strzemiona

Dramka, o, nie wiedzialam.
ok.
Bo po prostu ten but ma szerokość 10,5 cm,
a powinno być po 1 cm odstępy z prawej i lewej 😉
Więc 12,5- no to 13 idealnie ale za drogie sa te strzemiona 13 cm
wiec chyba zrobie tak że kupię te takie z gumką z boku strzemiona 12 cm
Bo noga mi sie nie zaklinuje bo najwyżej zerwie gumkę co nie?

Jedyny minus to to, że zastanawiałam się nad takimi strzemionami,
bo mam problemy z kostką no i to byłoby dobre rozwiązanie: http://www.okser.pl/compositi-strzemiona-syntetyczne-reflex-p-6136.html
No ale w nich jak mi utknie noga to koniec 🙁


edit (godz. 18.05):
Bylam w sklepie jeździeckim teraz no i przy okazji oglądałam strzemiona.
No i widziałam te compositi no i są fajne- szerokie są, byłyby ok.


Mierzyłam również do termobutów strzemiona 12 cm które mam w domu no i są ok.
Nie klinuje sie noga. 🙂


Wiecie coś wiecej o tych compositi? Bo czytałam stare posty ale duzo mi to nie powiedziało.
Nie wiedziałam ze strzemiona sprenger bow balance występują w rozmiarze 11cm  🤔

Kiedyś szukalam  🙁
Zastanawiam sie nad kupnem tych strzemion sprenger'a system 4 no i sama nie wiem...
Bo z jednej strony mam problem z kostką. Często boli mnie bo mocniejszym treningu (nie wiem dlaczego)
jednak jeżdżę nie w swoim siodle  🤔
No i boję sie że może byc problem ze zmienianiem tych strzemion 2 razy w tyg. przed jazdą...
No i sama nie wiem, bo dodatkowo nie wiem czy one pomogą mi na kostki.

Czy one naprawdę amortyzuja dobrze? Lepiej niż tanie odpowiedniki?  😉
Nie mogłam znaleźć nic na temat Metalabów (http://www.hidalgo.pl/products/89/p/181), więc spytam. Co o nich sądzicie ? Czy ktoś ma takie ? I jak bardzo różnią się od Sprengerów System 4 ?  :kwiatek:
ekuss   Töltem przez życie
16 grudnia 2011 19:01
Ja mam strzmiona Intec-polecam. Wcześniej miałam islandzkie,ale tragicznie mi się jeździło.
Podłączę się pod pytanie huzarovej - jak sprawują się strzemiona Metalab Air System? Czy to rzeczywiście odciąża stawy? Odkąd wróciłam do jazd po każdym treningu (a często i na) boli mnie jedna kostka. Po przeczytaniu kawałka tego wątku zaczęłam się zastanawiać, czy nie pomogłaby mi wymiana strzemion. Warto w takie strzemiona inwestować? Czy one są bardzo ciężkie?

Znalazłam dwa rodzaje:
http://www.okser.pl/metalab-strzemiona-air-system-p-1975.html
http://www.sprzetjezdziecki.com/metalab-strzemiona-air-system-p-3555.html
Czy różnica między wkładką w całości gumową, a gumowo-metalową ma znaczenie?
fin nie wiem jak te strzemiona o ktore pytasz, ale booooskie sa sprengery bow balance  😍 - nawet bardzo "zjechane" stawy przezywaja trening  w tych strzemionach.

( w koncu moge jezdzic bez lez w oczach, ktore wywolywal bol... nie wierzylam, ze zmiana strzemion da taka roznice, a jednak! )
wiecie czy można gdzieś dostać wkładki (gumowe) do strzemion Sprenger??
oryginalne sprengera?
Oryginalne sprengera miał Okser - jakiś czas temu zadzwonili, że mają dla mnie - po pół roku od zamówienia. No szkoda,że już strzemion nie miałam <lol>
oryginalne sprengera?


No chciałam sobie kupić oryginalne, choć mi tam metka do niczego nie potrzebna, byle działały :P:P

epk ehh okser, okser.. czemu tam wszystko jest, tylko trzeba wieki czekać?
oryginalne gumki sa na zamowienie  🙄 ale te bez logo tez pasuja 😉
xxagaxx, dlatego polecam zadzwonić - może się okazać, że nie sprzedali, bo to jakoś początek listopada był, jak dzwonili... 😉.

Ja próbowałam włożyć takie hmm, bezfirmowe - niby identyczne, ale jakoś inaczej podcięte i nie układały się w strzemieniu porządnie.
hehe to pewnie czas zamówić 😉 30zł to nie majątek 😉

dzięki epk  :kwiatek: :kwiatek: Może dojdą za pół roku. Dobrze że te moje jeszcze żyją. A strzemion się pozbywać ni zamierzam 😀
Ja nie dałam rady w nich jeździć. Dla mnie od lat najlepsze to plastiki Prestige. Bardzo żałuję, że się ich kiedyś pozbyłam. Przez ostatni czas miałam użyczone od koleżanki ale musiałam oddać i cierpię teraz w zwykłych Stubbena.
a cos tanszego niz prestige a z szeroka stopka?🙂 ktos praktykowal?
epk ja pomykam w Sprengerach ale takich bardzo starych 😉 I są rewelacyjne, te nowe to jakaś masakra, są zbyt elastyczne. Mam też jedne Bow-Balance ale tylko do ujeżdżeniówki. Ja nie wiem jak w tym skakać można.
Ja miałam system 4 przy ujeżdżeniowym siodle. Nie dałam rady w tym jeździć. Do tego w nich mi noga sama się pchała do przodu 😉
Zmieniłam strzemiona na zwykłe. I kłopoty z łydką (o które "obwinialiśmy" siodło) się skończyły.
Łydka jest na swoim miejscu, oparcie w strzemieniu jest.
Czy to możliwe, żeby giętkie strzemiona sprawdzały się w siodłach typu "bardziej trzymającego"?
A w cc - zupełnie nie?
Tez mam elastyczne Sprengery (te klasyczne) i w końcu nie boli mnie kostka. (Jeżdże w Carismie Prestiga.)
Wczesniej byłam fanką plastików, w elastycznych nie potrafiłam jeździc, bo mi noga uciekała. Jak sie okazało problemem była owa noga. Zapanowałam nad swoja nogą i w elastycznych Sprengerach jeździ sie super.
halo, mam siodło trzymające i też się nie sprawdziły. Ja mam tendencje do trzymania strzemienia mocno z przodu - w elastycznych byłam w stanie lekko wygiąć tą stopkę i przez to leciała mi łydka do przodu a stopa była tak dziwnie ułożona - podeszwą do przodu.
Ja wam mówię, stare Sprengery to było coś 😀😀 Ja dostałam moje wraz z siodłem ujeżdżeniowym, kupiłam używane siodełko w Niemczech i gratis dostałam właśnie Sprengery elastyczne. A to było hmm ze 4 lata temu, a strzemiona nie były już nowe. I powiem wam że są doskonałe. Elastyczne, ale nie aż tak jak te nowe, dzięki czemu są stabilne.

Bow-Balnace nie wiem czy nie sprzedam, ale nie wiem co wtedy bym miała sobie kupić. Bo plastiki jakoś do mnie nie przemawiają ;/
epk, mnie elastyczne pomogły na problem z kostką - po starym złamaniu strzałki wyginała się do wewnątrz - obciążenie "trafiało" na mały palec. I 2 lata było fajnie. W ujeżdżeniowym też (do skokówki mam metalową stopkę, do uj. - gumową). Kostka zaczęła pracować normalnie. A teraz okazało się, że właśnie potrzebuję głębiej nieco trzymać strzemię (i mocniej opierać) - i się nie da 🙁 - strzemię wyginało się i łydka uciekała do przodu. A był taki moment, że "po elastycznych" zupełnie nie mogłam w zwykłych jeździć. Teraz - gra muzyka. Zorientowałam się dzięki temu, że pożyczyłam siodło koleżanki. Jednego dnia jeździłam w jej strzemionach (plastiki z szeroką stopką), drugiego przełożyłam swoje. I było - no niefajnie było. W "moich". Dopiero dziś odnalazłam swoje "zwykłe" - i pozytywnie "przetestowałam", ale jeszcze chyba będę szukała takich z szerszą stopką. Zastanawiam się tylko, dlaczego, gdy miałam takie siodło "tradycyjne" - jeździło mi się w tych strzemionach fajnie, kłopoty zaczęły się w typowo skokowym. Morał taki chyba , że siodło i strzemiona też muszą być dobrane do siebie.
majeczka   Galopem przez życie!
28 grudnia 2011 10:27
Są podobno takie strzemiona które się jakoś odpina żeby opuścić do wsiadania - wie ktoś coś może na ten temat?
xxagaxx Mam plastikowe i jestem zachwycona, a tez bylam sceptyczna  😉
majeczka, nie wiem jak to wyguglowac, ale sa takie strzemiona, z ktorych opuszcza sie taki "schodek". jakby wewnetrzna czesc kablaka sie odwraca i opuszcza i po tym sie wsiada.
ja podbiję już te wcześniejsze pytania o strzemiona Compositi Reflex, te z ruchomą stopką. Mocno ona się rusza? Myślę nad właśnie tymi, plastikami zwykłymi lub z szeroką stopką. Do tej pory jeździłam w zwykłych metalowych i trochę się boję, że trudniej mi będzie złapać mocne oparcie, gdy ta stopka będzie ruchoma... Mógłby wypowiedzieć się jakiś użytkownik tych strzemion, jakie odczucia z jazdy?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 grudnia 2011 12:44
halo, ja już kiedyś pisałam,że nie umiem jeździc w elastycznych strzemionach - i zastrzegałam tez,że nie były to sprengery... po prostu za każdym razem,gdy musiałam w nich skakać (głównie interwencyjnie,na cudzych koniach) to miałam wrażenie,że nie mam oparcia w strzemieniu... im bardziej w nie deptałam,tym bardziej one mi ustepowały i wydawało mi się,że pusliska sa za długie i nie umiem w nie wylądować i robiłam jakieś dziwne figury.

jeżdżę w normalnych,zwykłych ,cięzkich (!) strzemionach, bo plastiki za długo mi się łapie po przypadkowym zgubieniu...
Jeszcze mi sie nie zdarzyło zgubić plastikowe strzemiona  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się