DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Sio   nowe wcielenie marchewki
18 lipca 2012 20:08
Nausznik jest elegancki 🙂-kolejny świetny pomysł 🙂
Dyra
  😉 Ciekawe ułożenie , można by ten pomysł rozwinąć, pomyśleć nad takim nietypowym  naczółkiem .

Nasze nowe uszka dla Widarka , to już czwarte  😜/to staje się jak narkotyk /
Każde staram się zrobić w innej wersji i z innym kształtem uszek , by sprawdzić jaka jest ta najlepsza wersja .


Widek07 dzięki takie westowe ułożenie  😉 fajne te nauszniki na prawdę konkretne  🙂
Widek07  🍴 boskie, naprawdę nie ma opcji żebyś zrobiła na zamówienie?  😍
Widek07, szare są prześliczne, jak robisz ten haft na nausznikach?
Hafciarką  😉 😉 ?

Są cudne!!

Nauszniko naczółek też boski 😉
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
18 lipca 2012 22:17
a komu podoba się to coś, w odcieniu typowo seledynowym (zły aparat) :P  💃
cataleya
Trudno powiedzieć na podstawie tego zdjęcia, wygląda nieźle, najważniejsze ze się chce zrobić samemu .
Daj jeszcze np. jak układa się na koniu .

kare_szczescie
Tak hafciarka.
Trzeba poszukać – usługi hafciarskie; dogadać się, zamówić i już jest .



cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
19 lipca 2012 06:15
Widek07, czekam na niego , zrobiony dla mnie przez stajenna🙂.

Yyyy.... na koniu to tak za tydzień😉




EDIT: mam pytanie - myślał ktoś kiedyś o stworzeniu futerka na puśliska😀?
a po co futerka na puśliska? tzn jaką mają mieć funkcje, cel?
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
19 lipca 2012 10:38
u koleżanki je kiedyś widziałam. z futra naturalnego. mówiła że to po to, żeby jej się nie przycierały tybinki... i że daje efekt😉
ale przecież to przeszkadza... przynajmniej ze 2 cm pomiedzy noga a siodłem ... bo na całą dlugość tak? chyba z polaru już byłoby lepsze (bo cieńsze)
no ale zrobienie nei jest trudne - wycinasz prostokąt z futra mierząc szerokość (2x szer puśliska dodajesz z cm, 1,5 na luz i szycie) i długość. noi zszywasz. myśle że po zewnętrznej ("prawej"😉 stronie, bo od środka jak zszyjesz to ich poźniej nie wywiniesz na dobrą strone bo za wąski, za sztywny ten tunel... chociaż może? trzeba byloby spróbować.

a ja bede robić futro na siodło. jak bralam wymiary (odrysowywałam na materiale, to az się spociłam ze zdenerwowania bo sie dzieadostwo nie układa i ciągle przesuwa :P no i wyszedl mi ten rysunek calkiem inny niż te co tu widzialam :P  no i też się zastanawiam czy powinno być "na styk" czy troche poza tybinki(male) wystawać?
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
19 lipca 2012 11:32
A polarowa ta nakładka? Polar się może naciągnąć i będą ci się robić zagniecenia...  👀

Edit: a co do futerka na puśliska - kumpeli sprawdzało się tylko w terenie, na treningi odpada - brak kontaktuu.... łyda nieodczuwalna  🏇
A polarowa ta nakładka? Polar się może naciągnąć i będą ci się robić zagniecenia...  👀

Edit: a co do futerka na puśliska - kumpeli sprawdzało się tylko w terenie, na treningi odpada - brak kontaktuu.... łyda nieodczuwalna  🏇


no i włąsnie dlatego nierozumiem po co w ogóle. a w teren? po co?w terenie się lydek nie daje? ;>
polar jak już się uprzeć bo pusliska do kitu i niszczą  - to akurat jak się przymocuje (np do zamka) więc zsuwac się nie będzie i marszczyć. poza tym co to za zmarszczki polaru. w stosunku do grubosci futra szczególnie. musle że polarowe czy z mikrofibry takie rękawy były by fajne. tylko czy mniej będą ścierać niż pożadne puśliska ?(bo mniej niż jakieś stare porwane, szorstkie, sztuczne - to na pewno)
u koleżanki je kiedyś widziałam. z futra naturalnego. mówiła że to po to, żeby jej się nie przycierały tybinki... i że daje efekt😉

Może to być jakieś rozwiązanie, ale niekoniecznie z tego materiału co proponujecie, czy jest jakikolwiek inny na tyle dobry by ochronić tybinki  ❓ , przy dość intensywnej pracy chyba się tego nie da uniknąć . Może przy innym typie siodła tak dla podkreślenia jego stylu , ale przy klasyce takie futrzane obszycia to chyba przesada .
Widek nauszniki rewelacyjne, i ponieważ są takie rewelacyjne i reprezentujesz wysoki poziom krawiecki proponowałabym je wzbogacić o kieszonkę na grzywkę - mam takie z decathlonu i kieszonkę odkryłam dopiero niedawno - super rozwiązanie 🙂
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
19 lipca 2012 18:14
amatroszczyzna z mojej strony:  😂 😂
Widek07 Te Twoje nauszniki są niesamowite! Wcześniej mnie nie przekonywały ale jak teraz na nie patrze to prześliczne  😍
W temacie naczółków pokaże swoje wyroby inspirowane naczółkami Anyy
I stwierdzam, ze robienie ich jest uzależniające, chce mi się tylko pleść i pleść i pleść  🤣

A jak się zaplata taki naczółek?
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
20 lipca 2012 10:27
wanted, zagięłaś 😵 a ja myślałam że moje naczółki są ładne ha!  🤬 jak je tworzysz?
cataleya Cieszę sie że sie podobają. Zaplatam rzemykami i dodaje koraliki no i zanoszę do rymarza żeby uszka zrobił albo robię takie prowizoryczne rzemykowe 😉
Fredziae Tak jak kiedyś (teraz pewnie też) zaplatało się bransoletki. Ale nie mam pojęcia jak się nazywa ten rodzaj plecionki a opisać jak dokładnie się to robi to bym nie potrafiła.
Z tego co wiem to Anaa pisała kiedyś jak to się robi 😉
To jest chyba sznurek woskowany (czy jakoś tak) a nie rzemyk  😉
Nigna   Warto mieć marzenia...
21 lipca 2012 23:07
cataleya: czym łączysz skórę z łańcuszkiem 😀 ? ładni to wygląda 
cataleya   Plajta - i'm lovin'it !
22 lipca 2012 05:31
Nigna, zszywam zwykłą igłą i nitką:P
Pokaże mój naczułek inspirowany modelami Anyy  😀
Przedstawiam obiecane formy nuszników, pola okienek siatki to 2x2 cm
Wystarczy skopiować i wielkość siatki dopasować to tego rozmiaru .
Formy głowy i ucha są narysowane ½ ,tego co mam być na gotowych formach
Kształt formy ucha w takiej wersji jak nie szyłam/trzeba sobie je odpowiednio dopasować/, moje są trochę bardziej skomplikowane, a te są najprostsze, dopasować wysokość do uszu konia !
Podstawa zgadza się z otworem w formie głowy.
  Trzy propozycje kształtów na przody ,wystarczy zostawić krawędź tą do wszycia do głowy , a dół modyfikować według upodobania .
Margines na szycie jest ujęty w wielkości form , nie trzeba nic dodawać , przedstawiony rozmiar to zwykły full .
Materiał podstawowy - to ten co idzie na wierzch , dodatek - to ten co idzie na spodzie /musi być bardzo przewiewny np. siateczka , albo podszewka .
Można zrobić wersję że podszewka idzie i w środku uszek/ja robiłam w wersjach tak i tak , ale w takim przypadku szew wszycia ucha jest mniejszy i trzeba to przewidzieć przy dopasowaniu wysokości . Zaznaczenia w kółeczkach to punkty jak powinny spasować się formy .Mam nadzieje ze wszystko jest czytelne  😜
Czekam na wasze propozycje odszycia tego wzoru , powodzenia
A z kieszonką , dobra sugestia , można by to zrobić, ja fryza grzywki chyba nie zmieszczę w takiej kieszonce, tak by nie deformowała kształtu .
qniarka Nie uściśliłam, dokładnie to jest rzemyk okrągły skórzany  😉
karolciaequilano   marzenia się spełniają
22 lipca 2012 18:01
Takie cudeńko wędruje do mnie od Anaa  🙂
karolciaequilano piękny jest  🙂
deborah   koń by się uśmiał...
22 lipca 2012 19:06
karolciaequilano, śliczny! czekam na zdjęcia na koniu 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się