DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

LatentPony   Pretty Little Pony :)
29 maja 2011 14:42
bawarka, na zdjęciach przecież to widać. Karabińczyk zapięty jest na krętliku, a krętlik jest z taśmą zszyty 🙂 Z racji tego, że moja maszyna odmawiała posłuszeństwa, to zszywał mi to wszystko szewc, za symboliczne 5 zł.
Sio   nowe wcielenie marchewki
31 maja 2011 07:06
Fajnie to wygląda 😉 Tak nietypowo. Ciekawe jak z delikatnością (w sensie, czy nie będzie konia obcierało).

Mi sie wydaje,ze nie powinien-to wełna. Już jest po pierwszej lonży i nie zaobserwowałam niczego niepokojącego-oczywiście,jako,że jest w fazie testów, obserwuję. Poza tym to pierwszy czaprak tej kobyłki, więc obserwuję ją dokładnie-nie chce jej zrazić. Balbina wyglądała bradzo ładnie-tylko nie miał kto zrobić zdjęcia 😀
Sio super, bardzo oryginalny pomysł.  😀
LatentPony możesz sprzedawać takie lonże na allegro  😎  myślę, że byłoby wielu zainteresowanych.. w tym ja  :kwiatek:
czy flanela nadaje się do czapraka?Chociaż na wierzch?
czy flanela nadaje się do czapraka?Chociaż na wierzch?

Wydaje mi się, że jest zbyt delikatna, bardzo szybko zacznie się przecierać i rwać, szkoda czasu na szycie takiego czapraka.
Hej. A robicie pady? Bo ja szukam osoby co by mi zrobiła.. Potrzebuje owijki i padu, bo jak oglądam Wasze dzieła to nie chce kupować ze sklepów tylko takie cudeńka robione samodzielnie.

A ktoś z Was "bawi się" w rymarza - chodzi tu o siodła?
Ja ostatnio dostałam od jakiejś firmy z tkaninami próbke mikrofazy w obrzydliwym brudno bordowym kolorze.
Nigdy wiecej nie połacze tego z siateczką. W zyciu tak długo nie szyłam czapraka i w życiu takich problemów z maszyna nie miałam jak z tym ścierwem. Nie dość ze przepuszczała biedna maszyna ciagle , ślizgalo sie to wszystko, prułam jak dzika  i połamałam 3 igły, to nie było to warte siedzenia nad tym, bo sam czaprak jest totalnie brzydki. Moze jak mu cos naszyje i dam paski to bedzie to lepiej wyglądało :/ Nie wiem nawet czy bede w tym jeździła bo już nie pamietam kiedy tak krzywo pikowałam 😉  🤔wirek:

Ale ciesze sie bo mam material czarny ze złotymi dodatkami i moze coś ladnego uda mi się wymyslić 😀 I jutro zabieram sie do roboty 😀

Swoja droga czy was szycie tez tak wkreca i uspakaja? ja moge siedziec cały dzień i nie moge odejsc nawet jak mi coś nie wychodzi 😀
Hypnotize - a możesz wstawić jego zdjęcie? Bardzo, bardzo proszę 🙂
Anetkis
Mogę aczkolwiek nie jest dokończony, bo nie wszyłam jeszcze pasków. Poza tym nie ma co pokazywać 😉
pochwalę się wynalazkiem jaki zrobiłam wczoraj.
Maska do jazdy z osłoną chrapek



noen   A story of a fighter of our human race
02 czerwca 2011 23:00
ivett, powinnaś dostać Oscara za swoje wynalazki :kwiatek: 💘
ivett, wygląda jak oryginalna  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
03 czerwca 2011 08:53
Solaoke, przecież jest oryginalna
cieciorka, przepraszam, chodzilo mi o to, ze wygląda jak kupiona w sklepie 👀
A ja wczoraj stworzyłam z matriału znalezionego na strychu, czaprak dla mojej podopiecznej. Jak to kolezanki powiedziały "czaprak w stylu Królowej Elżbiety " . Z bliska widać na nim jakies dziwne motywy kwiatowe itp 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 czerwca 2011 18:20
Hypnotize, swietny, daj zdjecie z bliziutka 🙂
a ja mam pytanie, czy ktoś próbował robić samemu czambon ? jak to się robi (jeśli już o tym było to sorry jak widać nie zauważyłam)
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 czerwca 2011 20:13
Ktoś wie gdzie w Krakowie mogę kupić jakiś złoty łańcuszek do zmontowania na naczółek? W ogóle nie mam pojęcia gdzie się za tym rozglądać 👀
Strucelka napewno w pasmatneri w Galeri Krakowskiej, ale tam mają takei ceny że lepiej kupić na allegro. Ale pójdz zobac, porównaj 🙂
annai   Moje ulubione wszystko...
06 czerwca 2011 22:47
poszukuję kogoś kto zechciałby uszyć dla mojego biedulka derkę siatkową z kapturem. zwierz wyciera ogon i grzywę po pobycie na pastwisku. derka musiałaby być z bardzo drobnej siateczki, niedostępnej dla meszek...
Chwale sie bo zrobiłam 3 nowe czapraki od wczoraj 😀 Nudzi mi się 😉




Hypnotize - świetne😀
wreszcie wzięłam się za siebie i zrealizowałam plan /wprawdzie tylko częściowo ale zawsze to coś :P/
od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem zrobienia ogłowia 😉 troche nietypowego, bo żółtego :P a wszystko przez to że w sklepie zobaczyłam kilka identycznych, żółciutkich pasków x) no ale żeby nie zbankrutować - stwierdziłam że na początek kupie jeden i zrobię z niego naczułek 😉
gdy jednak poszłam na zakupy w oko wpadł mi jeszcze jeden pasek xD tak więc na chwilę obecną żółty naczułek jest już gotowy, a nawet przeszedł chrzest 😉 /założyłam tylko do przymiarki i kilku zdjęć, a skończyło się na jeździe na oklep xP/, czarny ze zdobieniami zaś czeka na swoją kolej 🙂

niestety zapomniałam z akademika kabelka do aparatu więc zdjęcia najwcześniej w niedzielę :/
mogę na chwilę obecną jedynie powiedzieć że z efektów mojej pracy jestem bardzo zadowolona 🙂 do wykonania użyłam żyłki /takiej jak od latawca - żeby mieć pewność że się zaraz nie przetrze/ i kleju /butapren/
zastanawiam się tylko czy nie znalazła bym czegoś na podszycie :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
11 czerwca 2011 14:01
Kurtka przeciwdeszczowa dla psa zrobiona przez Ivett   😍
Any super, czekam na zdjecia. Na podszycie moze filc, albo neopren? Mozna pocicac podkladke, pod myszke, a w ogloszeniach ktos tanio sprzedawal podkladki pod owijki z neop.
Hypnotize ten w paski jest cudny 🙂
jednak udało mi się jakimś cudem dobrać do zdjęć na karcie x)
tak więc wrzucam 3 zdjęcia - ewentualnie po weekendzie jeszcze coś wstawie 🙂







A ja wczoraj zrobiłam swój pierwszy taki...
Hypnotize: lamówka się tak zwija, czy mi się wydaje?
Hypnotize, sprzedajesz? Można prosić jakaś ofertę na pw?🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się