Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Czy możecie kochali przypomnieć mi ten suplement od pana Podkowy od którego włosy rosną "aż je słychać"? Mam dobry ogon i grzywe i kopyta, tylko grzywka licha a że robię odpoczynek od preparatów mięśniowych pomyślałam że może wspomóc włosy teraz.
Ty była biotyna kompleks z miedzą, cynkiem, siarką i krzemem, czy tylko z miedzią i cynkiem?  👀
Z góry dzięki  :kwiatek:
Katharina   "Be patient and trust in the process"
21 grudnia 2011 14:40
Podłączam się do pytanka  😉  :kwiatek:
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
22 grudnia 2011 14:03
Mam pytanko do was dziewczyny ....
W której fryzurze Pandzie lepiej ???
Ogólnie mam manie na punkcie irokeza i tak miała cały czas ... ale od niedawna zapuszczam i wygląda obecnie jak na drugim zdjęciu...

zdjecie jest za duze, prosze wstawic mniejsze.
Averis   Czarny charakter
22 grudnia 2011 14:27
W drugiej jej zdecydowanie lepiej.
ChingisChan   Always a step ahead! :)
22 grudnia 2011 14:30
W drugiej wygląda tak dziewczęco 🙂.
sepia   Koń stworzon ku bieganiu, jak ptak ku lataniu.
22 grudnia 2011 15:02
Mi też w drugiej podoba się bardziej, tak jak ChingisChan napisała: wygląda bardziej dziewczęco  😁
drawa14   Kiedyś wszystko sie kończy....
22 grudnia 2011 20:16
Dziękuje  😀
Chyba zostawię długą
ekuss   Töltem przez życie
22 grudnia 2011 20:20
My dzisiaj ścięłyśmy ogon tak,ze sięga pod stawy skokowe...straasznie się brudził i już nie miałam sił czesać,a codzienne wyczesywanie powodowało tylko wyrywanie włosów...
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 grudnia 2011 09:27
JA przed rozczesaniem smaruję ogon oliwką 😉 taką dziecięcą 🙂 można spokojnie ogon wyczesać 😀 no i ładny połysk zostaje 😉 albo odżywką do włosów 🙂
Emu, Katharina, kurczę, nie pamiętam dokładnie co to było, mój Siwy też to je, sprawdzę jak wpadnę do stajni jakoś w przerwie od pieczenia ciast i kupowania wszystkiego na ostatnią chwilę...  🤣 Nie czytałam wcześniejszych dyskusji więc nie wiedziałam o tym, ale muszę powiedzieć, że mojemu chyba też to pomogło trochę, chociaż wcześniej nie wiedzialam, ze to sprawka magicznego proszku... Za to sama sierść w tą zimę wyjątkowo nie urosła, chociaż derkować zaczęłam dopiero po ogoleniu...  🤔wirek:
JA przed rozczesaniem smaruję ogon oliwką 😉 taką dziecięcą 🙂 można spokojnie ogon wyczesać 😀 no i ładny połysk zostaje 😉 albo odżywką do włosów 🙂

A nie jest po oliwce tłusty i lepiący?
troche jest, ale bez dramatu 😉 poza tym, jeśli włosy są trudne do rozczesania, zniszczone, to trochę w nie wsiaka tej oliwki.
Ja ciągle przekładam obcięcie Filia  :/ Zdecydowanie nie lubię go w takich kłakach, ale boję się, że go skrzywdzę moimi dwiema lewymi ręcyma  😁



W takiej go najbardziej lubię:


Swoją drogą, gdyby ktoś mi powiedział że na tych zdjęciach jest ten sam koń, to bym nie uwierzyła  👀
Dava   kiss kiss bang bang
23 grudnia 2011 18:33
co poradzicie na problematyczna grzywke? (nie grzywe-w tym miejscu wlos jest piekny- a grzywka to jakas parodia...)

mizerna, dziwi mnie, ze nie chce rosnac ( a grzywa i ogon "zapinkalaja"😉, wlos normalnie jest czarny, a koncowki rude... ( z ogonem i grzywa tez tak bylo, ale kon zostal odyzwiony to i wlos ladny odrasta- tylko nie w grzywce  🤔 ) podcinanie regularne nic nie daje, przestalam w koncu podcinac, bo nic by juz z niej nie zostalo...

masaze skory w tym miejscu, smarowanie wlosow, no nic nie pomaga. A najbardziej dziwi mnie to, ze tylko z grzywka takie cyrki,bo reszta jest w porzadku. Jakies rady, pomysly?  co robic, czego nie robic? albo moze jakis blad robie nieswiadomie? 🙇

dodam, ze ogon obciety ponad stawy skokowe zdarzyl odrosnac do pecin, a grzywka w tym czasie nic sie nie poprawila  🍴


Ja jestem hardkorem, więc na beznadziejną grzywkę mojego Majorexa hmmm obcięłam na zero  😎
Tak samo jak u Ciebie było: grzywa ok, ogon ok, a grzywka MASAKRA.

Pomogło  🙂 Odrastająca grzywka wyrasta ładna i gęsta. Przestałam też wygalać grzywę w miejscu paska potylicznego, a te włochy przekładam 'na przód' i jest gicior  😀
co do suplementow p.Podkowy: rozne sa, to jaki nalezy wybrac zalezy od tego co kon potrzebuje. Najlepiej zrobic badania krwi 🙂 a juz w ogole calkiem extra jest to, ze p.Podkowa robi mieszanki na indywidualne zamowienia 😀

Escada nie ruszam jej juz dosc dlugi czas i nic to nie daje, pozatym wlasnie jak jej nie ruszam to Mloda wtedy zaczyna trzec lbem o wszytsko, bo uwielhbia jak sie ja czochra wlasnie po lbie, miedzy uszami i w tych rejonach ogolnie.

Subaru oliwka to nie jest najlepszy pomysl. Owszem, wlos najpierw wyglada przeslicznie, ale za to masakrycznie lapie wszelakie kurze etc. Lepiej leoveta/absrobine w zelu nalozyc raz na czas, efekty boskie.


Dava ja juz mialam taki plan  😀iabeł: ale po tym jak raz zmasakrowalam Mlodej grzywe, a ogon obcielam tak, ze ledwo do stawow skokowych siegal, to dostalam zakaz zblizania sie z nozyczkami do mojego wlasnego konia  🤣
obawiam sie, ze jak wytne jej na lyso grzywe, to konia mi ludzie smiechem zabija, a mnie juz do niego w ogole nie dopuszcza  🥂 pozatym co by bylo, gdyby ta grzywa nie chciala odrosnac i juz by taka krotka zostala  👀
no i ile czasu musialabym czekac az odrosnie... A mi sie marzy taka na pol pyska...
ja mam na pół pyska i namiętnie obcinam/przerzedzam bo jak jest za długa to włazi do oczy i kon trzepie głową, a jak jest za gęsta to zarzuca się za uszy i też trzepie głową 😉
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
26 grudnia 2011 23:06
a ja mam takie pytanko- nigdy nie robiłam irokeza na takiej szczocie ryżowej 😉 i  nie wiem jak to doprowadzić do porządku

wyrównać?


czy coś wypadałoby zrobić z tą grzywką ? Po rozpuszczeniu zachodzi jej na całe czoło brzydko , lub na jedną stronę . Można to jakoś skorygować ?

Samą grzywę ma ściętą jak na zdjęciu , choć tutaj jest przylizana okropnie , generalnie ma trwałą 😀
obciąć w łezkę?
lekko powyżej oczu?
może zacznij od dłuższej, będzie Ci się łatwiej przyzwyczaić
marysia550, Wytłumacz co masz na myśli mówiąc "obciąć w łezkę"? 😡
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
27 grudnia 2011 11:34
obstawiam że chodzi o mocniejsze wycieniowanie boków. Taka odwrócona łezka, coś w tym stylu:
Swoją drogą, gdyby ktoś mi powiedział że na tych zdjęciach jest ten sam koń, to bym nie uwierzyła  👀
karolinag4, miałam właśnie to napisać 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
27 grudnia 2011 20:37
A nie jest po oliwce tłusty i lepiący?


Nie 🙂 Używam dosłownie odrobinę i się fajnie rozczesuje 😉

troche jest, ale bez dramatu 😉 poza tym, jeśli włosy są trudne do rozczesania, zniszczone, to trochę w nie wsiaka tej oliwki.


Jeżeli są zniszczone to wiadomo , że lepiej w odżywkę, ale jeżeli włos jest zdrowy, a się trudno rozczesuje to nie ma przeciwwskazań. 🙂

Subaru oliwka to nie jest najlepszy pomysl. Owszem, wlos najpierw wyglada przeslicznie, ale za to masakrycznie lapie wszelakie kurze etc. Lepiej leoveta/absrobine w zelu nalozyc raz na czas, efekty boskie.


a powiem Ci, że właśnie nie 🙂 jeżeli dasz niewielką ilość oliwki, to włos nie łapie. Jeszcze na starej stajni używałam odżywki, która gdzieś zaginęła w akcji. Jakoś zapomniałam o ogonie i naszło mnie, żeby rozczesać ogon - nie dało się. Pod ręką miałam oliwkę. Używam jej tyle aby rozsmarować ręcę i wcieram to w cały ogon. Ogon nie jest tłusty i nie łapie kurzu - bo zawsze po rozczesaniu oliwką idę na piach się lonżować :P.
Gdybym tego sposobu nie używała , to bym go nie podawała.  😁
Cobrinha ciii  👀 Już wygląda  😁

Najpierw - czyli "please MTV, pimp my horse!"


I po  😎


Grzywa wymaga jeszcze wyrównania, ale i tak jest zdecydowanie lepiej  😀
Gdzie znajdę instrukcję zdjęciową/filmową jak zrobić koniowi warkocz wzdłuż szyi?
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
30 grudnia 2011 11:09
Dobierany? Na YT, wstawiałam tu chyba kiedyś fajne filmiki, zaraz poszukam gdzie, albo na stronie stajni Gosi Mąkosy są zdjęcia-instrukcja

edit: link do postu: http://www.voltopiry.pl/forum/index.php/topic,118.msg1146856.html#msg1146856
Witam, mam pytanie.? Czy dla konia, który chodzi pod siodłem pasuje długa grzywa czy krótsza..? Bo moim zdaniem krótka...🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się