DIY - zrób to sam

Mojej zębuszki też jeszcze nie ma, pewnie będzie w poniedziałek 🙂
Zajmował się ktoś może kiedyś ręcznym malowaniem kubków? 👀 Nie chodzi mi tu o korzystanie z farb do szkła itp, ale coś w rodzaju kubków jakie oferuje pracownia Inkluz. Czym malować? Jak malować? Skąd najlepiej brać materiały? itp. Może ktoś wie i ma ochotę się podzielić tą wiedzą?  😉
cieciorka   kocioł bałkański
30 października 2011 09:38
wydaje mi się, że to mogą być zwykłe farby akrylowe, jakaś konturówka i werniks. tylko zastanawiam się, jak malować po śliskim kubku, chyba trzeba go trochę zeszlifować- u nich wygląda jakby malowali na gołym kubku. ale może dostają niepolakierowane i potem sami lakieruja

do dziewczyn koralikowych: orientujecie się może, co można zrobić z niewykorzystanymi koralikami? można zwrócić czy trzeba czekać aż jakimś cudem się przydadzą? może jest jakieś forum gdzie ludzie wymieniają się niepotrzebnymi?
Kayra   Kucusiowy wariat :P
30 października 2011 20:21
Drogie uzdolnione revoltowiczki 🙂 Czy była by któraś z Was w stanie uszyć mi takie cudo ( Sama bym to zrobiła ale mam dwie lewe ręce)
http://www.etsy.com/blog/en/2008/recycled-glove-how-to-make-a-chipmunk-softie/ ?
ChingisChan   Always a step ahead! :)
31 października 2011 18:16
[quote author=ChingisChan link=topic=764.msg1169620#msg1169620 date=1319820710]
Mam wielki  pytanie jak robi się taki dwukolorowy szalik na drutach? :kwiatek: Mile widziane zdjęcia🙂.


Zależy o co Ci chodzi.

Ale peeeełno jest w googlach i na yt, także to kopalnia wiedzy.


[/quote]

Po prostu chodzi mi o taki zwykły szalik w poziome pasy 😀. Wiem jak dziergać szalik w jednym kolorze, ale jak zrobić te pasy już nie mam pomysłu 😁.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
31 października 2011 18:26
Google nie gryzie. na serio.
"Wyszukiwarka
Około 146,000,000 wyników (0,26 s)"
http://www.google.pl/search?q=knitting+tutorials+two+colours+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
Sznurka - po prostu cudooo  😍  ja idę na pw 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 listopada 2011 08:56
😍



Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
01 listopada 2011 11:35
JARA a co tu jest diy? Takiego psa miałam z this&that 😉
sznurka przegenialne króliki!


A ja mam pytanie, zabieram się za poduszkę-buraka i w związku z tym nasuwa się pytanie:
Jaki materiał będzie najlepszy?
Żeby nie było, googlowałam już z miernym skutkiem.
:kwiatek:
Tak z ciekawości zapytam, szyjecie coś z jeansu? Przejrzałam swoją szafę i znalazłam w niej kilka par spodni, które można by przetworzyć, bo do noszenia z kilku względów już się nie nadają. Którejś z Was by się przydały?
Drogie uzdolnione revoltowiczki 🙂 Czy była by któraś z Was w stanie uszyć mi takie cudo ( Sama bym to zrobiła ale mam dwie lewe ręce)
http://www.etsy.com/blog/en/2008/recycled-glove-how-to-make-a-chipmunk-softie/ ?


http://www.kciuk.pl/Zgubiles-Zgubilas-rekawiczke-Zrob-wiewiorke-z-drugiej-a30361
ChingisChan   Always a step ahead! :)
03 listopada 2011 19:30
Strzyga dziękuję. 🙂 Mimo to uznałam, że nie dam rady takiego zrobić i dziergam na 2 nitkach 🙂.
Odnośnie jeansu... mam sporo w domu (w sensie że nie spodni tylko materiału). Również mogę komuś oddać za koszty przesyłki, ewentualnie za zrobienie jakiegoś cudeńka😉
slojma   I was born with a silver spoon!
05 listopada 2011 06:51
Dopiero dzisiaj mogłam nacieszyć się królikiem od sznurki. Jest boski, cudowny, mniamuśny i po prostu extra. Dziękuję Ci za tak pięknego królika :kwiatek:
slojma bardzo mnie cieszy że podoba się!
a to sówki westy
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
07 listopada 2011 09:49
A co z zębuszką Tajnej? :> Nie chwali się nic :>
Przyszła przyszła. jest przepiękna.  😍 😍 😍
Muszę się wieczorem zebrać i zdjęcie zrobić 🙂
ufff
a juz się martwiłam ze się nie podoba!
No coś Ty  😀 jest urocza, podbija serca wszystkich przychodniów  😜


amnestria nie gniewaj się, nie mogłam się powstrzymać i musiałam go skończyć!
ale twój jest już skrojony!
ovca   Per aspera donikąd
08 listopada 2011 14:33
sznurka konik jest re-we-la-cyj-ny!  😜
Sznurkowa Zębuszka  😍
Nie dodawałam długo zdjęcia, bo ta odpoczywała po długiej podróży Pocztą Polską.  😉
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
10 listopada 2011 13:58
Zainspirowana blogiem tej pani: http://m-koronka.blogspot.com/ postanowiłam uszyć tildy-króliczka dla mojej córy. Już przybrał formę ma ręce, nogi i uszy. Czeka na oczy i nosek. Jestem w trakcie szycia ubranka dla niego. Nie mam jednak pomysłu czym zrobić mu rumieńce, a nigdzie w sieci nie mogłam znaleźć. Robił już ktoś? Macie jakieś pomysły?
delikatnie różem do policzków
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
10 listopada 2011 15:30
O spróbuję 🙂 Tildowy króliczek już gotowy, biały, z różowymi uszkami, ubrany w czarną wieczorową suknie z różą i kokardą, na głowie ma kapelusik z eleganckim piórkiem. W najbliższych dniach powstaną pewnie kolejne tildo-stworki bo domownicy są zachwyceni. Zdjęcia wstawię jak ogarnę wbudowany czytnik kart w lapku.
konik ze skrzydłami


w międzyczasie

Skrzacica jeszcze
Aaaa sznurko! Girly horse 😍

Mam nadzieję, że księżniczce Zofii też się spodoba 😁

Już nie mogę się doczekać aż przy..leci :kwiatek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
12 listopada 2011 19:50
sznurka, czyżbyś przez całą sobotę od maszyny nie wstała?  😁
Piękne  😍
JARA, dokładnie, jak juz wstałam to kręgosłupa nie czułam, bo jeszcze "metki" dla Cierp1enie szyłam;] ale muszę podgonić zamówienia, wczoraj kolejne trzy wpadły, święta idą i istnieją obawy że jak się nie będę spinać będę szyć ciurkiem do świąt zamiast pierniki piec

amnestria dziewczyński na maksa wyszedł!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się