Konie czystej krwi arabskiej

Myślę, że decyzję powinni podjąć arabiarze, ale dla takich koni jak Twój jest osobny wątek:
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,504.240.html

I nie chodzi tu o przesadne nadęcie właścicieli czystych arabów (sama mam 7/8 araba  😉), ale o przejrzystość forum.
Według mnie może się tu wypowiadać każdy, a już na pewno wszyscy którzy lubią tą rasę 🙂 wątek nie jest zamknięty tylko dla właścicieli
Oczywiście, wypowiadać się może każdy, ale... "dołączyć" do wątku może tylko właściciel czystego oo... bo po to jest przecież ten wątek. To tak jakby wciskać się np. z małopolakiem po xx do wątku folblutów.... 😉
risotto   Życie końmi prowadzone
09 lipca 2012 06:49
Ok, właśnie dlatego się zapytałam 😉
Alicja_8   Z pasja...z miłością...
09 lipca 2012 10:20
No to dla zmiany atmosfery uszy Franiowe:


Ok, właśnie dlatego się zapytałam wink Aj tam ,aj tam , trochę luzu nie zaszkodzi.  Z arabem czystej krwi powiązanie jest?.. Jest! I gitara 😎
Tiaaa!przejrzystość forum...Spośród "setek" postów dziennie na temat tych "aryjskich" arabów,natrafić na taki o "skundlonym"-porażka!Ironizuję?No dobra,tak.Odkąd czytuję to forum,mam wrażenie,że traktuje ono zaledwie o kilku koniach,a nie ogóle arabów.
risotto   Życie końmi prowadzone
09 lipca 2012 21:01
Ej no spoko, przecież nie ma problemu. Chciałam tutaj dołączyć bo na mixach wątek praktycznie stoi, a jakby nie patrzeć to mój jest po arabie i arabokoniku także to 75%(mam jego siostrę też i jakbym nie powiedziała to by nikt nie wiedział że nie czysta oo ), a nie jakiś arab/hucuł czy fiord/arab. Ale dla mnie nie ma problemu, najwyżej czasem zajrzę pooglądać Wasze czyste arabki, gdyż kocham tą rasę. I przepraszam bo nie chciałam, żeby jakieś spory wynikały - nie oto tu chodzi 🙂
Sankaritarina trochę zły przykład dałaś, bo z małopolakiem po xx do folblutów, a ja sie nie pcham z konikiem polskim po arabie 😉
risotto,dawaj foty,ocenimy 😉
Okeeej, to ja tu potem przyjdę z kucem po oo - kuc wygląda jak arab.  😀iabeł:

risotto Czemu zły? Przykład jak przykład.

Zulus3, Lol.  😲 Dla mnie to bez sensu - po to są wątki konkretnych ras, żeby tam pokazywać konie konkretnych ras. Co więcej - mamy temat o mixach arabokonikowatych. Gdyby tego tematu nie było, to co innego.

Ale spooko, przynajmniej risotto,  :kwiatek: nie zrobiłaś jak przy pewnej sytuacji, gdzie ktoś utrzymywał, że ma konia bodajże oo i wcale nie wyprowadzał ludzi z błędu, kiedy tak myśleli, podczas gdy o tym koniu nie było wiadomo absolutnie nic (brak papierów, brak pochodzenia, brak informacji o rodzicach etc). Dla mnie to trochę oszukiwanie....
Ja nie rozumiem dlaczego jednych z arabokonikiem przyjmujemy do wątku z otwartymi ramionami a innych nie
Martolina, a jest tu ktoś z arabokonikiem? O. To nie wiedziałam. I dziwne to trochę.
Sankatarina aż przeszukałam wątek 🙂 iza90 wstawiła się z "arabem" po małopolaku. I została miło przywitana
Baby, wrzućcie na luz. To nie o to chodzi, żeby ograniczać wątek. Tak jak pisała Santa, każdy może się wypowiadać. Natomiast wątki porządkują forum, mnie jako użytkownikowi łatwiej się poruszać, jeśli wiem, gdzie mogą zadać konkretne pytanie bądź zwyczajnie prześledzić omawiany problem. Natomiast jeśli chcemy pokazać własnego konia, który jest mixem to warto zajrzeć na inny wątek. Jeśli chwilowo jest mało aktywny to raczej należy włożyć trochę wysiłku i popracować w nim.
Ja się o nic nie oburzam, po prostu zadałam pytanie dlaczego jedni mogą wrzucać zdjęcia arabokonika a inni nie.
To niech iza90 już nie wrzuca tu zdjęć arabokonika. 😉

Nie, żebym miała coś przeciwko arabokonikom, ależ skąd! Przeciwko koniom z 75% araba też nic nie mam! 🙂 No, ale, ejj... jest wątek o ślązakach - to ludzie tam wrzucają ślązaki. Jest wątek o tekińcach - ludzie tam wrzucają tekińce (no, była dyskusja o pół-tekińcach, ale się skończyła; choć z drugiej strony, tekińce to ciągle egzotyka podczas gdy krwi arabskiej w konikach/kucykach/półarabach jest dosyć pełno wszędzie). Jest wątek o folblutach - to ludzie tam mówią o folblutach. O NNkach - same NNki 😉 I wreszcie - jest wątek o arabach, to fajnie jakby tu były araby, a nie pół-araby, ćwierć-araby, 75% araby etc.
hihi bardzo mi się podoba, że w wątku arabskim główną osobą na nie jest posiadaczka nie-araba  😎 😎
to  tak jak kiedyś w wątku krakowskich stajni bardzo burzyła się Warszawianka Bischa - o to, że bodaj piszą ludzie nie z Krk 😉

jak dla mnie 75% oo może być, wrzuć zdjęcia i juz 🙂
obejrzymy i zajmie to mniej objętościowo niz jałowa dyskusja posiadaczek NNów o to czy tu może być tylko czyste oo czy też nie ;(
Epikea, ja wiem, że Ty mnie bardzo nie lubisz...

i tylko czekałam, kiedy padnie takie hasło. edit2: które, nawiasem mówiąc, nie wydaje mi się być uprawniającym bądź nieuprawniającym argumentem. Idąc tym tropem, żaden skoczek nie miałby prawa do komentowania przejazdu ujeżdżeniowca, ujeżdżeniowiec skoczka, a zwykły rekreant przejazdu w np. Mistrzostwach Europy...bo przecież sam tyle nie jeździ.  😎

bardzo chciałabym być posiadaczką araba, ale że nie mogę (a jedynie posiadaczką pół-araba, za jakiś czas, a to przecież nie to samo), to śledzę wątek, podziwiam, po cichu zazdroszczę i chciałabym sobie czytać o samych oo, ale spoko, jak tam sobie chcecie.

edit: ja tylko mówię i się nie burzę. Człowiek pokojowo nie może napisać czegoś innego niż reszta, bo go zaraz o burzenie oskarżają.
ale o co k... chodzi???
jak by co nie mam araba 😉
ogurek, no o to, że się użytkowniczka chciała "dopisać" do wątku z nie-całkiem-arabem, a ja wyraziłam pogląd, że pomysł nie do końca mi się podoba, na co Epikea zasugerowała, że ja-nieposiadaczka araba, mam się nie wypowiadać.  👀
Hmm... zagmatwane to to.  😡
a to jest jakieś wpisowe żeby móc udzielać się w tym wątku? 8
ganasz, ale chodzi Ci o risotto czy o mnie?

czemu w innych wątkach ludzie takich misz-maszów nie robią? A może robią tylko nic o tym nie wiem? Hmm, ciekawe. 🙂
Ludzie, spokojnie 🙂
Ja wrzuciłam swoje nie-araby ze względu na to, że są po arabskich ogierach. Z punktu widzenia hodowcy czasem dobrze jest zobaczyć jak dany ogier łączy się z różnymi klaczami żeby móc wyrobić sobie na jego temat możliwie jak najbardziej obiektywną opinię. Sama jako hodowca szukając potomstwa ogiera arabskiego do półkrwi szukałabym po pierwsze w wątku arabskim, dopiero potem w innych.
Mimo wszystko jeżeli taka będzie Wasza decyzja, nie będę wrzucać pół-arabów do wątku arabskiego.
Hmm. W sumie. To ma jakiś sens! 🙂
Mnie to się od razu kojarzy z jakimś takim podciąganiem koni pod fajne rasy-> no bo lepiej brzmi np. ślązak, arab, folblut niż coś tam pomieszanego. No i ciągle mam przed oczami użytkowniczkę, która NNa podciągała pod araba tylko dlatego, że arabsko wyglądał.  👀 Takie to trochę oszukańcze względem innych użytkowników było, przynajmniej w moich oczach. I od razu widzę jakiś burdel na kółkach, gdzie np. srokatego źrebaka, którego prapradziadek był np. arabem, będzie się wstawiało do wątku arabów. (to tylko przykład). Ale może przesadzam, stara się robię. 😉
risotto   Życie końmi prowadzone
10 lipca 2012 17:47
Oj widzę, że tu się trochę burza zrobiła.

Medor i Malina są po ogierze Wigor oo i klaczy Mandolinka ak oboje do znalezienia w bazie koni.

Dobra wstawiam 2 zdjęcia. Pierwsze Medor i drugie Malina. Wtedy stwierdźcie, czy chcecie, żebym pokazywała się z którymś 😉 Jak nie to znikam :P
Mnie nie przeszkadza,większości pewnie też nie,reszta będzie zmuszona się podporządkować i MA MI TU BYĆ MIŁO !!!!
😉
hej🙂

Jako, że pytanie związane z arabami jak najbardziej, zadam je tutaj.
Gdzie można zgłosić , do kogo się odezwać, zapytać, jeżeli niedaleko mnie pewien pan, który - z tego co mi wiadomo, od lat "hoduje "araby,- że konie te nie wyglądają na okazy zdrowia, źrebaczki wyglądają bardzo licho, samo miejsce wygląda..hmm..smutno.
Czy ktoś  może sprawdza w jakich warunkach są trzymane konie( nie chodzi mi tu o TOZ, czy fundacje zajmujące się końmi ogólnie) tylko może istnieje jakaś organizacja , która zajmuje się akurat arabami, jakaś osoba, której ta rasa bliska sercu.
Na pw mogę napisać o które miejsce mi chodzi.Napiszę tylko , że jest to w okolicach Kołbieli.
Absolutnie z góry nikogo nie chcę oceniać, być może tak to tylko wygląda, że kobyłki chude, bo źrebaki, bo może chore itd, ale sama mam u siebie kilka koni i wiem jak wygląda zdrowy, szczęsliwy koń. Może ktoś zna tą stajnię osobiście i rozwieje moje wątpliwości.
Pozdrawiam
napisz na pw co to za stajnia, to moje okolice w sumie....
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
10 lipca 2012 19:31
To niech iza90 już nie wrzuca tu zdjęć arabokonika. 😉

Nie, żebym miała coś przeciwko arabokonikom, ależ skąd! Przeciwko koniom z 75% araba też nic nie mam! 🙂 No, ale, ejj... jest wątek o ślązakach - to ludzie tam wrzucają ślązaki. Jest wątek o tekińcach - ludzie tam wrzucają tekińce (no, była dyskusja o pół-tekińcach, ale się skończyła; choć z drugiej strony, tekińce to ciągle egzotyka podczas gdy krwi arabskiej w konikach/kucykach/półarabach jest dosyć pełno wszędzie). Jest wątek o folblutach - to ludzie tam mówią o folblutach. O NNkach - same NNki 😉 I wreszcie - jest wątek o arabach, to fajnie jakby tu były araby, a nie pół-araby, ćwierć-araby, 75% araby etc.



W wątku ślązaków było wrzucanych kilka mieszańców (piszę tu o koniach, które w ogóle się nie kwalifikują jako ślązaki, tylko sp-ki) i nikt nie został wyrzucony. Raz tylko dziewczynka, która wrzucała kobyłę z matki NN została uświadomiona, że to nie ślązak. 😉 to tak tylko gwoli wyjaśnienia, ja w ogóle nie rozumiem tej sytuacji...
arabiansaneta   Konie mamy zapisane w gwiazdach
10 lipca 2012 20:01
Na amerykańskich pokazach arabów są klasy dla "Half-Arabians" i jest dobrze.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się