Konie achał-tekińskie

A ma ktoś jakieś fotki z konkursu czy choćby z treningów?
Naprawdę bardzo mnie ta rasa zainteresowała z powodu nietypowej fizjonomii, ale jestem ciekawa walorów użytkowych.

Znałam jedną pół AT- bardzo dobry skoczek.
Zdjęcia Somaha powinny gdzies byc na internecie. Z całą pewnościa zdobywa on od samego początku wysokie noty, 68% za pierwszy  w życiu start? No i zakwalifikował sie do MPMK
http://www.pegazdziemiany.pl/12/616/

Znalazłam wzmiankę, jednak patrząc na zdjęcia z artykułu to nigdy bym nie powiedziała ze to AT...
Wojenka   on the desert you can't remember your name
30 grudnia 2011 11:20
No i Kiang startował w ujeżdżeniu C klasę pod Beatą Stremler.
Pursat   Абсолют чистой крови
30 grudnia 2011 11:31
[b]Batu Chan[/b], a Gasienda nie brała udziału w eliminacjach do MPMK? Bo wydaje mi się, że tak.

Perlica, co to za koń? Dobre, startujące z wynikami półkrewki były u nas w Starym Młynie.

Mnóstwo zdjęć skaczących AT jest w internecie, wyszukaj sobie "akhal teke jumping" w grafikach Google. Polecam też tego bloga: http://eventingakhaltekes.blogspot.com/


Pursat pod Asią wspomnianą przez Zorillę.
Pursat dziękuję -zerknę sobie w wolnej chwili wieczorkiem 😀

Klacz to Halama

http://joannapawlak.com/pl/konie/37-halama

Kiedyś stała ta klacz na Partynicach i miałam okazję ją obserwować.
Somah startował też parę razy , dla opatrzenia się, w skokach Lki z rozgrywkami na 110 - bez zarzutu, trenerzy byli bardzo zadowoleni.
Pursat   Абсолют чистой крови
30 grudnia 2011 12:19
Perlica, dzięki, słyszałam o niej, chyba nawet mam jakieś jej fotki gdzieś na kompie. 🙂

Właśnie przeglądam różne zdjęcia, to wrzucę letniego Posmanka, bo akurat mam go pod ręką:



On jest chyba najpiękniejszym półkrewkiem jaki się w Starym Młynie urodził. 🙂 Tylko nogi ma trochę za krótkie. 😁
[b]Batu Chan[/b], a Gasienda nie brała udziału w eliminacjach do MPMK? Bo wydaje mi się, że tak.
Nie wiem. Wiem o Somahu bo na starej stronie Dziemian było info o nim i zaskoczenie że pierwszy raz na zawody a taki efekt. O innych nic nie wiem więc z zaskoczeniem zapytałem. Teraz na nowej stronie jeszcze niedawno o AT było niewiele. Jakoś tak nie promują się.
Pursat   Абсолют чистой крови
30 grudnia 2011 14:07
Co do promocji - zgadzam się. Ja bym to widziała tak, że każdy koń ma swoją zakładkę - imię, wiek, pochodzenie, kilka fotek, ewentualne wyniki sportowe + oczywiście wszelkie aktualności typu krycie, plany hodowlane, terminy wyźrebień. 😉
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
30 grudnia 2011 16:03
W lato byłam podziwiać Somaha. Pięknie się świecił w ostatnich promieniach słońca. To są naprawdę niesamowite konie.

Pamiętam jako dziewczynka przeglądałam książkę z rasami koni i zapamiętałam zdjęcie " złotego" konia, czyli achałtekińca.

Pierwszy raz spotkałam się z tą rasą na żywo jakieś 10 lat temu. Byłam na siedmiodniowym rajdzie na Ukrainie. Wśród koni był też tam achałtekiniec. Od razu zwrócił moją uwagę, że jest inny. Na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie brzydactwa, któremu żadna część ciała do innych nie pasuje 😉. Taki chart wśród koni 😉

Perlica był bardzo szybki, wytrzymały i dzielny na całym rajdzie i szedł w czołówce. Niektóre konie trzeba było wymienić, bo nie dawały rady.
Konie pod siodłem szły 6 godzin codziennie: dwa razy po 3 godziny z dwugodzinną przerwą na obiad i odpoczynek. I to nie był ospały stęp tylko takie poważne galopy przez stepy 🙂😉).

Mam tylko jedno zdjęcie tego achałtekińca z rajdu. Nie miał takiego niesamowitego połysku, ale i tak się zrobił na mnie niesamowite wrażenie (ten gniady).

edit: zmniejszyłam zdjęcie
Pursat   Абсолют чистой крови
30 grudnia 2011 16:37
Pamiętasz imię?

Przyszedł mi do głowy pomysł założenia achał-tekińskiego bloga. Pisania nowości ze świata, przedstawiania wybitnych koni itd. 😉
To jest bardzo dobry pomysł!! Chętnie poczytam 😉 moge tez uzyczyć zdjęć.
Batu Chan ups.. czyli oszukuje? przeglądając wątek tak mi wyszło że jest ich parę w dosłownym tego słowa znaczeniu. czyli ile mniej wiecej mamy w Polsce?

Pursat było napisane "próbowała jeździć regionalki" gdzieś na początku wątku ale w życiu tego teraz nie znajdę. I po 2, raczej jak Ty daj znać jak bd jechać na dzień otwarty do Doni, bo ja się nigdy nie wybiorę znając mnie 😉. Można połączyć z podziwianiem PRE w Bolęcinie, zrobić wycieczkę konioznawczą 😉
Batu Chan ups.. czyli oszukuje? przeglądając wątek tak mi wyszło że jest ich parę w dosłownym tego słowa znaczeniu. czyli ile mniej wiecej mamy w Polsce?
Oszustwo jest działaniem celowym - o co nie posądzam.
Nie wiem ile jest dokładnie i nie wiem czy taką informację ma ktokolwiek. Niemnieji lości bliżej parunastu niż paru.
Pursat   Абсолют чистой крови
30 grudnia 2011 19:13
Zorilla, jak wpadnę do Starego Młyna, to się dowiem jak naprawdę było. 😉 Haha, jak tak, to chyba się będziemy wybierać i wybierać... 🤣 Ja też jestem ciężkim przypadkiem, jeśli chodzi o organizowanie wyjazdów. Ale pomyślimy. 😉

Blog powstał, zobaczymy czy dam radę. Jak będę potrzebować materiałów, zgłoszę się na pewno. 😀 http://akhaltekes.blogspot.com/
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
30 grudnia 2011 22:23
Pamiętasz imię?


Niestety nie.
Powiedzcie mi proszę czy są jakieś specjalne przepisy hodowlane odnośnie hodowli AK?
Jak ogiery dostają licencję itd?
Istnieje w Polsce związek tych koni.
I czy w Wielkopolsce lub ok 100km od Poznania są jakieś konie tej rasy.
Pytam się bo chciałabym zobaczyć konia tej rasy na żywo.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
m.indira   508... kucyków
10 stycznia 2012 20:00
ja tylko na chwilę bo wiem że was interesuje ta rasa, tutaj kilka fajnych fotek do obejrzenia ze stadniny Savropol
http://www.foto-vik.ru/gallery2010/2010_Stavropolskiy.html
http://www.foto-vik.ru/gallery2010/2010_naib_Idrisa.html
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
10 stycznia 2012 22:05
m.indira przepiękne zdjęcia 🙂 Tu chyba też achałtekińce http://www.foto-vik.ru/gallery/2008archive/horses_on_black_2008/index3.html
Sucha z Poznania najbliżej masz do p. Podpory. Tam się też wszystkiego o zasadach hodowli dowiesz.
A jakis adres strony lub dane kontaktowe? Gdzie to jest ktos moze mi powiedziec?
Numer juz znalazłam, ale jakieś informacje by sie przydały.
Nie chce byc złośliwa , ale już chyba z  5 raz razy ktoś pyta o tekińce w Polsce i za każdy razem zostały wymienione z nazwami stajni. Nie dalej jak na poprzedniej stronie znajdziesz potrzebne Ci informacje.
Przeglądając portal teke for sale, znalazłam ogiera Momm wystawionego na sprzedaz za 5tys e. O ile się nie mylę to ojciec Somaha. Wydawało mi się że ogiery rozpłodowe ceni się wyżej.
Wlasnie gdybym znalazla to bym sie nie pytala. Dlatego nie przepadam za forami trzeba mocno grzebac. Coz zadzwonie I sie dowiem.
Od dawna chcialam obfotografowac AK moze w koncu sie uda.
Wlasnie gdybym znalazla to bym sie nie pytala. Dlatego nie przepadam za forami trzeba mocno grzebac.

"Gdybym szukała to bym znalazła..... ale wolę otrzymać na tacy."
Odnośnie Somaha, to startował jeszcze w sierpniu w Kwidzynie, w rundzie P zajął 3 miejsce z wynikiem po 3 dniach 182,802%.
Mam sporo jego zdjęć z Kwidzyna właśnie, jeśli kogoś interesuje to mogę wstawić 😉
pewnie że wstawiaj. 🙂
Pursat   Абсолют чистой крови
11 stycznia 2012 14:57
Wlasnie gdybym znalazla to bym sie nie pytala. Dlatego nie przepadam za forami trzeba mocno grzebac. Coz zadzwonie I sie dowiem.
Od dawna chcialam obfotografowac AK moze w koncu sie uda.

AK? Co to za twór? 😉

[b]Donia[/b], a co za ogier rozpłodowy z niego? Kilka sztuk potomstwa, które nic nie pokazało (ok, nie licząc Somaha). 😉 Jest mnóstwo lepszych. 🙂 Ale koń fajny i za taką cenę, to raczej okazja.
Proszę 😉 Somah- wersja ujeżdżeniowa.
mbalicka   Kucyk <3 / Figaro najwspanialszy :*
11 stycznia 2012 17:40
Donia, niech się ładniej, cieplej zrobi.. szykuj się! Balicka zrobi wyprawę!  🏇  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się