Oficerki

Solina, ja mam bez zamka i przy szerokości łydki 34 cm, oficerki mam 36 cm. Jak założę zimową skarpetę to już ciężko je zdjąć. Normalnie robię to sama, ale też nie jest łatwo 🙂. Moim zdaniem takie 2 cm szersze są ok, ale poszukaj jeszcze opinii innych 🙂.
Witam, posiada ktoś ujezdzeniową wersję oficerek De Niro? Chciałam się dowiedzieć jaka jest jakość skóry no i jak się sprawują.

Z góry dzięki za opinie 🙂
Co sądzicie o oficerkach Königs Komet? Jakie są wasze opinie na ich temat? 🙂
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
01 maja 2011 17:18
Sisisa, dziękuje 🙂
a jak z wysokością buta? od kąd do kąd powinno się mierzyć i jak potem dobierać wysokość do nogi ?
Solina, wydaje mi się, że należy zmierzyć długość od podłoża do zgięcia pod kolanem. Do tego należy dodać kilka cm, bo buty siądą.

Ja miałam dłuższe o ok. 2 cm, dokładnie nie wiem, bo kupowałam na oko. Na początku było niewygodnie, ale już się dopasowały.

Edit: napisałam głupotę ;P.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
01 maja 2011 20:09
A mi się dzisiaj rozwalił zamek w oficerku  😤  I to akurat teraz, jak jutro jadę z koniem na treningi  😵 Jak pech to pech  👿
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 maja 2011 20:25
5-7cm wyższe to chyba oficerki dla masochistów, bo nie widzę opcji jak w tym jeździć 😉
Koniczka, to może jakieś głupoty gadam, ale wydaje mi się że gdzieś w temacie mi to mignęło, ale nie wczytywałam się dokładnie więc jak coś to proszę o sprostowanie.  😡
kenna

A moje są właśnie sztywne. Pod kolanem już nie uwieraja tylko pięty obcierają.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 maja 2011 22:45
Oficerki jak już robi się wyższe o 1-2 cm, nie spotkałam śmiałka co by próbował więcej. W takich wyższych o 5-7cm by się nawet kolana nie zgięło przecież.
Ja spotkałam takiego śmiałka !! Rany pod kolanami były potężne i do tej pory ich nie dopina !! 😁
Koniczka, w takim razie coś powaliłam ;P. Już edytowałam post, żeby ludzi w głupi błąd nie wprowadzać.

Myślę, że moje były ze 2 cm za długie, a teraz są znowu za krótkie...
ja miałam o 3 cm. . . i nadal nie dopinam do końca. . . tylko na przejazdy .. . no i nadal mam rany 🙁
Polecam Podkolanówki jeździeckie Floe na obolałe piety  😅

"Miejsca narażone na otarcia lub urazy są  chronione
przez miękkie, trójwarstwowe frotte."

http://www.siodlarnia.com/index.php?page=produkt_info&produkt_id=3456
Używa ktoś może Veredusowych Guarnieri ? Jak się sprawdzają?
horka   black horse <3
03 maja 2011 19:22
Zastanawiam się nad Petrie Coventry, Olimpic a Elegance, które lepsze? ma/miał ktoś takie?
Czy użytkuje ktoś buty firmy Ariat?Czy są warte swojej ceny?
posiada ktoś oficerki Mountain Horse?? Którykolwiek z modeli??
z tego co wiem to Ponia ma 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 maja 2011 22:31
Czy ktoś ma oficerki HKM Spain?



Znalazłam tylko jedną opinię, kosztują 590zł i jak na tą cenę wydaję się fajne. Chciałabym, żeby skóra była dość miękka i cienka, a nie grubości palca 😁 Do podskoków i ciurania.
U mnie w stajni mają dwie dziewczyny i sobie chwalą, ale jak na mój gust to ich oficerki po 2 miesiącach wyglądały gorzej niż moje no name przywiezione z Niemiec po 7 latach.
Strucelka,
Mam te oficery i chyba aż tak źle z nimi nie jest.
Oficerki są z "grubszej" skóry, to nie delikatna skórka hippicy, która po jakimś czasie zrobi się jak nasza "druga skóra", ale to nie znaczy, że się nie rozchadzają. Z początku sztywne jak nie wiem, ciężko mi było zgiąć nogę w kostce i uwierały pod kolanem [z racji, że kupiłam z promocji, to mam rozmiar za duże, ale nie aż tak, żeby się nie dało jeździć 😁 ], ale potem oficerki się rozchodziły [biegałam w nich do szkoły  😜 ], siadły pod kolanem i teraz jest fajnie, choć i tak mają "ujeżdżeniową" długość. Po miesiącu odpruł mi się zamek z tyłu, ale to w sumie jedyna rzecz, która się zdarzyła. Oficerki ciorane przez całą zimę [jeździłam, pracowałam sobie w nich w stajni], potem w błocie, teraz z racji mojego niejeżdżenia mają chwilę wolnego, ale nie wyglądają jakoś masakrycznie. Fakt, że widać na wewnętrznej stronie łydki lekkie przetarcia. Jestem ciekawa czy się w nich ugotuję w lecie, bo w zimie było mi ciepło przy -20🙂. Sprawdzę w lipcu.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 maja 2011 08:40
Fakt, że Hippica ma super cienką skórę, która może być i plusem i minusem.
Sankaritarina a masz jakieś zdjęcia? :kwiatek:
Czy ktoś zamawiłał oficerki Petrie ale nie te na zamówienie tylko standard? Ile się czeka w rzeczywistości?
W teorii od 4 do 6 tygodni ale chcę wiedzieć jak to wygląda w praktyce.. :P
Gillian   four letter word
28 maja 2011 13:19
z tego co wiem to Ponia ma 🙂


i ja też mam 🙂 najlepsze oficery jakie mogą być 🙂
Gillian, a jaki masz model? Ja przymierzałam Richmond i Supreme High Rider, te pierwsze były dla mnie dość sztywne i niewygodne, miałam wrażenie, że nijak nie zegnę nogi w kostce. Za to supreme są megawygodne, zrobiene z takiej miękkiej skóry, że można by ją zwinąć w rulonik, ale pani w sklepie mi powiedziała, że to raczej model tylko na zawody, bo taka miękka skórka przy codziennym ciuraniu długo nie wytrzyma  🤔
No i w końcu nie zdecydowałam się na żadne, i tak już chyba drugi rok szukam oficerek dla siebie  😵
Gillian   four letter word
28 maja 2011 20:28
Mam High Caliber, chyba najtańsze z Mountainów 🙂 jeżdżę w nich czwarty rok jak dobrze liczę albo i dłużej, trochę się przetarły od wewnątrz, wymieniłam oba zamki, lekko zaczynają mi się rozklejać przy boku palców. Ale na to co im funduję to aż dziwne, że dopiero teraz 🙂
Czy jest jakiś wymóg, że zawody uj należy jechać w czarnych oficerkach? Mogą być brązowe?
KarolaLiderowa   Lider moj dobry smok
03 czerwca 2011 14:11
Ja juz zadawalam to pytanie bo mam brazowe i granatowe i podobno musza byc czarne , ale ja jesli cos to itak na towarzyskie sie wybieram a tam to chyba luz 🙂
Mhm 😉

jeszcze mam pytanie do tych, co na bierząco śledzą wątek:
nie mam czasu przeglądać 60 stron, musze na szybko coś zamówić bo załatwiłam sobie oficerki, a trzeba w czymś jeździć.
Szukam wiązanych z przodu, skokowych, dopasowanych, max 1000 zł i żeby nie trzeba było czekac na nie kilka tygodni. A i fajnie by było, gdyby tez był brąz w kolorystyce.
Jak z jakością Cavallo? Jak nic nie znajde, to znów chyba zakupie jakieś Hippici..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się