Oficerki

Koniczka, kolor na nosku buta to już norma, nie wiem tylko od czego - chyba od piasku z ujeżdżalni podnoszącego się w szalonym pędzie konia i jeźdźca. No bo inaczej to nie wiem od czego właśnie tam się ściera.
Mi się Hippiki starły w jednym miejscu na zewnątrz kostki, ale to jest mały problem, bo widać to tylko, jak są brudne 😉 Jak są czyste i nasmarowane (nawet nie pastą, wystarczy olejem lub smarem do skór), to nic nie widać. Śmiać mi się chce tylko i dziwię się od czego, bo wygląda dokładnie, jak od zewnętrznego łuku ostrogi - tylko że ja nigdy na tych butach ostróg nie miałam (w ogóle w ostrogach nie jeżdżę) 😀 Natomiast zeznaję, że Hippiki Hanover po około miesiącu jeżdżenia teoretycznie codziennie (no, może czasami 5x w tygodniu) trzymają się dzielnie, zamek działa, wszystko trybi. Zakładam tylko na jazdę. Mają już coś koło półtora roku, ale dopiero teraz dostają "w tyłek" 😉
Orientuje się ktoś może, jaka jest różnica wysokości w Konigsach Kometach? 🙂
A w moich Petrie się jakby rozwartwiły warstwy w niektórych miejscach i są takie jakby bąbelki, a w paru miejscach w ogóle odeszła ta zewnętrzna, czarna warstwa.


W moich Petrie  - chuchanych, oszczedzanych, jezdzonych malo i to na zmiane z cavallo - zrobily sie tez takie bable, potem ta warstwa "skory" (bo to jednak nie jest skorka naturalna) odeszla i w sumie nowe buty wygladaja obrzydlwie, jak stare, sciurane papcie za 5 zl.  😤 Nie polecam Petrie i zaluje ze dalam sie nabrac na te co mam.
Moje oficerki sa ciorane mocno, bo w nich chodze, jezdze, lonzuje, jezdze autem itd. Starcia wewnetrznej skory sa normalne, to nie jest zadna anomalia, natomiast kazde rozdwajanie sie skory, jej scieranie sie na noskach, robienie sie babelkow itd to oznaka zlej jakosci buta.
Mam dwie pary na codzien do jazdy, Königs i Cavallo. Obie pary kupione w mniej wiecej tym samym czasie. Königs Favorit Dressage wytrzymaly 3,5 roku (przed 4ma tygodniami wyprawilam im pogrzeb), Cavallo Piaffe trzymaja sie nadal, choc powoli sie starzeja. Jedyne, co wymieniam, to podeszwe raz w roku i zamek.

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 czerwca 2011 14:20
No więc właśnie. Ja wprawdzie ciuram buty mocno (pewnie trochę jednak lżej niż Anka, ale zawsze 😉 ) bo nie wyobrażam sobie chuchania na nie i zdejmowania zaraz po zsiąściu z konia i zakładania tuż przed. Przy jednym koniu można się bawić, ale jak trzeba pojeździć kilka to bym chyba zwariowała 😉 Zresztą dla mnie buty to narzędzie pracy, a nie święty obrazek 😉 Ale miałam Koenigsy Favority i Hippiki i obydwie pary zachowywały się 100o razy lepiej niż te Petrie. No ale cóż, na szczeście nie kupiłam ich nowych, dałam 500 zł, więc jak na cioranie na codzień żal mi nie będzie specjalnie.
Wiem ze gdzies pewnie juz to jest, ale czy ktorys z tych nowych nodeli hippiki ma sztywna kostke? Bo mam od 7 lat jeden ze starszych modeli hippiki i sprawuja sie super, jedyne co wymieniam to zamek co 2 lata i 2 razy wymienialam podeszwe. Niestety moja prawa kostka zyje swoim zyciem + chce typowo ujezdzeniowe oficerki, jako ze juz nie musze w nich latac pol dnia po stajni i jezdzic 5 mlodych koni na dzien. A dzisiaj w Hickstead widzialam sliczne Petrie Olympic przecenione na £138 (585 zl okolo...) i NIE BYLO ROZMIARU...
Mam taki kłopot...Mój obwód łydki w bryczesach to 36cm i chcę kupić oficerki Konigs Komet, wciągane (bez zamka) i nie wiem czy wyrać obwód 36cm, czy 38cm. Boję się, że nie wcisnę nogi w 36cm, a że 38cm, będzie ''latać'' 🤣 Co mi radzicie?
ash   Sukces jest koloru blond....
28 czerwca 2011 11:28
Obawiam się że 36 będą ciut za ciasne.  Sama mam łydkę 36cm i w oficerki 36cm się wcisnęłam, ale łydka bolała i pulsowała!
zdecydowanie 38, jakby były z zamkiem to mogłabyś się pokusić o 36, ale tak to obawiam się, ze przerośnie cię samo zakładanie i ściąganie oficerek
no biorąc pod uwagę, że one mają 36 cm w najszerszym miejscu, to nie włożysz nogi - obwód na samej górze zawsze jest trochę mniejszy.
Dzięki :kwiatek:  A nie będzie to trochę latać po rozciągnięciu?
One Ci się pewnie nie rozciągną w ogóle 😉. Jak nie będzie skóra napięta to nie bardzo będą się miały jak naciągnąć.
No tak... 😀 W tym wypadku lepiej jak wezmę 38cm... 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
02 lipca 2011 18:31
pomierzyli mnie dzis i zamawiam cavallo gigant - jak szalec to szalec 😍
zamówiłam oficerki  😅 w calevo, wycenili na 522.60euro juz z wysyłką i rabatem  😵 koenigsy favorit dressage, dłuugo się zbierałam, ale w stare oficerki sie nie mogę wcisnąc i czapsy mi się rozwaliły więc w końcu się zdecydowałam 🙂
zastanawia mnie tylko jedno- w necie jest mnustwo zdjęc koenigsów z pięknym wysokim łukiem, a calevo mi piszą, ze najwyższy możliwy to 4cm.. dopytywałam się wiele razy i ciągle piszą, ze 4cm, to jakim cudem inne koenigsy mają takie ładne wysokie łuki?
Moje Favority tez mialy luk 4 cm i wygladaly bardzo dobrze, wiec chyba nie masz sie czym martwic 🙂
Wczoraj, moja miła dresażowa koleżanka zastrzeliła mnie pytaniem czy mam spray do zamków w oficerkach.
No, nie mam.
Używacie? Mam lecieć kupować?
Petrie niby zaleca do swoich zamków - - koleżanka stosowała, ponoć łatwiej się zapinały. Ale jak miały polecieć to i tak poleciały.
Kiedyś zamki w ubraniach i butach się smarowało świecą woskową... mój dziadek tak robił.
Ja jeszcze słyszałam o mydle, tzn. takim suchym kawałkiem, jakiego się używa np. do rysowania wykrojów na materiale.
Czy w königs favorit dressage jest zamek czy nie? Wydawalo mi sie, ze nie ma, ale natrafilam na jakies zdjecie na ktorych mialy zamek. Jesli nie ma to orientujecie sie moze ile trzeba mniej wiecej za zamek doplacic?
Strucelka, na czym polegała praca tego szewca, co zrobił, żeby poszerzyć? Mam ten sam problem 🙁
A jak się trzymają zamki w Twoich oficerkach? Wiem, że kupowałyśmy je w podobnym czasie, moje zamki niestety padły, musiałam wymienić.
w favoritach d nie ma zamka, można domówić, w pl kosztuje ok 500zł, ja placiłam chyba 90 euro w calevo
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
05 lipca 2011 16:50
a ja dalej mam problem z wymierzeniem butów na wysokość. moja noga od pięty pod kolano ma 40-41cm a rozmiary oficerek na wysokość to przeważnie 45-50cm czy będę musiała zamawiać na wymiar? albo może podana długość buta jest już z obcasem i do najwyższego miejsca mierzona? ile można wziąć dłuższe buty niż moja noga?

ehh.. przekichane być niskim
albo może podana długość buta jest już z obcasem i do najwyższego miejsca mierzona? ile można wziąć dłuższe buty niż moja noga?

ehh.. przekichane być niskim


Normalnie mierzona jest bez obcasa. Tu masz tabele standradowych rozmiarow w petriach : [[a]]http://www.tds-saddlers.com/ShowPopupImage.asp?Img=25149.JPG&title=Petrie%20Perfect%20Leather%20Long%20Riding%20Boots%20Size%20Chart[[a]]
41 na wysokosc tez jest. Ja bym wziela 1-2 cm dluzsze, bo tyle opadna, tylko ze poczatki beda bolesne wtedy. Jesli wezmiesz akurat, to po jakims czasie beda sie konczyc troche nizej
Solina, najlepiej pożycz od kogoś znajomego buty. Ja też sobie dam rękę uciąć, że mam 40 cm nogi, a oficerki, które noszę - jedna para 49cm, druga 50cm. Jakbym sobie zafundowała takie np. 42, to by mi sięgały na 3/4 łydki :/
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
05 lipca 2011 19:25
dzięki dziewczyny kasy co prawda jeszcze nie mam na oficerki ale rozglądam się bo czasami trafiają się okazje. znajoma odkupiła nowiutkie kila razy ubrane oficerki ujeżdżeniowe od dziewczyny która nie jeździ konno tylko tak kupiła żeby chodzić w nich na co dzień za 1/5ceny.
chyba najlepiej będzie mi zmierzyć czyjeś i zobaczyć na długość

rozmiary katalogowe to wysokość buta czy już podany łydki?
Solina apropo okazji trafiłam 2razy jeżdzone Petrie w idealnym stanie za 200zł na allegro, więc na prawdę warto szukac okazji tylko trzeba trafic z wymiarem 😉

Tak jak mówi Quanta polecam pomierzyć oficerki w sklepie/od znajomych ze stajni i zobaczyc jak to wypada z wymiarem na naszej nodze, ja tak zrobiłam bo w sumie tez nie wiedziałam jak to wygląda z wysokoscią. Na swoja noge wysokosc 39, mam Petrie 47cm

Pamiętaj, że w wysokosc oficerek jest tez wliczony łuk który ma jakies 4-5 cm w zależnosci od modelu,
a podane wymiary katalogowe to wysokosc buta
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
05 lipca 2011 20:50
Dolinka17, jak będę kupować to tylko albo jakieś z ebay bo czasem sprzedają nówki od 1euro albo jakieś używki w dobrym stanie, na nowe mnie nie stać 🙂 dlatego jak trafi się okazja to chcę mieć pewność że kupiłam dobre a nie że są za wysokie/ niskie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się