Pielęgnacja ciała

w Douglasie, ale tam jest chyba tylko Sally Hansen i po ok. 50 zł
no i przez internet
Scottie   Cicha obserwatorka
26 lipca 2012 13:31
Chyba w SuperPharmie też są.


Orientujecie się może, czy wycofali żel Nivea Goodbye Cellulite? Obeszłam dzisiaj kilka Rossmanów i Superpharm i nigdzie nie było... Nie zastąpili go czasem tym Q10?
A co zaradzić na nogi, na  których natychmiast po ogoleniu jest wysyp krostek, podrażnień, swędzi to, piecze i strasznie wygląda. Aktualnie mam całe nogi w mini strupach wielkości główki od igły, a nawet mniejsze, coś, jakby ponakłuwane igłą. Nie ma znaczenia, czy golę noki "na piankę", odżywkę, czy zwykły żel do mycia, podrażnienia zawsze są, jak patrzę na gładkie nogi innych, bez żadnych krost to aż mi się przykro robi... Jest na to jakaś rada? (smarowanie po goleniu balsamem nawilżającym jeszcze bardziej podrażnia) HELP!  :kwiatek:
edit, tuż po ogoleniu wygląda to tak:
[img]http://www.google.pl/url?source=imglanding&ct=img&q=http://m.onet.pl/_m/4b92d07187328cb5f40a5509bfa8de86,62,37.jpg&sa=X&ei=8UIRUIqtAaXQ4QTk0YC4AQ&ved=0CAkQ8wc&usg=AFQjCNFXrUUGn-NY4gyEjzbgk87zoONfqw[/img]
a później podobnie do tego, tylko więcej strupów.
[img]http://www.google.pl/url?source=imglanding&ct=img&q=http://2.bp.blogspot.com/-ul8SQjOLI70/ThgVykBv82I/AAAAAAAAAY8/9BHeRrp3O0g/s1600/nogi+1.jpg&sa=X&ei=_kIRUKKtGY_04QT_w4DgBA&ved=0CAoQ8wc&usg=AFQjCNE7qDDzDzox-ThhxDS0uHQxBI7xBA[/img]
Florcik, golisz zwykłą maszynką? nie jest tępa? mi się tak robi jak maszynka jest 'zużyta'

edit albo moze przerzuc sie na jakis krem do depilacji zamiast maszynki 🤔wirek:
Golę [url=http://www.google.pl/url?source=imglanding&ct=img&q=http://dermasoft.pl/382-8230-large/gillette-maszynki-do-golenia-fusion-power-cool-white-maszynka-do-golenia.jpg&sa=X&ei=ZEgRUJ2cKtHR4QTdp4HoBg&ved=0CAoQ8wc40QE&usg=AFQjCNEkl7kPi1_1wPmwr13jDdQWAvmxYQ]taką[/url] maszynką w żadnym wypadku nie jest tępa, w porównaniu do "jednorazówek" jest to terminator 😀
Próbowałam już kiedyś kremem, podrażnienie było mniejsze,ale było. Tylko co zrobić, skoro do takiej depilacji trzeba mieć dłuższe włoski? Ogolę kremem, a przed kolejną depilacją mam chodzić zarośnięta?
trzeba mieć dłuższe? teraz już kremu nie używam bo mi się nie chce, ale kiedyś robiłam i takie króciutkie, dwudniowe włoski już można było usunąć bez problemu
Hm. A nie wiecie może, jak przyśpieszyć gojenie ranek po obtarciu przez buty?
Mam na piętach/kostkach ranę przy ranie i nie chce się to goić 😵
Słyszałam coś o jakimś.. thybiotyku ( nie wiem jak to się pisze ), pomoże to?
Tribiotic czy jakoś tak - nie, bo to jest antybiotyk.
Rany najlepiej wietrzyć... żeby powietrze miało do nich dostęp.
szepcik - nie mam na tych ranach żadnego opatrunku ani plastrów nawet, nie noszę skarpetek i chodzę głównie w klapkach, więc ranki się ciągle wietrzą a mimo to nic " dobrego " się z nimi nie dzieje 🤔
Hm. A nie wiecie może, jak przyśpieszyć gojenie ranek po obtarciu przez buty?
Mam na piętach/kostkach ranę przy ranie i nie chce się to goić 😵
Słyszałam coś o jakimś.. thybiotyku ( nie wiem jak to się pisze ), pomoże to?

Po pierwsze rany muszą być czyste, a jak już są czyste smaruję maścią z witaminą A.
Fog -  :kwiatek:
mogłabyś mi napisać, jak się twoja maść nazywa?
Fog -  :kwiatek:
mogłabyś mi napisać, jak się twoja maść nazywa?


maść z witaminą A, Retinoli palmitas (Laboratorium Galenowe Olsztyn)
Fog - dzięki :kwiatek:
a co zrobic z bablami po ugryzeniu komarow albo slepych much? da sie przyspieszyc znikanie tego? albo zrobic cos zeby tak piekielnie nie swedzialo?  😫
Fenistil
cieciorka   kocioł bałkański
27 lipca 2012 07:03
Ja z balsamów opalających i olejków przyśpieszających polecam badzo ziaję- rzeczywiście działa, a balsam nie zostawia smug ani śladów na ubraniu.
Jak działaja chusteczki? Pierwszy raz się spotkałam z czymś takim w tym roku. Nie wysuszają, albo coś?

Florcik, a próbowałaś depilować kremem zamiast golić? Peelinguj ciało, pamiętaj też, żeby skóra była nawilżona. Możesz kupić balsam po depilacji- łagodzi podrażnienia i zmiękcza odrastajace włoski. Dezynfekuj też maszynkę. Ja psikam ją octenisteptem, ale może być spirytus, lub wrzątek, jeśli nie masz tam przyczepionego żelu. Oczywiście stosuj po umyciu się. Zaraz po też możesz przetrzeć skórę wacikiem ze spirytusem.
Doczytałam, że próbowałaś kremu- nie, nie muszą być to długie włoski- niby dlaczego. Krem nie musi ich łapac/chwytać, on je po prostu rozpuszcza.
Chusteczki są absolutnie genialnym patentem, stosuję już od kilku lat, głównie twarz i dekolt.
Zero smug, równiutko i efekt nie jest karykaturalny 🙂 Po prostu bierzesz i smarujesz 🙂
Florcik - szukaj w aptekach Pilarixu!!! Trudno go dostać, jeśli go wycofają to się potnę...bo mam identyczny problem. Od kiedy używam pilarix zdarza mi się już nawet pokazywać nogi 😉
Poza tym jeszcze jedna mega ważna rzecz. Przed użyciem maszynki po raz kolejny trzeba ją zdezynfekować, a po goleniu użyć czystego ręcznika.
Nigdy nie gol nóg przy użyciu żelu do mycia - wrażenie poślizgu może jest, ale nie takie jak powinno.
Jak zabraknie mi odżywki (pianki to nie kupowałam już z 2 lata 😀) to używam mleczka do kąpieli BabyDream fur mama - mało wygodne bo rzadkie i spływa, ale nie podrażnia.
Zaraz po goleniu smaruje nogi sudocremem albo bepanthenem, a pilarix codziennie wieczorem aż do następnego golenia.
Inny sposób na golenie - na mokrą skórę nakładasz oliwkę a dopiero na to piankę/żel do golenia. Wypróbowałam, efekt też fajny, ale nie nadążałam z wymienianiem maszynek, szybciej się zużywają.
Używaj samoopalacza / balsamu brązującego - na lekko opalonych nogach kropki widać mniej niż na białych 😉
W razie potrzeby miej pod ręką rajstopy w sprayu, albo jakiś tani podkład do mieszania z balsamem, żeby zamaskować ewentualne niespodzianki.
Zimą zrób sobie lekki tonik z kwasami i używaj na nogi, a jak możesz to rób sobie raz na jakiś czas odrobinę przerwy w goleniu.

Tyle ode mnie 😉
jakiś tani podkład do mieszania z balsamem, żeby zamaskować ewentualne niespodzianki.

bardzo dobry sposób na zakrycie podrażnień! stosuję z powodzeniem od dłuższego czasu
ekhem, Cieciorka, cavaletti, Sigma - dzieki laski! Niezły ten sposób z podkładem, z pewnością przetestuję, bd fur mama już próbowałam i niestety krostki były, ale dzisiaj nałożyłam odżywkę(artiste różowa) i efekt super, zero podrażnień. Może to też być chyba zasługa chłodniejszej wody, bo zazwyczaj golę pod koniec kąpieli w gorącej wodzie. Dzięki za mega przydatne rady, dam znać o efektach! 😀
Nie wiem czy to dobry wątek, ale szukam dobrego antyperspirantu, który będzie trzymał cały dzień, nie będzie brudził ubrań i zostawiał śladów. Coś polecicie?  :kwiatek:
asds   Life goes on...
03 sierpnia 2012 11:27
Dziewczyny help!

Potrzebuje silnie nawilżajacego balsamu/olejku/ maśc do skóry z tendencją do atopii!!! La Roche Posay przerabiałam, na krótką metę zdał egzamin...Potrzebuje czegoś jeszcze bardziej nawilżajacego
Jak to jest z pryszczami/krostami. Można wyciskac czy nie? Jak tak to czym smarowac żeby ranka po szybciej się goiła?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
04 sierpnia 2012 21:12
nie wyciskać bo się przerywa naskórek, bakterie mogą wniknąć, powstanie stan zapalny i blizna 😉
[quote author=szalonakobyła link=topic=342.msg1483323#msg1483323 date=1344110995]
Jak to jest z pryszczami/krostami. Można wyciskac czy nie? Jak tak to czym smarowac żeby ranka po szybciej się goiła?
[/quote]
Nie wyciskaj sama, wyciskając możesz przenieść bakterie w inne miejsce, więc to bezsensu. Jak wyciskać to czyszczenie twarzy u kosmetyczki (z husteczka, rękawiczkami na rękach by nic nie przenosić). Podobno żele/ kremy z tretinoiną przyspieszają gojenie, można je znaleźć w aptece. Dopóki nie znajdziesz to smaruj twarz tłustym kremem 2 razy dziennie, mi tak kosmetyczka zawsze radziła 😉
Jeżeli już wyciskasz to wychodź z filtrem na twarzy bo możesz mieć przebarwienia od słońca
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
04 sierpnia 2012 22:54
asds - nie testowałam co prawda balsamu do ciała, ale mam krem do rąk i bardzo sobie chwalę, a ja mam koszmarnie suche dłonie.
http://naturmedicin.pl/hudosil/25-hudosil-hudlotion-525ml.html
Dzięki dziewczyny 🙂 jako nastolatka w najgorszym stadium wysypu zawsze wyciskalam co się tylko dało. Teraz od czasu do czasu wyskoczy mi jakiś przed miesiączka. Chodować tego nie chcę bo te z biała końcówka mało estetyczne są...
Do dermatologa sie wybierz 😉
Ja wyciskam te najgorsze pryszcze, bo nie będę chodzić z takimi wielkimi białymi na twarzy.  🤔 Zawsze wacikami kosmetycznymi na palcach, a nie paznokciami! a potem dezynfekuje wodą utlenioną.
A nie lepiej się wybrać do dermatologa i zacząć leczyć?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się