konie małopolskie

nie  😉 zawsze była kuleczką a do tego na karku ma hm... niech policze 7 albo 8 zrebakow  😉

no i moj ,,maluszek"



Śliczny !
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
01 kwietnia 2011 19:53
Powiedzcie mi od kogo w małopolsce lub woj ościennych Śląsk, Świętokrzyskie, warto kupić małopolaka, na razie się rozglądam, ale interesuje mnie koń w wieku od 5 -6 lat, najlepiej wałach ale nie koniecznie, cena do 5 tys. Zależy mi żeby koń w młodości był wychowany na pastwiskach. Info może być na pw.
hej a ja mam pytanie może mi ktoś powiedzieć na temat ogiera Bre gun? Jakie jest potomstwo po nim? Czy przekazuje talent do skoków?
i pod siodłem  🙂





Powiedzcie mi od kogo w małopolsce lub woj ościennych Śląsk, Świętokrzyskie, warto kupić małopolaka, na razie się rozglądam, ale interesuje mnie koń w wieku od 5 -6 lat, najlepiej wałach ale nie koniecznie, cena do 5 tys. Zależy mi żeby koń w młodości był wychowany na pastwiskach. Info może być na pw.


Może u pana Dąbrowskiego ? Za takie pieniądze będzie chyba raczej ciężko.

vayra
Bre Gun ma tylko 6 opisanych potomków, ale sam miał świetne noty za skoki w ZT, ale konie po Top Gunie  generalnie dobrze skaczą - Biegacz (3 miejsce MPMK 6-latków), Hatteria (starty w MR), Biały Bór (starty w MR).
nasze najmłodsze małopolaki

ogierek od Delia po Bajt / Huzar





Defendor od Druzja po Baryt / Frazes po Sebastian





a tutaj w drodze nastepne zrebie po Huzarze jak widać może byc duze  😂



siwy jeszcze


Mistral po Bekas po Divisior xx / od Miranda po Barok



i Day by day po Sadam / od Driada po Hegemon

Poznałem dziś przesympatycznego starszego pana - Andrzeja Kujawę. Podobnoż hoduje małopolaki w Starej Wsi koło Węgrowa, nad Liwcem. Ktoś z P.T. Forowiczów coś o tej hodowli słyszał..? Bo nazwisko jakoś dziwnie mi się wydaje znajome, ale nie umiem sobie przypomnieć - skąd..?
slojma   I was born with a silver spoon!
05 kwietnia 2011 19:38
jkobus- trzymam swoje konie niedaleko jak będę w weekend to się zapytam o tego pana.
I to jest właśnie powód, dla którego kocham Re-Voltę: dziś pytanie - dziś odpowiedź! OK, czekam zatem na wieści 🙂
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
06 kwietnia 2011 18:08
[quote author=luzak link=topic=98.msg960477#msg960477 date=1301683994]
Powiedzcie mi od kogo w małopolsce lub woj ościennych Śląsk, Świętokrzyskie, warto kupić małopolaka, na razie się rozglądam, ale interesuje mnie koń w wieku od 5 -6 lat, najlepiej wałach ale nie koniecznie, cena do 5 tys. Zależy mi żeby koń w młodości był wychowany na pastwiskach. Info może być na pw.


Może u pana Dąbrowskiego ? Za takie pieniądze będzie chyba raczej ciężko.

Nie szukam championa nie musi mieć wybitnego pochodzenia, bardziej szukam konia towarzysza, niedawno straciłam swojego ukochanego konia, szukam jego następcy aby ukoił ból po stracie. Priorytet to zdrowy, normlny 😉, wychowany na pastwiskach.
Czy mogę dostać namiary adres tel do p. Dąbrowskiego


vayra
Bre Gun ma tylko 6 opisanych potomków, ale sam miał świetne noty za skoki w ZT, ale konie po Top Gunie  generalnie dobrze skaczą - Biegacz (3 miejsce MPMK 6-latków), Hatteria (starty w MR), Biały Bór (starty w MR).
[/quote]

Nie mogę się zdecydować. Sprawdzony Berlin bej, czy Bre gun?
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
06 kwietnia 2011 21:42
A nie wolisz Top Guna?  😁
vayra, a nie myślałaś nad Huzarem? daje niezłe źrebaki, z bardzo dobrym ruchem, żywy temperament (chociaż to akurat niektórzy uważają to za wadę, dla mnie to raczej in plus), prawidłowe. No i sam nieźle skacze, startuje w WKKW z niezłymi rezultatami.
vayra
Jeśli myślisz o koniu z predyspozycjami sportowymi to odradzam Berlina.
Huzar fajny, ale nie na każdą klacz (charakter). Top Gun podobnie - dał sporo koni sportowych, zazwyczaj przekazuje db i bdb szyje, ale delikatnie rzecz biorąc jest mało urodziwy 😉
Czemu Berlin nie? Ja właśnie słyszałam opinie, że BBej daje fajnych skoczków. Nad Huzarem nie myslałam. Chciałam coś z genami skoczka, bo moja okazuje się, że ze względów zdrowotnych mimo że skoki kocha ma zakaz. Zwyrodnienie stawu w przodzie ;-/
W stosunku do liczby pokrytych klaczy to tych startujących po Berlinie jest naprawdę niewiele.
Dużo lepszą techniką i możliwościami mogą się pochwalić konie po Top Gun 😉
hmn... a tak sie zastanawiam, umiałby ktoś dopasować ogiera do klaczy? Bo tak koleżanka mi wczoraj podsuneła myśl, co z tego że ogiera wybiore jak rodowodowo wyjdzie przysłowiowe ,,WTF?"
Czy w ogóle to sie nie bawić, tylko wybrać sobie ogiera? i tyle sie nie zastanawiać?
vayra
Moim zdanie, powinnaś ustalić przede wszystkim co byś chciała u klaczy poprawić. Potem przeanalizować rodowód, zwracając uwagę na to co przekazywali przodkowie.
Powszechnie wiadomo, że Oregon i Cynik mają tendencje do "przebijania" nienajlepszej szyji, a Campetoty słynną z nieciekawych głów itd.
Ponadto krzyżowanie różnych prądów krwi - np. przedświta z arabem, to zazwyczaj nie jest najlepszy pomysł.
Można próbować inbredować, lub wręcz odwrotnie, zastosować zupełnie obcą krew np. jakiegoś AA (nasienie kilku dostępne w SO Łąck).
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
09 kwietnia 2011 20:33
Tu nas jeszcze nie było 😁
Może coś opowiem.
Etera kupiłam 26 marca 2008 r., jak go zobaczyłam w ogłoszeniu na ŚK nie wierzyłam, że będzie mój, ale bardzo mi się podobał 😉 Marzenie się spełniło. Przy zajeżdżaniu zero problemu. Koń bardzo utalentowany skokowo, ma ogromne serce 🙂 Wtedy, w tym 2008r., chciałam konia na spacerki, skoki kl. L, dzisiaj pewnie nie byłabym tym usatysfakcjonowana 😉 W rodowodzie Eter nie ma nic skokowego, jedynie jakieś pokazowe araby, wyścigowe angliki, chyba jakiś crossowiec się znalazł 🙂 (pełny rodowód:  http://www.allbreedpedigree.com/eter9 ) Obecnie kl. N poszedłby bez problemu. Niestety brak funduszy... W ciągu tych 3 lat było różnie. Z koniem źle pracowałam, przemęczałam go częstymi i zbyt wysokimi skokami. Wykorzystywałam jego ogromne chęci i potencjał. Co do tych skoków to ogarnęliśmy się w porę szybko. Co do ujeżdżenia to niestety teraz cały czas pracuję żeby było lepiej. To, co się zepsuło, trzeba naprawić 😉 Jest lepiej, ale cały czas jednak nie chodzi tak, jak miałby w tym wieku 😉 Ok, koniec tego wywodu, wstawiam jakieś zdjęcia 🙂












vayra
Tak mi sie przypomniało. Zajrzyj tutaj:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5087.msg969632.html#new
Albo na stricte małopolskie forum:
http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?www


Ma z Was ktos konia po Bibigarze? Z ciekawosci szukam rodzenstwa mojej diablicy  🙂
ja miałam klaczkę po Bibigarze 🙂 bardzo odważna, niesamowicie ufna, ale i charakterna.
Wałacha po Bibigarze ma re-voltowa xequus .
tyskakonik widać ze Eter na niezły talent, świetnie skacze 🤣
zwątpiłam w nich........pedzie!! 😵
to nasze kobyły w stadzie też wszystkie homo - cóż sie dziwić, wiosa idzie, mus radzić sobie
EnSzeretem, jakbym slyszala opis mojej kobyly  😉 Jak masz jakies jej zdjecie to podeslij mi prosze na prv 🙂
mamy kandydatow do wyjazdudo białki w tym roku! na pewno Kary:



a oprócz niego albo Justyna tzn Justine  😁





albo Jarek tzn Jarowit  😁



Karemu coś się gwiazdka kopsła na lewo  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się