Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Oby bo jakoś mam sentyment do tego miejsca🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
09 lutego 2012 20:21
no cudownie po prostu, 3xZR-A + MM, z tego jedne w maju, kiedy są AMPy. Żyć nie umierać 😵
marikaa z mojej wiedzy wynika że nie bd zawodów w Bolęcinie, może towarzyskie? Na skokówki było bardzo mało zgłoszeń i większość i tak była odwoływana.
No i tak jakoś te ujeżdżeniówki  dziwnie rozplanowane, 4 do końca maja i tyle  🤔wirek:. Ale jak zrobimy bojkot to może fabapi zrobi takie jednodniówki jak pod koniec sezonu  😀
Ano właśnie. Rozplanowanie ujeżdżenia tragiczne. Strucelka jedziesz na AMPy? Stworzymy Dresażowy Team Żółtych Kucyków? 😀 NA stronie Facimiecha widnieją jeszcze jakieś zawody 1 wrzesnia, więc jest nadzieja na coś w drugiej połowie sezonu...
21.07.  A  - ZR + UTPM – Facimiech

jeszcze wtedy będą
żaczkowa   gone with the wind
09 lutego 2012 22:07
Ja mam nadzieję, że w tym roku MP LZS się odbędą 😀
mamy 9 terminów, fajno 😅
No i tak jakoś te ujeżdżeniówki  dziwnie rozplanowane, 4 do końca maja i tyle  🤔wirek:. Ale jak zrobimy bojkot to może fabapi zrobi takie jednodniówki jak pod koniec sezonu  😀

Co masz na myśli pisząc o bojkocie ? 🤔
Jak nie będę mieć chętnych na zawody w tym sezonie to w przyszłym nie zrobię wcale.

Zastanawiam się dlaczego Michałowice nie chcą robić zawodów ujeżdżeniowych ? Czyżby powodem była słaba frekwencja na MM ?

Kalendarz zawodów w Facimiechu jest bardzo ściśle powiązany z kalendarzem WKKW - stąd takie terminy 21.04, 19.05, 21.07, 1.09

Strucelka - dlaczego Wy nic nie zrobicie ?
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
10 lutego 2012 08:22
fabapi ja słyszałam, że w Michałowicach nie chcę robić już zawodów ujeżdżeniowych, między innymi dlatego, że była słaba frekwencja i, że nie chcą do "tego wszystkiego" dopłacać.
I żeby nie rozpętać wojny, mówię to, co słyszałam i widziałam  :kwiatek:
Fabapi- no właśnie co z tym 1.09 - będzie, czy nie będzie? na mzjocie nie ma 🙁 a bardzo mi się podoba ten termin...
maison - haha, nie tylko ty słyszałaś  🤣
Fabapi- no właśnie co z tym 1.09 - będzie, czy nie będzie? na mzjocie nie ma 🙁 a bardzo mi się podoba ten termin...


Na pewno 1 września będą zawody na stronie MZJ jest błąd (niejeden zresztą  😉)

A propos Michałowic.
Czy "tamtejsze pingwiny" nie mogłyby wynegocjować z właścicielami ośrodka zawodów ujeżdżeniowych ?
W tym sezonie nie można brać dowolne wpisowe do konkursów - organizator niekoniecznie musi zarabiać na zawodach
Rozmawiał ktoś z właścicielami Michałowic ?
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
10 lutego 2012 09:08
właśnie dlatego nie chcą ich organizować...  🙄
Tyle że sądząc po nastawieniu właściciela podczas MM, które to nastawienie mogło poznać wiele osób znajdujących się w zasięgu głosu, to marne szanse na cokolwiek ujeżdżeniowego w Michałowicach. Choć chciałabym się mylić.
fabapi wręcz przeciwnie! Bojkot tego kalendarza po prostu (a nie zawodów!) i zrobicie WIĘCEJ! A nie mniej 😉
Myślę, że nie chodzi o zarabianie ale chociaż o niedopłacanie do zawodów... Jeśli nie było frekwencji ani na czworobokach (nie wiem ile razy organizowanych 2może 3) ani na MM, (gdzie były też towarzyskie i każdy mogł startować), to trudno się dziwić że właściciele nie chcą organizować.

Gdzie w Krakowie dostanę Krautermusli hippolyta, bo dzwoniłam do hidalgo ale nie mają..
karo11
własnie mi na FB wyskoczyło:
EQUIPRO
Dava   kiss kiss bang bang
10 lutego 2012 10:34
karo11 u Nas w sklepie jest to musli  🙂


Jakby ktoś był chętny to są organizowane kolejne parkury szkoleniowe: http://www.kjkszary.com.pl/strona-glowna/aktualnosci/kolejne-parkury-szkoleniowe-w-kjk-szary,,117.html


A co do zawodów/czworoboków szkoleniowych.
Kurde laski piszecie jakbyście miały po 12lat  🤣  Stajnia od początku z założenia nastawiona była na skoki/ambitną rekreacje (w sensie prywatne osoby z własnymi końmi). Jest u Nas sporo 'płaskich', a to z tego względu, że warunki są rewelacyjne i na rzecz tych warunków się przenieśli. Chyba nie ma pingwina, który uwielbia kręcić kółka między przeszkodami  🤣

Co to za jakieś dziwne uwagi i pretensje, żeby organizować zawodu uj? Macie super propozycję i zaświecicie frekwencją? Telefon do właścicieli/managera na stronie jest. Dorosłe chyba jesteście  to dzwońcie i się pytajcie.
Nikt nigdy nie mówił, że takowych atrakcji dla 'płaskich' nie będzie organizował i też nikt nigdy nie ukrywał, że to akurat priorytetem nie jest. Wiadomo, że to nie działalność charytatywna i chyba nikt nie będzie organizował zawodów jeśli ma do nich dopłacać.
To chyba nic dziwnego, przynajmniej dla mnie.
A co do zawodów/czworoboków szkoleniowych.
Kurde laski piszecie jakbyście miały po 12lat  🤣
 (...)
Co to za jakieś dziwne uwagi i pretensje, żeby organizować zawodu uj?
(...)
Nikt nigdy nie mówił, że takowych atrakcji dla 'płaskich' nie będzie organizował i też nikt nigdy nie ukrywał, że to akurat priorytetem nie jest. Wiadomo, że to nie działalność charytatywna i chyba nikt nie będzie organizował zawodów jeśli ma do nich dopłacać.
To chyba nic dziwnego, przynajmniej dla mnie.


Nie wiem kogo chcesz obrazić i w jakim celu ale:

1. Nikt nie ma pretensji - natomiast sporo osób chętnie by do Was przyjechało na zawody - to jest pochwała ośrodka a nie pretensje
2. Ponieważ są u Was dresażyści -którzy dość dużo wydają na zawody wyjazdowe - więc może mogliby namówić p.Szarych do organizacji takich zawodów na miejscu - im więcej będzie takich imprez tym więcej ludzi będzie się bawić.
3. Priorytety w różnych ośrodkach są różne. Odnoszę wrażenie że Wasz ośrodek jest nastawiony na skoki - świetnie. W takim razie nie rozumiem dlaczego organizuje tylko jedne zawody regionalne. Być może priorytetem są jednak pieniądze. Trudno mieć do kogokolwiek o to pretensje - tylko troszkę (tak bardzo subiektywnie) żal....
fabapi
ktos już Cię pytał wcześniej ale chyba to pytanie umknęło
jakie konkursy planujesz podczas tych Towarzyskich zawodów, bo na stronie podane było L1 i L4. Coś "wyżej" będzie, jakieś P, N?
dzięki dziewczyny🙂
a jakie pasze polcecie jeszcze z st. hippolyt? jak już będę się wybierać to po większy zapas😉
Dava   kiss kiss bang bang
10 lutego 2012 11:35
A kogo ja obrażam?  🤣 'Płascy' się nie obrażają. W stajni się bardzo lubimy i kibicujemy sobie na wzajem bez względu na 'dyscyplinę'.

ad.1 Te sporo osób jakoś nie pojawiło się na ostatnich zawodach. I z zawodnikami kiepsko (rozumiem, że uj jeździ mniej osób niż skoki) i z kibicami też nie wypaliło (wiadomo, uj mniej widowiskowe).

ad.2 Nie wiem co mają w planach Nasi uj i nie wiem gdzie i kiedy wybierają się na zawody. Jeśli wiele osób ma ochotę na takie zawody z poza naszej stajni, to po to jest telefon do managera żeby zadzwonić i się popytać.

ad.3 Nie wiem dlaczego takie zawody są organizowane, może dlatego, że niektórzy wolą być doskonale przygotowani do każdego przedsięwzięcia, a nie robić coś na 'hura bura'. Ja jestem daleka od oceniania kogokolwiek. Serio, nikt nikomu nie broni wybudować taką stajnie i sobie organizować zawody jakie tylko chce. Sama chyba wiesz doskonale ile pracy, kasy i wysiłku kosztuje wybudowanie własnej stajni.
Jak już to zrobisz to serio, życzę Ci żeby nikt nie uraczył Cię tekstem, że jesteś nastawiona na kasę (bo dopłacisz za zawody i nie będziesz mieć ochoty na organizowanie kolejnych), że zrobiłaś korytarz taki szeroki żeby się polansować, albo, że kostka brukowa jest beznadziejna. Uważam, że to bardzo krzywdzące osądy. Jeśli ktoś ma prywatną stajnie, to może jeśli ma ochotę nie robić kompletnie zawodów albo przyjmować do pensjonatu tylko np. siwe konie. Jego prawo.

Ja zawsze z ciekawością patrzę na ośrodki 'państwowe' gdzie kasa spada z 'nieba podatników' i w dziwny sposób wyparowuje. Za boks na zawodach (często gęsto masakryczne warunki) płaci się słono, a śmieci się nawet nikomu nie chce pozbierać, chwastów wyrwać itp.
Kasa na inwestycje chyba 'wsiąka w ziemię', konie za darmo stoją, nie wiadomo skąd i dlaczego, ludzie za darmo jeżdżą, pensjonat działa na jakiś dziwnych warunkach itp.
To jest dla mnie żal i to nawet żal.pl

karo11 mesz jest super  🙂
dzięki dziewczyny🙂
a jakie pasze polcecie jeszcze z st. hippolyt? jak już będę się wybierać to po większy zapas😉



Polen KrauterMusli
Reform musli G
mesz
vollwerpelets
NutriStara - to dla QH ale jako dodatek niskoenergetyczny super
Hesta Mix
Nie wykluczam że też po pierwszym sezonie uznam że mnie nie stać na organizację zawodów.
Na razie jestem pełna optymizmu że wszystko będzie super.
Na widzów na zawodach ujeżdżeniowych nie ma co liczyć. Jest to impreza dla dresażystów i tyle.

Ponieważ nie wiem ile to będzie kosztowało, ilu będzie chętnych i nie wiem wielu jeszcze innych rzeczy nastawiam się głównie na zawody towarzyskie.
Zawody regionalne dedykowane są osobom które potrzebują "złapać oczka" do klas sportowych, rankingów i innych sobie znanych celów.
Decyzja o zorganizowaniu ZR została podjęta jak się okazało że NIKT nie zgłosił propozycji zorganizowania regionalnych zawodów ujeżdżeniowych w Małopolsce. W ramach ZR można pojechać dowolny czworobok.

Nagrody będą w finale towarzyskich.
Szczegóły na www.kjfacimiech.pl.
Jeżeli zawody ujeżdżeniowe w tym roku pokażą że jest dla kogo je robić - to w 2013r zrobimy "prawdziwe regionalne" z rundami itp
fabapi
ponawiam pytanie, Towarzyskie u Was tylko w L1 i L4?
Można pojechać każdy czworobok i w ZT i w ZR

do klasyfikacji UTPM liczą się tylko L1 i L4

Dava, ja taki zal.pl obserwuję dość często , bo niedaleko mieszkam. Tylko koni żąl. Już nawet nie tych co na chwile wpadają na zawody a tych co muszą tam stać.......
Dava   kiss kiss bang bang
10 lutego 2012 14:42
[quote author=Luśka link=topic=196.msg1298100#msg1298100 date=1328883140]
Dava, ja taki zal.pl obserwuję dość często , bo niedaleko mieszkam. Tylko koni żąl. Już nawet nie tych co na chwile wpadają na zawody a tych co muszą tam stać.......
[/quote]

Wiesz, nikt tam stać "nie musi" (w sensie człowiek). No, ale jak za darmo ktoś sobie może pojeździć, polansować się, podrzeć trochę mordę tak, że słychać do bloków, no to nie zmienia stajni. Smutniejsze jest dla mnie, że nie zmienia swojego otoczenia, które już wybrał. Nikt nie sprząta, nie stara się, a codzienna świeża słoma w boksach (w sensie minimum balik, a nie garść) i np. robienie zębów konia i witaminy uważa za fanaberię.

Fabapi Życzę Ci, żeby się zawody udało zorganizować bez problemu i żeby frekwencja dopisała :kwiatek:

A ma ktoś obowiązek robienia tych zawodów (ZR)? Jeśli miałabym pretensję, to tylko do państwowych ośrodków, które są utrzymywane z Naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Ani Ty, ani żaden prywatny właściciel stajni nie powinien czuć się winny, że tych zawodów nie zorganizował, mimo że ma ku temu warunki.
Takie jest moje zdanie

->jeśli chodzi o warunki (w sensie, że jedni mają je super, a inni kompletnie nie), to gdyby ośrodki wykorzystywały pieniądze na to na co są przeznaczone, to one od dawna byłyby super w wielu miejscach w Krakowie, nie tylko tych prywatnych...
Czy jakaś osóbka z Krakowa byłaby chętna na sesje z nine?
Mnie wiadomosc o zawodach ktorej beda organizowane w Facimiechu (ujezdzenie towarzyskie)  bardzo ucieszyla - wydaje mi sie , ze brakowalo tego typu imprez. Jezdze konno bardziej rekreacyjnie, sportem tego nazwac nie mozna, wiec zawody regionalne nigdy mnie nie dotyczyly.
Szkoda tylko, ze Facimiech od nas daleko  😁
Licze jeszcze na to, ze Tabun zorganizuje miedzyklubowe WKKW, jak co roku 😉
Czy jakaś osóbka z Krakowa byłaby chętna na sesje z nine?



Jezu, ja!
Ale ja sesję kotów bym chciała....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się