Ogłowia

[quote author=Nadżafowa link=topic=39.msg1204092#msg1204092 date=1322571355]
Jak z jakością szokomolowych ogłowii? Cena jest adekwatna do jakości czy nie warto?
[/quote]

Moim zdaniem warto.
patrysia   nowe miejsce, nowa szansa:-p
30 listopada 2011 12:30
A to jest Nasz ogłowie od Pana Marka 😀
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 listopada 2011 13:38
Endurka, w catenie obłęd w ciapki!  😜
sei dzięki, uwielbiam je

tylko to futerko pod nachrapnikiem ciągle mi się zawija, brudzi i przeszkadza zrobić porządne namaczane olejowanie. i coś wygląda, że szybko sie zeszmaci.

jak omijacie ten problem?
sei   . let's grow old together & die at the same time .
30 listopada 2011 14:24
miałam to ogłowie ale że było za małe puściłam w świat. plan był taki że futerka się pozbywam i daje do rymarza żeby zrobił pod spodem miękką skórzaną poduszeczkę jak jest w moim kavalkade 😉
w sumie trochę tęsknię za tym ogłowiem ale już nie prędko zamówię coś z hooksa... teraz chyba cierpliwie dozbieram na stubbena... kupiłam jednego ale okazał się za mały i też wisi ogłoszeniach. nie mam szczęścia do ogłowi 🙁
a jakiej jakości są ogłowia horze? warto kupić czy jednak lepiej trochę dorzucić i mieć coś lepszego?  :kwiatek:
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
30 listopada 2011 19:20
Galeria, ja mam Horze Zparkel i jestem zadowolona z niego 😉 W prawdzie nie używam go dzień w dzień, ale skóra nawet nawet jak za takie pieniądze. No i fajnie zmiękła po nasmarowaniu. Moja koleżanka miała Horze i potrzymało jej koło 3 lat  😉
palemka śliczne to ogłowie. A jest może takie ale bez białych przeszyć i złotawych sprzączek??

Edit : przejrzałam allegro i niestety nie ma  🤔
siwaaa z horze bez przeszyć to masz

http://www.okser.pl/horze-oglowie-daily-p-4035.html
i
http://www.okser.pl/horze-oglowie-georgueze-p-4030.html

ale to nie to 😉. Ja mam to pierwsze, tylko brązowe i bardzo je lubię-mieciutkie, wszystko ładnie sie zapina.Ale teraz rzadko go uzywam, bo mam czarne siodło.
Ostatnio kupiłam fair playa venezię czarne-bardzo ładnie leży, ale wszystkie te szlufki ma trakie troche grubaśne 🤣, niemniej jednak jest mięciuśkie i starannie wykonane.
A to przesyzwane horze wpadło mi w oko dlatego, że na mojej kobyłce wcale nie widac tego ładnego naczółka V w fair playu, bo grzywka zasłania. Dlatego pomyślałam, ze to horze mogłoby na jej gładkiej gniadej głowie wyglądać lepiej.
Jestem bardzo,bardzo HAPPY  😅 Udało mi się znalezć idealnie dobrane ogłowie do mojego batesa elevation. I to gdzie ? We własnej szafie 😀.


ma ktoś z was zdjęcie konia z naczółkiem fair play silver rings?
bo wszędzie na zdjęciach aby sam naczółek, ciekawi mnie jak prezentuje się na koniu 🙂
z góry dziękuje
Wyszukiwarka nic nie znalazła.
Może się ktoś wypowiedzieć na temat :Ogłowia START Chain Swedish  ??
ma ktoś z was zdjęcie konia z naczółkiem fair play silver rings

zuzz, jak już wyżej wspomnialam mamy ten naczółek, jest na zdjeciach u Dynamiciak ( w galerii),
mogę jutro zrobić nowe i wstawić
A ja jestem zachwycona Rambo Micklem Multibridle  💘
Tylko jak zobaczyłam cenę to z krzesła spadłam... Myślicie ze będzie tańsze za kilka(?) lat?
Pomóżcie, jakie ogłowie dla Nugata ?
Zastanawiałam się nad brązem 🙂  konik będzie chodził głównie na oklep, pod siodłem b. rzadko. (a siodło jest czarne) Więc brązy wchodzą w grę. 🙂
Co do nachrapnika, to nie wiem jaki będzie mu odpowiadał. Obecnie przyzwyczajam go do ogłowia, więc czegoś na Niego szukam.
Jeszcze jedno-jak coś to brać cob czy pony? W cobie na pierwsze dziurki były paski policzkowe, i było okej.
Do 150zł . Wpadły mi w oko ogłowia z Amigo np. http://www.amigo-konie.pl/10d-leo-oglowie-podszywane-brazowe-podszycie-london.html
Ja się dołączam do pytania jak jakość ogłowi START? mam mozliwosc kupienia czarnego podszyanego na brązowo dla gniadosza, chyba by fajnie pasowało prawda? 🤔wirek:
konkretnie o tym mowie;
Magdzior mi do gniadosza nie pasuje takie zestawienie kolorów. fuu  😉
Martuha tak myslisz? bpo chyba sie na nie zdecyduje, szczegolnie po tym jak znalazłam to zdjecie

źródło: http://www.photoblog.pl/xxgreeysxx/
Magdzior, miałam to ogłowie i uważam, że jak za taką cenę, to jest na prawdę fajne. Polecam! Na kasztanie wyglądało ładnie i według mnie na gniadym też będzie okej 😀

Nie mam niestety lepszego zdjęcia.

sei   . let's grow old together & die at the same time .
03 grudnia 2011 22:02
Magdzior, na kasztanie tak, na gniadoszu NIE niestety 😉

mógłby mi ktoś zmierzyć ogłowie stubbena rozmiar 3? ze zwykłym nachrapnikiem. ja mam zmierzoną 2 - COB jeśli to komuś na przyszłość pomoże.
bez sprzączek: podgardle - 107 cm, policzkowe - 100 cm, nachrapnikowy (ten biegnący nad potylicą) - 98 cm, nachrapnik - 67 cm, naczółek - 40 cm
Magdzior
Ja mam na gniadego ogłowie tak podszywane i jest mega  🙂
fin ale to konkretne Star miałaś? (pytam bo na zdjęciu nachrapnik wydaje się byv węższy, ale to w sumie bez znaczenia)

zdania podzielone ale chyba zaryzykuję i zobaczę, najwyżej sprzedam jak znajdę coś lepszego, bo mogę je mieć na już, a potrzebuję ogłowia na wczoraj bo wszystkie, które mam pod ręką włącznie z moim są za duuże...;/
Magdzior, tak, dokładnie to. Może się wydawać węższy przez to, że podszycie zlewa się z koniem, albo to kwestia ujęcia.

No to rzeczywiście fajnie wygląda, czyli mówisz, że jak na tą cenę jakościowo jakoś w miarę ok? Cudów nie oczekuję byleby trwałe było i dobrze wyglą∂ało.
Magdzior ja uważam, że na gniadym ok , zależy kto co lubi 😉
sei   . let's grow old together & die at the same time .
04 grudnia 2011 11:34
moze mi po prostu ten naczolek nie pasuje do tego oglowia?
ale i tak uwazam ze na rudym naj w takim zestawieniu 😉

wczoraj ogladalam oglowia horsepola. prawdopodobnie bede musiala niedlugo kupic cos na zasadzie 'zeby bylo' i dwa/trzy byly piekne 🙂
edit: znalazłam - Chelsea i Kingston
hej 🙂 słuchajcie jak już było to bardzo przepraszam ale dawno nie śledze tego wątku.

Czy nachrapnik szwedzki da się tak przerobić żeby był większy? Ogłowie pasuje mi na drugiego konia ale nachrapnik powienien być troszkę szerszy. Może da się tam wmontować skośnik?? Wiecie, zamiast tego paska wyjmowanego. Ktoś próbował coś takiego?? Dzięki
Zorilla tak naprawdę potrzebny byłby ci tylko dłuższy pasek, rymarz pewnie ci zrobi. Pytanie tylko czy sama część nosowa nie jest za mała na tego konia i np. czy paski mu prawie do oczu nie będą wchodzić.
Ja tez myślałam o tym starcie podszywanym na brązowo dla gniadej główki, tylko jakos nie mogłam żadnych fotek znaleźć. Uważam ze wyglada super.
Magdzior-jak kupisz to koniecznie wstaw fotkę :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się