Re-voltowe zbiórki na wykup potrzebujących koni

fatima, az musialas nowy nick zalozyc zeby to napisac? 🤣

obok opcji "wyslij wiadomosc" i "podglad" masz takze przycisk "sprawdz ortografie", korzystaj czesciej :P

koniec offtopa z mojej strony

i tylko tyle??????????
bo ja dalej mam wymiotne uczucia, kiedy w zbiórce pojawia się obłuda 😕
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
12 stycznia 2012 06:06
eee?? ko, ko, gdak...gdak

dziób dziób  😉

na wymioty to może coś zażyj, to moze być grypa żoładkowa...często sie zdarza teraz  🙁
i naprawde musiałaś nowy nick założyć, nie możesz wymiotowac pod starym?
[quote author=horse_art link=topic=73901.msg1256391#msg1256391 date=1326311816]
..próbowałam uświadomić, że jest więcej takich jak ty -czekających z wpłatą na sens akcji...

[/quote]

To może w tym czasie coś zaczniesz robić-  zacznij choćby  od znalezienia skarbnika 😎
Mamy jakieś wieści o Nestorze?
Czy ja dobrze rozumiem, że Patera otrzymała przelew z Waszymi pieniędzmi i odstawia numer kolorwiatru, czyli szukaj wiatru w polu?
Bo od 9 stycznia jej tutaj nie było.
miałam kontakt z Paterą 10.01., dzis rano napisalam jej sms z prosbą aby sie odezwala. Mam nadzieję ,ze się odezwie jak nie to ja zadzwonię za godzinę do Niej. Z naszej rozmowy 10-go wynikalo,że miała kłopoty z kontaktem z handlarzem i przesunął jej wizytę (rozmowę?) na srodę.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 stycznia 2012 08:20
Zdaje sie, że Faza jest z Paterą w kontakcie telefonicznym.

[quote author=horse_art link=topic=73901.msg1256391#msg1256391 date=1326311816]
..próbowałam uświadomić, że jest więcej takich jak ty -czekających z wpłatą na sens akcji...


To może w tym czasie coś zaczniesz robić-  zacznij choćby  od znalezienia skarbnika 😎
[/quote]

Też mi to przeszło przez myśl - po prostu zbierzcie się do kupy i działajcie...
Zbiórka, wybór zwierzaka, organizacja domu i transportu - to nieskomplikowane.
Każda inicjatywa na wagę złota 🙂
Czy ja dobrze rozumiem, że Patera otrzymała przelew z Waszymi pieniędzmi i odstawia numer kolorwiatru, czyli szukaj wiatru w polu?
Bo od 9 stycznia jej tutaj nie było.


Chyba przesadzasz.
Paterka oczywiście otrzymała pieniądze na zakup Nestora, bo taka zapadła decyzja.
Kto miałby niby je otrzymać ?
Była informacja , że  grzecznościowy transport po konia będzie pod koniec tego tygodnia lub w przyszłym.
Gdzie tu przekręt? 
Pieniądze są, czekają na koncie, transport ma być, dom już jest. Teraz czekam, aż się cała sytuacja wyjaśni. Ja mogę po konia jechać, kupić a potem będę zbierać baty i na odwrót nie kupię to też parę osób będzie niezadowolonych. Znalazłam się w trudnym położeniu.
Patera przestan prosze sie przejmowac, zostalo ustalone co i jak przeciez...
Patera, nie da uniknąć komentarzy.
Kto chciał, ten interesował się  przeznaczeniem wpłaconych pieniędzy. Głosował, albo nie , czyli było mu bez różnicy.

Wałkowanie tego w nieskończoność nic dobrego nie przyniesie.
Jeśli  pokemon będzie chciała ocenić koni jutro to fajnie- nie będzie.. trudno.
Ma  zapewniony dom , ma szanse na wykup.

Nic więcej nie jesteś w stanie zrobić, a zrobiłaś bardzo dużo :kwiatek:
Pieniądze są, czekają na koncie, transport ma być, dom już jest. Teraz czekam, aż się cała sytuacja wyjaśni. Ja mogę po konia jechać, kupić a potem będę zbierać baty i na odwrót nie kupię to też parę osób będzie niezadowolonych. Znalazłam się w trudnym położeniu.


wiem i wspólczuje. Jaką bys nie podjeła decyzję,"baty" bedą ale cos zrobic musisz. Może umow się z Pokemon , może okaze sie ,że kon chory albo ,że jak bedziecie we dwie uda Wam sie obniżyc cenę.
[quote author=horse_art link=topic=73901.msg1256391#msg1256391 date=1326311816]
..próbowałam uświadomić, że jest więcej takich jak ty -czekających z wpłatą na sens akcji...



To może w tym czasie coś zaczniesz robić-  zacznij choćby  od znalezienia skarbnika 😎
[/quote]

zaczniesz....tzn co? ja mam jednoosobowo wybrać, zdecydować zatwierdzić? czy sama to konto założyć?  😎

ja się akurat kontem wole nie zajmować - bywa, ze jestem on line całe dnie, ale i takie kiedy nie mam dostępu (lub bardzo ograniczony) przez cały a nawet kilka pod rząd. taka specyfika pracy i miejsca zamieszkania. wole więc nie - bo nie spr. konta przez 1 dzień czy sie nie zaloguje i będzie panika. lepiej jakaś osoba która jest znana dłużej i przez kilka osób osobiście... kilka os sie zgłaszało - czemu nie zostało to "zatwierdzone"?

moge pokoordynowac -ok- prosze o zgłosznia chętnych, konto w mbank bo tanio i wygodnie +300zł na wydanie w obecnej promocji za założenie konta. na konto może wejść każdy znający hasło a przelewy kod z sms - dużo czasu na wklepanie wiec można sobie przesyłać gdyby to nei posiadacz komórki miał przelewać
zgłosznia z uzasadnieniem do jutra np 18-stej. o np 20. zrobei zestawienie i będziemy głosowac do dnia kolejnego (może też z uzadnieniem?)
zgłosza się każdy sam, można głos dyskutować. to wazne żeby zgłaszać tylko włąsną osobe, bo to jest osobista i ważna decyzja, jeśli chcecie kogoś "namówić" róbcie to na pv.



co do głosowania o wykup - mialo być powtórzone ....bo teraz wyszlo ze tylko we 3-4(?) chcecie wzbogacać handlarza, reszta nie (albo "obojętnie" - czyli nie).... ta reszta (czyli np ci co czekali z wpłatą także) juz złotówki nigdy nei wpłaci albo i będize chciała zwrot.  same bedziecie się potem zrzucać na kolejne?
głosowanie - ale ankietą, anonimową. tak żeby sie nikt nie bał
Sprawę z  handlarzami załatwia się prosto. Bierze się gotówkę do ręki, przyjeżdża mówi że ma się 2 tysiące i kupuje dziś a jutro koń jedzie. Prawdopodobieństwo że się nie zgodzi jest małe, a jeżeli się nie zgodzi to podstawia się drugą osobę dokłada do puli 200zł więcej i robi dokładnie to samo.
Horse odważna jesteś pisząc za wszystkich ( "reszta złotówki wiecej nie wpłąci"😉 ja nigdy nie wypowiadam sie za innych.
Co do głosowania , dlaczego anonimowo, dlaczego Ktoś ma sie bac głosowac wg własnego sumienia? Nie za bardzo rozumiem , czy Ktos tu Kogoś zastrasza?
[quote author=horse_art link=topic=73901.msg1256947#msg1256947 date=1326358877]
[quote author=horse_art link=topic=73901.msg1256391#msg1256391 date=1326311816]
..próbowałam uświadomić, że jest więcej takich jak ty -czekających z wpłatą na sens akcji...



To może w tym czasie coś zaczniesz robić-  zacznij choćby  od znalezienia skarbnika 😎
[/quote]

zaczniesz....tzn co? ja mam jednoosobowo wybrać, zdecydować zatwierdzić? czy sama to konto założyć?  😎
ja się akurat kontem wole nie zajmować [/quote]

Jak każdy 🤣
Ale najpierw proponuję dokładnie przeczytac te 70 stron wątku 😎

co do głosowania o wykup - mialo być powtórzone .


Tak? A kto tak zdecydował?
To ja mam pytanie- mamy powtorzyc glosowanie bo ktos gdzies powiedzial komus ze zaglosowal tak a nie inaczej bo sie bal? Dobrze rozumiem? To chyba ktos ma problem innej natury, bo ja chcbym dala zlotowke to bym glosowala wg uznania. Co z tego, ze ktos wplacil 100razy wiecej? Czy taka osoba jest wyznacznikiem? Nie. Zdanie kazdy moze miec swoje.
Anonimowa ankieta jest dla mnie o tyle nie zrozumiala i niezasadna ze zaczynam watpic w niektorych tu. Bac sie wplacic kase to jedno a bac sie glosowac to drugie. Teraz wyszlo, ze sa osoby tzw choragiewy, ktore boja sie wyrazic wlasne zdanie?
Nie odczulam tego ale jesli sa to ja nie mam pytan..
guli - przeczytaj ostanie strony. tam jak byk żeby glosowanie raz jeszcze, że tym co wplacili mniej "glupio sie przeciwstawić tym 2 ktore wpłacily duzo ..... ,
że nie chcą kupowania od handlarzy, że ten "wyjątek" spowoduje że nie będzie zaufania, że się wyjątek nie powtórzy,
że lepiej uratować kilka koni niż 1 bo ten jest akurat u handlarza i ma dobry marketing, itd
sporo na ten temat..... czytasz wybiórczo?

czemu odrzucacie wszelkie głosy sprzeciwu? większość osób napisze coś raz - jeśli to jak grochem o ścianę - olewa.
nie wpłacą (może nie wszyscy-fakt)- bo pisały o tym, poza tym taka jest właśnie natura ludzka. ktoś robi coś wbrew tobie, cos z czym się nei zgadzasz - wspierasz to dobrowolnie potem???

kto wam dał prawo decydowania za większość?

czemu boicie się głosowania? i to normalnego,uczciwego - czyli tajnego. wg normalnych, demokratycznych reguł. może być tylko z podaniem nicków-kto głosował, żeby ten co olał później nei miał pretensji.
(do wszystkich: jak będziecie oszukiwać - wasze sumienie, jak zagłosujecie wbrew sobie - wasza sprawa
To wygląda jeszcze gorzej niż piszesz.
Mam wrażenie, że ktoś obraził się na wątek, więc nie głosował.Potem jednak odbraził się , więc uznał, że chce głosować- no to trzeba powtórzyć. Tylko jakie znaczenie ma jeden głos?
Pytam więc, czy nie da się wyjść z przedszkola??

Mam tez wrażenie, że to jedyna taka zbiórka, która przyniesie efekt   w postaci wykupionego przynajmniej jednego konia.

Chciałabym, żeby to były dwa, bo przynajmniej wszystkie pieniądze z tej zbiórki będą wykorzystane na założony cel.
Uważam, że Paterka powinna zadecydować o losie Nestora, jeśli chodzi oczywiście o możliwości finansowe- to ona trzyma pieniądze zbiórkowe.
Jeśli z jakiegoś powodu nie wykupi go, to te pieniądze po oddaniu Fazie 1000 zł, czyli w kwocie 1200 powinny dopiero podlegać głosowaniu  , co z nimi zrobić.

I wtedy hulaj dusza 🤣

Do postu powyższego.

kto wam dał prawo do decydowania za większość?


😲

Jednak powinnaś przeczytać ten wątek kilkakrotnie 🙄

To większość wpłacających zadecydował o wykupie Nestora.
Tylko wpłacający mają prawo do decydowania o swoich pieniądzach, właśnie poprzez głosowanie, a nie każdy komu coś przyjdzie do głowy.
Tylko wtedy mamy ok 1100zl i brak docelowego domu dla zwierzaka.
I nadal brak konta, skarbnika, zarzadzajacych.

Zrobimy glosowanie, tym razem tajne, tajne bo ludzie sie boja?
Pozniej beda sie bac czegos innego...
Dlatego napisałam, że moim zdaniem to jedyna zbiórka z rezultatem.
Czy musimy naprawdę horse_art to samo wałkować w kółko, od początku co chwilę? Był czas na podejmowanie decyzji, było głosowanie jak komuś nie odpowiadało miał szansę powiedzieć NIE a teraz jak wszystko jest w toku to nagle jakieś PW mają coś znaczyć? To jest właśnie dla mnie niepoważne, jeszcze jakieś tajne głosowania. A co my w przedszkolu jesteśmy, że ludzie boją się brać odpowiedzialności za swoje słowa?
Nie chcę mówić, że zaczynam tu widzieć jakieś sztuczne problemy i wprowadzanie Patery w dezorientację. Miotamy się przez to jak mucha w g...
Ja się nie boję. Nie głosowałam bo nie miałam netu.
Jednak gdybym miała głosować to sama nie wiem.
Nestor mi nie wadzi. Może być Nestor.
Cena wydaje mi się zawyżona.
Jednak różnicę w cenie tak naprawdę pokrywają Faza i Patera.
Kupna od handlarza nie popieram.
Jeśli decyzja ma zapaść dziś /środa/ to wyjazd pokemon nie ma sensu.
Gdyby decyzję przesunięto a pokemon zgłosiłaby istotne fakty na temat konia
to należałoby spytać Kopyciak co ona na to . Czy np. tfu!tfu! chorego konia weźmie?
Jak chcecie tak zróbcie. Ja się dostosuję.
Tania jestes dowodem, ze mozna normalnie podejsc do tematu- szacun.

Ave masz racje.
Glosowanie pozwolilo na podejmowanie dalszych decyzji.
Sorry- dalam sie sprowokowac.

Zatem kto wie jak ma sie sprawa- Pokemon-Nestor-Patera?
Jak sie sprawy mają?
Patera nie wie co robic i czeka nie wiadomo na co. Napisalam jej smsem ,że najlepiej by było gdyby skontaktowala sie z  Pokemon i obie razem powinny pojechac i obejrzec konia. Jesli jest zdrowy powinny sprawę dogadac, jesli chory -powiadomic nas tu na forum.
jeszcze raz wejdę do Was z Waćpanną - BĘDZIE HAPPY END!!! pozwolę sobie zdublować za ogłoszeniami, bo sprawa pilna, a wątek ma świetną oglądalność i jednak macie kupionych sporo kalendarzy w intencji kobyły... także:

PILNIE POTRZEBNY TRANSPORT LUB PRZYCZEPA DO PRZEWOZU KONI 🏇 🏇 🏇

szukamy transportu dla Waćpanny:
http://nasza-szkapa.idl.pl/index2.php?strona=new

potrzebna jest pomoc:
- ktoś z wielkopolski, kto pożyczy przyczepkę na weekend - jutro lub za tydzień lub
- ktoś, kto zechciałby przewieźć kobyłkę za niewielkie pieniądze (klacz stoi w woj wielkopolskim w Polskiej Wsi, a ma znaleźć się w Kotlinie Kłodzkiej, niedaleko Lądka Zdroju)

😅 😅 😅

pomóżmy Waćpannie udać się do nowego domu 🙂
[quote author=marta__sz link=topic=73901.msg1257012#msg1257012 date=1326362374]

Zatem kto wie jak ma sie sprawa- Pokemon-Nestor-Patera?
[/quote]

Uważam, że ostatnie słowo powinno należeć do Patery i Kopyciak , bo  nie uczestnicząc osobiście w zakupie nie jest  się w stanie podjąć słusznej decyzji.
A ktoś decyzję musi podjąć sam w końcu ,  rozważając za i przeciw. Tego nie da się załatwić poprzez ciągłe konsultacje, bo sprawa nigdy nie zakończy się.
dlaczego nie powtorzyć głosowania? jakiś problem? tyle os chce...
zreszta - głosowanie bylo jak koń mial kosztowac w miare jeszcze normalne pieniądze - a teraz to jest jakaś paranoja przecież.
decyzje sie zmieniły tak jak sytuacja - trzeba wiec i głosowanie uaktualnić
i kopyciak ma go spłacać jeszcze? nawet nie potwierdziła że go chce;/ (glosy że jej obojętnie kto wezmei i plakac nie bedzie... a teraz sie ni odzywa... podarujecie jej tą kase czy ma was spłacać? bo jak splacac to żadna składka i dobre serce - zwykła pożyczka i jeszcze wciskanie drożyzny;[
kobiety! no ogarnijcie sie!

dlaczego paterka ma decydować zbiórkową kase?

chcą sobie konia kupić za swoją - niech się same dogadują!

tania - no kurcze, i ty kolejna? - co to ma być "obojętnie" - nie ma tak - trzeba sie opowiedzieć tak albo nie - jakbyś sama miała go kupić ...w życiu nie ma "obojętnie" i zwalania na innych. glosuje się albo na a albo b
przenoszenie odpowiedzialności kończy się tym że najgłośniejszy krzykacz wygrywa a nie racja....

albo odpowiada ci kupowanie od handlarza po zawyżonej cenie albo nie - co tu "obojętnie"? i to że one 2 dokładają duzo- jakie to ma znaczenie? mogą tak samo kupić same. a za zbiórkowe można kupić 2 ;] chodzi o to czy zbiórkową kase podarować handlarzowi czy nie - proste pytanie, a odp tylko "tak" albo "nie"
[quote author=horse_art link=topic=73901.msg1257025#msg1257025 date=1326362849]

decyzje sie zmieniły tak jak sytuacja - trzeba wiec i głosowanie uaktualnić[/quote]
Nic się nie zmieniło -  głosowanie było decyzją


dlaczego paterka ma decydować zbiórkową kase?


Nie Twoją przecież, co Cię tak boli?
O zbiórkowej kasie zdecydował większość , a nie Patera. Ona tylko kupuje konia, bo nikt inny nie znalazł się do tej czynności  i sprawa logistyki decydowała. 

Powiedz mi - jak się czuje człowiek, którego tak ciągnie do zarządzania cudzymi pieniędzmi?
[quote author=horse_art link=topic=73901.msg1257025#msg1257025 date=1326362849]
i to że one 2 dokładają duzo- jakie to ma znaczenie? mogą tak samo kupić same. a za zbiórkowe można kupić 2
[/quote]

ja wiem ,że emocje ponoszą , mnie tez pare razy poniosło. Dlatego staram sie jaknajmiej pisac ale sorry opanuj sie dziewczyno. jakie one - mam nicka i anonimowa nie jestem.
Poza tym nigdy nie prosiłam i nie proszę o specjalne wzgledy tylko dlatego ,ze dalam najwiecej. Spokojnie, ok?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się