Kącik Ujeżdżenia

Brawa są zawsze mile widziane, nigdy nie spotkałam się z zawodnikiem, który nie lubi być oklaskiwany. Chodziło mi o zupełnie coś innego. O takie chamskie i wredne komentarze, wypowiadane na głos przez ludzi dobrze nam znanych  😉 Nie można mieć pretensji jak ludzie komentują aktualny przejazd, mają do tego prawo i jeśli robią to w normalny, kulturalny sposób to ja nie widzę problemu. Nie lubię po prostu "wbijania szpili" innym przez własne kompleksy i porażki.
Tulipan wiem o co ci chodziło i takie zachowanie mnie wnerwia okrutnie - zasrane loże gówno wartych szyderców. I właśnie na przekór takim ćwokom stajemy z mężem i chwalimy wszystko co ma kopyta ale nie ryczy jak osioł. Miny fanów kwasnej atmosfery bezcenne - im oni więcej kwasu, tym mój mąż głośniej się egzaltuje. Spieprzają aż miło bo nie mogą udźwignąć faktu, że ktoś śmie głośniej niż oni i to zupełnie coś innego i to nie wybranym ale KAŻDEMU coś dobrego zauważyć i pochwalić.
Znajoma zadałą mi dzisiaj pytanie,ale ja jako zupełny laik w dziedzinie ujeżdżenia pytam Was.
Jaki jest warunek uzyskania III licencji w ujeżdżeniu?
z  tego co mi wiadomo III klase sportową w ujeżdżeniu trzeba mieć brązową odznakę ( by pojechać zawody) a tychże zawodów trzeba pojechać 4 konkursy w sezonie z wynikiem od 55% w górę.
Jeśli coś pomyliłam proszę mnie poprawić 😉
Dzięki 😉
ale 4 konkursy klasy P, nie dowolne 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
16 września 2011 22:39
Alaska, klasa sportowa to nie licencja!

III licencję zdobywa się poprzez
a) dla ludzi, którzy są poza systemem odznak poprzez zdobycie III klasy sportowej
b) dla ludzi, którzy już wpadli w system odznakowy poprzez zdobycie srebrnej odznaki + III klasy sportowej


III klasę sportową w tym wypadku zdobywa się poprzez uzyskanie w ciągu roku kalendarzowego 4 x >55% w klasie P.
,
Aha ok pomyliłam  😡
Ale dla mnie zawsze pzjotowe przepisy są skomplikowane i nie jasne 🙂
Ktooooo przyjeżdża na Mistrzostwa Małopolski +ZR w KJ Szary  😅 ?

My startujemy, szałowa kl.P  😎
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 września 2011 12:22
Kolebka ja z Belfastem + ekipą z Santosa 🏇
My rundę N w MM + Belfast 2xC w ZR, jedno pod trenerką, drugie pode mną 😀
Dava   kiss kiss bang bang
18 września 2011 13:08
Będzie focenie  😀iabeł:
Wybiera sie ktos do Wolty za tydzien?  😉
Super Strucelka, nie jechałąś nim jeszcze Ctki prawda?
oti   Everybody lies...
18 września 2011 19:14
Wybiera sie ktos do Wolty za tydzien?  😉


Być może ja się wybiorę 😉 Nkę bym sobie śmignęła.
kujka   new better life mode: on
18 września 2011 20:27
tak dla rozluznienia atmosfery - znalezione na fejsie:

Top 10 reasons to stick with Dressage:


10. The opportunity to learn German swear words.

9. Green slobber stains on $300 white brenches gives you opportunities to test outrageous claims by detergent companies.

8. In a masochistic way, Dressage is fun.

7. In a sadistic sort of way, your horse thinks it's fun.

6. Someone, someday, will describe you as "having a good seat."

5. Riding outfit makes you look dramatic and sophisticated.

4. Sport saves you from ever having enough money to join the ideal rich.

3. You learn the true meaning of delayed gratification.

2. Sooner or later, you will be able to sit his trot.

1. The perfect test!
kujka - rewelacja!
Kujka, hahah dobre.... niestety 😕
😅 Mam nadzieję, że mi pomożecie. 😅
Ostatnio na zawodach we Wrocławiu, zachwycałam się u niektórych zawodników pięknie błyszczącymi oficerkami, pokrytymi jakby specjalnym lakierem do butów. Niestety nie byłam w stanie swoimi sposobami doprowadzić moich do takiego stanu. Macie jakieś sposoby na to, aby buty były pokryte taką warstwą, jest to jakiś specjalny lakier, który można gdzieś kupić, czy po prostu specjalne oficerki od nowości wykonane z lakierowanej skóry ( jeżeli takie istnieją ) ?
To oficerki lakierki🙂
Takie lakierowane buty, po prostu się kupuje, np Anky v G. cena jedyna 2500zł, przecierasz szmatką i się błyszczą. 😉
Ehh szkoda, a myślałam, że istnieją jakieś magiczne sposoby które znacie. 😉 Ja niestety jak kupowałam swoje Anky Elegance nie miałam zielonego pojęcia, że można wybrać taką skórę  🤦
caroline kiedyś przedstawiła sposób polerowania zwykłych oficerek i po takim zabiegu buty świecą się PRAWIE tak jak lakierki. na pewno jest gdzieś ten wpis na forum, ale raczej w oficerkowym wątku.
Koniczka też mówiła o rozpuszczeniu pasty do butów i nałożeniu jej w takiej właśnie płynnej konsystencji, a później to już tylko bawełniana skarpeta i polerujemy 😉
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
21 września 2011 17:58
Fakt, po tym zabiegu buty się super błyszczą, ale do lakierek im daleko.
Caroline pisała o polerowaniu rajstopami z tego co pamiętam  😉
a ja zmienię temat - ktoś się wybiera może na listopadową klinikę z Ullą Salzgeber?
Anaa, jest temu poświęcony nawet oddzielny wątek 😉
croopie, o kurczę ale gafa 😉 :P
efekt lakierowanych oficerek można uzyskać poprzez specjalny płyn do lakierowania obuwia, kupowałam u szewca, cena za 1 litr około 50 zł, super wydajny,a efekt kapitalny 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się