Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

maiiaF, dokładnie w pełni się zgadzam.
wątek zamknięty
Pewnie źle mnie zrozumiano, nie chodzi mi o to, że to jakieś okropne, że takie to straszne i że nienawidzę osoby która to zrobiła. Po prostu mnie to nie śmieszy, ale w sumie nie mam nic do nikogo jak to śmieszy. A co do krów a norek itp. to się w sumie zgadzam.

Co do pytania carole, ja akurat jeżdżę w adidasach, bo nie jeżdżę tak często a jednak na cały strój jest wydatek. Jak przestanę rosnąć, to sobie to sprawie.  😎 w sumie nie przeszkadza mi to tak bardzo, najbardziej przydały by się bryczesy.
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
21 listopada 2011 14:59
Dla mnie życie świni jest "mniej ważne " bo jest to zwierze hodowane na mięso. Owszem, czuje i nie twierdze że to w jaki sposób są przetrzymywane i zabijane jest ok. Ale ta świnia i tak zginie bo ktoś będzie chciał ją zjeść, natura ludzka jest niestety taka że jemy mięso, a żeby zjeść mięso trzeba zabić. Skoro świnia i tak zginie to czemu już po jej zabiciu nie ściągnąć z niej skóry ? Nie słyszałam o hodowli krów na skórę ; o Chociaż może po prostu w tej kwestii jestem niedouczona , w razie czego przyznaje sie do błędu.  A zabijanie rosomaków, szynszyli czy norek to " wydzimisie " bogaczy . Śmierć tych zwierzaków ani nie nakarmi głodnych dzieci , ani nie pożywi innych zwierząt. Zostanie zdjęta z nich skóra a ich resztki będą wyrzucone, tak o bo ktoś chce wyglądać ładnie albo nosić buty za kilka tys zł.

Podsumowując tak jestem zła i mam skórzane buty, do tego nie śmieszy mnie zdechła mucha z dorysowanym koniem .
Przepraszam że zaczęłam temat  😵

Z mojej strony koniec.
wątek zamknięty
ojejku Nignie, chodzi o to, ze co innego jest jesli zabije sie zwierze i wykorzysta w pelni- czyli zwierze hodowane na mieso zostanie zabite w tym celu, ale dobrze jest jesli do tego wykorzysta sie jego skore do czegos, kosci uwedzi, ze sciegien i czego tam jeszcze zrobi klej itd. ze to zwierze nie bedzie zabite bez sensownie. szynszyle, lisy, norki itp trzyma sie tylko dla futra, nie wykorzystuje sie w pelni "produktu" smierci tego zwierzaka. zabija sie je tylko dla futra.
i tak- mi tez robi to roznice.
a co do swin i krow trzymanych w tragicznych warunkach, to nie czytajcie pierdow propagowanych przez fundacje viva, bo zawartosc faktow w tych opowiesciach jest niezwykle mala. swinie to bardzo wrazliwe na warunki bytowe zwierzeta, sprobujcie trzymac tuczniki w fatalnych warunkach i uzyskac takie przyrosty zeby ta hodowla byla oplacalna 😎 powodzenia 😉
wątek zamknięty
Pociągnę trochę temat jeszcze, ale tylko tym postem i koniec. Ja w obronie much. Nie ma żadnego znaczena, czy ktoś nosi skórzane buty czy nie. Zabawianie się zwłokami nie jest normalne, czy są to muchy, konie, psy czy ludzie.
wątek zamknięty
Nigna, bardzo łatwo kupić "parciane" ogłowie 🙂 nie musi byc ze skóry 🙂

a z drugiej strony, Nigno, miałaś kiedyś na sobie futro? jest niesamowicie ciepłe, dlaczego jakos ludzie dupliardy lat temu nie ubierali lisci a skóry, gdy im bylo zimno 😉?

nie mam ochoty na eseje, tylko zapytam, co robicie ze zwłokami muszymi 😉? ja osobiscie robię im pogrzeb należny ze wschodniochinskim obrządkiem w koszu na smieci 😉

dla mnie róznica miedzy truchłem kota czy psa a muchy😉 kotów i psów nie zabijam codziennie w ilosci sztuk kilkunastu i nie wywalam do smietnika 😉

bo zaraz wyjdzie, ze niedobry czlowiek okazal brak poszanowania zwlokom, powinien je pochowac w aksamitnej chusteczce w odcieniu porcelany w poswieconej ziemii, bo brak poszanowania to wywalic do smieci 🙂
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
21 listopada 2011 15:36
Chyba jest różnica między takim wyrobem a futrem na którego uszycie zabija się dziesiątki zwierząt przetrzymywanych i hodowanych w strasznych warunkach.



A co znaczy straszne warunki? To co pokazuje green peace i tym podobne organizacje, to jeden wielki przekręt.
Uwierz mi, że żaden porządny hodowca/producent nie będzie pozwalał żeby niszczył się jego "materiał".  Za uszkodzonym zwierzęciem, idzie zniszczone futro którego nikt nie kupi, ewentualnie za psi grosz na aukcjach.

Próbowano wprowadzić przepis, wg którego mięso lisów, norek itp szło jako karma dla zwierząt futerkowych, ale cóż nasze państwo jest jakie jest, można sobie długo pomyśleć na taki przepis.  Chyb że coś wprowadzono a ja o tym nie wiem xD

Przyłączę się do tego co pisze katija o zwierzętach przeznaczonych na mięso.

Wszelkiej maści fundacje mają w tym interes, robią zbiórki pieniędzy na czym zarabiają.
Albo wspierają firmy produkujące soję, sztuczne futra itd.  Każdy na czymś musi zarobić.  Oni nie są wcale tacy idealni.

Cały ruch ekologiczny to świetny interes i nabijanie komuś kasy, pseudo ekologom.  Jak dla mnie ta cała ekologia to tylko moda.

Ja kocham mięso i z niego nie zrezygnuje, futer nie noszę bo mi się po prostu nie podobają.

Może zrobi się oddzielny temat?  :kwiatek:

Co robię z muchami? Morduje je z premedytacją  😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł: 😀iabeł:
wątek zamknięty
ja ogólnie nie jestem ekologiczna, nie stosuję ultraecostożków dowcipnych w okresach "niemożności", nie mam lawendowych kulek piorących sciąganych ze szwecji bo mnie na to nie stać 😉

a i smieci nie segreguję 🙂 bo jak widzę, jak idą do jednej smieciarki  te w worach segregacyjnych i te ze zwykłych to mi sie odechciewa. tak samo nie będę myć kubeczków po jogurcie, bo co to za ekologia, jak wodę zużywam i idzie w niwecz, tylko licznik sie kreci? a jak mi jeszcze grożą, ze jak kubeczek nie bedzie domyty to mnie "obciążą za włączenie do zwykłych, komunalnych smieci" to juz wcale nie mam ochoty na ekologię 😉 a fakt, ze zakręcę wodę zamiast brać odprężającą kąpiel, wcale nie zmienia faktu braku wody dla dzieci w afryce.

tak, żeby poprawić humorek:

nie wiem, czy znacie, ale proszę: śp już niestety George Carlin, wspanialy komik, jak dla mnie to najlepsze stand up comedy, polecam inne Jego występy 🙂

George Carlin "saving the planet"

wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
21 listopada 2011 15:45
Chyba się nie zrozumiemy 😀

Nie chodzi o to czy to mucha czy pies ; o Kto normalny bawi się czyimiś zwłokami ?
Zabić muchę , a dłubać w niej potem odcinając nóżki i układając ją w dziwnych pozycjach... to chyba jest różnica ; ] ?

Ps ludzie zabijali zwierzęta i nosili futra żeby przetrwać ; ] ... nie dla przyjemności. Znanych jest teraz bardzo wiele materiałów imitujących futra i są one równie ciepłe ( wiem bo takie miałam na sobie ; ] ) Imitacji mięsa na razie nie wymyślono  🙂

A ekologiczna też nie jestem : )  Po prostu nie cierpię futer ;D


http://www.photoblog.pl/dianusia14/108496759
Ktoś mi wytłumaczy po co tak osiodłanemu koniowi napierśnik ; o ?
wątek zamknięty
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
21 listopada 2011 15:50
Tylko że takie sztuczne futro jest mało "ekologiczne".

wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
21 listopada 2011 15:53
Miyako: moze mało ekologiczne ale przynajmniej nie pozyskane z żywych zwierząt ; )
wątek zamknięty
no jak to po co? żeby siodło czasem, przez przypadek, nie przestało blokować i uwierać łopatek:P
wątek zamknięty
może ja jakaś dziwna jestem, ale czy ten koń ma jakiś nienaturalny mięsień szyi na tym zdjęciu?
http://www.photoblog.pl/magnfique/108470132
śmiesznie to wygląda. Pytam poważnie bo nie wiem.

http://www.garnek.pl/feciowa/17907594/hubertus-2011-mosir
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
21 listopada 2011 16:40
A co znaczy straszne warunki? To co pokazuje green peace i tym podobne organizacje, to jeden wielki przekręt.
Uwierz mi, że żaden porządny hodowca/producent nie będzie pozwalał żeby niszczył się jego "materiał".  Za uszkodzonym zwierzęciem, idzie zniszczone futro którego nikt nie kupi, ewentualnie za psi grosz na aukcjach.


Porządny hodowca... A skąd masz pewność, skąd trafia mięso do sklepu w którym kupujesz, do przypadkowego (bo akurat był po drodze)? Świniom wystarczy niepokojenie ich (popychanie, bicie nie uszkadzające ciała, hałas, strasznie), krowom za wysoka temperatura (spada drastycznie wydajność), kurom skrócenie ilości światła sztucznego (jest coś takiego jak program światła dla niosek i brojlerów, dochodzi się do pewnej ilości godzin- około 16-17- gdzie kury mają światło, podniesienie powyżej 17, czy obniżenie poniżej i ilośc jajek spada i nie odzyska się strat).

Może zrobi się oddzielny temat?  :kwiatek:

Jest już takowy
wątek zamknięty
A.   master of sarcasm :]
21 listopada 2011 16:47
może ja jakaś dziwna jestem, ale czy ten koń ma jakiś nienaturalny mięsień szyi na tym zdjęciu?
http://www.photoblog.pl/magnfique/108470132
śmiesznie to wygląda. Pytam poważnie bo nie wiem.



Normalny, tylko ze chudawe toto.
wątek zamknięty
😵
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 listopada 2011 17:50
było kiedyś coś takiego... chyba nawet dokładnie to samo.
wątek zamknięty
mało kwiatkowe, bardziej zaskakujące, ale czy mnie oczy nie mylą.. to jest hala http://www.photoblog.pl/grusia09/108510698  🤔 Mało bezpieczna. Niska, słupy. A oni najwyraźniej tam jeszcze skaczą ?
wątek zamknięty
[quote author=nopebow link=topic=1320.msg1195183#msg1195183 date=1321891708]
może ja jakaś dziwna jestem, ale czy ten koń ma jakiś nienaturalny mięsień szyi na tym zdjęciu?
http://www.photoblog.pl/magnfique/108470132
śmiesznie to wygląda. Pytam poważnie bo nie wiem.



Normalny, tylko ze chudawe toto.
[/quote]

dzięki za rozwianie wątpliwości  😡
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
21 listopada 2011 18:53
Aroid: ; o Pierwszy raz widzę taką hale. Pewnie przerobili z jakiegoś hangaru czy coś takiego ale ja bym sie tam bała jeździć ; O
wątek zamknięty
"hala" wygląda jak garaż z nasypanym piaskiem 🤔 rozumiem, każdy radzi sobie jak może, ale gdzie jakieś myślenie na temat bezpieczeństwa? Skoki skokami, ale wystarczy, że koń się wystraszy, albo będzie zbyt wesoły, zacznie dębować, brykać  😲 nie chciałabym widzieć głów konia i jeźdźca po czymś takim...
wątek zamknięty
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 listopada 2011 19:01
Ale koń się nie wystraszył, nic się nie stało;-)  Ale jak najbardziej kilka czarnych scenariuszy można przygotować z nudów;-)
heh    🙇
wątek zamknięty
derby, tu nie trzeba "wymyślania z nudów". Koń to koń, zawsze może się wystraszyć. Czarne scenariusze? Po prostu znam kilka przypadków, gdzie był poważny wypadek, którego spokojnie można byłoby uniknąć.
wątek zamknięty
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 listopada 2011 19:11
Bez przesady to jest wyszukiwać po ludziach "problemów". Najlepiej by konie chodziły w zbrojach by nie daj Bóg nic się nie stało.... ;-) A tak apropo to po co my zbrodniarze udomawiamy konie. Powinny dalej być dzikimi mustangami;-)  Podziwiam Was czasami;-)
wątek zamknięty
No bez przesady, ta hala wcale nie jest aż taka niska, co widać np. tu: http://www.photoblog.pl/grusia09/103920680 i tu: http://www.photoblog.pl/grusia09/104052865 . Żeby zahaczyć o sufit musieliby skakać po 160 cm co najmniej.  😵  Znowu szukanie w tyłku mózgu. Aż dziwne, że nikt się jeszcze do hali w mojej stajni nie przyczepił, bo jest dość mała i ma duże metalowe drzwi, jakby się któryś koń spłoszył i zaczął brykać, to zaraz inne by mogły pójść w jego ślady, no bo mała przestrzeń, a potem nieszczęście gotowe jak ktoś na te drzwi wpadnie! W dodatku ściany nie są pomalowane na modny w tym sezonie kolor, o zgrozo.  😲  Ja nie wiem, jakim cudem mój koń jeszcze tam nie zginął.  😁
wątek zamknięty
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 listopada 2011 19:15
Altiria  no właśnie!  Przecież do tragedii może dojść! Weź zainwestuj 50tyś w przebudowę lub zburz cały zabudowanie;d;d;d;d;d;d;d
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
21 listopada 2011 19:18
Skoro to "normalne" to czemu hale nie są przyozdabiane słupkami : )? Na pewno wyglądało by to fajnie i urozmaiciło wygląd hali. Ale słupków się NIE daje bo to niebezpieczne. Zarówno dla jeźdźca jak i dla konia.  Znam konie którym potrafi odwalić całkiem bez powodu , wystraszą sie i pędzą przed siebie , wyobraźcie sobie że koń bez kontroli biega po hali z takimi słupkami. dla mnie masakra. A jak ktoś zaryje o ostrą krawędź.

Nic się nie stało ale MOŻE się stać. I nie trzeba przebudowywać hali tylko ruszyć głową i np obić słupki gąbką ; ) Już dużo bezpieczniej.
Chociaż na tych 2gich zdjęciach wygląda to bezpieczniej. Myślałam że hala jest dużo mniejsza i ma słupki z obu stron.
wątek zamknięty
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 listopada 2011 19:20
i obudujmy wszystkie drzewa w lesie gąbką. Dla bezpieczeństwa;-)  Czemu nie;-) 
wątek zamknięty
Nigna   Warto mieć marzenia...
21 listopada 2011 19:21
derby: nie wnikam jak wyglądają twoje tereny ale ja między drzewami w lesie nie galopuje i nie skacze ; ] .
wątek zamknięty
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
21 listopada 2011 19:26
Ale koń może się spłoszyć? Ponieść? Nie może? Ja tylko się staram myśleć Waszymi kategoriami;-)
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.