Zaniedbane ogiery SK ANALOP

Averis   Czarny charakter
28 lipca 2012 20:33
Cobrinha, a nie sądzisz, że to lekka paranoja, że przenosisz akcenty ze sprawców na obserwatorów? Fakt, ze nikt tego nie zgłaszał czyni analop mniej winną, a jej rażące zaniedbania mniej nagannymi?  I jak dla mnie nie ma tutaj miejsca na historie wyssane z palca. Mam prawo oceniać i będę to robić. Te konie są w fatalnej kondycji i są zagłodzone, co tutaj jest do prostowania?
Nie sądzą... bo gdyby nie ignorancja ludzi którzy widzieli symptomy tej tragedii, wiedzieli, że w Analop źle się dzieje nie od dziś, to prawdopodobnie udało by się uniknąć takiego finału.
Niestety dla mnie ignoranci są niemal tak samo winni.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lipca 2012 20:42
Niestety dla mnie ignoranci są tak samo winni.

Tak samo jak koleżanki Analop, które twierdzą, że konie są w dobrej formie?
JARA, a ktoś tak twierdzi?  🤔
eh, szczerze mówiąc, byłam tam na obozie w zeszłym roku. Warunki warunkami, były to może szopy ale w sumie to konie miały swoje boksy, niektóre więcej gnoju, niektóre mniej, ale myślałam że to kwestia czasu, przecież prędzej czy później trzeba wywieźć gnój, nawet takiemu Dolaresowi, który pamiętam energii miał nadto - rżał całymi dniami i dreptał w boksie, może trochę wychudzony był, ale wydawało mi się, że to właśnie od tego. Ja dostałam pod jazdę klaczkę ze źrebakiem, też była nieźle wychudzona - p. Daria powiedziała że to kwestia tego, że kupiła złe siano i kobyły się pochorowały, chociaż nie wiem ile w tym prawdy. Klaczka była strasznie chuda, ale miała za to naprawdę sporo energii, na jeździe pędziła jak szalona. Dostawała specjalne suplementy do paszy, nie wiem, wydawało mi się, że naprawdę starali się, żeby nabrała masy, a chodzić podobno musiała, bo inaczej nie chciała jeść. Jeżeli chodzi o tego gniadego konia z fbl loczka z zawodów w Pławinie - nie był to koń p. Darii, był tylko na czas obozu, i o ile się nie mylę, to miał jakieś problemy zdrowotne, chyba był astmatykiem. Co do arabki się nie wypowiadam, chudzinka była wtedy, nie wiem jaka tego przyczyna. Volter wyglądał świetnie, mam nawet zdjęcia, na których jest okrąglutki i się błyszczy. Szczerze mówiąc, nie wiem teraz co o tej stajni myśleć, zawsze wydawało mi się, że są to poważni ludzie i naprawdę zapewniają doskonałą opiekę koniom mimo tych warunków, nie wiem co teraz się stało, że konie tak wyglądają. Nie będę oceniać, bo prawdy nie znam i raczej nie poznam, bo do źródła nie dotrę. Ani nikogo tu nie bronię, ani na nikogo nie gadam, po prostu wyrażam swoją opinię.
Averis   Czarny charakter
28 lipca 2012 20:48
jamiebest, czy to nie dziwne, że tylu koniom 'coś jest'? A głuoty z cyklu- jak nie chodzi, to nie chce jeść nie będę komentować...
Az mi sie slabo zrobilo... ta arabka to Estra,moja ulubienica podczas pobytu 2 lata temu. wtedy byla normalbym,okraglym koniem 🙁((
Sama nie wiem co myśleć. P. Daria zawsze wydawała mi się wiarygodną osobą, więc po prostu wierzyłam w to co mówi. Teraz, zresztą już od jakiegoś czasu zrobiłam się trochę sceptyczna co do tej stajni.. Też nie wydaje mi się, żeby nagle wszystkie 3 ogiery zachorowały, ale jeszcze w zeszłym roku wszystko było takie piękne - zresztą, z tych obozów naprawdę mieli dużo dochodu, jak na dwa miesiące.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
28 lipca 2012 21:05
JARA, a ktoś tak twierdzi?  🤔


Kurde napisałam posta i chyba nie wysłałam.  🤔

Ty twierdzisz, że skoro ktoś to widział i nie zgłosił to jest winny. Koleżanki jej wiedziały, nie zgłosiły, więc wniosek chyba sam się nasuwa?
Dava   kiss kiss bang bang
28 lipca 2012 21:12
To zaiste niesamowite, ze takie 'ciezkie przypadki' trafily sie w takiej liczbie w tej stajni hmmm
Wszystkie chore choc swietnie karmione i zadbane  ❓ ❗

Takie przypadki nie istnieja i nigdy w to nie uwierze...

A co do obroncow: niestety na niekorzysc Waszej kolezanki istnieje wiele zdjec w sieci niefajnie wygladajacych (chocby na ph dzieciakow z obozow) jej koni. Nie zrobionych przez 1osobe tym samym aparatem.
Dlaczego wszyscy moga komentowac kazdy jeden tragiczny temat (smierc dziecka, wypadki z dorozkami, zabiedzone konie itd) tylko nie ten?
Jakos nie widzialam glosow sprzeciwu jak ktos pisal, ze 'matka Madzi' powinna zgnic, umrzec i jest chora zanim cokolwiek bylo wiadomo.
Jesli juz tak bardzo walczycie o sprawiedliwosc i dowody to robcie to tez w innych watkach. Tak nakazywalaby przyzwoitosc.
szczerze mówiąc, w zeszłym roku to jeszcze jakoś wyglądało. Bo jak teraz zobaczyłam te zdjęcia to też się przeraziłam
Człowiek robi wszystko, żeby tylko koniu było jak najlepiej, a kawałek dalej takie cuda...  👿 Nie wiem... Boże widzisz i nie grzmisz ... Ręce mi opadły...
(yeah! przebrnęłam przez temat i zdjęcia)
ushia   It's a kind o'magic
28 lipca 2012 21:28
eh, szczerze mówiąc, byłam tam na obozie w zeszłym roku. (...)
p. Daria powiedziała że to kwestia tego, że kupiła złe siano i kobyły się pochorowały, chociaż nie wiem ile w tym prawdy.


Rok w rok jej zle siano wciskaja, biedaczce...
Ale jak widać właścicielka wątek czyta, bo już photobologa zablokowała. Jeszcze z uroczym komentarzem:
Żegnam! Sami wiecie wszystko najlepiej! moje wypowiedzi do was nie docierają. Jeśli ktoś jeszcze nie wie wszystkiego lub chce poznać fakty - zapraszam do obejrzenia osobiście! Bo z każdą kolejna wypowiedzią coraz więcej wyobraźnia Was ponosi i bzdur wymyśl
Szkoda tylko tak wspaniałych koni. Zresztą wszystkich zwierząt w tej stajni jest mi żal. Jednak kontrolę powinny się odbywać zdecydowanie często i powinny być rygorystyczne.


2010 - polecam obejrzeć 1:12, 2:12 i 2:22.




2009 1:22

tak przypadkiem znalezione na yt, gdzie ładne zdjęcia co jakiś czas są przetykane końmi w strasznym stanie...

że tak zapytam obrońców: rozumiem, że wszystkie pokazywane tutaj zdjęcia i filmiki to fotomontaże wykonane w celu pogrążenia bogu ducha winnej pani Darii W?



gadać i pisać każdy może, ale zdjęcie to zdjęcie. a jeszcze nie jedno zdjęcie i to nie jednego konia może naprawdę zbulwersować.

Również czekam na jakieś oficjalne informacje czy stan tych koni (i mówię tu nie tylko o ogierach) to wynik choroby, zaniedbania czy może choroby wynikającej z zaniedbania.
Hmm,ja juz sama zaczynam miec watpliwosci co do tej spawy..
Jakos tak ciezko uwierzyc ze ktos kto od tak dawna zajmuje sie konmi potrafilby zrobic cos takiego...
Znalazlam jeszcze cos na temat koni ktore dziwnie zagineły, wierzyc czy nie wierzyc....?
http://www.photoblog.pl/choop/112942472/o.html przeczytajcie komentarze
Bischa   TAFC Polska :)
28 lipca 2012 21:55
Tak, po fakcie obejrzeć. Chude konie, które są/będą zabrane, boksy pięknie wysprzątane, to teraz będzie wszystko ok na pewno, bo raz się wpadło, to drugi raz się nie wpadnie (póki sprawa nie ucichnie, OBY NIE!), nie mogą koni zabrać, wszystko musi być tip, top, słoma na pewno natychmiast się znajdzie/znalazła. A i pewnie zainteresowani, poza wybranymi osobami, nie zostaną wpuszczeni 😎
Takie bajki, to dzieciom w przedszkolu można opowiadać, nie nam!
Vanilla   Ruda maruda ♥
28 lipca 2012 21:55
w Analopie byłam rok temu na obozie.  Co prawda konie stały w gnoju, nie wszystkie ale większość. Niektóre były wychudzone tak jak Dolar, Salsa czy Estra, którą ja dostałam do jazdy. Estra podobno była świeżo po chorobie, dlatego taka chuda. Jednak nie powiem, że konie nie widziały owsa, czy siana na oczy, bo były karmione,  nawet p. Darii pomagałam przy karmieniu. Co mnie zaniepokoiło to "boks" dwuletniego kuca Luckiego. Kuc stał w czarnej oborze, w której nawet światła nie było, a na widok człowieka od razu uciekał. Faktem, też jest że stadnina posiada ok. 10 boksów, a koni jest ok. 60.  Jednak konie były pod opieką weterynarza. Nie wiem co teraz mam o tym wszystkim myśleć. Jestem przerażona, gdy patrzę na te zdjęcia.
escada no co Ty, to Ty nie wiesz, że to fotoszop i że można manipulować obrazem? Ja dziś przeczytałam opinię, że brudne boksy w strasznym stanie są efektem lampy błyskowej np  😎
Miyako   聞こえる昨日の叫びが。
28 lipca 2012 22:04
bo podczas błysku leje sie woda?  😁  Oczywiście wszystko to fotoszop. 😎
Coś w tym stylu widocznie  😁
Nigna   Warto mieć marzenia...
28 lipca 2012 22:16
kiche_wilczyca: Chwila, jakim prawem sędziowie dopuścili konia w takim stanie do zawodów ; o Ten arabek nie powinien nawet siodła mieć na sobie,toż ta laska siedziała mu dosłownie na kręgosłupie ; o !! Do tego jeszcze skacze... No ja pierdziele nerwy mi puszczają. Kto NORMALNY wystawia takiego konia na zawody ? kto karze mu skakać ; o Nie dość że "boska" reklama dla stajni to jeszcze koni żal.. Owszem , chodzić musi,aby na siebie zarobić, ale skakać ; o !? Spala tyle co zje i kółko sie zamyka. Ciekawe jak wygląda teraz...

A propos "obozowiczów" : każdy z was pisze że konie stały w gnoju ; o Już to powinno niepokoić ! Ja bym nie miała dobrego zdania o stajni w której konie nie mają słomy czystej i są tak chude jak np ten arab na zdjęciu, nawet jakby właścicielka była "miła" ... pewnie nawet bym sprawe nagłośniła w necie. Tymczasem ludzie zaczeli sie wypowiadać kurde dopiero jak powstał wątek i pokazano chude konie ; o Dziwne. Gdy w mojej ulubionej wakacyjnej stajni zaczęły chudnąć konie zaczęłam rzucać się do instruktorki i właścicielki żeby im jeść dały ( a konie wyglądały dużo lepiej niż te w tej stajni ) Miałyśmy wtedy 14 lat  ; o Jak się chce to można... kilka zdjęć w necie i od razu "trafne siano" zamieniono na lepsze ; )
kiche_wilczyca   Emerytowany jeździec
28 lipca 2012 22:19
Nigna nie wiem, to nie mój pbl
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
28 lipca 2012 22:24
Owszem , chodzić musi,aby na siebie zarobić


Proszę napisz, że to nie na poważnie.
jak zawody towarzyskie i sedziowie "towarzyscy"  to  jest fun i nikt nie patrzy-kulawy,chudy,  z grzybem,bez  szczepien...oto  Polska wlasnie


2010 - polecam obejrzeć 1:12, 2:12 i 2:22.



czajcie 2:20 widać jak próbowano zamalować żebra!!
Nigna   Warto mieć marzenia...
28 lipca 2012 22:34
kiche_wilczyca: wiem że nie twój  :kwiatek: Chciałam się odnieść po prostu do zdjecia z twojego linku a zapomniałam zacytować więc dałam twój nick 😀
Kurczak: oczywiście że na poważnie ; o Ze wszystkich stajni w jakich byłam i jeździłam nie wiem czy znalazłabym chociaż kilka, w których liczy sie dobro konia rekreacyjnego. Te zwierzaki mają zarabiać dopóki mogą chodzić. Widziałam już nie razu konie kulejące, poranione, okropnie chude czy w zaawansowanej ciąży. Wymówka właścicieli zawsze jest jedna : koń musi na siebie zarobić, inaczej nie ma sensu go trzymać. Baa widziałam kiedyś 19 letniego konia , z okropnymi problemami kręgosłupa, koń nie mógł już chodzić w "dzikie tereny" więc właściciel uwaga : oddał go do rekreacji żeby nie trzymać darmozjada ( dzięki temu płacił grosze za jego utrzymanie) i tak dzieciaki obijały koniowi z chorym kręgosłupem grzbiet , dopóki instruktorka w stajni sie nie zbulwersowała ( a trochę to trwało) i powiedziała że ona dalej na nim jazd prowadzić nie będzie. Właściciel oddał więc konia na łąki gdzie również nie skończył dobrze.  
Oczywiście mówie o rozumowaniu właścicieli stajni , nie o moim ; )

Cierp1enie: wątpie 😀 to filmik jakiejś dziewczyny z obozu , nie stajni ; ) Po co by miała zamalowywać
Cierp1enie, wydaje mi się, że to nie jest próba zamalowania żeber, zresztą, koń ma duży brzuch, a że nie ma mięśni to tak wygląda. Mój też zeszłego lata miał brzuch jak balon, bo stał 24 na dobę na trawie, a żebra było lekko widać, bo 0 mięśni.
aha, bo na górze są mocno widoczne, a na dole rozmyta plama 🙂 i tak mi się skojarzyło 🙂
nie no, bez przesady, nie mówcie ze tu jest coś poprawiane. co nie zmienia faktu, że nawet bezmięśniowy kon w kondycji pastwiskowej nie powinien tak wyglądać, ale pewnie był akurat chory jak wszystkie chude w analopie.











😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się