Sesja/Studia i t d ;)

ovca   Per aspera donikąd
13 lipca 2011 13:58
Zdałam biologię roślin!  🏇 🏇 🏇

jutro idę się dowiedzieć, co dostałam  😁
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
13 lipca 2011 19:28
Mam pytanie do tych co mieszkają w akademikach - jak to wygląda jeżeli chodzi o zwierzątka?
Konkretnie - akademiki UP we Wrocławiu. Jakbym chciała zabrać ze sobą królika? Można, nie za bardzo, nie można, czy wszystkim (oprócz współlokatorom) to zwisa i nie patrzą na to co kto hoduje w pokoju? 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 lipca 2011 16:22
Szczerze mówiąc nie spotkałam się z akademikami , że ktoś by zwierzaka trzymał .. ale podpytam tych z UP  🙄 , chyba że ktoś wie coś na ten temat
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
14 lipca 2011 16:50
Moja koleżanka studiowała weterynarię, ale nie mam pojęcia gdzie! Mówiła, że u niej w akademiku nawet psy trzymali, dlatego mnie to zaciekawiło, bo... tak bez zwierzaka to trochę mi smutno będzie 🙁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 lipca 2011 19:35
Rozmawiałam przed chwilą z koleżanką z UP W-w i generalnie ludzie z weta w akademikach trzymali mniejsze zwierzaki. Oficjalnie nie wolno, ale teoretycznie ,a raczej praktycznie trzymają. Z psem byłoby gorzej.
Jedyne co to przemycić trzeba przy portierce, a do pokoi ni zaglądają.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
14 lipca 2011 20:13
subaru2009 dziękuję  :kwiatek: Czyli jakimś cudem może klatkę dałoby radę przemycić, bo samego króla to bez problemu. Nie wyobrażam sobie nawet studiowania wety albo zootechniki i nie posiadać zwierza w pokoju 😉 Zwłaszcza, że bez zwierza sobie życia kompletnie nie wyobrażam!
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
14 lipca 2011 20:51
Hm pewnie tak  😀 tylko trzeba byłoby jakoś mądrze to zrobić 😉
To ja zadam jeszcze jedno pytanie, jako że zastanawiam się nad pójściem jednak na zaoczne prawo na rok i próbę przeniesienia się na dzienne.
Czy oprócz czesnego czekają mnie jeszcze jakieś opłaty, np. za egzaminy?
Wszystko zależy od uczelni.
ovca   Per aspera donikąd
16 lipca 2011 15:02
Ja mam w końcu wakaaaaaacje!  💃
A ja niestety nie dostalam sie na odczyt w nagrode za dobra etnografie, ale to nic, bo na konferencje przyjezdza polski profeor- Konecki, ktory zajmuje sie tym samym obszarem badan, co ja i obiecal mi troche pomoc (rozmawialismy mailowo🙂😉) ). takze i tak sie ciesze. Przynajmniej nie bedzie stresu, ze przed ludzmi trzeba gadac 🙂
KuCuNiO   Dressurponyreiter
18 lipca 2011 09:48
Mam ważne pytanie do tych, którzy w tym roku brali udział w rekrutacji na studia,
ile czasu czekaliście na weryfikację zdjęcia do ELS?
Dopiero dziś wieczorem będę je miała i  mogła wstawić na stronę, a do jutra do 14 muszę złożyć dokumenty w tym wydrukowane podanie i dowód wpłaty, której nie mogę zrobić bez wysłania zdjęcia do ELS..
Nie wgrałam zdjęcia wcześniej bo sądziłąm, że i tak sie nigdzie nie dostanę, a trochę głupio odpaść ze studiów dlatego, ze nie wgrałam zdjęcia:P
Mam pytanie dotyczące stypendiów socjalnych. Czy warunkiem otrzymania takiego stypendium jest mieszkanie w akademiku czy można wynajmować jakieś mieszkanie?
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
01 sierpnia 2011 17:24
Quendi
Nie mam pojęcia, czy wymogi uczelni są różne w tym zakresie, ale (z tego co mi wiadomo) nie trzeba koniecznie mieszkać w akademiku.
Quendi, Zależy jaka uczelnia. U nas socjalne dostaje się, gdy miesięczny dochód na 1 osobę w rodzinie nie przekracza pewnej kwoty + można dostać dodatek mieszkaniowy jeśli mieszka się w akademiku/kwaterze i studiuje się dziennie.
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
02 sierpnia 2011 09:36
U mnie podobnie, zupełnie nie ma to związku z akademikiem.
Przygotowania do poprawek uroczyście otwarte  :/
Mam 3 egzaminy: fizjologia człowieka, botanika (warunek) i szata roślinna Polski  🙄 . Pierwszy egzamin 05.09, potem 12.09 i 14.09. Już mi słabo  😵 .

Właśnie robię sobie notatki z fizjo, tego jest od grooooma. Na 28 mega rozbudowanych punktów mam "już" 2,5  👿
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
22 sierpnia 2011 14:22
ja też od wczoraj oficjalnie wzięłam sie za naukę 😀 ale kiepsko mi idzie :/ Pierwszy mam 5.09 potem 15.09 :/

karolinag4 damy radę :P Jak nie my, to kto ? 😀
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
22 sierpnia 2011 14:31
U nas na Politechnice Białostockiej gdzie nie ma tak narawde kierunku zwiazanego ze zwirzetami oprocz Ochrony Środowiska, ludzie mają zwierzaki małe w klatkach, jest nawet kilka psów 🙂 Dziewczyna czesto wychodzi przed kampus z ratlerkiem na spacer. Tyle że u nas jest wydzielony na to jeden z 4rech akademków  🙂
Wybieram się na stomatologię w Gdańsku lub Poznaniu. Ma ktoś jakieś użyteczne informacje? Może ktoś z forumowiczów studiuje właśnie ten kierunek i mógłby mi co nieco przybliżyć? 🙂
Gillian   four letter word
22 sierpnia 2011 14:36
Młoda, RATLERKIEM 🙂
Młoda   Kochać to nie znaczy, zawsze to samo.
23 sierpnia 2011 14:25
O Boże  🤔 ależ jestem inteligentna, oczywiście że Ratlerkiem  🤬 Tak to jest jak sie robi obiad i zerka na forum  😁
Mam pytanie, czy studenci mogą rejestrować się na USOS dopiero po rozpoczęciu roku akademickiego?
Beattle, nie
W takim razie muszę być ślepa, bo nigdzie nie widzę możliwości rejestracji. 😉
Beattle, na UJ mamy tak, że jesteś w systemie od razu po wpisaniu się na studia.
Hasło dostajesz w dziekanacie.

Możliwe, że coś przeoczyłaś.
To już wszystko mi się rozjaśniło - bo byłam przekonana, że to ja zakładam sobie konto i wymyślam hasło.  😁
ja biore drugi kierunek, a jeszcze nie wiem, kiedy mam egzaminy poprawkowe na pierwszym  😂
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
26 sierpnia 2011 07:19
Jadę po wyniki z Państwowego zaraz ..  😵 o ja pieprze .. o ja pieprze ... 😲

EDIT
Zdałam !!!  🏇 🏇 🏇 💃 💃

co żem musiała sobie odpuścić, to musiałam. Co żem wypłakała w poduszkę, to żem wypłakała. To co stres,to wszystko moje, żeby teraz się cieszyć tytułem Technika farmaceutycznego ! 😀

Jeszcze tylko żeby te chrzanione studia skończyć :P
Widze, że nie tylko ja cierpie katusze. oczywiscie mam 3 poprawki. + 2 praktyki ;/  anatomia, histologia i geny....... tak to jest jak sie nie chodzi na pierwsze terminy..................... esh........  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się