pielęgnacja i stylizacja włosów, fryzury

Ja robię mieszankę oleju palmowego, kokosowego i rycynowego. Zaserwowałam im dość intensywną terapię po dekoloryzacji i już widać dużą poprawę: włosy z tępych, szorstkich i sztywnych są błyszczące, z zamkniętą łuską 🙂

Macie jakieś rady jak zrobić taki koczek?


fot magdy, z galerii ŚK

cieciorka   kocioł bałkański
19 kwietnia 2011 20:26
kupiłam niedawno szampon yves rocher w okrągłej buteleczce i jestem zachwycona, polecam!
trzynastka   In love with the ordinary
28 kwietnia 2011 16:11
Wczoraj o 23 postanowiłam się zafarbować, bo już nie mogłam na siebie patrzeć [3 kolory włosów, ogromne ciemne odrosty.. bleh]. Więc zupełnie sama, bez pędzelka, bez pojęcia jak się za to zabrać nałożyłam na łeb jak szampon, w rękawiczkach chwile poszorowałam głowę i zawinęłam folia. Farba oczywiście trwała 😉
Po 25 min spłukałam i oto efekt  💃

Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
28 kwietnia 2011 16:17
ninevet - super kolorek. Jakiej farby użyłaś?
Na mnie znów czeka Pure paprica, bo niestety fryzjerka nie uzyskała takiego koloru jaki chciałam. Daję im chwilę odpocząć po piątkowym farbowaniu i działam sama  🏇
trzynastka   In love with the ordinary
28 kwietnia 2011 16:20
Chciałam wrócić do swojego oryginalnego, rzuciłam sobię na łeb, bo kosztowała 5 zł.

I znów wyszedł rudy  😍 jednak jest mi pisany  😁
Nine ładnie, ładnie  😅 to ja nie wiem co masz z włosami że taki Ci wyszedł  😁 Ja bardzo długo używałam tych farb bo są dobre i tanie.
Horciakowa kup sobie z Naturii "Płomienną iskre"  😂

Dziewczyny polecam Wam tę maskę:
http://lokikoki.pl/product-pol-1403-Crema-Al-Latte-maska-mleczna-1000-ml-Mila.html
Moja fryzjerka używa jej w salonie, więc pozwoliłam sobie zamówić. Jest cuuuuuudowna  😜 a moje tępe po rozjaśniaczu włosy dają się przynajmniej normalnie rozczesać na mokro  🤣
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
29 kwietnia 2011 12:47
ninevet -  a wcześniej miałaś rozjaśniane? czy farbowane? i na odrostach rude wyszły! Kurka. Bo ja się zastanawiam jakim kolorkiem teraz machnąć, a nie chciałabym żeby rude były. Raczej coś jak ciemny blond. Aktualnie mam malowane mleczną czekoladą JOANNY, ale się zmyły i trochę podchodzą pod rudawe 😉
Jaki kolor powinnam nałożyć? I jakiej firmy? Bo palette, garnier odpadają...
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
29 kwietnia 2011 13:01
ninevet, no nieźle, chyba faktycznie rudy jest Ci pisany 😀
baffinka, raczej podziękuję  🤬
trzynastka   In love with the ordinary
01 maja 2011 17:05
Szumka94 - farbowane miałam, dekoloryzacje robiłam chyba z 2 lata temu wiec chyba się już nie liczy 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 maja 2011 22:22
Szumka94 jak chcesz z brązu w blond to raczej tylko dekoloryzacja u fryzjera. Ja bym nie kombinowała domowymi sposobami.
a ja wreszcie po 4 farbowaniach, i rozjaśnianiach aż do wypadnięcia włosów nie spowoduję wypadku na ulicy z powodu fryzury fluorescencyjnej  😅 😅
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
02 maja 2011 09:59
Wyszło tak 😉


oczywiście ja to ta w ciemnych włosach 😉
edit. literówka
Cariotka   płomienna pasja
05 maja 2011 16:25
a ja właśnie mam farbę na głowie złocisty brąz, ciekawe jak wyjdzie na moich trójkolorowych włosach 😁
Gillian   four letter word
05 maja 2011 18:38
patrzy na mnie Perfect Mousse czekoladowy brąz, ale jakoś nie jestem przekonana do farb w piance... Macie jakieś doświadczenia?
pony   inspired by pony
05 maja 2011 18:44
Farbowalam niedawno ta w piance Loreala, nie pamietam dokladnej nazwy. Latwa, przyjemna aplikacja. 😉
Cariotka   płomienna pasja
07 maja 2011 13:17
ja odkąd pojawiły się farby w piance farbuje tylko nimi. Efekt lepszy, nakładanie dokładniejsze i o wiele łatwiejsze, no i kolory lepsze mi wychodzą a nie jakieś czernie mimo nakładania jasnego brązu 😁
znacie jakieś fajne fryzury dla włosów kręconych? Zawsze chciałam mieć długie, ale się nie sprawdza, im mam dłuższe tym bardziej się kręcą i i tak mam do ramion. nie jestem chuda osobą, więc całkowicie krótkie odpadają, ale może ktoś, gdzieś coś ciekawego widział? Kiedyś widziałam jak dziewczyna miała długie pasma zostawione z przodu z tyłu krócej dużo i wyglądało ciekawie, ale nie mogę sobie przypomnieć jak dokładnie ten tył wyglądał.
latem miałam tak i od tamtej pory nie ścinałam. W grudniu były takie (jak miały taką fanaberię, aby się akurat kręcić  🤔 ) .Trochę już mam dość tych włosów. Jedna fryzura na krzyż, bo inaczej się prostują... Jakiś pomysł? Na kolor także.
Zuzka- ja bym zrobila delikatny balejaz w cieplym blondzie ale farbujac wyprostowane wlosy. Na kreconych wlosach nie bedzie wygladal jak zolte pasma, tylko jak naturalne sloneczne refleksy. A na fryzure nie mam pomyslu, mam bardzo podobne wlosy do Twoich i tez nie wiem, co mam z nimi robic wiec od lat nie robie nic.
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
08 maja 2011 20:39
A ja w końcu uzyskałam to co chciałam  💃


Horciakowa boski  😜 😍 I wreszcie wyglądasz na więcej niż 14 lat- teraz tak  na około 17  😁
darolga   L'amore è cieco
08 maja 2011 22:48
Mam ochotę zrobić się na blond... Doradzicie? Kompletnie nie wiem jak będę wyglądać... Mam włosy mocno kręcone, chciałabym aby fryzura wyglądała naturalnie i fajnie.

Jest szansa uzyskać TAKI blond w ogóle? Jeśli tak, to czy będzie mi pasował? A może jakieś inne pomysły?


Ten mi się baaaardzo podoba i taki bym chciała.

Włosy mam takie:



(przepraszam za zdjęcie, nie mam tutaj innego, a to dokładnie oddaje moją szopę ;-) )


A tutaj widać jaki mam dokładnie kolor. Identyczny jak na tym zdęciu:





Co myślicie?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 maja 2011 09:30
Darolga jak wybierzesz się do dobrego fryzjera, to myślę, że bez problemu osiągniesz taki efekt 😉
To Twoje włosy naturalne, czy farbowane?
darolga   L'amore è cieco
09 maja 2011 11:40
Strucelka - o, to super wiadomość, bo nie chciałabym nagle zobaczyć siebie w np. rudym, jeśli nie uda się tak rozjaśnić  😁  Tak, to moje naturalne włosy, nigdy nie były farbowane trwałą, raz tylko robiłam szamponem na ciemniejszy, ale już wrócił naturalny.
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
09 maja 2011 19:16
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie... 😉
Szukam farby w takim kolorze: , do tej pory używałam farb l'oreala, intensywna miedź i mango, byłam zadowolona przez pierwszy tydzień, potem kolor wyblaka i robi sie zwykły rudy...
Może ktoś polecić jakąś dobrą farbe?
spróbuj w sklepie fryzjerskim z farbami profesjonalnymi, jestem pewna, że znajdziesz taki odcień
A ja coraz częściej zastanawiam się nad wygoleniem jakiegoś kwadracika...I sama nie wiem  😁 Podoba mi się,ale być może tylko u innych na głowie, przeraża mnie wizja odrastania tych włosów...Słusznie?
yga   srają muszki, będzie wiosna.
10 maja 2011 15:04
a ja zaraz farbuje na granatową czerń
chociaż blond mi sie marzą od dawien dawna, ale wątpię zebym dobrze w nich wyglądała, niestety 😤
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 maja 2011 15:22
Atutowa, ja mam wygoloną głowę i włosy odrastają normalnie, "w dół" nie sterczą. Następny raz golę tak jak ma Kukulska.
Gillian   four letter word
10 maja 2011 18:09
fajne te farby w piance! właśnie podziwiam swoje dzieło na łepetynie - wyszło nawet równo, kolor identyczny jak na opakowaniu, włosy nie wypadły 🙂 kolorek wygląda bardzo naturalnie. Tylko jak dla mnie troszkę mało tej pianki było. Ale nic to, fajny patent.
a jak jest z pojemnością takich profesjonalnych farb? taka sama jak tych sklepowych? bo sklepowych zużywam dwie i nie wiem czy taką profesjonalną kupić jedną czy też dwie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się