Wybory 2015 i to co po wyborach.

A tak konkretnie to co budzi w Tobie strach ? Bo na razie tylko ogólniki.
Dopisek.
Bardzo mi sie podoba że platformiarze twierdzą że Kańczyński albo nienawistnie mówi albo nienawistnie milczy  😂
A na temat kłamczuchy cisza. A nawet w podczas debaty kłamała i teraz sie tego wypiera. Szkoda że Misio nie podpowiedział pani że jak sie nagrało to wyprzeć się konkretnej wypowiedzi nie da.


Mwisz o retoryce PO. A co sama tu prezentujsze? Retorykę PiS.

Naprawdę nie zauważyłaś, że prezes przycichł i ukrył Macierewicza?  Czy ktoś z P.O. powiedział, że Kaczyński milczy nienawistnie, czy to twoja własna, niewątpliwie obiektywna, interpretacja?

Gdzie ja napisałam, że coś budzi we mnie strach?  Niczego nie boję, bo nie wierzę, że PiS będzie samodzielnie rządził i przeforsuje idee prezesa.  A nie będę wymieniać, czego potencjalnie bym mogła się bać, bo po pierwsze kto słucha i słyszy, ten wie „co w prezesie czy Antonim M.  piszczy”, a kto tego nie rozumie, nadal nie będzie rozumiał, bez względu na to, co tu napiszę. Po drugie nie mam potrzeby nikogo przekonywać, bo wyznawcy prezesa pozostaną wyznawcami, bez względu na to, co ten człowiek zrobi czy powie.   

Sparafrazuję tu słowa prezesa: nazbierało się tych pomysłów dużo, bardzo dużo ... aż trudno wymienić. 

Na temat klamczuchy też się nie wypowiem, bo nie wiem, o co chodzi, debaty nie oglądałam, ale jak mniemam, w ten pełen szacunku sposób wypowiadasz się na temat premiera, bo przecież szanujesz ludzkie wybory.

Dodofon, nie można dodać PRALKI do ankiety, bo nie ma jej na liście PKW.  🤣    Link absolutnie cudny 
Tylko głupi się nie boi.
Mam nadzieję, że nie wszyscy w to uwierzą, dlatego na razie się nie boję.  🏇 

Natomiast czuję się odrzucona. Na tej konwencji Szydło wymieniła, z kogo jest dumna, a ja do żadnej grupy się nie łapię!  Idą usiąść sobie w kąciku i cichutko popłaczę.  🙁

"dzięki temu Polska pięknieje i rośnie w siłę" - no, zupelnie jak z powojennego plakatu z traktorzystką czy murarzem! Zreszt wypięta Szydło na zdjęciu espany wygląda dokładnie jak traktorzystka ze znanego plakatu.
Tylko mądrość nas uratuje. Polska w ruinie nie jest. Polacy w stosunku do Niemców czy Brytyjczyków zarabiają mało , ale może warto pamiętać że gdy my mieliśmy komunę oni mieli kapitalizm. Tam się szanuje uczciwych biznesmenów i nawet fabrykantów bo oni zatrudniają tych malutkich ciułaczy dnia codziennego. Płaczecie nad Polskim jeździectwem ,a kto ma go finansować , emeryci ??? Z czym kłamie Kopacz ??? kraj się nie zmienia ??? do wszystkiego dochodzi się spokojnie i normalnie ,złotych strzałów nie ma . Polska to nie Norwegia i raczej nie odkryjemy złóż naturalnych które pozwolą nam z budżetem odlecieć w kosmos. Szwajcaria to była nędza , ale dzięki konsekwentnej polityce krok po kroku się bogaciła. Nikt ich nie napadał ,nikt ich nie rozkradał. Myślę że teraz nastała chwila żeby Polacy zaczęli zarabiać lepiej ale na pewno nie będą pod rządami anarchistów czy wywrotowców ani nawet socjalistów jak we Francji. Tak się zarzekali że pobiorą podatki od najbogatszych i gówno im z tego wyszło.  😉
Ból dupy leminga wyczuwam...
Jeżeli to do mnie to mnie tam dupa nie boli ,szkoda mi tylko młodych którzy w swojej naiwności i zaufaniu cofną się o parę lat wstecz.Mnie to już wali.ale wolał bym żyć w normalnym kraju.Nie potrzebuje mieć narzucanych poglądów ani religii a zwłaszcza nie potrzebuję żeby moj kraj walczyl z całym cywilizowanym światem i sam ze sobą ,nie potrzebuję anarchii ani przewrotu chcę robić swoje i normalnie żyć.
No przekonaliscie mnie. Też chce normalności i szacunku do obywatela. Będę głosować na PO......, ......., i kamieni kupa  😅
To jest wlasnie ostatni moment żeby Polska mogła stać sie normalnym krajem, a młodzi i tak beda musieli spłacać te wszyskie długi które przejadła PO. Dzis, po 8latach , tylko idiota albo pasożyt karmiony publicznymi zaleceniami, może głosować na Platforme albo Nowoczesną partie doradcy Tuska
Może i w twoich kategoriach myślenia jestem idiotą , ale choćby dla tego że NIE jestem debilem zagłosuję na PO  🤣 Chcę normalnie żyć i robić swoje , a że parę lat żyję to na pewno nie dam się nabrać na obietnice z kosmosu zwłaszcza takie że raptem ktoś przyjdzie i będzie sypał tryliardami $ a nawet nie ma konta , samochodu , prawa jazdy czy nawet dzieci. Takim ludziom przy władzy na niczym nie zależy bo nic nie mają poza chorymi ambicjami. 😉 A tym bardziej nie wierzę reformatorom którzy twierdzą że zabiorą bogatym i dadzą biednym i to ich cały plan na sukces. 😁 Chyba że sukcesem ma być doprowadzenie kraju do ruiny ,choć podobno już w tej ruinie jest , przynajmniej niektórzy tak twierdzą . 😎
busch   Mad god's blessing.
22 października 2015 17:58
Naprawdę uważasz, że do tego trzeba czyjejkolwiek retoryki?  Wystarczy posłuchać prezesa czy Antoniego M.  Ostatnio co prawda dyplomatycznie się przymknęli, pomijając jeden wyskok Antoniego, ale długo milczeć nie będą. Wybory miną i hulaj dusza, piekła nie ma. Nasłuchamy się, nasłuchamy.


Czytam Was i czytam i... już w ogóle nie wiem na kogo zagłosować.   😵
Mam po dziurki w nosie głosowania na mniejsze zło, bo to 'mniejsze zło' dało delikatnie mówiąc d*py po całości i nie rozumiem w imię czego znów mamy ich wybierać. Z drugiej strony jak pomyślę o rządach zidiociałych świętobliwych homofobów, machających szabelkami i odwracających się od Unii to mi gorzej i chcę wiać czym prędzej z tego kraju. A zmarnować głosu nie chcę. Buu...


Teraz jest, ale jak Pisiory dojdą do władzy, to będzie całkowity zakaz aborcji, nawet w sytuacji gwałtu, zagrożenia życia/zdrowia matki/dziecka...


Tylko głupi się nie boi.


yyyy... Jak ostatnio widziałam Kopacz na debacie ośmiu partii, gdzie pod koniec nie omieszkała postraszyć "państwem wyznaniowym" pomimo że przy okazji omawiania religii w szkole Szydło właściwie niczym nie różniła się w swoich poglądach od Kopacz - to stwierdziłam "hehehe, oni naprawdę już nie wierzą w możliwość wygranej, skoro znowu forsują tę samą ciemnotę i myślą, że ludzie to kupią po 8 latach samodzielnych rządów PO"

Jak zobaczyłam te idiotyczne reklamy na youtube żeby iść na wybory bo PiS wygra, to humor mi się jeszcze bardziej poprawił i stwierdziłam, że nikt normalny nie zareaguje inaczej niż na obrazku poniżej, więc jesteśmy w domu - PO przegra bo NIKT się na to nie nabierze



A teraz przeglądam ten wątek i oczom nie wierzę  🤔. Pytanie do powyższych osób: czy jest jakaś rzecz, która byłaby w stanie was odwieść od głosowania na PO, czy mogą wam nawet nas*** na wycieraczkę i jeszcze im papier toaletowy podarujecie? Przecież PO powinno już dawno utonąć za to, co do tej pory zrobiło... Zupełnie mieli gdzieś swoje własne obietnice o obniżaniu i upraszczaniu podatków, japę sobie wytarli głosami wyborców. Zmielili własnoręcznie zebrane podpisy pod referendum 3x15%. Postępowali wbrew polskiej racji stanu przy każdej możliwej okazji. Zamietli pod dywan tak wiele afer, że nikt już nie rozpoznaje w tym dywanu, tylko jakąś wielką górę śmiecia z serwetką na szczycie. Te afery, których zamieść się nie dało, olali. Pierwszy raz olali kiedy afera taśmowa wybuchła, a Tusk uciekł nie wyjaśniając niczego. Zamiast tego zamachnęli się na wolność prasy, próbując spacyfikować Wprost. Drugi raz to samo wypłynęło przez Stonogę, ponownie nikogo nie spotkały żadne poważne konsekwencje, a jedynie markowanie ruchów w tym kierunku. Komorowski tak bardzo zrobił się bezczelny, że jednak udało mu się przegrać wybory - potem okazało się, że z pałacu prezydenckiego zniknęło kilkaset różnych rzeczy, w tym jeden obraz - który potem sprzedano. Oczywiście establishment jak zwykle okazał się bezstronny i nawet tego nie drążyli - gdyby prezio Kaczyński jedną serwetkę zapierdzielił z sejmu, to media by go pożarły żywcem. Potem koszmarne rządy Kopacz, która nie nadaje się nawet do zaplanowania trzydaniowego obiadu, nieustanne kłamstwa w sprawie chociażby kopalń, a następnie fatalna kampania, w której skupiła się na jeżdżeniu pociągiem po Polsce i przeszkadzaniu pasażerom w jedzeniu kotletów.

ALE NIEEEEE - BO JAK PIS DOJDZIE DO WŁADZY TO O BOŻE BOŻENKO!!!!! KATOTALIBAN!!!!!  😵

Ja naprawdę niespecjalnie lubię PiS ale to już jest śmieszne. Najbardziej mnie bawi ta powszechna panika że PiS wprowadzi państwo policyjne i wszystkich będzie podsłuchiwał. Tylko wiecie co? To za czasów Tuska staliśmy się państwem, które Unia Europejska upominała że za dużo podsłuchujemy i mamy się wreszcie ogarnąć
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/ue-upomina-polske-mniej-podgladajcie/jhyz0

Uważam że PiS jest bardzo podobny do PO i to nie jest żaden nasz wybawiciel ale na miły Bóg - chociaż nie są (jeszcze) tak nieprawdopodobnie bezczelni jak PO, które uważa, że może dowolnie długo bawić się w straszenie oponentem i niezależnie od swoich "dokonań" i tak będziemy na nich głosować.

Ps. Jak się tak boicie Antoniego, to jak wytrzymujecie z myślą że w PO jest Niesiołowski? Przecież Niesioł to taki psychopata, że nawet Antoni wymięka...
Gienia-Pigwa   Vice-Ambasador KAV w Dojczlandii, dawniej pigwa :P
22 października 2015 18:11
Busch, I like it!
ja to do końca nie mogę zrozumieć, czemu niektórzy tak gaciami trzęsą przed ludźmi, którzy mają kręgosłup moralny na właściwym miejscu a u podstawy ich moralności leży 10 przykazań,

no nawet jak ktoś jest niewierzący - to co niby miało by mu się stać, jakie niebezpieczeństwo mu grozi ze strony kościoła katolickiego a tym bardziej ze strony partii, która oficjalnie przyznaje się do wyznawanych WARTOŚCI?

chyba, że samemu ma się pokrętne sumienie i nagle robi się niewygodnie i jako duszno  😁
Akurat w imię 10 przykazań to nieraz mordowano.

Niemniej zgadzam się, że PO nie jest lepszą opcją od PIS.
branka - Papież JPII nie raz za to przepraszał, dobrze wiesz, że nie o takie wartości chodzi i nie tego kościół naucza

takiego argumentu można użyć zawsze i wszędzie, tylko po co? ja nie widzę w religii katolickiej dobrze rozumianej nic złego, chociaż w kościele mnie dawno nie widzieli 😉
Pytanie do powyższych osób: czy jest jakaś rzecz, która byłaby w stanie was odwieść od głosowania na PO,


Wskaż, proszę, w którym miejscu napisałam, że będę głosować na PO?
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2015 18:39
Busch, gdzie ja napisałam że będę głosować na PO?
Tak, dla mnie, jeśli wygrają świętobliwi to będzie jak PISLAM - bo nic mnie tak nie drażni jak kościół wtryniający się w politykę. Mam takie poglądy i już - chyba mogę, no nie?
busch   Mad god's blessing.
22 października 2015 18:45
Moon, pokemon, uff, ulżyło mi :kwiatek:

W ramach strachu przed państwem policyjnym PiS-u pragnę też przypomnieć sprawę Marka M., który na wiecu Komorowskiego trzymał krzesło i oskarżono go o próbę czynnej napaści na prezydenta - pomimo że każdy trzeźwo myślący człowiek na podstawie filmiku z tego wydarzenia wie, że żadna napaść nawet nie była możliwa. Klika tygodni go trzymano w areszcie, a potem wysłano do psychiatryka...

Ktoś pamięta aresztowanie o 6 rano autora strony Antykomor za znieważanie prezydenta?

A co z seryjnym samobójcą? Na przykład "samobójstwo" Leppera?

Co z katastrofą smoleńską, dlaczego nie było żadnego śledztwa? Dlaczego każdy inny kraj potrafi dokładnie wyjaśnić przyczynę katastrofy, zrekonstruować wrak i przeprowadzić dochodzenie, a w naszym Bantustanie powierza się śledztwo państwu, które jeszcze 25 lat temu było naszym okupantem? Dlaczego przez tyle czasu taśm nie dało się odczytać, a po kilku latach nagle technicy wpadli na to, żeby je sprawdzić w inny sposób - akurat tak się złożyło że przed wyborami samorządowymi?
Busch, gdzie ja napisałam że będę głosować na PO?
Tak, dla mnie, jeśli wygrają świętobliwi to będzie jak PISLAM - bo nic mnie tak nie drażni jak kościół wtryniający się w politykę. Mam takie poglądy i już - chyba mogę, no nie?


jak by na to nie patrzeć - to kościół poza religią, modlitwą i pieśnią jest również chyba najliczniejszym zorganizowanym "stowarzyszeniem" - czemu zabraniasz tym wszystkim ludziom rozmawiać na ich zebraniach o rzeczach ważnych dla kraju?
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2015 19:29
Ania L., dzizys... Przeczytałaś to co napisałaś? Dobrze wiesz, ze nie chodzi o luźne rozmówki przy kawie, czy nawet z ambony w niedziele. (co uważam za niestosowne i tak)
busch   Mad god's blessing.
22 października 2015 19:47
Moon, kazania w kościele uważasz za niestosowne?
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2015 19:51
Omg, jasne że nie same kazania - tylko nawoływanie do głosowania na dane partie z ambony. No wg mnie to nie od tego kościół jest (a raczej miał być), sorry.
Bo to nie jest państwo wyznaniowe. Rozmawiać można o wszystkim ale nie podejmować decyzje ważne dla państwa pod dyktando hierarchów kościoła. Oni  prowadzą instytucję dla której chcą ugrać jak najwięcej . Poza tym co ma pani Szydło do PIS i premierowania ?  😲 Premierem PIS-u będzie  Kaczyński a nie żadna p. Szydło . I wtedy zacznie się realizowanie swoich chorych ambicji i burzenie tego co zostało zbudowane do tej pory , oraz zajmowanie się odwetem zamiast sprawami państwa
Dzisiaj mógłbym iść zagłosować na PIS gdyby udało się pozbyć wierchuszki tego aparatu a p. Szydło była samodzielnym politykiem , ale niestety tak nie będzie .
Ja nie przeczę że tam nie ma mądrych ludzi , chociaż w większość ci co byli mądrzy zostali wyrzuceni lub sami odeszli . 🙁

[b]Moon,[/b] kazania w kościele uważasz za niestosowne?


W kościele są stosowne ale w sejmie już nie !

Jesteś patriota ???
http://www.tvn24.pl/jaroslaw-kaczynski-w-radomiu,588279,s.html

Tzn , że ja wg. Prezesa nie jestem patriotą .  😤 Kto to k.... jest żeby mi mówić że jak na niego nie zagłosuję to nie jestem patriota .  😤
Omg, jasne że nie same kazania - tylko nawoływanie do głosowania na dane partie z ambony. No wg mnie to nie od tego kościół jest (a raczej miał być), sorry.
a chodzisz do kościoła ? Ja chodzę, systematycznie i jeszcze nigdy nie słyszałam nawoływania do głosowania na konkretną partię. Owszem, nie wykluczam że gdzieś mogło tak być ale nie uprawnia to do takiego uogólniania.
Z drugiej strony wcale by mnie nie dziwiło np. Zniechęcanie do partii które walczą z kościołem . Chyba jest jakieś równouprawnienie. Skoro partia x mówi precz z kościołem to kościół ma prawo powiedzieć  precz z partią x.
Skoro partia x mówi precz z kościołem to kościół ma prawo powiedzieć  precz z partią x.


Która partia mówi precz z kościołem ???? No proszę , powiedz . !!!!  😤

A teraz przeglądam ten wątek i oczom nie wierzę  🤔. Pytanie do powyższych osób: czy jest jakaś rzecz, która byłaby w stanie was odwieść od głosowania na PO, czy mogą wam nawet nas*** na wycieraczkę i jeszcze im papier toaletowy podarujecie?


Wiesz co, myślę że powinnaś sobie na papierze toaletowym napisać i powiesić na widoku: nie będę nikomu wkladać w klawiaturę własnych halucynacji.

Pokaż mi, gdzie napisałam, na kogo będę głosować. Musisz być mocno przesiąknięta propagandą PiSu, skoro uważasz, że jeśli ktoś nie trawi PiSu (tak, bo ja nie trawię), to automatycznie znaczy, że głosuje na PO.  Przejrzyj na oczy, dobrze ci to zrobi, zamiast komuś zaczniesz machać papierem toaletowym przed nosem.

Naprawdę, różne można mieć poglądy, lubić tych czy innych, ale takie obrzydliwości wypisywać, bo jakiejś partii się nie lubi - nie rozumiem tego.

Do twojej wiadomości: ileś stron temu pisałam, że nie będę głosować na PO. Nie piszę tego dlatego, że spodziewam się, że powinnaś o tym wiedzieć, ale dlatego, żebyś wiedziała, że nie zaprzeczam twojemu bystremu wnioskowi, bo mnie zastraszyłaś swoją głeboką analizą.   
Moon   #kulistyzajebisty
22 października 2015 20:07
Majowa, nie, nie chodzę od czasu gdy właśnie takie "subtelne" wtrącenia usłyszałam.
Tak jak napisał Smok10 - nie chciałabym by ważne dla obywateli sprawy (jak choćby invitro, sprawa aborcji etc) były podejmowane "bo kler"... No nie i już.
No właśnie o to mi chodzi. Nie masz opcji , albo idziesz z nami albo ...........................  🤬 To właśnie taki wybór daje PIS.  Ja uszanuje poglądy każdego , PO nie jest jedyną alternatywą , ale dla was nie ma świętości i prawa do innych poglądów czy wyboru  . W imię waszej ideologii jest tylko PIS albo śmierć .  😵

PIS - owcy ze swoją ideologią  przypominają mi rozmowę Kargula z Pawlakiem  😁 😁 😁 😁 😁 CO TO ZA DEMOKRACJA GDZIE KAŻDY MOŻE GŁOSOWAĆ NA KOGO CHCE !!!  😁 😁 😁 😁
busch   Mad god's blessing.
22 października 2015 20:20
trusia, po prostu nie sądziłam że można kupować straszenie PiS-em i jednocześnie nie być związanym z PO, które jako jedyne tak agresywnie eksploatuje tę zdartą do szczętu płytę o katotalibanie. Widocznie się pomyliłam, więc przepraszam za to. I cieszę się, że się pomyliłam 🙂

a chodzisz do kościoła ? Ja chodzę, systematycznie i jeszcze nigdy nie słyszałam nawoływania do głosowania na konkretną partię. Owszem, nie wykluczam że gdzieś mogło tak być ale nie uprawnia to do takiego uogólniania.
Z drugiej strony wcale by mnie nie dziwiło np. Zniechęcanie do partii które walczą z kościołem . Chyba jest jakieś równouprawnienie. Skoro partia x mówi precz z kościołem to kościół ma prawo powiedzieć  precz z partią x.


O to samo chciałam zapytać - jak to jest że ludzie totalnie świeccy są w stanie stwierdzić, że to nawoływanie do głosowania na PiS faktycznie istnieje i jest takie powszechne, a w dodatku że to ma coś wspólnego z działaniem PiS-u w tym kierunku, a nie jedynie faktem, że jakiś ksiądz się minął z powołaniem.

Wiem, że u mnie w parafii w rodzinnym mieście nigdy nie było czegoś takiego.
Wiem, że u mnie w parafii w rodzinnym mieście nigdy nie było czegoś takiego.


Pusty śmiech mnie ogarnia. 😁 Te bojówki katolickie co przywiązywały się do krzyża , a potem były przerzucane do innych akcji , ci co latają w otoczeniu prezesa w każdą miesięcznicę , a w kościołach w ogóle nie sugerują na kogo powinno się głosować . Busch - Jesteś u nich na etacie , czy wciskasz ciemnotę za darmo ???

P.S Jak zobaczyłem na początku ankietę Tani to myślałem sobie że to bastion PIS ,a widzę że przewaga PIS-u w ankiecie drastycznie maleje.  😲
Moja babcia mówi, ze u niej nawołują, ale subtelnie. Ją to odstrasza. Ale mój ojciec mówi ze w naszej parafii sie nie spotkał z tym.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się