JKM, ktorej naprawdę moglabys sie bać. PS fajny film wczoraj widziałem



W jaki sposób to jest dziennikarski fejk? W sensie wiem jak media potrafią manipulować, ale o prawach wyborczych kobiet akurat wydaje mi się, że kilka razy mówił?

Przeraża mnie np jego przyzwolenie na bicie dzieci, przerażało jego zdanie o inwalidach (choć przed chwilą słuchałam dokładnie co powiedział, trochę to teraz inaczej widzę, tam o więcej chodzi, niż jak kiedyś do na świeżo oceniłam), czy jego zdanie że wolałby żeby jego córka wpadła w ręce pedofila niż była na edukacji seksualnej? Nie są to może jakieś kluczowe dla państwa rzeczy, ale akurat jestem ogromną zwolenniczką edukacji seksualnej (mam choćby porównanie swojej klasy, która miała bardzo sensownie prowadzoną edukację seksualną  - właściwie nazywało się to wychowaniem do życia w rodzicie - i np mojej współlokatorki, która takiej edukacji nie miała, jej rodzice katolicy słowo seks uważali za tabu i dziewczyna, do 25 r życia sie bała do ginekologa pójść, bo to złe, nie przystoi, nikt nie wytłumaczył że to lekarz jak każdy... jak poszła to sie okazało że bezpłodna, a gdyby poszła wcześniej można by operować i może by mogła mieć dzieci, co było jej priorytetem w życiu), a jeżeli ktoś uważa że pedofil, nawet taki co nie gwałci jest mniej szkodliwy - to znaczy, że nie ma pojęcia o tym co się dzieje w psychice dziecka w takiej sytuacji. Czy inna rzecz, którą mówił, że powinniśmy w tv oglądać ludzi pięknych, zdrowych młodych - moim zdaniem powinniśmy oglądać wszystkich, bo ludzie są różni, brzydcy, ładni, głupi, mądrzy itd. Myśl, żeby w tv nie było np niepełnosprawnych czy brzydkich - to wizja telewizji nie oddającej rzeczywistości (nie, że teraz oddaje.. - ale pokazywanie tylko tych pięknych, to forma kłamstwa i kolejne narzędzie do manipulacji). 
Jest więcej takich rzeczy, które dla mnie w JKM są kontrowersyjne - ale właśnie co ciekawe, to akurat nie są jakieś kluczowe dla programu wyborczego czy rządzenia kwestie. Jednego mu nie można odmówić - gość jest bardzo inteligentny i ma swój pomysł na Polskę. I faktycznie nie zmienia zdania w zależności od sytuacji jak to lubią robić różni politycy. Ale do jego programu mi średnio po drodze (choć jak pisałam, do żadnego mi średnio po drodze, co pewnie świadczy o tym, że bym chciała jakiejś nierealnej utopii. Albo że mało się znam na gospodarce itd, co niestety chyba jest prawdą..).

PS A obejrzę ten film wieczorem..
[quote author=wrotki link=topic=97161.msg2437604#msg2437604 date=1445436105]
(...) PS mnie ten trockista z Razem, zwyczajnie brzydzi swoimi pomysłami. A nawet nie tyle pomysłami, a krótkowzrocznością granicząca z glupotą

Wiesz... ale tak bezstronnie to on jest niezły. Dziś wiele mediów o nim trąbi.
[/quote]i to jest u tego lewaka najniebezpieczniejsze... jest tak samo atrakcyjny jak kiedyś Marks, Hegel, Adorno, Fromm i reszta tego antyludzkiego badziewia, dla których człowiek to tylko pionek w ich wizji świata.
z mojego punktu widzenia, taki złotousty lewak jest bardziej niebezpieczny niż bolszewik który wprost chce człowieka okraść i zniewolić, taki lewak chce nas zmusić żebyśmy sami sobie założyli kajdany na ręce i jeszcze byli z tego powodu zadowoleni... a kto nie będzie zadowolony, to znaczy ze jest szalony i do psychóżki z nim.
[quote author=wrotki link=topic=97161.msg2437674#msg2437674 date=1445443891]
przeciez to jest dziennikarski fejk! JKM jako wolnosciowiec nigdzie (po za własna sypialnia) nie dopuszcza do kategoryzowania ludzi ze względu na płeć. Ponieważ masz to nieszczęście ze uważam Cię za osobę inteligentna, musisz mi dać inny przykład, faktycznej opinii JKM, ktorej naprawdę moglabys sie bać. PS fajny film wczoraj widziałem



W jaki sposób to jest dziennikarski fejk? W sensie wiem jak media potrafią manipulować, ale o prawach wyborczych kobiet akurat wydaje mi się, że kilka razy mówił?
[/quote]JKM nie dzieli w polityce ludzi wg rasy, koloru skóry, włosów czy płci. JKM jest jawnym antydemokratą i owszem postuluje (prywatnie) odebranie praw wyborczych kobietom... i mężczyznom, prawo i leworęcznym, rudym, szatynom i tym z włosami koloru blond- generalnie odebrania tego prawa wszystkim, no ale pismactwo pisze tylko wymienionych kobietach.
co do kwesti wychowywania dzieci, to JKM słusznie uważa, że to tylko rodzice ponoszą konsekwencje jakości tego wychowania i w związku z tym słusznie powinna działać tu zasada, że kto ponosi odpowiedzialnosć i konsekwencje jakości tego wychowania, ten ma przywilej decydowania o środkach jakie może stosować, dzieci nie są i nie powinny być "państwowe"
PS podpowiem, że JKM podobnie jak ja, jest jeszcze za prawnym, w przypadku niektórych przestępstw, stosowaniem kary chłosty, która jest o wiele humanitarniejsza, niż kara więzienia skazująca często młodego człowieka, na zniszczenie mu jakiejkolwiek możliwości na odbudowanie moralnego kręgosłupa. Chłosta rani tylko ciało...może na kilka dni, natomiast więzienie rani duszę i wtedy często na całe życie.
mnie ten Zandberg w trakcie oglądania debaty jakoś mierził i już wiem dlaczego: KLIK   🤔. a pani Nowacka... po przeczytaniu wywiadu Mazurka mam o niej jak najgorsze zdanie. zaskakująco dla mnie- najlepiej w debacie wypadł Korwin, a nigdy jakoś nie myślałam o nim poważnie. a ostatecznie zagłosuję na pisiory, choć pani Szydło taka bezpłciowa jakaś. cóż, Kaczyńscy byli bardziej radykalni, najwyraźniej wyborcy lepiej reagują na mdłych jak Szydło.
No akurat kara chłosty za drobne wykroczenia może faktycznie by miała więcej sensu niż zamykanie, to zdanie znam i to dla mnie nic kontrowersyjnego. Może by się wbrew pozorom ludzie bardziej bali łamać prawo jakby wiedzieli, że grozi im przetrzepanie skóry. Ale już bicie dzieci jest dla mnie kontrowersyjne. Prawdą jest, że państwu nic do tego jak rodzice dzieci wychowują - ale do pewnych granic (przestępstwa chociażby). Ale rozmowa o tych granicach już się toczy w kilku wątkach, czy to w wątku właśnie o wychowywaniu dzieci czy szczepieniach, więc nie będę tu tego powielać i zaczynać na nowo 😉



Najgorsze że ludzie lecą na takie populistyczne hasła jakie głosi Zandberg . Wystarczy napisać że zwiększy się podatki najbogatszym czy opodatkuje sklepy wielkopowierzchniowe i biedni będą mieli raj .  😵 Tym ludziom powinno się tłumaczyć że nie ma takiej fizycznej możliwości żeby bogaci płacili o złotówkę więcej niż im się to opłaca, a zwiększenie podatków to cofanie się w rozwoju do czasów głębokiej komuny.  🙁
Dava   kiss kiss bang bang
22 października 2015 08:26
Doprowadzajac do tego, ze najbogatsi nie beda juz placili podatkow w PL, a duze firmy wykorzystaja kazda luke prawna, zeby wyjsc na swoje.
Oczywiscie odbije sie to bezposrednio na tych, ktorzy mieli miec lepiej np. wyzszymi cenami produktow i uslug

W ogole dla mnie 'logika Robinhuda' to zwyczajnie zalosne podejscie  🤔wirek:
Najlepszy przykład z Hollandem we Francji i jego pomysłem podatków dla najbogatszych i z Deperdieu .  😁 Zawinął się i wypiął dupę , powiedział że nie zapłaci ani Euro więcej . 🤣 I co mu zrobią .  😉

Cytat . ( przykład )

W grudniu 2012 roku złożył wniosek o nadanie obywatelstwa belgijskiego, z powodu wprowadzenia przez francuski rząd 75-procentowego podatku dla najbogatszych. Po wypowiedzi francuskiego premiera Ayraulta, który nazwał wyjazd Depardieu do Belgii żałosnym, aktor zapowiedział w liście otwartym zrzeczenie się francuskiego obywatelstwa i potępił politykę podatkową francuskiego rządu jako karzącą ludzi najzdolniejszych[20]. W styczniu 2013 roku prezydent Rosji Putin ukazem przyznał mu rosyjskie obywatelstwo[21][22][23]. 5 stycznia 2013 w Soczi Depardieu odebrał osobiście z rąk prezydenta Władimira Putina rosyjski paszport[24][25].

Depardieu jest stałym rezydentem miejscowości Néchin (Belgia)[26]. Oprócz tego ma niemal 30 posiadłości we Francji, Hiszpanii, Maroku i Argentynie. W styczniu 2013 nabył kolejną nieruchomość w osiedlu Biełyje Stołby (miasto Domodiedowo, obwód moskiewski, Rosja)[27], w której od lat był częstym gościem[28].
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2015 09:01
Czytam Was i czytam i... już w ogóle nie wiem na kogo zagłosować.  😵
Mam po dziurki w nosie głosowania na mniejsze zło, bo to 'mniejsze zło' dało delikatnie mówiąc d*py po całości i nie rozumiem w imię czego znów mamy ich wybierać. Z drugiej strony jak pomyślę o rządach zidiociałych świętobliwych homofobów, machających szabelkami i odwracających się od Unii to mi gorzej i chcę wiać czym prędzej z tego kraju. A zmarnować głosu nie chcę. Buu...
Każdy głos oddany na lewicowe partie czyli na komunistów jest głosem działającym na naszą szkodę. Tylko partie prawicowe mogą coś w Polsce zmienić. Odnośnie programu gospodarczego i postulatów ja jestem w 100% przekonana, że głos oddany na partię Korwin będzie zgodny z moimi przekonaniami i co ważne czystym sumieniem 😉 Niskie podatki, zniesienie podatku dochodowego, przymusowego Zus-u, zero islamskich imigrantów to jest na prawdę ważne, a nie zajmowanie się rządu delegalizowaniem drożdżówek w szkołach... 🙄 Oni nie obiecują, że będą nam coś dawać tylko po prostu nie będą nam zabierać. To jest bardzo korzystne rozwiązanie.
Żeby to było takie proste to Korwin od 20 lat by rządził. Głos oddany na niego spowoduje tylko to że wejdzie do sejmu i nie będzie miał na nic wpływu , odbierze głos PO i spowoduje że PIS będzie miał większość , czyli zrobisz dokładnie to czego nie chcesz. Niestety jak ktoś chce powstrzymać radykałów musi wybierać mniejsze zło .Chyba że chce koalicyjnego melanżu co jest jeszcze gorszym wyborem.
Być może, ale ja nigdy na żadną lewicową partię nie zagłosuję... Wolę oddać swój głos zgodnie z przekonaniami, a myślę, że jak wejdą do Sejmu ze spora ilością mandatów to będzie to i tak sukces. Może z czasem ludzie się przekonają i zwiększy się poparcie prawicy wśród społeczeństwa. Lepiej iść małymi krokami do przodu niż stać z miejscu zwłaszcza, że sytuacja Polski jest tragiczna i coraz więcej młodych ludzi ucieka za granicę...
Czytam Was i czytam i... już w ogóle nie wiem na kogo zagłosować.   😵
Mam po dziurki w nosie głosowania na mniejsze zło, bo to 'mniejsze zło' dało delikatnie mówiąc d*py po całości i nie rozumiem w imię czego znów mamy ich wybierać. Z drugiej strony jak pomyślę o rządach zidiociałych świętobliwych homofobów, machających szabelkami i odwracających się od Unii to mi gorzej i chcę wiać czym prędzej z tego kraju. A zmarnować głosu nie chcę. Buu...
zastanawia mnie że są osoby które ciągle wierzą w kłamliwą retorykę PO.dlaczego straszenie i ośmieszanie ciągle działa ? Jeżeli ktoś chce walczyć o równe traktowanie i o to żeby w unii z nami się liczono, traktuje się jak odwaracanie ? Jakie machanie szabelką ? Dlaczego zidiociałych i świątobliwych ?
Ja szanuję ludzkie wybory ale błagam niech to będą wybory wynikające z przekonań opartych na konkretach a nie wyświechtanych straszakach.
Naprawdę uważasz, że do tego trzeba czyjejkolwiek retoryki?  Wystarczy posłuchać prezesa czy Antoniego M.  Ostatnio co prawda dyplomatycznie się przymknęli, pomijając jeden wyskok Antoniego, ale długo milczeć nie będą. Wybory miną i hulaj dusza, piekła nie ma. Nasłuchamy się, nasłuchamy.
A tak konkretnie to co budzi w Tobie strach ? Bo na razie tylko ogólniki.
Dopisek.
Bardzo mi sie podoba że platformiarze twierdzą że Kańczyński albo nienawistnie mówi albo nienawistnie milczy  😂
A na temat kłamczuchy cisza. A nawet w podczas debaty kłamała i teraz sie tego wypiera. Szkoda że Misio nie podpowiedział pani że jak sie nagrało to wyprzeć się konkretnej wypowiedzi nie da.
czy do ankiety można dopisać PRALKA?

jako jedyna ma program i go realizuje
czy do ankiety można dopisać PRALKA?

jako jedyna ma program i go realizuje

Tak. W ciszy wyborczej.
Jakieś inne propozycje?
Ja mam kandydatkę: http://joemonster.org/filmy/72315/Kandydatka_do_sejmu_spot_wyborczy_Pauliny_Macutkiewicz

Szczególnie ujęły mnie te ręce, podatki takie w sam raz oraz bynajmniej dwukrotny wzrost płac. A, no i farba wyborcza, bo mam łazienkę do remontu.

😉
A tak konkretnie to co budzi w Tobie strach ? Bo na razie tylko ogólniki.
Dopisek.
Bardzo mi sie podoba że platformiarze twierdzą że Kańczyński albo nienawistnie mówi albo nienawistnie milczy  😂
A na temat kłamczuchy cisza. A nawet w podczas debaty kłamała i teraz sie tego wypiera. Szkoda że Misio nie podpowiedział pani że jak sie nagrało to wyprzeć się konkretnej wypowiedzi nie da.


Bo starsi pamiętają te ich 2 lata rządów ,a dodatkowo 8 lat kiedy przegrywali. Przegrywali za każdym razem jak włączał się prezes Kaczyński lub jego świta. Wygrał tylko dla tego że wystawił Marcinkiewicza. Teraz odrobił w końcu lekcję i nie udziela się za dużo więc poparcie rośnie tylko i wyłącznie przez Szydło. Sam kiedyś głosowałem na Korwina i efekt był taki jaki będzie teraz . Wejdzie do sejmu i nic z tego nie wyniknie poza odebraniem głosów PO.

To są tak łatwe do przewidzenia układy , zwłaszcza że już to wszystko było ,a  wystarczy że minie trochę czasu i wejdą młodzi i łapią się na ten PIS-owski lep. I znowu będzie powtórka z 2005 roku.  😵 Wszystko wskazuje na to że wygra PIS i wejdzie w koalicję z wszystko jedno kim byle tylko rządzić . 😤 A wtedy się zacznie . Szydło wyleci po najdalej paru miesiącach i w końcu premierem znowu będzie Kaczyński a zastępcą Maciarewicz. Jeżeli chcecie takiego układu to nie głosujcie na PO ,wtedy ten scenariusz macie jak w banku.  🙄 No i jako że chcą rządzić sami to będą musieli wywalić koalicjanta jak to zrobili z Lepperem i Giertychem . Ciekawe jaką spreparują aferę . 😎
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2015 12:03
Majowa, bo właśnie takie mam przekonania - chciałabym by kościół wyniósł się raz na zawsze z polityki, by aborcja po gwałcie była możliwa, by nie wciskano mi ciemnoty, że imigranci przywożą brud i choroby (sic!). To nie średniowiecze. Tak w telegraficznym skrócie - nie wiem gdzie wyczytałaś że 'kłamliwa retoryka PO działa' - wg mnie właśnie już dawno nie działa, co też widać po sondażach, ale sami sobie na to zapracowali.
Chciałabym też kary śmierci oraz większych (o wiele!) kar za znęcanie się nad zwierzętami, ale to akurat moje prywatne 'marzenia'.

dodofon you made my day  😁
Naprawdę uważasz, że do tego trzeba czyjejkolwiek retoryki?  Wystarczy posłuchać prezesa czy Antoniego M.  Ostatnio co prawda dyplomatycznie się przymknęli, pomijając jeden wyskok Antoniego, ale długo milczeć nie będą. Wybory miną i hulaj dusza, piekła nie ma. Nasłuchamy się, nasłuchamy.


Dobrze że nie jestem osamotniony w wizji tego scenariusza. A szkoda że tak mało go widzi.  🙁
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 października 2015 12:37
by aborcja po gwałcie była możliwa


a nie jest?  😲

nie siedze w ogole w polskiej polityce, ale obejrzalam debate liderow, zeby w ogole cos sie zorientowac. Naprawde nie wiem jak ta pani Kopacz mogla zostac premierem... 😵 Jedynie Korwin i Kukiz, reszta to lewaki i socjalisci. Chyba pojade do konsulatu zaglosowac ...

zarejstrowalam sie, teraz musze poszukac jak sie w polsce glosuje  😉
Kukiz? Przecir on otwarcie mowi o sympatii do pisu  🙄
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 października 2015 13:12
chodzi o to, ze reszta pieprzyla dyrdymaly, ta laska w warkoczu to w ogole jak z kartki czytala  😂
[quote author=Gienia-Pigwa link=topic=97161.msg2438159#msg2438159 date=1445513823]
by aborcja po gwałcie była możliwa


a nie jest?  😲

[/quote]

Teraz jest, ale jak Pisiory dojdą do władzy, to będzie całkowity zakaz aborcji, nawet w sytuacji gwałtu, zagrożenia życia/zdrowia matki/dziecka...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 października 2015 13:35
nie, no w to nie uwierze 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się