Stajnie na Śląsku

Po tej samej stronie drogi kawałek dalej w stronę mikołowa za krajka jest stajnia Leo 2 jest to stajnia tych samych właścicieli którzy maja mniej wiecej miedzy Krajką a Leo 2 po drugiej stronie stajnie Leo. bardzo fajna nowa i profesjonalna 😉 jakiś czas temu mieli wolny boks 🙂
narazie jeszcze nieoficjalnie wiadomość z ostatniej chwili będzie wolny boks od 1 sierpnia w czechowicach -Gliwice🙂Może ktoś chętny puki jeszcze miejsce nie zajęte🙂
A ja mam pytanie odnośnie jakiejś pracy za jazdę.
Wie ktoś coś? W okolicach bardziej Pszczyna/Tychy/ Bielsko-Biała/Kozy. Byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek informacje  :kwiatek: może być na pw.
Dziękuję z góry  😀
Drodzy Ślązacy i Zagłębiacy 😀 Ile płacicie za wasze pensjonaty? Chodzi mi o sam czysty pensjonat (nie ogólne koszty utrzymania koni) + info co macie w cenie.
Ma ktoś dokładną informację, które budynki spłonęły w stajni w Łabędach?

edit Już wszystko wiem.
,blad
efeemeryda   no fate but what we make.
31 lipca 2012 12:26
550zł
- całodzienne padokowanie
-ścielenie słomą lub trocinami, codziennie wybieranie kup, całkowite sprzątanie raz na tydzień lud dwa
-owies dwa razy dziennie, siano trzy razy
-trawiaste pastwiska na które konie chodzą jak pogoda pozwala (chodzi o ilość much)
-maneż piaszczysty
-ogrzewana siodlarnia z wc
-prysznic, możliwość noclegów
540zł:
- codzienne padokowanie
-mozliwośc puszczania konia na trawę (pastwisko ogrodzone ale puszczanie we własnym zakresie chyba że sie poprosi stajenna)
-karmienie owsem wg.zaleceń
-siano rano,wieczór + na padokach
-piaszczysta ujezdzalnia z kompletem przeszkód
-podawanie witamin/derkowanie/zawijanie itd
-codzienne scielenie słomą/trocinami
- siodlarnia zamykana
-wc


750zł:
- 2 razy w tygodniu wybierany boks
- codzienne dościelanie słomą
- 2 razy dziennie karmienie wg ustaleń (owies gnieciony + otręby)
- możliwość podawania suplementów
- 3 razy dziennie siano lub sianokiszonka, ile koń zdąży upchać do brzucha nim pęknie 😉
- możliwość wypuszczania koni na olbrzymie łąki
- ujeżdżalnia z kompletem przeszkód + czworobok
- hala
- karuzela
- kryty lonżownik
- łazienka, siodlarnia pod klucz, salon z kominkiem i telewizorem
- zewnętrzna myjka
- szpital za ścianą 😉
kojarzy ktoś firmę, która na Śląsku się zajmuje podobno wywożeniem obornika...? Ogłaszali się kiedyś na allegro. ma ktoś numer telefonu?

(albo zna kogoś, kto by chciał obornik zgarnąć? Naturalny, świetny... 😉 )
desire   Druhu nieoceniony...
31 lipca 2012 14:35
Sankarita, popytaj okolicznych gospodarzy - a nóżwidelec któryś będzie potrzebował do wymieszania z glebą przy oraniu pola  🙂 😜
Nie mam tutaj okolicznych gospodarzy 😁 Tylko działkowiczów. Dla znajomych gospodarzy za daleko. Jeden odbiorca wziął połowę na wiosnę, drugi coś cicho siedzi, trzeci się zbiesił i nie chce, a pryzma rośnie. Ta firma by mi odpowiadała, bo z chęcią oddam całość od razu.
Pieczarkarnia z Pszczyny bodajże o nazwie "wrona" skupuje obornik w większych ilościach 😉
Katharina   "Be patient and trust in the process"
31 lipca 2012 18:21
podacie mi linka do stajni albo chociaż jej nazwę w której stoi kilkadziesiąt koni? coś około 60? Z góry dzięki !  :kwiatek:
Hm. ale że co? 😁 bo stajni pasujących do opisu to na Śląsku by się kilka znalazło... tak mi się wydaje...

sasquach większych czyli...?  👀
Katharina   "Be patient and trust in the process"
31 lipca 2012 18:28
Sankaritarina Gliwice chyba dokładniej 🙂 Jest tam stajnia z taką ilością koni? 🙂
Sankaritarina wiesz co zależy jak sie dogadacie ale oni odbierają na tony 😉 btw sasqach 😉
Livia   ...z innego świata
31 lipca 2012 18:49
Katharina, jedyne co mi się kojarzy, że mogą mieć taką ilość koni, to Lukasyna, ale głowy nie dam...
Katharina   "Be patient and trust in the process"
31 lipca 2012 19:10
Livia dziękuję  😉  :kwiatek:
Katharina, a stadniny też wchodzą w grę? Jeśli tak, to chociażby Udórz (k. Zawiercia)
Livia   ...z innego świata
31 lipca 2012 19:27
wendetta, ale chodziło Katharinie o Gliwice 🙂
pfff, dobra, za dużo słoneczka dziś widocznie zażyłam...

Dzięki w ogóle dziewczyny za info na temat cen pensjonatów :kwiatek:
Katharina   "Be patient and trust in the process"
31 lipca 2012 20:00
tak, tak Gliwice 🙂 dzięki jeszcze raz 🙂  :kwiatek:
Hej, ma może któraś z Was namiary na kogoś, kto udostępniłby konia do jazdy (poprostu nie ma dla niego czasu albo coś)? Ewentualnie współdzierżawa, treningi na tym koniu, coś takiego. Jestem osobą jeżdżącą już parę ładnych lat, niestety jeszcze niepełnoletnią (17,5). Okolice Pszczyna - Czechowice - Bielsko-Biała 🙂
klapcio89   Walczący z cieniem...
01 sierpnia 2012 12:05
Mam pytanie do mieszkańców Śląska a konkretnie jury. Szukam jakiejś stajni w promieniu około 30 km od Pilicy (pow. zawierciański), w której można by potrenować ujeżdżeniowo (nie interesuje mnie rekreacja). W najbliższym czasie będę w tamtej okolicy na praktykach, miesiąc przerwy w jazdach byłby dla mnie nie do zniesienia  😕, a w ogóle nie orientuję się w ośrodkach w tej okolicy.


SK Udórz 🙂 polecam, są tam świetni fachowcy od ujeżdżenia 🙂 Więcej info mogę podać na PW  :kwiatek:
Avalonis a Zabrze by Cie interesowało ?
Oj Zabrze to jednak trochę za daleko 🙁
Oj Zabrze to jednak trochę za daleko 🙁

szkoda
ElMadziarra   Mam zaświadczenie!
03 sierpnia 2012 07:10
Mam namiary na fajnego konia do pełnej dzierżawy, jakby kto akurat poszukiwał.


A wiecie, że na Muchowcu powiało zmianami 😉
Na razie zmieniła się instruktorka i wymiotło wszystkie klubowiczki, więc jeśli są chętni na jazdę za pracę, to można spróbować. Roboty jest huk, konie do jazdy są, a nowa instruktorka jest zupełnym przeciwieństwem poprzedniej, więc i współpraca może się zupełnie inaczej układać.
mtl   I M Equestrian
03 sierpnia 2012 08:22
ElMadziarra a jaki powód takich zmian? i kto ciekawy teraz prowadzi jazdy?  👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się