Codzienna pielęgnacja kopyt

czy stosował ktoś preparaty CARR & DAY & MARTIN do kopyt? właśnie zaczynam testować...
Ja to stotuję, po regularnym stosowaniu widac poprawę i brud się tak nie "czepia" szybko kopyt.
Kasix1997   My little Princess
10 sierpnia 2012 17:17
Nie wiem czy dac to tu czy do watku o naturalnej pielęgnacji kopyt  ❓
spróbuję może coś mi doradzicie, klaczka od 2, 3 tygodni ma coś takiego, wygląda jakby ściana się łuszczyła od koronki w dół. Co to może być? spotkał sie ktoś z czymś takim?

z góry przepraszam jeżeli umieściłam to w złym wątku  😡
Czy wygląda to jak taki namoknięty naskórek ( jak przy paznokciach)?? Czy koń chodzi dużo po mokrym/zalanym padoku?
Na kopytach Myszy też się coś takiego robiło. Był to okres kiedy często padało , padok był namoknięty, a i koń do tego wręcz uwielbia bawić się i stać w błocie 🤣 Jak tylko padoki wyschły i kopytka zostały porządnie wyczyszczone, ta taka ,,błonka" zniknęła.
Dokładnie,dzieję się tak jak u nas (ludzi) od długotrwałego namoczenia.  Więc nie ma się czym martwić.
Kasix1997   My little Princess
11 sierpnia 2012 07:59
No coś takiego, chodziła jakiś czas temu właśnie po bardzo mokrym padoku 🙂

Tak to wygląda, przepraszam z góry za niereprezentacyjnie brudne kopytka ale szłyśmy na padok 😉 :

ChingisChan   Always a step ahead! :)
13 sierpnia 2012 22:22
Małe pytanie, czy warto kupić smar absorbiny? Faktycznie jest taki świetny? (u mnie w stajni nad nim pieją) Czy może można kupić coś równie fajnego w niższej cenie?
Nie wiem czy dac to tu czy do watku o naturalnej pielęgnacji kopyt   ❓
spróbuję może coś mi doradzicie, klaczka od 2, 3 tygodni ma coś takiego, wygląda jakby ściana się łuszczyła od koronki w dół. Co to może być? spotkał sie ktoś z czymś takim?

z góry przepraszam jeżeli umieściłam to w złym wątku  😡



daj te zdjęcia jednak do wątku o naturalnej pielęgnacji, bo ta łuszcząca się skórka to najmniej niepokojący "objaw" 😉
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
14 sierpnia 2012 09:17
piglet ma rację,martwisz się czymś niepotrzebnie za to widać po tych zdjęciach sporo ,poważniejszych problemów :kwiatek:
Kasix1997   My little Princess
14 sierpnia 2012 13:03
myślicie? co na przykład jest jeszcze niepokojące?  🙄
Kasix1997 porównaj sobie koronkę swojego kopyta a mojego 🙂
Gillian   four letter word
14 sierpnia 2012 14:18
Kasix1997, kształt kopyta, linia koronki i to co się dzieje z boku ze ścianą...  😲
Kasix1997   My little Princess
14 sierpnia 2012 17:06
dzięki dziewczyny, co do tej koronki to myślałam zawsze że to zalezy jakoś od genetyki, co do ścian to wiem, łamia się ;/ muszę cos z tym zrobić, albo wypróbowac innego kowala ;/
Ostatnio pytałam o preparaty do kopyt Carr & Day & Martin i polecam! Stosujemy jakoś ponad tydzień i już widzę poprawę i naprawdę "syf" się tak nie czepia (przede wszystkich piach się nie wbija między gwoździe a kopyto).
Ja przestałam smarować kopyta, za to za namową strugacza codziennie namaczam. Albo korzystamy z kałuży albo idziemy na myjkę. Poprawa jest 🙂
jak dziala anthrolan? nadaje sie do delikatnego podsuszenia strzalek?
katija o anthrolanu nie słyszałam, ale jak masz jakieś problemy ze strzałkami to polecam JodoGel-> https://www.strohm.de/de/productDetail,45.html który u mnie sprawdził się już wiele razy  🙂
anne*, dzieki, ale interesuje mnie konkretnie anthrolan.
Hej, dostałam zalecenie od kowala, żeby zakupić siarczan miedzi, na zaczynające gnić strzałki, problem w tym, że szukałam w aptekach i nie mogę znaleźć.
Sprawdzałam też w necie i znalazłam tylko taki w kryształkach, potrzebuje w maści/płynie. Może ktoś coś polecić?
i drugie pytanie
Jak stosowałyście MANUSAN ?
Fatamorgana, zmieszaj kryształtki z wazeliną i masz "maść" 😉
Kiedyś siarczan mieszałam tez z wazeliną lub z kemem NIVEA.

Najpierw myjesz nogę/kopyto wodą potem bierzesz manusan i szorujesz rękoma lub szczotką do powstania piany.
ChingisChan - ja używałam smaru i oleju z Absorbiny. Na prawdę są świetne, smaruję dwa razy w tygodniu, czasem raz, a kopyta cały czas są nawilżone i nawet trochę się wzmocniły. 🙂 Tańszego odpowiednika nie znam, ale może jest.

A czy robicie coś ze strzałkami profilaktycznie, jak nic się nie dzieje? Czym wtedy je traktujecie, jak często?
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
29 października 2012 21:49
Po co jak się nic nie dzieje?
Kiedyś siarczan mieszałam tez z wazeliną lub z kemem NIVEA.

a czy siarczan na pewno nie reaguje z niveą? 
bo lepiej zapobiegać niż leczyć 😉
To lepiej pilnować czy ma czysto w boksie. Strzałki gnić nie będą.
.
Dziękuję  :kwiatek: Tak pytam dla pewności, bo słyszałam już wiele opinii. Czysto w boksie jest, codziennie sama sprzątam, tylko na pastwisku trochę gorzej, bo koń prawie cały dzień tam spędza, a teraz straszne błoto  🤔
Czy mogłabym poprosić o opinię n.t kopyt mojego konia? Do tej pory byłam zadowolona, ale teraz coś mi tu nie gra, przede wszystkim w przodach. Nie znam się na struganiu, więc pytam mądrzejszych. Struga kowal, nie ja.

Lewy tył




Lewy przód

https://plus.google.com/photos/106052470099517996635/albums/5810031561536784049/5810031675010573858


Prawy przód
https://plus.google.com/photos/106052470099517996635/albums/5810031561536784049/5810031715537976834



Prawy tył

https://plus.google.com/photos/106052470099517996635/albums/5810031561536784049/5810031795295737058



Przepraszam za nieprofesjonalne fotki. Robiłam telefonem na szybko przed jazdą. Mam nadzieję, że coś widać. W razie czego zrobię dodatkowe zdjęcia. Część w linkach.
Będę bardzo wdzięczna za opinię 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się