DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

any aż sie dziwie ale mi się podoba 🙂 ładnie karemu w żółtym fajne 🙂

whisperer13  to nie jest wątek ogłoszeniowy SAMA MOZESZ NAPISAC PW do Hypnotize .......    😵 😵  Ileż można tłuc do głowy to samo  🤔wirek:

BawarkaJuż kiedyś zwracałam uwagę na tą lamówkę u Hypnotize ale nie mam pojęcia jakby temu zaradzic - mi sie dzieje tak samo. Ta taśma jest chyba za twarda zeby robic taki ładny zakręt.
czy ktoś robił sam torbę na oficerki?
Bawarka
Tak jak pisała Zorilla ta tasma jest twarda i niby sie zawija, chociaz jak ja przeprasuje potem to na koniu jest ok.  Swoja droga nie wiem czemu tak sie dzieje, moze za mocno naciagam ta lamówke. Moj guru szycia w postaci mojej mamy pozbył sie maszyny z domu  i przekazał cała robote mnie. Nie ma czasu zeby mi coś podpowiedzieć. Chociaz ona sama nigdy też nie szyła z taka taśmą. Zawsze z rypsowa , albo z jakas inna zwykła miekką, ja szyje z tymi grubymi nośnymi.
Jak macie jakis pomysł zeby to wygladało lepiej to chetnie się dowiem 😀
any aż sie dziwie ale mi się podoba 🙂 ładnie karemu w żółtym fajne 🙂


na rajdy taki rzucający się w oczy chyba lepszy niż czarny którego nie widać :P ogólnie to lubie jak jest kontrast 😉
tylko ciekawe jak będzie z wytrzymałością :P
a co do podszycia - może go w następny weekend spróbuję podkleić taką mięciutką skórką owczą - zobaczymy 🙂
Hypnotize: niestety pomysłów nie mam, ale z tego co zauważyłam to tylko w tym jednym Ci się tak zawinęło, w innych jest ok.
Bischa   TAFC Polska :)
12 czerwca 2011 12:40
I to mi się podoba, nie ma bzdurnych tłumaczeń w stylu Likier, że mama nie ma wprawy, że to pierwsze pady, że maszyna do dupy! Przyznanie się, że może coś się źle zrobiło, to mi się podoba.
jeszcze jedno zdjęcie w żółtym 🙂



i ten drugi pasek - efektem końcowym się na pewno pochwalę 🙂 :


Bischa L
Zwalanie czegokolwiek na maszyne było by nie fair bo maszyne mam boską , może ciut przedwojenną ale śmiga jak jej nowe koleżanki 🙂
wiec jedyne na coo moge zwalic to na moje małe jeszcze doświadczenie 🙂 W sumie zawsze szyła Mama, ale zachorowała no i mnie się to bardzo  podobało , więc pozazdrościłam i się nauczyłam teraz tylko dąże do perfekcji 😀  😍 😜

Martwi mnie tylko fakt ze nie moge nigdzie dostać lamówek kolorowych w rolkach. Nie opłaca mi sie kupować całego kartona jednego koloru, ani lamówki na metry, a te które mam kupowałam w Łodzi i coś czuje że bede musiała tam naginac znowu :/
Byłam ostatnio w Grażce w Katowicach i nic nie dostałam poza szerka taśmą nośną, niciami i igłami do maszyny :/
Hypnotize a Allegro? Tam mają taśmę kolorową - napisz może sprzedadzą ci rolkę taniej poprostu niz te 30m x cena detaliczna.
Zorilla
Pytałam. Ale w przeliczeniu na to jak kupuje w polimexie czy w Grażce, to za jedna rolke z allegro mam 3 kupione w hurtowni :/ 🙁
Kameleonik   Bo życie jest piękne...
15 czerwca 2011 20:20
A ja sie pochwale moimi ostatnimi nausznikami dla forumowej koniowata Troche krzywo przyszyty materiał na około ale jak na pierwszy raz taki model to chyba nie jest źle 🤔wirek:
Lume   Klawiaturoniszczarka :D
16 czerwca 2011 21:05
Mam pytanie bo nigdzie nie mogłam tego znaleść czy może ktoś mógłby mi powiedziec co jest potrzebne do wykonania padu ? na pw
z góry dzięki  :kwiatek:
Lume szukajka !!! Jest to pisane co 3-4 strony  😵 🤔
przeczytanie całego wątku zajęło mi ponad tydzień  😵 muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co potraficie uszyć. najbardziej zachwyciły mnie derki Ivett i pady Escady  👍
może i nie mam swojego konia, ale zachęciłyście mnie do uszycia padu i czapraka, póki co zbierałam potrzebne informacje i niebawem wezmę się do roboty. z wątku wywnioskowałam, że najlepiej do uszycia padu i czapraka nadaje się: od strony siodła alkantara, mikrofaza lub drelich, w środek gąbka tapicerska, watolina lub ovata, od strony konia siatka dystansowa, drelich, siatka dresowa lub bawełna. piszę to, ponieważ zauważyłam, że co parę stron ludzi się o to pytają, bez przerwy... jeśli pomyliłam się, bądź coś pominęłam proszę o poprawkę  :kwiatek: jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem niedługo wstawię zdjęcie swojego dzieła  🙂
chciałam się pochwalić moimi pierwszymi padami, których nie wstydzę się pokazać 🙂



robakt   Liczy się jutro.
23 czerwca 2011 18:44
ivett  szacunek 🙂 z niczego potrafisz zrobić coś pięknego  :kwiatek:
ivett: świetne są, ten 2-bardzo fajny pomysł i ładne stonowane kolory  😜
dzięki 🙂

Chciałam coś nowego zrobić. Wszędzie pełno pasiaków a szachownic brak 🙂
cieciorka   kocioł bałkański
23 czerwca 2011 19:10
ivett, bomba- i wzór i kolory 🙂
ivett, świetny ten drugi! Jakieś fotki na modelach będą 🙂?
dzięki 🙂

Jutro chyba znajdę chwilkę na jakieś fotki
a mi się bardzo ten pierwszy podoba 🙂
mam fotki na koniu



ivett pady boskie! Świetnie prezentują się na srokaczu. 👍
najbardziej pasują do tych żółtych plam na brzuchu  🤣
Nie wątpię.  😂 Jednak jestem pod wielkim wrażeniem wykonanych przez Ciebie padów.
mam pytanko co do szycia padów lepiej wziąć piankę poliuretanową o grubości 1cm czy 2cm? Bo tak czy siak jest to pianka tapicerska, więc nie będzie się zgniatać, ani nic, ale nie chcę zrobić zbyt cienkiego padu. Więc która z grubości lepsza? 😉
No ivett robisz CUDOWNE  😍
ivett: świetne!, i jak fajnie się pod siodłem układają, bomba  😜
deborah   koń by się uśmiał...
24 czerwca 2011 21:51
najbardziej pasują do tych żółtych plam na brzuchu  🤣

trzeba było w photoshopie ją wyczyścić 😉
Ivett- Pad w szachownicę śliczny i jak ładnie dobrane kolorki  👍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się