Filmy czterokopytne na You Tube :) (wlasne i znalezione)

zwierzęciu wtedy zmniejsza się pole widzenia, tak bardzo jak to tylko możliwe . Staje się czulszy i bardziej skupiony. Co nie zmienia faktu, że jest do tego zmuszany. Sam takiej pozycji nigdy by nie przyjął.
Gillian   four letter word
16 sierpnia 2011 22:12
ojej! kolejny łzawy film z dołującą muzyczką pt "boże boże biedne konie"?
ktoś dodaje filmik, ktoś go komentuje, ktoś się pyta, ktoś tłumaczy. Na tym chyba polega dyskusja, prawda. I każdy film może zostać przedyskutowany, nie tylko te, które Ciebie Gillian  interesują.
Gillian   four letter word
16 sierpnia 2011 22:26
ktoś go komentuje

to mnie już nie wolno?
EnSzeretem ogolnie wszystko czego wymagasz od konia jest zmuszaniem. Nie chodzi mi tu tylko o jakies trudne figury ujezdzeniowe, czy wielkie skoki, ale o same np trzymanie konia w boksie, czy prowadzenie go. Czy w naturze kon sam "uwiezi" sie w klatce, czy pojdzie za czlowiekiem, ktory jest mu zupelnie obcy?? Chyba sama odpowiesz sobie na to pytanie 😉 Tak samo z jazda. Juz w momencie wsiadania zmuszasz go do posluszenstwa i uleglosci. Jak nosi Cie na grzbiecie, robi to z wlasnej woli?? Jazda na kontakcie, bez kontaktu, western, skoki, ujezdzenie, naturalnie, czy klasycznie, wszystko opiera sie na przymuszaniu. Moze lepiej wypuscmy wszystkie konie na wolnosc i dajmy im spokoj?  😉
Wypowiedź trochę ostro zabrzmiała, nie chciałam Cię urazić 🙂 Oczywiście, że możesz na tym polega przecież forum.
Chodzi mi o to, iż nikt tu się jakoś specjalnie nie rozczula i nie zakłada fundacji. Rozgorzała dyskusja na temat rollowania koni, ale można ją właściwie przerwać, bo jest chyba osobny wątek na ten temat. 

Dynamiciakzależy jak się podejdzie do tematu. Ale po części muszę Ci przyznać rację.
Gill ależ sie ludzie na Ciebie uparli dziś  :kwiatek: na poprawe nastroju

zmuszanie to bardzo bardzo dziwna rzecz. kazdy kon od poczatku przygody z siodlem nawet dobrze uczony jest bardziej lub mniej do tego zmuszany. piekne byloby gdyby kazdy kon od poczatku chcial. ale czasem nie chcą. tak jak i my, jednego dnia chce nam sie biegac, innego wolimy chodzic rozwleczeni, a jednak nie pozwalamy na rozwleczenie konia...zmuszamy konie do siedzenia w boksach, zmuszamy do skakania, które jest dla nich nienaturalne, a jednak tak to dziala. zmuszamy do chodzenia w kolko, czego by nie robily w zyciu, z linkami które je zmuszaja do konkretnej pozycji glowy, pleców, zadu, nóg.

Anky mówila z tego co pamiętam, że wypracowuje to bardzo jakas partię mięsni, uczy konia pelnego zaufania do jezdzca, bo jego obszar widzenia jest bardzo ograniczony i wyczula go bardzo na sygnaly. cos mi tam dzwoni, że mowila, że to swietny sposób na skupienie konia na jezdzcu i jego sygnalach, poprzez ograniczenie bodzców zewnetrznych, jak np zalozenie opaski na oczy gdy jest obok ogień. ale nie pamietam gdzie i kiedy to slyszalam, bo to jakis czas temu bylo.
Zrolowany koń w pożądany sposób uwypukla grzbiet, ma pasażujący, zawieszony kłus oraz spektakularną akcję przednich nóg. Dzięki tej metodzie jest również bezwzględnie posłuszny i pozostający cały czas pod kontrolą jeźdźca. Nie, no super, skoro można osiągac lepsze wyniki dzięki tej metodzie to czemu nie, prawda? Tylko ciekawe ilu ludzi zastanawia się nad tym, że napinanie więzadła karkowego prowadzi do usztywnienia grzbietu, co pozbawia konia możliwości zamortyzowania ciężaru jeźdźca w prawidłowy sposób, a także uniemożliwia prawidłową pracę tylnych kończyn i podstawienie zadu, za czym idzie silne zużycie aparatu ruchowego. Większośc ciężaru spoczywa na przednich nogach. Badania dowodzą, że rolowanie prowadzi do zmian zwyrodnieniowych w okolicy potylicznej, a także znacznie utrudnia oddychanie oraz pole widzenia. To oraz uniemożliwienie koniowi używania szyi do przywrócenia zaburzonej równowagi, jak to się dzieje na swobodzie, jest dla konia porównywalne z atakiem drapieżnika, wywołuje silną reakcję stresową.Myślę, że dla jeźdźców zajmujących się zawodowo ujeżdżeniem, dla których wyniki są ważniejsze niż dobro i komfort koni, chyba mało ich to obchodzi, że dla konia to "niema" męka. Całe szczęscie, że nie wszyscy stosują te metody i chwała im za to.
Nigna   Warto mieć marzenia...
18 sierpnia 2011 20:35

czy jestem dziwna czy tylko mnie to nie śmieszy t.t
( filmik na milanosie dodany w kategori śmieszne filmy )
To ja też jestem dziwna 🙁
E tam, zawsze wiedziałam halo, że jesteś dziwna 🙂 żart oczywiście  :kwiatek: Bo ja w takim razie też zdziwaczałam właśnie 🙁
Ja sie nie śmiałam z tego filmu. Ale np mój mąż śmiał sie strasznie...  🤔wirek:
Ech, zawsze się czepiam nadziei, że one nie wiedzą...  😕


ale zapitala, nie chcę myśleć, co by się stało, gdyby nagle się wywrócił..
Gillian   four letter word
18 sierpnia 2011 21:28
o kurde  😲 on nie powinien zagalopować?
kurde, ilekroć schodzę z bieżni - a ustawiam na niecałe 8km/h co daje szybki marsz lub lekki bieg - to tak mi się kręci w głowie, że się mało nie wywalę przy samym hamowaniu bieżni i schodzeniu na "stały ląd". Jeśli konie mają chociaż trochę podobnie, to współczuję 🙁

ale znalazłam coś lepszego - bardzo bym chciała coś takiego dla mojego konia!
nie wiem, może to kłusak trenowany jest?
byłam parę razy na profesjonalnej bieżni na siłce i to wcale nie jest takie proste jak się wydaje, chwila nieuwagi i można rozbić nos o kokpit (przy większej prędkości). człowiek przynajmniej ma asekuracje w postaci poręczy po bokach, na których może się podnieść do góry, czy chociaż przytrzymać w razie w, a koń?

btw jedyny komentarz pod filmikiem niszczy obiekty  😁


efektowny sposób rozstania się z koniem  😀
to zwykła bieżnia weterynaryjna
koń na filmiku się dopiero uczy i jeszcze broni się przed galopem


jak była malutka i zobaczyła tego srokacza jak "ładnie daje kopyka" tez bym mówiła ze koniki sie bawią 😀
Albo koń się 'broni' przed galopem albo faktycznie trening kłusaka.  😀

jestemzlasu  10 punktów za styl dla osoby z filmiku 🏇

Co do filmiku Nat mi się zdaje czy one są na jakimś parkingu?  🤔
taaaa, generalnie wydaje mi sie że konie chyba dały skąś noge...

a widzicie uszy tego konia zza ogrodzenia
🤔
W komentarzach ktoś się pytał co z jego uszami i dziewczyna odpowiedziała że to bardzo rzadka wada wrodzona.



    💘
Gillian   four letter word
19 sierpnia 2011 14:29
złoto, nie koń!
u nas w stajni stoi kon co ma uszy obciete do polowy
Czemu obcięte?
nie pamiętam dokładnie, albo miał odmrożone albo jakies zakazenie sie wdało, albo jedno i drugie
1. 
-  1:49  😂

2.


3.


4.
  -  😜

5.
-  💘 💘
Gillian   four letter word
19 sierpnia 2011 14:55
lisy najlepsze 😀
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
19 sierpnia 2011 15:02


ale zapitala, nie chcę myśleć, co by się stało, gdyby nagle się wywrócił..


ale to to chyba wytrenowany dobrze kłusak wyścigowy 😲
Gillian ale mnie zastanawia jak lisy tam weszły i że się nie bały.  🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się