Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

BASZNIA   mleczna i deserowa
22 lipca 2012 21:19
Chyba Huby Moraskie. Od miejscowosci Morasko :-).
madzixx, konie maja czysto, dobrze wyglądają i na padoki wychodzą 🙂
Czy ktoś zna warunki panujące w stajni w Hubach Moraskich? Konie są wypuszczane? Dobrze karmione?


to ta stajnia białae budynki w szczerym polu jak sie zjeźdza z Moraska w dół?
Na Morasku jest kilka stajni ale jeśli mówi się o stajni na Hubach Moraskich to ludzie mają na myśli tą przy uniwersytecie, przy lasku. Prowadzi ją Pan który się chyba nazywa Skubek. Znam tę stajnię tylko z pozycji obserwatora. Nigdy nie miałam tak koni. Odwiedzałam ją parę razy. Z tego co wiem i słyszałam to konie są dobrze karmione. Wybiegi/Padoki są na mój gust małe. Ciasno na nich. Konie wychodzą na zmianę. Od zeszłego roku mają halę. Jest plac do jazdy z przeszkodami ale nieogrodzony. Boksy różne. To takie zlepki, powciskane gdzie się da. Jedne większe drugie mniejsze. Socjalu dla jeźdzców też konkretnego nie ma.
było kilka zapytań ostatnio o Biedrusko
kilka fotek z soboty

SIODLARNIA



POKÓJ SOCJALNY tzw "barek"


HALA z zewnątrz


MYJKA


STAJNIA wewnątrz - uwaga - zawsze jest zamiecione - zdjęcie chwilę po nadawaniu siana


BOX


PLAC DO JAZDY


DUŻE "Pastwisko" albo inaczej wybieg trawiasty


MAŁY WYBIEG koło stajni
U Skubka ostatnio sporo się dzieje, prężnie działa tam Ania Wieczorkiewicz.
Z tego co się orientuję  powstały nowe, trawiaste pastwiska, czworobok nawet przyzwoity, nieco pochyły. Plac do jazdy , fajne tereny na około, bardzo dobry dojazd komunikacją miejską. Hala jest, taki hangar w połowie zapełniony słomą,ale polonzowac sie da.
Jedyne co mi sie nie podoba to ciasne podwórko i boksy, takie poupychane w malej stajni bez korytarza.
Trzy fajne angielki, ale chyba zajętę przez Anię. Konie wręcz za grube 🙂
Stajnia się rozwija i promuje, jak może. 30 czerwca były pierwsze zawody ujeżdżeniowe,, plotki głosza,że we wrześniu mają być następne 😉

Jeżeli chodzi o Morasko to stajni od groma. Naliczyłam conajmniej 5 😉
Jest ktoś coś w stanie bliżej powiedzieć o Szklarzówce w Borkowicach? Moje okolice, a znam tą stajnię tylko z widzenia. Nie znam nikogo kto by tam trzymał konia w pensjonacie, a jestem ciekawa jak tam jest. Ktoś tam konia trzymał, trzyma lub zna kogoś takiego?
Z tego co ja widzę to dużym minusem jest brak pastwisk. Chyba, że coś się zmieniło nie dawno.
pamirowa dawno nie była w Szklarzówce, ale kiedyś regularnie tam zaglądałam, i zawsze na duży plus była atmosfera i ludzie. Znam dwie osoby co miały tam konie w pensjonacie i nigdy nie narzekały na wyżywienie i opiekę.
Szklarzówka to miejsce gdzie masz ciągle rekreacje. Znajomi stali tam z końmi, wiem, że mieli różne nieprzyjemności. Szklarzów znam od bardzo bardzo dawna(u nich zaczynałam jeździć), rodzinna atmosfera w stajni jest napewno na duży plus, ale nie zdecydowałabym się tam wstawić konia, a daleko nie mam.
bywałam ze dwa lata temu, znajoma ma tam konia. Pod względem karmienia i czystości było fajnie, nie narzekała, konie były wypuszzczane niezależnie od warunków na dwór na piach, pastwisk brak. Organizują hubertusy i zawody towarzyskie, mają plac do jazdy z przeszkodami oraz fajne tereny.
Rodzinna atmosfera. Podobały mi się duże przestronne boksy w stajni i angielki 🙂
Na Hubach fakt, hala jest ale co tam można robić poza lonżowaniem to ja nie wiem chyba , że chcesz konia na wolcie tylko jeżdzić 😉 i czworobok ma fatalne podłoże, strasznie kopne. A reszta się zgadza jak napisała Whisperer13.
Dla mnie minusem jest to , że konie są poupychane po kątach bo gdzie sie dało to wcisneli boks. Strasznie nie lubie czegos takiego, ale to jest tylko minus estetyczny bo konie są zadbane i wyglądają na zadowolone 🙂
Aaaa i tam jest więcej szkółek.
Whisperer gdzie oni sie promowali? Bo nic o tych zawodach nie wiedzieliśmy a szkoda bo na pewno dziewczyny od nas by pojechały.

Co do Biedruska to ja strasznie lubię tę stajnię dla mnie to jest właśnie stajnia-stajnia. 🙂
http://www.facebook.com/BialyJednorozec prosze bardzo, funpage stajni u Skubka, tu znajdziecie wszystko 😉


Gdyby Biedrusko było takie super, to by miało większe obłożenie, a tymczasem świeci pustką 😉 ale juz to gdzies pisałam, a nie lubię się powtarzać.
Trzeba bardzo uważać na jedzenie, ostatnio konie często kolkują.



http://www.facebook.com/BialyJednorozec prosze bardzo, funpage stajni u Skubka, tu znajdziecie wszystko 😉


Gdyby Biedrusko było takie super, to by miało większe obłożenie, a tymczasem świeci pustką 😉 ale juz to gdzies pisałam, a nie lubię się powtarzać.
Trzeba bardzo uważać na jedzenie, ostatnio konie często kolkują.



jak każda stajnia - ta również ma mankamenty, są plusy i minusy
jeśli chodzi o jedzenie - wraz z moją koleżanką badałyśmy krew koni - ja dwóch, ona jednego - profilaktycznie sprawdzając - nic nie wykazały - kompletnie co byłoby związane z jedzeniem

jeśli chodzi o "ostatnio konie często kolkują" - możesz podać co znaczy często, ile koni, i co znaczy ostatnio (okres miesiąca, dwóch, roku?)
bardzo nie lubię jak podaje się jakieś "dane", które być może nie do końca są prawdziwe
Nie raz słyszłało się o kolkach w Biedrusku na przestrzeni kilku lat.
Wyniosło się sporo koni, także ze względu na kłótnie o jedzenie (zapewne wiesz o kogo mi chodzi ;P )
Ostatnio (okres trzech miesięcy ? ) Siwy i Pasjans.
Znaleziono kozie bobki w owsie... wcześniej lebiodę. Dla mnie to świadczy o tym ,że  mają małą dbałośc o to ,
co się koniom podaje i paszarnia jest mało zabezpieczona, skoro po owsie łażą kozy .
Końskie organizmy są różne, ale ja wolałabym nie ryzykować.

Słyszłam równiez o nadepnięciu na gwóźdź przez twojego konia na wybiegu. 
Nie wyglądało to zbyt ładnie.

Nie podobają mi się także praktyki wypuszczania koni na plac do jazdy, podczas jazd
lub na nieposprzątany plac z wystającymi drutami za stajnią.
Jak dla mnie najpierw się sprząta, a potem się wypuszcza, nie na odwrót. Może to są szczegóły, ale dla mnie istotne.

Również denerwujące jest faworyzowanie niektórych koni.

Może rzucam ogólnikami, ale nie zamierzam tutaj wywlekać pewnych spraw.
Jako pensjonariuszka na pewno wiesz o co chodzi, a ci bardziej ciekawscy lub zainteresowani bez problemu dotrą do informacji.


Nie chce nikogo atakowac, więc kończę. Stajnia ma potencjał, szkoda, że tak niewykorzystany.

Słyszłam równiez o nadepnięciu na gwóźdź przez twojego konia na wybiegu. 
Nie wyglądało to zbyt ładnie.



zgadzam sie, mój koń miał gwóźdz w kopycie, ale nie wiem skąd - nie podnosiłam tej kwestii, gdyż nie wiem gdzie został on "załapany"
nie wiem czy na wybiegu, czy na przykład w terenie - optuję bardziej za tą wersją

co do kolek, znam więcej stajni, w których zdarzają sie o wiele częściej

ot taka specyfika konia - i w dobrej stajni się kolki zdarzają

a co do faworyzowania - doskonale każdy wie, że są ludzie, z którymi zawsze idzie sie dogadać, a są również stwarzajacy ciągle problemy
dziwne, że w żadnej stajni nie miałam większych problemów - albo sie potrafi współpracować z ludzmi albo nie  😉
A my już w nowej stajni od wczoraj 😅 Oby było lepiej niż w poprzedniej. I właściciel bardziej komunikatywny.
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

26 lipca 2012 07:25
ola_koniczynka, gdzie teraz mieszkacie?
whisperer13, myślałam raczej o normalnej promocji typu gazety,internet itp.

W każdej stajni są plusy i minusy.

Dodofon fajnie że wstawiłaś fotki z Biedruska,jak dla mnie najlepsza jak dla mojego konia stajnia,ale ja stałam tam 5 lat temu.
Teli, w Aston Żydowo 😉
[quote author=ola_koniczynka link=topic=208.msg1471903#msg1471903 date=1343293305]
Teli, w Aston Żydowo 😉
[/quote]

Aston też sie chyba fajnie rozwinął w ostatnim czasie prawda?
[quote author=ola_koniczynka link=topic=208.msg1471903#msg1471903 date=1343293305]
Teli, w Aston Żydowo 😉


Aston też sie chyba fajnie rozwinął w ostatnim czasie prawda?
[/quote]


Myślę że tak,ale zawsze to pozostanie kameralna stajnia,bo właściciele wolą mieć małą stajnie a w niej porządek i fajnych ludzi niż "bujać" się z 40 końmi i ich właścicielami.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
26 lipca 2012 11:23
Byłam w Żydowie 3 miesiące temu jak szukałam domu dla mojej kobyłki.Ogólnie stajnia zrobiła na mnie pozytywne wrażenie,sam budynek z boksami wydał mi się dość mały ale ja byłam po prostu przyzwyczajona do szerokiego korytarza po poprzednim pensjonacie 😉 jest hala-mała bo mała ale da się pojeździć spokojnie w razie złej pogody.Konie wychodzą na pastwisko,łąka fajna i duża 🙂 Bardzo spodobały mi się tereny oczywiście,ja zawsze na to patrzę 😁 Widać,że właściciele starają się dogodzić pensjonariuszom.Obornik wywalany co tydzień ale można sobie samemu dościelać.Jak byłam konie akurat wcinały sianko,ładne pachnące i z tego co mi wiadomo tutaj również można poprosić o więcej jeśli klient uzna.Cena jak an te warunki naprawdę uczciwa.Jest monitoring stajni.Konie wyglądały na zadowolone,zrelaksowane,po wejściu do stajni wszystkie co do jednego wyjrzały ciekawe kto przyszedł.U mnie zdecydowanym minusem była niestety odległość 🙁 no i ostatecznie udało nam sie wybudować przydomową stajenkę 😅 także już się bardziej nie zagłębiałam w temat pensjonatów.Może ola coś jeszcze dopowie skoro jest na miejscu 🙂
edit:Z tego co rozmawiałam z penjonariuszami to faktycznie kameralna stajnia,ludzie raczej na luzie podchodzą,wszyscy na spokojnie,rekreacyjnie.Ale ja akurat w takie stajnie zawsze celowałam.Na pewno jest cicho i spokojnie,żadnej zadymy ani tłumów.
No i ie ma szkółki 🙇
lacuna dopowiem jak ją bliżej poznam  😉 Bo na razie byłam tam raz gdy oglądałam stajnię i raz jak przywiozłam konia. Robi pozytywne wrażenie. 😀 Obiecuję, że niedługo coś napiszę 😉
Byłam w Żydowie 3 miesiące temu jak szukałam domu dla mojej kobyłki.Ogólnie stajnia zrobiła na mnie pozytywne wrażenie,sam budynek z boksami wydał mi się dość mały ale ja byłam po prostu przyzwyczajona do szerokiego korytarza po poprzednim pensjonacie 😉 jest hala-mała bo mała ale da się pojeździć spokojnie w razie złej pogody.Konie wychodzą na pastwisko,łąka fajna i duża 🙂 Bardzo spodobały mi się tereny oczywiście,ja zawsze na to patrzę 😁 Widać,że właściciele starają się dogodzić pensjonariuszom.Obornik wywalany co tydzień ale można sobie samemu dościelać.Jak byłam konie akurat wcinały sianko,ładne pachnące i z tego co mi wiadomo tutaj również można poprosić o więcej jeśli klient uzna.Cena jak an te warunki naprawdę uczciwa.Jest monitoring stajni.Konie wyglądały na zadowolone,zrelaksowane,po wejściu do stajni wszystkie co do jednego wyjrzały ciekawe kto przyszedł.U mnie zdecydowanym minusem była niestety odległość 🙁 no i ostatecznie udało nam sie wybudować przydomową stajenkę 😅 także już się bardziej nie zagłębiałam w temat pensjonatów.Może ola coś jeszcze dopowie skoro jest na miejscu 🙂
edit:Z tego co rozmawiałam z penjonariuszami to faktycznie kameralna stajnia,ludzie raczej na luzie podchodzą,wszyscy na spokojnie,rekreacyjnie.Ale ja akurat w takie stajnie zawsze celowałam.Na pewno jest cicho i spokojnie,żadnej zadymy ani tłumów.
No i ie ma szkółki 🙇


Bardzo się cieszę że masz swoją stajnie  😅  Od Twojej wizyty troszkę się zmieniło,obornik wyrzucany codziennie tak więc problem dościelania został rozwiązany,a co do siana i owsa to o ich ilości decyduje właściciel konia. Dzisiaj przyjeżdżają dwa nowe konie więc niestety więcej  boksów nie ma. Stajnia jako obiekt wymaga jeszcze trochę pracy,ale wszystko idzie w dobrym kierunku
Teli   Koń to zwierzak. Animal.
Rży i wierzga. Patrzy w dal.
Konstanty Ildefons Gałczyński

26 lipca 2012 11:42
Widzę, że stajnia zbliżona do mojego ideału. Niestety, odległość dla mnie za duża.
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
26 lipca 2012 11:50
Magda83 no udało się na szczeście 😀 chociaż chwile zwątpienia były do dnia przestawienia koni tak naprawdę..
Ja pilnie szukałam stajni gdzie konie bedą jak najdłużej na dworze,w Żydowie jest to zdecydowany i największy plus 🙂 Przy całym dniu na pastwisku/padoku nie było aż takiego problemu z syfem w boksach ale super,że mają wywalane codziennie.
W sumie gdyby nie odległość zapewne teraz byłabym w tym pensjonacie, Magda zapewne pamięta moje gdybanie i gorączkowe kombinowanie jak to zrobić żeby było dobrze 😁 niestety względy czasowe i ekonomiczne mają ogromne znaczenie dla mnie,uczę siei pracuję więc poświęcenie prawie godziny na dojazd nie wchodzi w grę.No ale mam co chciałam-padok 24h więc nie ma co narzekać 😉
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
31 lipca 2012 09:13
to ta stajnia białae budynki w szczerym polu jak sie zjeźdza z Moraska w dół?


to chyba o pensjonacie u Tecława mówisz. Z rok, czy dwa istnieje.
chciałabym napisać coś na temat stajni w Kiekrzu 🙂
widzę, że większość osób ma w głowie nadal wizję tej stajni jako jeden wielki syf i zbiorowisko koni rzeźnych. Może tak było, nie wiem, nie widziałam tej stajni za czasów poprzedniego właściciela. Od roku stajnią kieruje nowa osoba i bardzo wiele się zmieniło. Mój koń stoi w Kiekrzu od roku i jestem na prawdę baardzo zadowolona, nie wyobrażam sobie przeniesienia kobyłki do innej stajni. Boksy nie należą do największych, ale są wystarczające, czyste i bezpieczne. Nowa siodlarnia jest piękna 😀 - jest aneks kuchenny, czysta łazienka i miejsce, gdzie można posiedzieć. Stajnia pensjonatowa jest w trakcie remontu. Zresztą cała stajnia jest cały czas udoskonalana. Właściciel jest bardzo zaangażowany, kiedyś zwróciłam uwagę, że mile widziane byłyby wieszaki na derki/ czapraki na boksach i po tygodniu takie wieszaki były. Zwróciłam też raz uwagę, że wolałabym w swoim boksie żłób metalowy z drągami, bo mój koń majta głową i wysypuje owies z plastikowego i na drugi dzień właśnie taki żłób został przykręcony w boksie. Jeżeli koń zostaje w derce na noc, albo jest zawinięty, to nie ma problemu, żeby ktoś tego konia rozebrał. Na terenie jest lonżownik, na który można ze spokojem wypuszczać konie, bo ogrodzenie jest wystarczająco wysokie. Hala nie jest super duża (ok. 18x40), ale wystarczająca, podłoże jest podlewane, do dyspozycji są stojaki i drągi w schowku. Do dyspozycji mamy plac do jazdy nad jeziorem (trzeba przejechać przez asfalt, ale np dla mnie to nie jest problem, jak dojadę, to mam konia występowanego 😀), pod stajnią powstały też dwa padoki i tworzy się plac do jazdy. A co do tych łąk, na które wszyscy z zewnątrz narzekają... Na pewno sporym minusem jest przejście przez ulicę, ale za to zawsze jest tam świeża trawa (teren trochę podmokły), a kwatery są zacienione (konie wychodzą o 7 i wracają ok 13-14). Oczywiście na te łąki wychodzą konie spokojne, "krejzole" wychodzą na padoki pod stajnią 🙂. Cały teren stajni jest monitorowany.

Jeżeli macie pytania to pytajcie.

Pozdrawiam 🙂
ile kosztuje pensjonat w Kiekrzu?
I dlaczego konie są na dworze tylko do 14. co popołudniu? już zamknięte w boksach?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się