Kącik Ujeżdżenia

.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 kwietnia 2012 17:51
witam, czytam od jakiegoś czasu ten wątek, jestem wielbicielką ujeżdżenia i w końcu postanowiłam się odezwać  😉
Byłam na Cavaliadzie i pijąc do tego tematu "Rapcewicz i mocny kontakt" całkowicie to popieram. Aż mi wszystko skrzypi jak oglądam jego przejazdy, nawet mój tata, który "tylko ogląda" to zauważył.
Co do p.Kasi, jestem zachwycona! Bardzo sympatycznie sie ją ogląda i miły widok 🙂 Jestem jej absolutną fanką.
Wydaje mi się że tłumaczenie tego, że Randon jest "nabuzowany" czy "trudny" nie usprawiedliwia tego "kontaktu".
edit. Tym bardziej że nie tylko na Randonie tak to wyglądało.

ja pamiętam mój bulwers, jak Rapcewicz wygrał (chyba w zeszłym roku) MP, a Randon był cały pospinany i zdecydowanie niezadowolony, nie dogadywali się ze sobą i na mnie robili złe wrażenie... a widziałam ich jakoś dwa lata wcześniej na żywo (wprawdzie byłam wtedy kompletnym laikiem  🙄 ) i wydaje mi się, że wtedy było o wiele lepiej...
Demonowa jeszcze sprzed paru lat temu pamiętam Rugby'ego... ma ktoś o nich jakieś wiadomości?  👀
Lecantos został sprzedany parę lat temu do Wielkiej Brytanii i wydaje mi się, że startował pod Carlem hesterem (proszę poprawić jeśli coś pomyliłam🙂 )
Lecantos został sprzedany parę lat temu do Wielkiej Brytanii i wydaje mi się, że startował pod Carlem hesterem (proszę poprawić jeśli coś pomyliłam🙂 )

Dokładnie tak 🙂
Rugby startuje pod Polką z włoskim obywatelstwem, ale jego właścicielką jest Pani katarzyna (przynajmniej taką informację znalazłam w sieci) 🙂
Faktycznie Lecantos startuje teraz pod Carlem Hesterem 🙂


To tym bardziej cieszy, że trafił do zawodnika takiej klasy. Hester teraz podbija czworoboki na Uthopi rywalizując o czołowe lokaty z jeźdcami z półki Anky czy Gala. Zawsze uwielbiałam tego konia 🙂
Raczej startował, bo ostatni start rangi międzyanrodowej para miała w 2008 roku.
http://www.carlhester.co.uk/Home/CarlsHorses/tabid/60/Default.aspx
I nie ma go na stronie Carla w jego koniach.
Może kontuzja albo poprostu został sprzedany.
Albo emerytura, bo ma 16 czy 17 lat.
Muszę się pochwalić, że miałam kilka razy ogromną przyjemność jeździć na Lecantosie za jego "skokowych" czasów 😀
tak apropos Katarzyny Milczarek i ostróg...

ja absolutnie na ujeżdżeniu się nie znam i nie chcę oceniać jeźdźców na takim poziomie, ale coś zauważyłam.


na tym filmiku od 7.25 świetnie widać jak Pani Kasia używa ostróg. Jeśli tak było również na Pucharze świata to wątpię czy to skaleczenie było przypadkowe...

ale to tylko moje przypuszczenia 😉
ulcia_jg, skoro się nie znasz na ujezdżeniu i na sporcie ogólnie, to właśnie nie oceniaj. Akurat w tym miejscu się Ekwador przyciął i co miała pani Kasia stanąć na środku i poczekać aż mu przejdzie? Po to są ostrogi własnie, żeby w takiej sytuacji dojechać do końca czworobok. W sporcie nie ma miejsca na sentymenty i jak nie idzie to trzeba pomóc.
no właśnie po to jest ostroga żeby jej użyć...nie mniej ja mam straszne opory że zrobię krzywdę i wola bata za łydką dać jednak
Nono, tylko na konkursach tej rangi bat nie wchodzi w grę...
lostak   raagaguję tylko na Domi
25 kwietnia 2012 20:35
no właśnie po to jest ostroga żeby jej użyć...nie mniej ja mam straszne opory że zrobię krzywdę i wola bata za łydką dać jednak


problem polega na tym ze na czworoboku masz tylko ostrogi, a miedzynarodowe jezdzi sie bez bata.

ekwador jest ciezki w piaffie, a w tym przypadku dodatkowym utrudnieniem jest ze jest to na linii srodkowej w x, gdzie zawsze sie zatrzymujesz.
repka nie nie miała się zatrzymać  😉 po prostu uważam że to skaleczenie prawdopodobnie nie było dziełem przypadku
ulcia_jg, tak świadomi tak diabnęła żeby krew się polała, bo pewnie jak działa normalnie to już Ekwador nic nie czuje przez tyle lat dziabania ostrogą....
lostak   raagaguję tylko na Domi
25 kwietnia 2012 20:47
[quote author=ulcia_jg link=topic=11.msg1383998#msg1383998 date=1335382852]
repka nie nie miała się zatrzymać  😉 po prostu uważam że to skaleczenie prawdopodobnie nie było dziełem przypadku
[/quote]

ulcia - BYŁO, bo jezdziec tej klasy wie co robi.  komentujesz umiejetnosci osoby ktora startuje w pucharze swiata i jedze na olimpiade - takigo poziomu nie osiaga sie nie wiedzac co sie robi. rozumisz?
lostak racja, wycofuję się  😉

mimo wszystko wolę takie postawienie sprawy niż sposób repki, bo nie jestem dla nikogo wredna
ulcia_jg, ale jakie postawienie sprawy? Komentujesz coś o czym nie masz pojęcia i uważasz, ze profesjonalista zrobił to świadomie. I nikt cię wredną nie nazwał.
repka takie wprost jak to zrobiła lostak 😉 zresztą ani słowem nie napisałam, ze ktoś zrobił to świadomie, bo na takie wymysły to sobie nie pozwalam, bo rzeczywiście nie znam się na temacie. Napisałam tylko że nie przez przypadek czyli np. nie przez zacięcie kółka czy coś takiego. Może źle to ujęłam.

Ale macie rację, wcale nie powinnam oceniać 😉 Od czasu do czasu przydaje mi się kop w tyłek  🤣
Takie działanie ostrogą to pikuś. 4 lata temu widziałam na regionalkach konia, który miał okrągłe dziury do krwi wydrapane, i to się powtarzało na kilku zawodach. Sędzia widział, ale nie reagował, bo to był jego wychowanek. 🙁 🤔

Ekwador fajny koń, tylko te piaffy, ....no nie chcą mu się łapki w zawiasach zginać  🙁
Teraz juz i tak jest lepiej, chyba najwiekszy kryzys, mieli niecaly rok temu, kiedy prawie nie podnosil tylow...
titina w tym roku widziałam coś takiego na cavaliadzie w Warszawie i jeszczee rok temu... Tylko, że na skokach.
I nikt oczywiście nic nie widzi  🤔
A ja wam podrzucę link (dziecko wykopało) do ujeżdżeniowego kadryla sprzed 25 lat.
Reiner Klimke i wielu innych znanych zawodników 🙂
Jakże się to fajnie ogląda. Te kilkanaście piafujących koni  😍

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1qZtZHPFmIY#!
piękne !!!
ale to tez niezłe
lostak, doskonale o tym wiem, dlatego napisałam że JA wolę bat  🤣 bo nie jestem wprawnym jeźdźcem i dostałam zawału jak usłyszałam przed pierwszym moim i mojej klaczy konkursem L że muszę mieć ostrogi 🤔wirek: dla mnie to nie jest normalne- po co 4 latkowi na program L4 czy L3 ostroga? 😵
Ubrałam sobie takie z ząbkami w drugą stronę 😎
lostak   raagaguję tylko na Domi
26 kwietnia 2012 09:48
lostak, doskonale o tym wiem, dlatego napisałam że JA wolę bat  🤣 bo nie jestem wprawnym jeźdźcem i dostałam zawału jak usłyszałam przed pierwszym moim i mojej klaczy konkursem L że muszę mieć ostrogi 🤔wirek: dla mnie to nie jest normalne- po co 4 latkowi na program L4 czy L3 ostroga? 😵
Ubrałam sobie takie z ząbkami w drugą stronę 😎


po co ostroga?  bo taki jest stroj obowiazujacy.  nawet majac normalnie zalozone ostrogi jesli jestes swiadomym jezdzcem mozesz przez caly przejaz ani razu jej nie uzyc.  jazda z batem wiaze sie czasem z tym, ze kon po jakims czasie sie uczy, ze jak go nie masz i wjezdzasz w szranki , on doskonale wie, ze moze sobie pozwolic na sprawdzanie na ile nie musi pracowac.  a na rozprezalni miodzio.  wszystko zalezy od konia, ale genralnie ja wole miec ostrogi i nie miec bata, staram sie coraz mniej z nim jezdzic, zeby mi go potem na czworobokach nie brakowalo.
lostak, ty masz inny poziom jazdy, ja jeżdżę dla siebie jako hobby tylko 😉
Pewnie że można ostróg nie używać- tylko po co mam je zakładać wówczas ?
Uważam że powinna dowolność w tej kwestii akurat, ale to moje prywatne zdanie.
Na czworoboku to przy takiej młódce jak moja nie mam problemu bo to nowe miejsce i raczej bardzo chętnie zasuwa do przodu bo zawsze to jakaś atrakcja dla niej.

Generalnie fajnie by było jakby nie było można używać ani bata ani ostróg na każdym poziomie ujeżdżenia  😎 co poniektórzy jeźdźcy mieli by problem duży  😁
Tylko ostrogi nie sluza jedynie, by kon zasuwal do przodu. To jest doskonala pomoc jezdziecka i chetnie z niej korzystam w razie potrzeby nawet na mlodziakach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się