Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

nicka`   nie masz żadnej szansy ale ją wykorzystaj
01 kwietnia 2012 20:13
okej, poszukam 🙂  🏇
kujka   new better life mode: on
01 kwietnia 2012 20:14
nicka`, jak umiesz porownac zdjecie zrobione z boku klusujacemu koniowi z takim robionym od przodu koniowi, ktory skacze, to szacun 😉 ja tak porownac nie umiem chocbym nie wiem jak sie starala 😉 wstaw wg instrukcji z poczatku watku, mysle ze bedzie sie czym pochwalic!

horselover, oczywsicie ze nie rozumiesz uwag kierowanych do ciebie. z twoich postow niewiedza wali po oczach tak, ze musialam sanglasy zalozyc. zmien trenera, bo ten jak widac ani na dopasowaniu siodel sie nie zna, ani na pracy z koniem...
dyskusja o horselover zostala przeniesiona do interpretacji.
no właśnie. To co wkleiłaś to nie żaden wplyw treningu a po prostu dorastanie bo koń nie był w żadnym treningu. NIe za bardzo rozumiem co ten przykład miał zilustrować. Że kobyłka o której mowa jest "nieprawidłowego chowu" czy o co ci chodzi?

Jeśli tak, to uważam ten wniosek po prostu za niemądry delikatnie mówiąc bo przede wszystkim każdy koń jest inny, inaczej się może rozwijać i inaczej wyglądać w tym samym wieku.

nie. zupelnie nie wiem jakiego chowu jest ta kobylka. sugeruje raczej, ze mlody, zdrowy kon, wdrazany do pracy powinien miec na sobie wiecej "miesa". to chcialam tym porownaiem pokazac. moze warto zastanowic sie nad zywieniem i rodzajem pracy? tylko o to mi chodzi. Thymos, :kwiatek:
Spoko, kobyła praktycznie w wieku lat 2,5 wyciągnięta z szopy, także o prawidłowym wczesnym dorastaniu, raczej mowy w moim przypadku nie ma.
Mam ją od roku, za pracę nawet moich jazd obecnych uznać nie można, na razie wożę tyłek (w sumie i tak dopiero 3 czy 4 raz an niej siedzę na legalu, czyli z siodłem, z kłusem, galopem) więc najpierw muszę się jakoś z nią zgrać, potem będziemy myśleć o pracy. Utrudnia fakt, że ja się dopiero od października wiełąm ponownie za jazdę, bo wcześniej to było TYLKO klepanie pośladów, no i lekcje będziemy mieć raz w tygodniu 🤔
Do pomocy mam TŻ, który mnie nakręci na taśmie i wieczorem będę mogła przeanalizować, co poprawić.

W młodych koniach wstawiłam link do mojej jazdy, zaraz go jeszcze wrzucę do interpretacji. I uciekam, koniec moich wypocin!
Postanowiłam też się pokazać z Iluzją (wlkp.)
-pierwsze zdjęcia - kilka dni po kupnie, miała wtedy 4 lata; ostatnie są sprzed okresu "chowania się do hali" - ma tutaj 6 lat.
sądzę, że na ten moment wygląda może nawet jeszcze lepiej niż na ostatnich zdjęciach, jednak takich całkowicie aktualnych zdjęć nie posiadam 😉


2 lata temu (aż głupio mi się robi, gdy to umieszczam :P)


troszkę ponad rok później:




jakieś 4-5 miesiący temu:



Mhork, super wygląda, ale widać, że sporo to kwestia dorastania - na pierwszym zdjęciu ma jeszcze zad wyżej niż kłąb🙂 No nie zmienia faktu, że widać, że mądrze jeżdżona i mięśnie ma tam gdzie trzeba.

Ja znalazłam ciekawe porównanie sprzed lat 🙂 Ta sama perspektywa, więc wrzucam.

Dzionek 6 lat


Dzionek 6,5 roku, po intensywnej robocie



Widzę, że szyja tuż nad kłębem nie zdążyła mu się jeszcze nabudować w te 6 miesięcy (irokez poprawia trochę to miejsce wizualnie), ale reszta ciałka fajnie poszła.
Dzionka Rudy mistrz drugiego planu strasznie ładny.  😜 Przepraszam za  🚫
Euphorycznie, wiem wiem 😀 To Agros Forty oczywiście 😀
Wichurkowa   Never say never...
02 kwietnia 2012 14:42
To i ja pokaże mojego konia 1,5roku temu i pół roku temu. Nie mam zdjęć z podobnych pozycjach,bo wszystkie foty są na zepsutym kompie;/
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 kwietnia 2012 14:56
Konia jest więcej, ale chyba  był on też w troszkę gorszej kondycji żywieniowej na 1 focie
Wichurkowa, a mi się zmiana podoba 😉 głowa przestała wyglądać na tak nieproporcjonalnie dużą w stosunku do szyi  🙂
To i my się pokażemy . Nie wiem czy pierwsze zdjecie się nadaje (?)
zdj 1.  Październik 2010 , totalna rekreacja , wyjazdy w teren , praktycznie zero jakiś sensowynych treningów ( zdj w załączniku )
zdj 2 . Marzec 2012 , po prawie roku regularnych treningów  ( zdj w linku , bo nie mogę dodać http://re-volta.pl/galeria/moja/foto/65823 )

Jakaś zmiana ? 


ps. Kon na pierwszym zdj miał 5 lat , a drugim 7
nie ma zdjęć
zdjęcia?
Mi tam się wydaje że zdjęcia sa identyczne  😉
Żadnej różnicy
juz poprawiłam , jakieś problemy miałam z dodaniem ... pierwsze zdjecie jest w załączniku , drugie w linku
Nie ma. Trzeba wkleić krótki kod do zdjęcia i tyle.
były kiedyś wstawiane tu zdjęcia konia wyścigowego w treningu oraz w kondycji reprodukcyjnej, po zakończeniu kariery.

I na 100% każdy z tu obecnych jakby nie wiedział, to by wskazał na konia w kondycji reprodukcyjnej jako na tego najbardziej obrośniętego mięśniami w wyniku treningu bo prezentował się naprawdę imponująco.


Moim zdaniem w umięśnieniu nie ma jakiejś wielkiej różnicy. Przede wszystkim na drugim zdjęciu koń ma większą masę. Poza tym dochodzi wiek. Wyścigi chodzą bardzo młode konie, a jako reproduktor jest już "doroślejszy"


A co myślicie o takich porównaniach?




Zdjęcia popisane "przed kupnem" to lipiec 2009, a "aktualne" wcale nie są aktualne tylko sprzed roku. Dodam, że kobyły chodziły wtedy regularnie od 3,5 miesiąca (Siwa) i miesiąca (kasztanka)
Nigna   Warto mieć marzenia...
06 kwietnia 2012 10:49
Na pewno kobyłki bardzo schudły i wyglądają dużo lepiej : D Na starych fotach wyglądają jak źrebne 😀
3,5 mies treningu nie może dać zaskakujących efektów : ) Zmiana w dobrym kierunku szkoda że nie masz teraźniejszych zdjęć ; )
Lov   all my life is changin' every day.
06 kwietnia 2012 11:07
Nigna, ja zrozumiałam, że kobyły chodziły 3,5 miesiaca na zdjęciach 'przed kupnem', które są z 2009, a aktualne są sprzed roku, czyli 2011. Różnica: 2 lata. IMO na pewno schudły i teraz mają prawidłową, nieutytą sylwetkę, ale zmiany umięśnienia to ja za dużej nie widzę. Osobiście siwa mi się bardziej podoba.
Lov Na zdjęciach "aktualne" chodziły od 3,5 miesiąca - siwa i 1 miesiąc - kasztanka, ponieważ tyle przybywały w nowej stajni (naszej obecnej), a we wcześniejszej chodziły nie wiele, a ostatnie miesiące w ogóle. Na zdjęciach "przed kupnem" nie mam pojęcia jak często chodziły

Nigna Wkleiłam porównanie sprzed roku, ponieważ nie mam już tych starych zdjęc "przed kupnem". A oto aktualne:

Siwa w stój


i w kłusie



i kasztanka (która znowu chodzi regularnie dopiero miesiąc)


Lov   all my life is changin' every day.
06 kwietnia 2012 12:19
Sivens, aaa, to jednak źle skumałam. Siwa fajnie, tylko mogłaby teraz znowu zrzucić trochę brzuszka, bo bardziej podoba mi się na zdjęciach 'aktualne', niż teraz 😉
Lov oj mogłaby, mogła... walczę z tym jej brzuchem odkąd pamiętam. Ale myślę, że przy obecnym treningu szybko się odchudzi i obmięśni  😉
A nie masz jakiegoś złotego sposobu na ten bęben? Tak żeby się podniósł, ale żeby nie straciła masy na innych częściach ciała.
Lov   all my life is changin' every day.
06 kwietnia 2012 13:17
Sivens,myślę, że mniej objętościówki i więcej roboty, ale to już chyba w innym wątku Ci lepiej doradzą, bo ja na razie to swojego tuczę 😁
Lov Ona chodzi codziennie 1-1,5 h, przy karmieniu bardziej treściwym niż objętościowym, ale coś wymyślę 😉
No to pokażemy się i my🙂

Szczyt nędzy, czyli po powikłaniach związanych z kastracją 😵 :


Lato 2011:




I z tego roku, czyli koń w regularnym treningu  🏇 :






florcia9   "Amicus optima vitae possessio"
07 kwietnia 2012 18:30
Jak ten koń jest w treningu to ja święta jestem  😲
Po prostu przestał wyglądać jak szkielet, ja kompletnie nie widzę zmian wynikających z treningu...
Jak ten koń jest w treningu to ja święta jestem  😲
Po prostu przestał wyglądać jak szkielet, ja kompletnie nie widzę zmian wynikających z treningu...


Ja różnicę widzę 😉 Lato 2011 to początki pracy pod siodłem po kastracji. Przyznaje, że duży wpływ ma to, że został "odpasiony", ale trening też zrobił swoje 🏇
wasia   Goniąc marzenia!
07 kwietnia 2012 18:51
Ja tam też nie widzę nic poza zakryciem żeber i zmiany futra na zimowe...
Trening? Koń po roku TRENINGU tak nie wygląda, więc zdjęcia nieadekwatne do wątku. Ewentualnie wpływ odżywiania na wygląd się kłania  😉
Ja tam też nie widzę nic poza zakryciem żeber i zmiany futra na zimowe...
Trening? Koń po roku TRENINGU tak nie wygląda, więc zdjęcia nieadekwatne do wątku. Ewentualnie wpływ odżywiania na wygląd się kłania  😉

Regularny trening od 3 msc. 🙂
Skoro tak uważacie, to przepraszam za  🚫 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się