Młode Konie

efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 sierpnia 2011 09:38
Alicja_8, o ile się nie mylę, na dwóch pierwszych fotkach jest Anka, a jak wszyscy wiemy Anka tak męczy w Niemcolandii konie, że aż ją do Verden wezwali, żeby pokazała jak je katuje...


noo, dokładnie skatowała młodego po Desperadosie, że za karę zajęła 16te miejsce (na 61 koni) z wynikiem 7.75
Yhh, chodziło mi o "głupie" położenie drąga na ziemi pod przeszkodą (lub w formie wskazówek)
Tak jak stawia się (przeważnie) w konkursach dla młodych koni.


Rozumiem, następnym razem na pewno położymy mu drąg przed 😉 Miał ustawionego krzyżaka, dwie foule no i okser. Trzeba przyznać, że jest bardzo ambitny.    Krzyżaka skakał w najwyższym miejscu, a na okser nie wahał się ani chwili mimo, że go w cale nie goniliśmy.

Dzięki armara, już usunęłam 😉
Nie cytuj zdjęć, bo oberwiesz od modów 😉

rtk
W takim razie do zobaczenia 🙂
efka, szkoda gadać 😉 - koń nos lekko przed pionem a oczywiście obrońcy uciśnionych zwierząt od razu alarm podnoszą.
amazonka, jak mial krzyzaka to ok. ale chyba troche slabo wymierzone? 😉
Bay: Korytarz ustawiał mój chłopak i mu zaufałam, bo w tym czasie lonżowałam siwego. Wiem, że marne to tłumaczenie. Następnym razem sama pomierzę odległości 😉
efka, szkoda gadać 😉 - koń nos lekko przed pionem a oczywiście obrońcy uciśnionych zwierząt od razu alarm podnoszą.

Jestem pewna, ze jakby to Pacia siedziała, to by powstala historia na 5 stron, jak to się nie powinno jeździć.  😉

Szczerze, oceniając foty, lepiej klacz sie pod rtk prezentuje (na podstawie fot ze ZNK) , jest przede wszystkim luźniejsza (to przeciez tylko 5 latka) no i jest poprawnie osiodlana. 😉
Też mi się nie podoba, ta mocna ręka i trzymanie za ryj (przynajmniej na zdjęciach tak to wygląda)

rtk, gratuluje bardzo fajnej kobyłki i powodzenia!
grast ten na 1 zdjęciu 165 a na 2 183 🙂
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 sierpnia 2011 11:51
Megane, Pacia w życiu by tak nie siedziała i nie wydobyła z konia takiego ruchu (chyba że po latach pracy nad sobą i koniem)... co my porównujemy..

Przyjmijmy że ok, Tobie się obrazek nie podoba, tyle że obrazek z treningu ma się przełożyć na obrazek na czworoboku i tam liczy się zdanie sędziów.
Ja uważam że Anka oraz ekipa stajni do której rtk wybrała się na konsultacje zrobiła z kobyłą ogromną pracę, co widać choćby po tym, jak klacz się zaczęła nabudowywać i jak zmieniła się mechanika ruchu.. Gdyby rtk uważała że koń chodzi pod nią super  świetnie, luźno i obrazek jest idealny to by nie inwestowała w trening za granicą.. Chwała jej jednak za to, że to mądra dziewczyna i się uczy! Ja tam jej zazdroszczę i podziwiam odwagę i sama chciałabym kiedyś wybrać się na takie treningi.
efka, ale ja nie mam nic do anki, wiem, ze ma osiągnięcia i widać, że dziewczyna dobrze pracuje (są efekty na zawodach) .
Ja tylko mam uwagi do samych zdjęć 🙂 bo nie ma co się zachwycać akurat tymi zdjęciami ... ot, to wszystko ... 🙂
... a widziałaś pierwsze zdjęcie, które wstawiła rtk w ZNK na stronie 129?
Podoba Ci się? (i nie chodzi o ostrość) :P
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
18 sierpnia 2011 12:07
Megane, chodzi Ci o tę "Totilasową" fotkę?
Podoba mi się to, że widać jak koń zaczyna używać swoich predyspozycji, mięśni oraz robi użytek z długich nóg 😉 oczywiście to dopiero początek drogi, ale.. ja patrzę na te zdjęcia szerszym spojrzeniem po prostu... zresztą, Twoja wola- może Ci się nie podobać, masz prawo do odmiennej opinii  :kwiatek:
nooo... Ty widzisz użytek z długich nóg, a ja widzę tylko z jednej 🙂 (edit: opis dot. jednej z fotek, - to dla tych, co sie zaraz przyczepią do mnie 😉 )
bo zadnie są jakby nie od tego konia (przód Totek, tył ciągnie lekką bryczkę 😉 ) czyli jak dla mnie zła robota (na focie oczywiście) poza tym, to złamanie za potylicą "boli" na większości zdjęć.

No to sobie przedstawiłyśmy własne opinnie 🙂  :kwiatek:
Dla mnie bez och, ach fotki... ale za to kobyłka bardzo fajna i z potencjałem 🙂

a tak w ogóle, to jaki program jedzie sie w MPMK dla  5 latków?
Megane no to ja nie wiem, chyba widzimy kompletnie różne zdjęcia, bo ja widzę mocno zaangażowane tylne nogi, wystarczy popatrzeć na kąt zgięcia kończyny. Na zdjęciach z pewnością widać dynamikę ruchu, a z głową dramatu nie ma. Moim zdaniem naprawdę ten koń zrobił postępy i życzę dalszych sukcesów 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
18 sierpnia 2011 14:00
megane sory ale gdzie niby kobyla rtk mam miec tylna noge Twoim zdaniem?  🤔

rtk super sie kobyla rozwija, gratuluje i zycze sukcesow🙂

amazonka zdolniacha Twoje konisko!
Moon   #kulistyzajebisty
18 sierpnia 2011 14:08
Jestem pewna, ze jakby to Pacia siedziała, to by powstala historia na 5 stron, jak to się nie powinno jeździć.
Porównanie Anka-Pacia jest odnośnie tej sytuacji godne wręcz nobla...  😵
Tak nieśmiało - na tych zdjęciach akurat P. podoba mi się bardziej pod rtk - ale to "perfectly normal", jeździec "interwencyjny" jest skupiony na wydobyciu "wszystkiego" z konia, jeździec stały ma to wykorzystać = może jechać mniej "interwencyjnie" 🙂 = w rezultacie często ładniejszy obrazek.
[quote author=epk link=topic=1199.msg1104915#msg1104915 date=1313657421]
efka, szkoda gadać 😉 - koń nos lekko przed pionem a oczywiście obrońcy uciśnionych zwierząt od razu alarm podnoszą.

Jestem pewna, ze jakby to Pacia siedziała, to by powstala historia na 5 stron, jak to się nie powinno jeździć.  😉
[/quote]

Porównanie Paci dotyczy tylko cytowanego zdania, a nie zdjęć.
Chodziło mi tylko o to, że niektórzy zachwycają się czymś, co u innych zauważają jako wade i powstaje opis na 5 stron na temat tego, co należy poprawiać u konia i jeźdźca. 
margaritka - jak Ci sie podoba fotka ze ZNK str. 129 to sobie tak jeździj, Twoje prawo, ja widzę, że akurat "omawianym" zdjęciu przód swoje, tył swoje - i to moje zdanie, troszkę inaczej niż Ty widzę zaangażowanie zadu. Ot i wszystko w tym temacie.

Moon - jak godne nobla, to poproszę  😅
lostak   raagaguję tylko na Domi
18 sierpnia 2011 15:50
Megane, kon rtk pod Anką (a tak przy okazji -swietnym i klasowym miedzynarodowym jezdzcu mlodych koni), pozamykany wysoki i w doskonalym obrazku.  Masy, sily i miesni nie wyrabia sie tym koniom jezdzac pitu pitu.  Zeby byla ekspresja, trzeba pozamykać Kon nie jest ani za ciasny ani nie ma odstawinego zadu.  Warto sobie poogladac mistrzostwa swiata i 5latki zobaczyć...
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
18 sierpnia 2011 16:47

margaritka - jak Ci sie podoba fotka ze ZNK str. 129 to sobie tak jeździj, Twoje prawo, ja widzę, że akurat "omawianym" zdjęciu przód swoje, tył swoje - i to moje zdanie, troszkę inaczej niż Ty widzę zaangażowanie zadu.



mam taki zamiar🙂

przepraszam bardzo, a jak Ty sobie wyobrazasz podstawienie zadu? moze mamy inna definicje tego slowa 😉
rany, dziewczyny, dajcie na luz...
lostak, nie napisałam nigdzie, że anka źle jeździ, nie napisałam nigdzie, że klacz źle chodzi, jak na swoje 5 lat, to chodzi bdb ... wygląda fajnie, widać, że sporo roboty zostało w nią włożone. Nie podobają mi sie po prostu niektóre ujęcia (jak np.  ) , wsunięty czaprak i na niektórych złamana szyja.  Napisałam też, ze na zamieszczonych fotach  rtk fajniej wygląda na Parisie, niż akurat anka, ale bardzo fanie wytłumaczyła to halo.

Może mi się coś nie podobać, prawda?



Uwielbiam ocenienia tego jak ktos jezdzi na podstawie kilku zdjęc 🙄
Anka wielki respect dla twoich umiejętności 🙇 W życiu bym nie pomyślała że to koń rtk gdyby nie było to napisane  🙂
Może mi się coś nie podobać, prawda?

Nie  😎
Dziewczyny właściwie po co ta obrona Częstochowy ? Myślę, że o klasie Anki nikogo przekonywać nie trzeba to raz, dwa ja ataku na nią nie widzę, a reakcja jest taka jakby Megane ją zwymyślała...
Mój młody jeszcze ogier 😀 pierwsza lonża,pierwszy raz ogłowie i koń chodził jakby to już robił przynajmniej kilka razy 🤣 zero baranków nic .naprawdę jestem dumna z niego  😍
Z racji, że lata nas tu nie było, pozdrawiamy z siwą z nowego domu  😉
Averis   Czarny charakter
20 sierpnia 2011 16:10
A ja dostałam galop od lekkiej łydki. A jeszcze miesiąc temu nie potrafił pozbierać nóg do kupy. Do dziś pieję z radości 💃 A jaki jest grzeczny i kochany. Umieram z zachwytu 😀
Gillian   four letter word
20 sierpnia 2011 18:28
olek, gdzie tak ładnie? 🙂
Averis, no bo Karson to jest zajefajny koń 🙂
Averis   Czarny charakter
20 sierpnia 2011 18:48
Gillian, kurde- coraz fajniejszy 💘 Afirmacja Karsona +90
Gillian , kawałek od mojego domu , prywatna stajnia  😉
olek, Co tak mało? :> Cóż to w ogóle za siwe? Bardzo ładna, wpada w oko. Chętnie bym ją zobaczyła w całości. 🙂
olek
Wiecej, więcej. Niesamowicie wysiwiała chyba, prawda  👀 ?

Averis
A zdjęcia to gdzie  🤬 ? Gratuluję postępów 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się