Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Niestety Epona nie przeszła u nas  🙄 koń spróbował ale za pierwszym razem , zjadł połowe a reszte zostawił . Na następny posiłek jak dostał to zajrzał do żłobu i nawet nie spróbowął 😵 Wracamy do dodsona
wendetta a kulki będziesz dawać namoczone czy nie?
bo z połowy miarki trawokulek po namoczeniu robią się dwie miarki 😉
Witam! Paszę Red Mills podaję swoim konisiom od trzech miesięcy,chętnie jedzą nigdy nie zostawiają!
Dystrybutor przesympatyczny i bardzo fajne miarki umożliwiają precyzyjne odważenie danego rodzaju paszy.
Moje konie większość dnia spędzają na pastwiskach i dostają na postój świetne sianko oraz owies,
dodatkowo w formie uzupełniacza Grocare Balancer ,ze względu na zawartość cynku i selenu oraz formuły suppleplus tm z glukozamina.Województwo mazowieckie jest ubogie w selen i cynk,jednak powinno sie uzupelniac te pierwiastki w codziennej diecie.Badanie krwi pomogło ustalić niedobory i tak właśnie zdecydowałam się na ten uzupelniacz.
Dodatkowo polecam Cool Feed Cubs dla starszych koni oraz w formie musli. 
niezla proba, wprawie uwierzylam ze to nie reklama   🤣
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 sierpnia 2012 11:27
[quote author=Pyśka link=topic=25.msg1484714#msg1484714 date=1344248029]
Witam! Paszę Red Mills podaję swoim konisiom od trzech miesięcy,chętnie jedzą nigdy nie zostawiają!
Dystrybutor przesympatyczny i bardzo fajne miarki umożliwiają precyzyjne odważenie danego rodzaju paszy.
Moje konie większość dnia spędzają na pastwiskach i dostają na postój świetne sianko oraz owies,
dodatkowo w formie uzupełniacza Grocare Balancer ,ze względu na zawartość cynku i selenu oraz formuły suppleplus tm z glukozamina.Województwo mazowieckie jest ubogie w selen i cynk,jednak powinno sie uzupelniac te pierwiastki w codziennej diecie.Badanie krwi pomogło ustalić niedobory i tak właśnie zdecydowałam się na ten uzupelniacz.
Dodatkowo polecam Cool Feed Cubs dla starszych koni oraz w formie musli.  
[/quote]


Do tej pory nie spotkałam się z koniem "zostawiającym jedzenie w żłobie"  xD
Arimona czyli nie tylko ja coś podejrzewałam? 😉

Co do zostawiana jedzenia w żłobie i wybredności względem Epony. Mój wszystkożerny koń za żadne skarby nie chciał płatków kukurydzianych z Epony   🤔 Wyjadał wszystko co dostał, prócz zostawionej co do jednego płatka kukurydzy.
Arimona czyli nie tylko ja coś podejrzewałam? 😉

Co do zostawiana jedzenia w żłobie i wybredności względem Epony. Mój wszystkożerny koń za żadne skarby nie chciał płatków kukurydzianych z Epony  🤔 Wyjadał wszystko co dostał, prócz zostawionej co do jednego płatka kukurydzy.





mój zrobił to samo z płatkami
z paszą starał się wybierać owies a unikać paszy , ale i tak zjadł troche bo niemożliwe jest zostawić całej zawartości paszy a zjeśc owies jeżeli wszystko jest zmieszane .
Mój epone też pochłania, zreszta ona tak ładnie pachnie, ze sama bym pożarła 🙂
ARIMONA zapewne producenta i dystrybutora stać na stosowna reklamę!
Niekoniecznie w moim skromnym wydaniu  🙂
Widzicie jak to z tymi końmi jest różnie 🙂 mój z kolei epone uwielbia. Ja już nie pamiętam kiedy ostatnio rżał pod nosem na widok wiaderka. Apetyt mu wrócił, w końcu jest efekt wylizanego żłobu. Dostaje old mix, musli dla seniorów a potem sprawdzę jak mu balance wchodzi 🙂 dzięki Ci Julie 🙂
Nie moge z tym swoim kopytnym , epony nie chce , na hartogu przebiałkował :/ Wracamy do dodsona , wiec mój portfel znów ucierpi .
Delf, a co dawałaś? Tak z ciekawości 😉 ja bym bardzo chciała by mój lubi te kulki ale on z moczonym jest na bakier 🙁
Kika   introwertyczny burak i aspołeczna psychopatka
06 sierpnia 2012 12:30
Kobiety,
Szukam otrąb pszennych ale nie takich gsowych  bo te za drobno mielone tylko takich trochę lepszych.
Kiedyś na zawodach wygraliśmy z jakegoś młyna genialne ale to były lata temu. Nie mogę namierzyć w sklepach internetowych jeżdzieckich.
Może znacie takie, które polecacie lub podpowiecie gdzie szukać?
z góry dziękuję
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 sierpnia 2012 12:34
Moje tez Eponozerne...Teraz schodzi Pure & healhy-to jest po prostu...boskie. Haferfrei czeka na swoja kolejke i paaaachnie 🙂. Koń raczej wybredny, nie rzuca sie na jedzenie. Trawokulki schodza juz ktores z kolei, boskie sa-to akurat jada babcia 32 lata. I sieczke tez jada. I przy okazji-sieczka otwarta juz chyba okolo miesiaca-bo babula po garstce- nic sie nie zieje zlego, ktos pisal ostatnio o plesnieniu, tez sie balam przez ta pogode, ale nie, wszystko ok. 

Agnieszka   moje kulawe (nie) szczęście
06 sierpnia 2012 12:34
Zastanawiam sie nad kuku-kulkami z Epony, bo jednak koń mi trochę z wagi zleciał. Niestety nie mamy dużych i dobrych pastwisk tylko niewielki trawiasty padoczek.
Nie pracuje intensywnie, 4-5 razy z tygodniu, godzinę lekkiej/średniej rekreacji.
Julie co wybrać?
Trawo czy kukurydzo kulki?  :kwiatek:
Fiber balance
ja zamówiłam mojej Sonntags Mash i Musli Owocowe z Epony, czekam na przesyłkę, zobaczymy czy będzie wcinać  🏇
uuuuu, Delf, to zobaczymy, czy mojemu wejdzie 🙂🙂 za kilka dni 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
06 sierpnia 2012 12:40
warta2009, hehehe, owocowe to Ty bedziesz wcinac 🙂 My pewnego weekendu zjedlismy kobylom prawie cala probke 😉 Kurcze, juz sie nie moge doczekac sezonu meszowego 😉, moje tylko zimowo wcinaja tresciwe.
Cejloniara  mój jest dziwnym emblematem , myślałam , że bedzie mu smakować bo wszyscy polecali a tu zonk :/ Najlepiej leciał na dodsonie ale to troche drogi interes .



edit. : Co myślicie o sieczce D&H Safe&Sound ? Warto kupić żeby dawać koniowi od tak po treningu w nagrode , do marchewek ?
BASZNIA, mówisz?  😀  teraz mamy mesz z Marstalla, to ostatnio też wyjadałam swojej, bo to takie słooodkie i dobre 😀 a to owocowe faktycznie wygląda pysznie!  😍
Kika polecam otreby pszenne Młyn Szymanów w Teresinie woj.maz. w solidnym papierowym worku z logo.
Są świetne,płateczki grubiutkie, nie żaden pył.
na pewno można kupić w samym młynie,jest też forma granulowanych.
dość często mozna je spotkać u dystrybutorów pasz dla zwierząt gospodarskich lub na targach.
Gillian   four letter word
06 sierpnia 2012 12:54
otręby pszenne mają jakąś ważność? u mnie na worku nie ma nic, czysty szary worek. Ile mogą stać otwarte?
Martuha, Julie podpowiedziała mi, że lepiej podawać oba rodzaje kulek (trawo i kuku) na mokro, więc spróbuję tak podawać.
Miarka trawokulek na śniadanie i miarka kuku na kolację. Jeśli urośnie po namoczeniu do 4 miarek 😉 to bardzo fajnie, bo w żłobie będzie wrażenie pełności. Mój koń raz, że je łapczywie, a dwa, że będzie to podstawa menu, więc dobrze.
Nastraszyłyście mnie z tym, że Wasze konie nie chcą płatków kukurydzianych z Epony (bo rozumiem, że mówicie i kuku-kulkach czy jeszcze jakąś inną kukurydzę Epona ma w ofercie?) 🤔 Mam nadzieję, że mój wszystkożerny odkurzacz i tym razem nie zawiedzie.
wendetta, to raczej chodziło o płatki kukurydziane, które zawierają różne musli 🙂
A no to przepraszam, źle zrozumiałam 😉 Jakoś przez myśl mi nie przeszło, że konie są w stanie wybierać poszczególne elementy musli (mojemu to co najwyżej poszczególne elementy na uszach zostają po spałaszowaniu kolacji 😉)
Zastanawiam sie nad kuku-kulkami z Epony, bo jednak koń mi trochę z wagi zleciał. Niestety nie mamy dużych i dobrych pastwisk tylko niewielki trawiasty padoczek.
Nie pracuje intensywnie, 4-5 razy z tygodniu, godzinę lekkiej/średniej rekreacji.
Julie co wybrać?
Trawo czy kukurydzo kulki?  :kwiatek:


Dawno nie widziałam Twojego wielkiego, czarnego kabanosa, a Ty zdjęciami żadnymi się nie chwalisz  😤 Pokazałabyś Baksięcia kiedyś na r-v. Takiego pięknego konia masz i go tak chowasz samolubnie po jakichś kameralnych stajenkach 😉 Niech Ci ktoś jakieś focie porobi na treningu!
Ja go pamiętam takiego ponad 600 kilowego 😉
Trawokulki na pewno się przydadzą, skoro pastwisk nie ma, a jeśli uważasz że trzeba mu nabrać masy, to i mix trawo-kuku-kulkowy można robić.
Już kilka osób robi taką kombinację.
W razie dalszych pytań do mnie zapraszam na PW, nie chcę i nie mogę tu kącika Oponowego robić 😉
Dziękujemy wszystkim za dzielenie się opiniami  :kwiatek:

Gillian   four letter word
06 sierpnia 2012 14:23
u nas rżenia na wiaderko ciąg dalszy, żłób nadal wylizany standardowo koń lubił podnosić głowę znad jedzenia i się rozglądać, a teraz jak już zanurkuje to nie ma zmiłuj się. Poza tym jeszcze jeden plus - daję pełną miarkę pavowską i nogi nie puchną nic a nic.
Dawał ktos Eggersmann High Energy?
No i ja też się teraz zastanawiam, czy na zimę lepiej byłoby podawać trawokulki czy kukurydzokulki... Niby siano dobrej jakości, owies, granulat, sieczka, coś bym chciała dodać, a nie wiem teraz co ;( Zwłaszcza, ze oba w tej samej cenie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się