rupka

Konto zarejstrowane: 15 lipca 2013
Ostatnio online: 22 grudnia 2023 o 11:42

Najnowsze posty użytkownika:

Ogłowia
autor: rupka dnia 08 listopada 2022 o 20:48
Kucek1331 dzięki za polecenie 😇
A miał ktoś do czynienia z Balotade lub KaWal?
Ogłowia
autor: rupka dnia 06 listopada 2022 o 13:59
Kiedyś przez przypadek natknęłam się w internecie na ogłowie anatomiczne z wypełnieniem żelowym. Teraz nie mogę znaleźć kojarzy ktoś coś w tym stylu?
Lub jakie polecacie ogłowia anatomiczne miękkie z dobrej skóry do 450zł 😇
własna przydomowa stajnia
autor: rupka dnia 17 września 2022 o 11:44
Pracuje na etacie i na pomoc rodziny przy codziennym funkcjonowaniu raczej nie mam co liczyć (nie mówię o wyjątkowych sytuacjach).
własna przydomowa stajnia
autor: rupka dnia 17 września 2022 o 11:42
Super! Dziękuję za odpowiedzi 🙂 Macie więcej rad co uwzględnić w trakcie planowania takiej stajni co zrobilibyście lepiej lub na jakie udogodnienia się zdecydowaliście by zmniejszyć ilość obowiązków przy tym?
Planuje zrobić paśnik z dachem na duży balot tak by nie szaprac się z sianem codziennie. I tak jak zasugerowaliście zrobię go jak najdalej od boksów 😉
własna przydomowa stajnia
autor: rupka dnia 16 września 2022 o 22:56
Cześć🙂 Po kilku stajniach z pensjonatem rozważam swoją przydomową stajnię wolnowybiegową całoroczną. W planie jest postawienie boksów angielskich, które przez cały rok będą otwarte (jedynie na czas karmienia zamykane) tak by konie w każdej chwili mogły skorzystać ze schronienia. Jakie zastosowaliście lub widzieliście zastosowanie podłoża w boksach lub wiatach w stajniach wolnowybiegowych?
SARKOIDY - leczenie, zdjęcia
autor: rupka dnia 22 kwietnia 2022 o 20:43
Witam, czy ma ktoś do odsprzedania bloodroot, efudix krem lub xxterra?
wrzody żołądka
autor: rupka dnia 21 lutego 2022 o 09:10
Czy Ulgastrol można kupić w innym miejscu jak hippovet? Aktualnie jest niedostępny...
wrzody żołądka
autor: rupka dnia 14 lutego 2022 o 20:52
Oczywiście z owsa zrezygnowaliśmy. Dostaje paszę hodowlaną z sukcesu. Weterynarz powiedział, że to może zostać. Zjada to chętnie, a jest niestety wybredna. Czy powinnam zmienić paszę czy ta może zostać?
W wcześniejszych postach przeczytałam, że warto kupić preparat obniżający poziom wydzielania kwasów żołądkowych. Widziałam, że polecacie go po skończonej kuracji w sytuacjach stresowych oraz na jesień i wiosnę. Czy warto go wprowadzić w trakcie leczenia lub tuż po?
wrzody żołądka
autor: rupka dnia 14 lutego 2022 o 20:28
Cześć, jesteśmy po gastroskopii i niestety mamy wrzodki😒
W części bezgruczołowej mamy:
*krzywizna duża- kilka obszarów przekrwienia błony śluzowej
*krzywizna mała- obszar o charakterze przekrwienia
*brzeg sfałdowany- 5 małych płytkich owrzodzeń.
W części gruczołowej:
*jama odźwiernika- pojedyńcze obszary przekrwienia
*odźwiernik- liczne płaskie zmiany o charakterze przekrwień, podśluzówkowych wybroczyn, jedna zmiana wypukła przekrwiona.
Zalecenia:
*abeprazole lub pasta equinor
*ulgastrol 3 razy dziennie po 50ml
*rokitnik 70g dziennie
*paszę treściwą 3 razy dziennie, objętościowa bez ograniczeń
*sieczka do każdego posiłku i przed pracą
*olej kukurydziany lub lniany 230ml dziennie.

Nie mam doświadczenia z wrzodami.
Czytałam wcześniejsze posty. Dużo jest rzeczy, które można podać poza tymi z zaleceń. Na co szczególnie warto zwrócić uwagę, co dołączyć w trakcie leczenia a co po? Kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy, betaglukany, algi?
Meise wspominała, że ma dojścia do osoby, która sprzedaje equinor pastę i sukralfat w dobrej cenie. Dostał ktoś namiary na te dojścia?
Czy ktoś miał podobne zmiany (zwłaszcza w okolicy odźwiernika, podobno tam źle się leczy) i udało się to wyleczyć?
Jeśli chodzi o sieczkę to czy kupić poprostu sieczkę z lucerny czy warto zainwestować w taką z dopiskiem 'dla wrzodowych' np z Nuby?
Niezdiagnozowane kulawizny: Wyrok?
autor: rupka dnia 05 września 2021 o 09:21
Dziękuję za odpowiedź ❤
keirashara, jak u Was stwierdzono skostniałe chrząstki? To się stało po jednym incydencie?
Niezdiagnozowane kulawizny: Wyrok?
autor: rupka dnia 04 września 2021 o 16:30
mindgame, dziękuję za odpowiedź ❤ znalazłam Anię na facebooku i się z nią skintakuję.
Masz jakieś rady co do wrażliwej podeszwy?
Niezdiagnozowane kulawizny: Wyrok?
autor: rupka dnia 04 września 2021 o 09:41
Mam problem. Klacz na pastwisku porusza się swobodnie, luźno i z chęcią. Na lonży tak samo chętnie idzie do przodu, bez problemu się rozluźnia itp do momentu założenia np pasa do lonżowania. Gdy założę pas lub siodło od razu idzie sztywna.
Zaczęło się od momentu kiedy sprzedałam swoje siodło i założyłam inne (pożyczone) na pierwszy rzut oka pasowało, na kilku krótkich jazdach w tym siodle było dobrze (koń się nie wkurzał, nie uciekała podczas siodłania, nie było reakcji bólowych). Skoro w tym siodle było ok to pojechałam w nim w teren na dłuższą trasę. Następnego dnia grzbiet obolały. I od tamtego czasu mam problem. Siodło kupiłam z pasowaczem siodeł z polecenia. Problem nadal jest. Po założeniu siodła lub pasa jest sztywna przez kilka minut potem się rozluźnia. Konsultacja z wetem "To siedzi w głowie". Pytanie czy konsultować to z innym wetem, z fizjoterapeutą, co robić?
Kolejny problem z tym samym koniem sztywno idzie również po twardej nawierzchni typu asfalt, kostka brukowa. Na polnej drodze nie ma problemu (no chyba, że są kamienie to wtedy idzie 'ostrożnie' skraca kroki).
Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?
autor: rupka dnia 29 czerwca 2021 o 14:49
Dziękuję za pomoc ❤
Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?
autor: rupka dnia 26 czerwca 2021 o 22:38
anetakajper, pastwisko ma takie jak na pierwszym zdjęciu, na pozostałych zdjęciach jest część starego pastwiska na którym była przez pierwsze dni a później jej powiekszylismy o docelowe z trawą 😉 odrobaczanie to wiadomo robione regularnie, a zęby zrobione dokładnie rok temu i sprawdzone 1,5 miesiąca temu.

charlieeee, jakie dokładnie badania krwi? Mesz podawałam jej od września do końca marca. Jakoś w zwyczaju miałam podawanie meszu w sezonie jesienno-zimowym może trzeba by to zmienić na całoroczne 🤔 w tym roku dostawała właśnie Nube Hawaii i się sprawdzał dobrze 😉
Co zrobić, żeby koń przytył/ schudł ?
autor: rupka dnia 26 czerwca 2021 o 13:14
Witam, mam szczupłą klacz (7lat). Chcę ją podtuczyć. 3 tygodnie temu zmieniliśmy stajnię. Obecnie klacz stoi 24/7 na łące. Dwa razy dziennie dostaje Breeding Mix około 4kg dziennie z małą domieszką owsa. Paszy tresciwej niedojada.
Poprawa jest niewielka. Co mogę zrobić? Co mogę dodać by się zaokrągliła? Jeśli zrobić badania to jakie?
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: rupka dnia 21 marca 2020 o 06:01
Dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: rupka dnia 18 marca 2020 o 12:28
Dokładnie chodzi mi o to o co mam zapytać  😀
Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?
autor: rupka dnia 18 marca 2020 o 09:12
Witam, zastanawiam się nad inseminacją mojej klaczy ogierem Quidamo. Jakieś opinie?
Nie ukrywam będzie to moje pierwsze doświadczenie z inseminacją. Jeśli się zdecyduje to o co dopytać właściciela ogiera? Kwestie finansowe. Kiedy zrobić przed płatę, czy w tej cenie jest jedno pobranie czy kilka w tym sezonie. Tak? O co jeszcze warto zapytać?
Nadpobudliwość- jak pomóc koniowi z tym 'żyć' i trenować?
autor: rupka dnia 06 lipca 2019 o 10:04
Bardzo dziękuję  za rady 😀 na pewno skorzystamy, zwłaszcza moja klacz 🙂
Nadpobudliwość- jak pomóc koniowi z tym 'żyć' i trenować?
autor: rupka dnia 20 czerwca 2019 o 09:07
Owies ograniczyliśmy, dostaje garść owsa wieczorem po powrocie z pastwiska. Klacz sie uspokoiła zwłaszcza pod siodłem nie jest już taka wyczulona na wszystko  😀 w boksie zdarza się jej jeszcze bujać. Zastanawiam się nad tym żeby owies zastąpić czymś. Wspomnieliście o jęczmieniu jak to wygląda w żywieniu koni? Czy jęczmień w odróżnieniu od owsa „nie idzie w głowę” w sensie że jest od niego mniej energetyczny ale bardziej tuczący?
Nadpobudliwość- jak pomóc koniowi z tym 'żyć' i trenować?
autor: rupka dnia 20 maja 2019 o 22:18
Dziękuję za rady! Wcześniej myślałam już o zmniejszeniu podawanej ilości owsa, ale nie byłam pewna czy nie schudnie jeszcze bardziej... zdania na ten temat są podzielone. Wiadomo nadmiar energii osadza się w postaci tłuszczyku,  ale przy nadpobudliwym koniu nie koniecznie to idzie w tą stronę. Znajomy od wiosny (jak już trawa urośnie) do pierwszych przymrozków na jesień trzyma swoje konie cały czas na dworzu i wyglądają bardzo dobrze z tym że on ma konie pogrubiane i one trochę inaczej przyswajają paszę. Stąd moje wątpliwości. W każdym razie rozmawiałam z właścicielem stajni i postanowiliśmy odstawić owies. Także na tą chwilę będzie przez cały dzień na łące, wieczorem siano i oczywiście słoma na ściółkę. Jeszcze raz dziękuję za rady, dam znać za jakiś czas jakie są efekty.
Jeśli chodzi o atmosferę w stajni o ludzi którzy się zajmują karmieniem i ogólnie oporządzeniem koni są to ludzie z pasją u spokojem.
Konie się lubią, nie gryzą się, nie kopią,  nie gonią. Jej nerwowość się nasila przy wprowadzaniu któregoś z koni na korytarz także gdy są wyprowadzane do czyszczenia, siodłania itp to staramy się wiązać konie przy jej jej boksie, bo wtedy mniej się denerwuje.
Nadpobudliwość- jak pomóc koniowi z tym 'żyć' i trenować?
autor: rupka dnia 17 maja 2019 o 10:17
Witam, mam problem z moją 5letnią klaczą. Generalnie jest elektryczna i nerwowa od młodego. Podczas jazdy jest przesadnie wyczulona na wszelakie bodźce zewnętrzne, potrafi spłoszyć się wszystkiego. W boksie nerwowo się kręci, tupie, bryka. Ostatnimi czasy zaczęła tkać! Klacz chodzi pod siodłem dwa razy w tygodniu, codziennie jest padokowana, ma towarzystwo trzech koni. Na początku poczytałam i zaczęłam suplementację magnezu po około 2 tygodniach podawania jak tylko wyczuła magnez w paszy nie tknęła przez kolejne dni. Dostaje około 2kg gniecionego owsa i siano do wieczornego karmienia, po porannym karmieniu wychodzą na łąkę (zimą i wiosną dostają siano na padok). Dodatkowo dostaje 2 razy w tygodniu mesh. Zaznaczę też że jest chuda, zależało by mi na podtuczeniu jej, ale bez dodatkowej porcji energii.
Mięśniochwat
autor: rupka dnia 30 marca 2019 o 20:06
.
paszport konia- co i jak?
autor: rupka dnia 18 lipca 2018 o 18:02
himbusiowa dzięki 😉
KOWALE
autor: rupka dnia 18 lipca 2018 o 11:30
a co powiecie o Darku Figas ?
KOWALE
autor: rupka dnia 17 lipca 2018 o 12:18
Grzegorz Koziorowski masz numer do Grzegorz Koziorowski? i skąd jest? 😉
kącik zaprzęgowca
autor: rupka dnia 16 lipca 2018 o 10:47
Atea super  😍
kącik zaprzęgowca
autor: rupka dnia 16 lipca 2018 o 06:26
dzieki elita17
kącik zaprzęgowca
autor: rupka dnia 15 lipca 2018 o 05:49
Dzieki elita17 i konik874 za podpowiedź 😉
kącik zaprzęgowca
autor: rupka dnia 14 lipca 2018 o 12:50
do 10tys
zależy mi bardzo na tym, by konia nie przeciążyć 😉
kącik zaprzęgowca
autor: rupka dnia 14 lipca 2018 o 10:38
Witam, mam wałacha sp który chodzi w zaprzęgu od dobrych 4 lat. Jeździmy drewnianą dwukołową i dwuosobową bryczką. Zastanawiamy się nad zmianą na coś większego (na około 3-4 osoby) coś wygodniejszego, no i nie za ciężkiego na jednego konia. Polecicie coś? Dodam, że jeździmy rekreacyjnie 😉
paszport konia- co i jak?
autor: rupka dnia 10 lipca 2018 o 17:44
a co ze żrebakami od klaczy z duplikatem paszportu?
KOWALE
autor: rupka dnia 10 lipca 2018 o 16:45
czeggra1, harja, lusia722 i Klami piszecie o Waldemarze czy Rafale Hildebrandt ?  😉
paszport konia- co i jak?
autor: rupka dnia 28 czerwca 2018 o 10:47
Dziękuję za odpowiedź jojka i _Gaga  😉
KOWALE
autor: rupka dnia 26 czerwca 2018 o 15:11
hajra, dziekuję  😍 a jakie opinie ma Hildebrand z Trójmiasta?  😉
KOWALE
autor: rupka dnia 25 czerwca 2018 o 15:57
Witam, potrzebuję dobrego kowala z pomorskiego, kogo polecicie?
paszport konia- co i jak?
autor: rupka dnia 25 czerwca 2018 o 15:16
Witam, znajomi mają 4 letnią klacz, która urodziła się u nich, mają świadectwo krycia, matka też jest u nich. Chcą 'młodej' wyrobić paszport. Jak to wygląda? Trzeba zgłosić konia do PZHK. W paszporcie wpiszą jej NN czy normalnie wpiszą jej pochodzenie? Trzeba zrobić jakieś badania?
Pomysly na przeszkody czyli parkur DIY
autor: rupka dnia 18 lipca 2013 o 16:32
Mój brat robi przeszkody dla koni. W zeszłym tygodniu robił dla mojej koleżanki i jest meeega zadowolona 🙂 zdjęciami pochwalę się po weekendzie 😉
szukam boksu w okolicach Sierakowic
autor: rupka dnia 15 lipca 2013 o 16:39
Wynajmę boks dla spokojnego konia. Okolice Sierakowic (kaszuby) nie wymagam niczego szczególnego, wystarczy dobra opieka, towarzystwo innego konia, pastwisko i czworobok (ewentualnie część pastwiska o stosunkowo równym podłożu ). Chętnie też pomogę w stajni
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] dublowanie watkow