Stajnie w Lublinie

to będą w Fideljusie- gadałam z profem, że prawdopodobnie zrobi, w niedzielę się dowiem konkretów i go nakręcę, żeby zorganizował
Bonanza robi towarzyskie 18go listopada
jeżdżenie koło hali traktorem to standard :P ale odśnieżanie dachu w czasie prowadzenia jazd, to dopiero niezapomniane przeżycie 😎
Wow, wyobrazam sobie. Musza to byc takie same niesamowite wrazenia jak podczas roztopow/lub gdy slonko mocniej przyswieci, w Polku na hali 🙂
Seta Masz więcej informacji o zawodach w Bonanzie ?
Bo chyba mam kilka osób chętnych na startowanie  😉

https://docs.google.com/viewer?a=v&pid=gmail&attid=0.1&thid=13ad13412d5046b1&mt=application/msword&url=https://mail.google.com/mail/u/0/?ui%3D2%26ik%3D3cb73656bc%26view%3Datt%26th%3D13ad13412d5046b1%26attid%3D0.1%26disp%3Dsafe%26zw&sig=AHIEtbSGhx4vNn_9vFEuEBBkLmVAIB6d2w
otwiera się link?
Nie otwiera, wyświetla się: Sorry, we were unable to find the document at the original source. Verify that the document still exists.
You can also try to download the original document by clicking here. Alternatively, you can view the plain HTML (automatically redirecting).
PROPOZYCJE

Halowe towarzyskie zawody jeździeckie
w skokach przez przeszkody KALINÓWKA–18.11.2012 r.

Miejsce zawodów: – KRYTA UJEŻDŻALNIA SJ „BONANZA”.

Termin zawodów: Dnia 18 listopad 2012 r. (niedziela)

Uczestnicy: Zaproszone Kluby i Sekcje Jeździeckie.

Termin zgłoszeń: tel. kom. 509-646-361 Ewa Bednarczyk – do dnia 17.11.2012r.

Sędzia zawodów: Agnieszka Kaproń

Rozpoczęcie zawodów o godz. 10.00.

Konkurs nr 1. 60 cm. – z trafieniem w normę czasu
Konkurs nr 2 .70 cm. – z trafieniem w normę czasu
Konkurs nr 3. 80 cm. – dokładności z rozgrywką
Konkurs nr 4. 90 cm – z jokerem

Wpisowe od konia startującego – 50 zł.
Każdy koń ma prawo do trzech startów
Nagrody: puchary, flot’s, nagrody rzeczowe
Startujące konie powinny mieć aktualne szczepienia
Organizator nie odpowiada za ewentualne wypadki i kradzieże zaistniałe w czasie
transportu i podczas trwania zawodów.
• Jeżeli ktoś będzie zainteresowany wyższym konkursem prosimy o kontakt pod
nr.tel.509-646-361


https://docs.google.com/open?id=162HQvZQYSLWBYkIIKHJ5NcETEWi8fBe9CBonbs67ypdogVQao7jMunWxY601
A czy podloze w Bon na czas zawodow ulega jakiejs modyfikacji, czy to marzenia scietej glowy? Wystartowaloby sie, ale nie na tym betonie. Juz raz skakalam tam na J na odznace i az mnie bolalo.
"Ośrodek Jeździecki "Fidelius" (Pólko 27 - www.fidelius.com.pl) organizuje
egzamin na odznaki jeździeckie (brązowa, srebrna, złota) w dniu 25 listopada
br., początek godz. 9😲0 oraz kurs przygotowawczy (19-23.XI.br) i egzamin
eksternistyczny na stopień Instruktora Szkolenia Podstawowego PZJ (25.XI.br,
godz. 12😲0.

Kontakt: Sławomir Pietrzak tel. 604 196 274, PIETRZAKS@interia.pl

Serdecznie pozdrawiam
ok. ok . jestem infantylna ... może .
ale nie wiedziałam, że mój głupi komentarz wywoła tyle odpowiedzi. zaczynam dopiero przygodę z jeździectwem .
o co wam chodzi? jesteście ode mnie na pewno b. inteligentni , ale ??? nie rozumiem o co wszystkim chodzi???

mam swoje zdanie na temat koni w bonanzie. i go nie zmienie, bo mam  powody.

wiem,że konie mogą fajne was nie obchodzić, ale ja np. chciałabym się dowiedzieć  coś o koniach w drwalu, arizonie, kaprioli i kenterze tzn. wasze opinie;P

a dla ciekawych pamiętnika nie mam :P
Czy jakaś dobra dusza mogłaby mi napisać którym autobusem najłatwiej i najszybciej dostać się do stajni "Drwal"? Z okolic Placu  Litewskiego, PKP, PKS, Ogrodu Saskiego... no i może ile kosztuje tam jazda w zastępie i teren  🙂  😡
Czy ktoś byłby chętny na wizytę dr Olgi Kuleszy w najbliższym czasie?
U Drwala 30zl jazda samodzielna, 35 chyba lonża.
Dojazd jest mpk nr. 27 z Lubelskiego Lipca :-)
lonża też 30zł 😉 jeszcze mpk 3 i 16
Czy mógłby ktoś z ,,czystym sumieniem" polecić kogoś komu można pozostawić konia w trening w kierunku ujeżdżeniowym  (oczywiście płatny) ? Najlepiej żeby to było w okolicach Lublina ?
W sumie idealnie  by było aby ktoś mógł  dojechać na miejsce 2 razy w tygodniu (wiadomo odchodzi koszt pensjonatu).  Mieszkam 34 km od Lublina. Jeżeli znacie kogoś to byłabym bardzo wdzięczna za kontakt 🙂  Nie musi być to  profi trener, tylko osoba mająca doświadczenie w pracy z lekko zakręconym koniem z potencjałem 😉 Potrzebna mi pomoc aby wskazać mi kierunek pracy  z tym koniem. Będę wdzięczna za pomoc🙂  pozdrawiam
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/4753

polecam!
Tu efekty naszej współpracy:
TROL polecam Emilkę Nikelewską [[a]]https://www.facebook.com/pages/Trening-uk%C5%82adanie-i-zaje%C5%BCd%C5%BCanie-koni/150156688423382?sk=photos_albums [[a]] Osoba bardzo profesjonalna, ciagle doskonaląca swoje umiejętności - trenowana przez trenerów takich jak Gerd Heusseman, Elaine Butler, Karen Rohlf, Justyna Rucińska, Małgorzata Morsztyn. Jakby co zapraszam na PW. 🙂
heh to ja nieskromnie polecę siebie 🙂
Ja nieskromnie sie wypowiem co do mojego ogloszenie, ze cena i warunki sa do doagadnia. Tylko nie mam wlasnego samochodu, wiec musialby byc dojazd busem/pksem/samolotem 😉
Nie jestem z Lublina, nie znam nikogo z polecanych tu osób i nie ujmując nikomu to na tyle się orientuje ze jest w waszych okolicach grupka bardzo zdolnych zawodników, trenerów. Z osiągnięciami i z doświadczeniem, cały czas startują i robią wyniki wiec podejrzewam ze wiedza co robią. Niewiem jak Wy ale ja logicznie myśląc wolałabym uczyć się od najlepszych, w miarę możliwości oczywiście. Jeszcze raz podkreślam ze niechce ujmowac nikomu z was, poprostu przedstawiam mój logiczny, niezalezy tok rozumowania. Pozdrawiam
Magdzia ale to tak apropos czego? bo nie bardzo rozumiem? Obie z Jasnowatą jesteśmy zawodniczkami, wyniki można sobie gdzieś wygooglać albo obejrzeć na zawodach... Wiesz... rozumiem, że chodzi Ci o osoby pokroju Trenera Wierzchowskiego. Z tym, że ja pojadę poprowadzić jazdę "ledwo-anglezującej dziewuszce na 3,5 letnim biegającym sierściuchu" 20 km od lbn za 50-60 zł, a osoba, nazwijmy to - większego formatu - już nie 🙂.

Z resztą dostępność trenerów wszelkiej maści wcale nie jest w lubelskim taka fantastyczna. Mnie bardziej kalkuluje się jechać raz na parę miesięcy do Birgitt niż za wszelką cenę "z kimś jeździć" na miejscu ;p.
Maagdzia, ale o co chodzi? Nie jest to pytanie złośliwe. Po prostu chciałabym zrozumieć Twój post w odniesieniu do pytania TROL.
Użytkowniczka szuka osoby oferującej szkolenie konia z nastawieniem na ujeżdżenie. Nie wymaga nie wiadomo jakich papierów, czy nazwiska. Chce tylko, aby osoba miała pojęcie co robi i doświadczenie w pracy z różnymi końmi.
Gajowa z tego co wiem startowała w ujeżdżeniu klasy C i miała wyniki. Teraz szkoli swojego młodego konia, na którym również pokazuje się na czworoboku na fajnym poziomie. Jeździ na szkolenia z miedzynarodowymi trenerami.
Ja również jestem czynnym zawodnikiem. Mam swoje niemałe sukcesy, zarówno w domu, jak i na czworoboku. Jak widać mam też pod opieką pary, które również osiągają dobre wyniki i pną się coraz wyżej.

Czyli, owszem, MY (w sensie, zawodnicy, instruktorzy lubelscy) chcemy uczyć się od najlepszych, ok, ale Trol poprosiła o początkową pomoc, nakierowanie na dobrą drogę.
Zresztą, w tym momencie nie podjęłabym się współpracy z żadnym trenerem ujeżdżeniowym w naszym województwie, oczywiście chodzi mi o te znane nazwiska, bo zapewne o nich mówisz Maagdzia, skoro nie jesteś z Lublina. Co z tego, że ktoś ma nazwisko i tytułów nie wiadomo ile, jak metody pracy z koniem w domu, nie są przyjemne dla oka?

Mam nadzieję, że rozumiesz co chciałam przekazać i wytłumaczysz o co konkretnie chodzi 🙂
Pozdrawiam, Kasia.

e: Gajowa, pisałyśmy w tym samym czasie 😉
Oj Jasnowata ten wpis, na który odpowiadałyśmy to trochę zabawny jest 🙂. Generalnie moja postawa od lat jest taka sama: niech każdy "se robi w domu co chce i jeździ jak chce" - ważne, że mnie to w żaden sposób nie dotyka (w sensie nie ma to wpływ na to jak jeżdżę ja na swoim koniu 🙂 ).

Bo tak jak ostatnio powiedziałam w rozmowie z koleżanką (utytułowaną zawodniczką): na olimpiadę już raczej nie pojadę. A ona na to "co ty masz jeszcze czas, ten Japończyk był sporo po 70 tce 🙂"
O z Olimpiadą mam to samo 😉 I z jazdą w sumie też. Ja mam swojego konia, albo konie do jazdy, swoich uczniów. Reszta mnie nie obchodzi póki co 😉

A tego wpisu nadal nie rozumiem, czytam, czytam i nie rozumiem. Może nam koleżanka wytłumaczy o co chodzi 😉
dzięki za odpowiedzi. Myślę, że uda mi się z którąś z revoltowiczek dogadać🙂 Od dawna podglądam wątki w których się pojawiają ze swoimi końmi i podziwiam umiejętności i efekty.
Dla mnie ważne jest doświadczenie, umiejętność dogadania się z koniem i jeźdźcem oraz sposób w jaki przekazywana jest wiedza. Co z tego, że trener, doskonałe papiery, ale teksty na treningu  w stylu gdzie jedziesz głupia babo mi po  prostu nie leżą ( pewnie niektórzy wiedzą o kogo mi chodzi😉
Serdecznie pozdrawiam
Maagdzia Niestety "najlepsi" nie są wcale tak łatwo dostępni o czym już pisała gajowa, a dodatkowo metody ich pracy są dość kontrowersyjne czasami. Miałam okazję obserwować dawno temu jedną z lubelskich trenerek i zawodniczek w czasie jej treningów z innym trenerem i zawodnikiem, który w cuda wianki ubierał jej konia, który całował się już prawie bo klacie, a zad jak nie pracował tak nie pracował, dreptał sobie gdzieś w stajni, a grzbiet był tak sztywny, że aż przykro patrzeć. Czyli skoro taki ktoś pracuje w taki sposób ze swoim własnym koniem to chyba nie ma szans, żeby z naszym koniem pracował inaczej? Dlatego chyba warto poszukać kogoś, kto narobił mniej wyników, nie jest jakimś nie wiadomo jakim nazwiskiem, ale ma ludzkie podejście do konia 🙂 Gdyby TROL się śpieszyło, chciałaby natychmiast startować w ujeżdżeniu klasy C to chyba nie zadałaby takiego pytania na forum 🙂
tia. Jak jeszcze mieszkałam w lubelskim, to miałam szczwany plan podczepić się w wakacje do znanego w tym województwie trenera, pomagając mu w jego pracy, na co wyraził chęci. Po 2 tyg zwyczajnie 'uciekłam', bo okazało się, że to co zawodnik reprezentuje prowadząc np konsultacje [oaza spokoju i cierpliwości] może mieć się nijak do tego, jak wygląda trening w domu. O tym jak wyglądało szybkie 'ustawianie konia na pomoce' nie wspomnę  🤔wirek:
Mamy zamiar pojechać do bonanzy z koniną tylko mam pytanie : czy jak to są towarzyskie , to jeździec musi mieć uprawnienia? (tzn nie chodzi o mnie bo ja mam tylko o koleżankę) I tylko wpisowe się płaci , nie ma już dodatkowych opłat startowych?
na towarzyskich mogą poprosić o okazanie ważnych badań lekarskich zawodnika oraz obowiązkowo szczepień konia. 🙂

Jakby ktoś chciał od razu jeździć C to jest taka jedna stajnia, gdzie jest to możliwe - przejazdy co prawda na ledwo 50% lub nawet poniżej, ale... jeżdzą C? Jeżdżą!! 🙂
witajcie, witajcie. mam prośbę- mam nadzieję, że Wy się orientujecie- kogo polecacie z instruktorów/trenerów z woj.Lubelskiego , żeby przetrzepał jeźdźców, ustawił do pionu; głównie chodzi mi o ujeżdżenie[ ono jest priorytetowo! ] ale skoki też później jak najbardziej (jeździec poziomu srebrnej odznaki do dalszego pociągnięcia) ... czy znacie taką osobę, gdzie lekcja to nie byłaby strata kasy? A i co najważniejsze- zależy mi na tym, żebym nie musiała wieźć swojego rumaka-potrzebuję jazd na tamtejszym koniu.
To dla mnie bardzo ważna sprawa, a za jakikolwiek kontakt w związku z nią będę bardzo, bardzo wdzięczna🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się