Kącik folblutów

Sonkowa ja bym brała COB, miałam swojego czasu meksykana w rozmiarze FULL i musiałam dorabiać dziurki  🤔
Zdjęcia w morzu rewelacja! Zazdroszczę takiej możliwości potaplania się  😁

Mam trochę prawie aktualnych zdjęć, jakieś 3 tyg temu. Jazda na haku bo mieliśmy robione ząbki i jak się okazuje, bardzo wrażliwy koń nie był zadowolony z takiego obrotu zdarzeń. Jak już się przyzwyczaił to chodził dobrze z przerwami na bunty (mamy taki schemat ostatnio na wyrażenie złości: wyrzucenie nóg do przodu x3 + poprawia na koniec zadem).
Foteczki:
chomcia Bardzo ładnie Twój koń się rusza ale ostatnie zdjęcie wymiata  😀
Konia w takiej pozycji jeszcze nigdy nie widziałam  😁.
Muletka dziękuję :kwiatek:
Cóż to co on wyczynia czasem, żeby mi zasygnalizować jak bardzo nie chce dzisiaj pracować bardzo mnie zaskakuje 😁 Wyskakuje z czterech do góry, czasem z zadu sobie strzeli, czasem stanie dęba jednocześnie wyskakując do przodu(tego najbardziej nie lubię). Na szczęście zdarza mu się to coraz rzadziej no i nauczyłam się wyczuwać ten kulminacyjny moment, żeby zachować stoicki spokój i go uspokoić  😉
chomcia świetne zdjęcia!  😜 A ostatnie naprawdę świetne!

Mnie po wczorajszym zachowaniu Sonka na plaży już nic nie zdziwi.  😁 Nawet nie wiedziałam, że konie takie akrobacje potrafią.  😁
Sonkowa nawet nie wiesz ile bym dała żeby móc tak popływać...no chyba że u nas w jakim zalewiku ewentualnie rzeczka 😉
chomcia- figury pierwsza klasa i konio prześliczny!
sonkowa- o jaaa! też tak chce, wiem że powtarzam, ale kto by nie chciał! 🙂

A ja już na spacerku po kastracji byłam, bardzo ładnie wygojone jeszcze dwie małe ranki, ale żadnej opuchlizny ani niczego nie ma 🙂 Mieliśmy małą niespodziankę, bo wyskoczył nam dosłownie z pod nóg zając haha a ja jak zwykle przestraszyłam się bardziej niż koń 🙂


zdjęcie równo tydzień po kastracji 🙂
Za miesiąc wakacje. Zawsze można się z koniem wybrać i jeździć nawet codziennie!  😜
Juhu, wkoncu sie dowiedzielismy sie, czemu Paddy kuleje! 😅
Wiecie co sie stalo? Troche blotka wcisnelo sie miedzy podkowe a kopyto, scisnelo to sie i zaczelo koniowi przeszkadzac :/ Troszeczke sie w tamtym miejscu podbil, ale zdjelismy podkowe, zalozylam mu zaczepistego papucia z opatrunkiem i voila 🙂 za kilka dni bedziemy kuc, a potem jezdzic 🙂

Pozdrowienia od Paddy'ego z chorobowego (patrzcie, jak mu z papuciem do twarzy :hihi🙂

Sonkowa powtórzę się, ale rewelacja  😀

chomcia super wyglądacie  😀

ikarina dobra wiadomość  🏇 czy mi się wydaje, czy Paddy ma jeszcze dluższą sierść?  👀

My się wczoraj powoziliśmy  🏇 Zdjęcia mam tylko takie i to robione komórką  😉




Karolina, zdjęcie wyszło przekłamane bo telefonem robione 😉
ikarina- dobrze, że się wszystko wyjaśniło. U nas tak koń się od kamyczków odgniótł.
karolinag4- ale on dobrze wygląda ;d
A właśnie , jak jest z sierścią waszych koni? Bo ostatnio porównywałam sierść Sonka z resztą koni i on ma najdłuższą.  😲 Mogłoby się wydawać, że nawet dłuższą niż w zimnę (stał w derze).
Moja ma króciutką.
W zimę stała bez derki i chyba miała najkrótszą sierść z całej stajni.
Także chyba nie ma regóły  😉
U nas od kilku dni jest całkiem ładna pogoda ( a dzisiaj laatoo :kocham🙂 i nasze huncwoty zdecydowały, że jednak wylinieją do końca, bo to już chyba zdecydowanie pora na letnią sierść. Golone były tej zimy raz- w grudniu i w sumie jak poodrastały, to nie "na kudłatego mamuta". Wyhodowały coś pośredniego i zaczęły teraz intensywnie gubić.
drobna  :kwiatek:

Mam jeszcze takie:


Tylko stanął jak sierota, bo się czegoś przestraszył  😉
ikarina, zdrówka dla koniucha!
karolinag4, fajny chłopak 🙂
drobna, glutek jak zawsze śliczny 🙂 a Ty kiedy wracasz do zdrowia bez gipsu?

Chyba faktycznie nie ma reguły odnośnie sierści 🙂 w zimie Neutrino ma bujne futerko, natomiast w lecie - mikro krótką; zdawać by się mogło, że aż skóre ma cienką jak pergamin, bo widać każdą żyłkę przy większym wysiłku.
Mamy jednak z kolei problem "w pewnych partiach", bo od kiedy otarł mi się pod popręgiem (stoczyłam walkę z najróżniejszymi popręgami/futerkami  😵  ale przynajmniej wygrałam! 🙂 ) to w tym miejscu mamy... łysy placek  🤔 kilka włosków tam rośnie, ale nic poza tym. W okresie przejściowym, kiedy zmieniał futerko na letnie - znowu mi się gdzieś tam przytarł, ale vetka mówiła mi, że w tym okresie po prostu ma słabą sieść i skórę.  Obecnie koń się już nie obciera, więc to mnie cieszy 🙂
Mój też ma łysą plamę na łopatce i nic się nie zapowiada na to żeby miało zarosnąć..
sierściucha u nas króciutka,a nie  był derkowany, tylko co najwyżej osuszająca po jeździe 🙂

Dżastka- ja już w środę jeździłam, tylko na hucule trening normalny 🙂, a Ostkowy  od przyszłego tygodnia do roboty, bo w środę tylko spacerek był jeszcze. Na razie nie dam rady dwóch koni intensywnie jeździć niestety ;<
U nas sierść również już króciutka 🙂




fot. p.Dominika Sowa
Doczekałam się w końcu zdjęć na treningu więc się nimi podzielę.

Zdjęcia z wczorajszego treningu. Z Sonim już dużo lepiej więc biorę się za siebie.  😁 Wczoraj próbowałam myśleć na sobie i na swoim półsiadzie. Nie jest jeszcze idealnie ale byle do przodu.  🙂
Sonkowa - my ze Skoczem mamy ogłowie meksykańskie w rozmiarze full i jest cacy , ale on generalnie w coba się nie mieści nawet jeśli chodzi o kantary ...
Figlut kończy dzisiaj 11 lat  🏇 💃
Jutro będą marchewki urodzinowe  😀
sto lat!!!!  😅 😅 😅


Sonkowa jest bardzo nieźle 🙂 na pierwszym zdjęciu jego napalona mina kojarzy mi się oczywiście z moją mojej gluty kiedy widzi przeszkodę:
*zdjęcie z zeszłego roku, aktualnie nie skaczemy  🙄
karolinag4 sto lat dla gluciaka!  😅



escada Rzeczywiście podobne minki.  😁
A czemu nie skaczecie.. ?
escada, Sonkowa dziękujemy bardzo  :kwiatek:  :kwiatek:, jutro przekażę Figlutowi  💃
karolinag4 - i ode mnie,  też proszę przekazać i wymiziać 🙂
Sonkowa ja po dwukrotnym skręceniu kolana i zerwaniu więzadeł, a konina mocno napalona... niezbyt mądra mieszanka 😉 Ale mam nadzieję się rozskakać na nieco spokojniejszym koniu i zacząć coś próbować :P Mojej rekonwalescencji nie przebimbaliśmy tylko była robota ujeżdżeniowa, bo ciężko u niej z kontrolą jak przeszkodę widzi  😁 mam nadzieję, że roczne rzeźbienie przejść, wygibasów, zmian tempa coś wniesie do skoków 🙂
escada W takim razie życzę aby kobyłka się uspokoiła i ponownego wdrażania w skoki.

My za dwa tygodnie planujemy w końcu wystartować.  😜


I dziękuję wszystkim z pomocą znalezienia rozmiaru ogłowia. Oczywiście się załamałam, bo COB jest przyduży..  😵 PONY na folbluta to chyba przesada.. Ale mam nadzieję, że jakoś dorobię dziurki. Całe szczęście, że FULL nie zamówiłam.  😵
Moja glutka, ma kontuzję już drugi miesiąc, prawdopodobnie pójdzie do hodowli, lub na emeryturę  🙁
karolinag4, 100 lat dla kopytnego 😀!
Sonkowa, powodzenia i trzymam kciuki za udane starty!
eskada, folblucia euforia trudna do opanowania na widok przeszkody- skądś to znam  😉.
titina, trzymam kciuki aby wszystko się dobrze zaleczyło i kobyłka w pełnym zdrowiu wróciła do użytkowania pod siodłem!

17 czerwca już na 100% startujemy po raz pierwszy w tym sezonie i po raz pierwszy w "krainie deszczowców". Licencja wykupiona, zgłoszenia wysłane i przyjęte 🙂. Mam lekką tremę... Dobrze, że nasza forumowa Ikarina ( :kwiatek🙂 jakiś czas temu opowiedziała mi na PW jak to tutaj wygląda, bo podejrzewam, że byłabym trochę mocno zdziwiona i zapewne totalnie zagubiona.
W weekend mam trening crossowy i może dorobię się paru fotek 😉.

edit. pomerdały mi się miesiące 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się