Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Chciałam zamówić w Opti-Shopie dwa worki paszy i zamiast 10 zł za przesyłkę pojawia się taki komunikat :
Firma kurierska Dostawa poprzez firmę kurierską na terenie całego kraju. Koszt: paczka do 30 kg 22 zł brutto paczka do 50 kg 28 zł brutto Paleta do 400 kg 115 zł Paleta do 800 kg 121 zł Dodatkowa opłata za pobranie wynosi. 25 zl netto za palete 5zl brutto za paczkę + 1% wartości pobrania. Opłaty pobiera firma kurierska. W przypadku większych zamówień forma dostawy będzie optymalizowana celem minimalizacji kosztów.

I teraz nie rozumiem, jak to jest z tymi kosztami dostawy?
U mnie na 10 koni sieczkę P.Podkowy je tylko jeden koń- reszta nie rusza.


a ja wlasnie chciałam napisać, że 'nowe' sieczki P.Podkowy są super - kupiłam Energie, Seniora i owocową (mamy sześć koni) i sa wylizywane  😍

bardzo fajnie pachną, są z ziołami, są bardzo chętnie zjadane - karmię nimi od okolo miesiące (kupiłam partię na seminarium G.H)  - są po prostu super !
Julina, ja dostałam maila z Opti-Shop z informacja nt. przesyłki 5-10-15.
Cytat:
"Aby zamówienie uwzględniało specjalną cenę za transport wystarczy wpisać DOSTAWA 5-10-15 w uwagach.
Wartość zamówienia zostanie policzona wg cen produktów na stronie i stawek za transport jw."

Czyli, tak to działa🙂
Oka
Dziękuje za wyjaśnienie  :kwiatek:
Cariotka   płomienna pasja
04 grudnia 2012 16:39
a ja kupiłam chłopcom sieczki Dengie. Dla Płomienia Oil a Młody dostał tą z jabłkami iii świetne. Na efekty nie czekam bo efekty już mam po paszach Baileysa, ale jako dodatek do posiłku...super!
Pytanie mam bo juz nie mam sily szukac na necie....robicie cos na cieplo swoim koniom jako urozmaicenie? Rozne opinie sa na temat sIemie lniane...🙂 pomocy!
Moja dramka dostaje codziennie ciepły obiad. Wysłodki, otręby i owies.  🤣
Cariotka   płomienna pasja
04 grudnia 2012 19:47
u mnie też dostają ciepły obiad. Raz w tygodniu siemię, dwa razy mesz, a 4 razy wysłodki.
A mozecie moje drogie mi napisac nak robicie? 🙂 ja dopiero wchodze w konski swiat i jak narazie czarna magia 😀 a jeszcze na necie tysiac opini ale zero zadnych konkretow🙂
Garść wysłodek zalewam wrzątkiem, zasypuje otręby. Po godzinie mieszam i dodaje owies.
A siemie ? 🙂 rozne opinie na ten temat sa.
Cariotka   płomienna pasja
04 grudnia 2012 19:58
ja siemie 200g gotuje 10 min. Czekam godzine jak wystygnie i daję. Mesz zalewam wrzątkiem. A wysłodki tak jak Dramka.
U mnie ciepła kolacja - ciepła bo szybciej 😉 - wysłodki, trawokulki, otręby i mielone siemię - zalewam mocno ciepłą wodą, po pół godziny gotowe.
I gdzie kupujecie te wyslodki?😀 z gory wielkie dzieki!
Ja mam czajnik elektryczny w paszarni i zalewam wrzątkiem siemię lniane, odstawiam na 15 minut żeby się zgluciło. Potem mieszam to z paszą i dodatkami i podaję jeszcze ciepłe.
Z wysłodkami jest podobnie, tylko muszą dłużej postać. Podaje je jak się zupełnie rozpadną. W zależności od wysłodków trwa to od 15 minut do kilku godzin. Moje w ciągu około godziny są gotowe. Jeżeli mi wystygną i są zimne to znowu zagotowuję wodę i dolewam, żeby było ciepłe. Mieszam z otrębami, owsem, łuską i podaję koniom.

Moi znajomi podają po prostu owies na morko- zalewają wodą i mieszają. Latem zwykłą z kranu, a zimą ciepłą z czajnika. I już jest ciepły posiłek.

Ogólnie dla koni jest wskazane duże spożycie wody, więc jeżeli dodasz jej do posiłku to to wyjdzie tylko na plus dla Twojego konia. Z drugiej strony, jeżeli ww stajni jest minusowa temperatura, a koń marudzi przy jedzeniu to posiłek może Ci zamarznąć i będzie problem  🤣


Jest cały temat o wysłodkach http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,64.0.html, ja kupuję na allegro.
w cukrwoni, na allegro, jak drożej chcesz zapłacić  to w sklepach jeździeckich, paszowych 😉 - zależy co kto lubi i ile ma w portfelu 😉

DZIEKUJE BARDZO🙂

Ja mam czajnik elektryczny w paszarni i zalewam wrzątkiem siemię lniane, odstawiam na 15 minut żeby się zgluciło. Potem mieszam to z paszą i dodatkami i podaję jeszcze ciepłe.
Z wysłodkami jest podobnie, tylko muszą dłużej postać. Podaje je jak się zupełnie rozpadną. W zależności od wysłodków trwa to od 15 minut do kilku godzin. Moje w ciągu około godziny są gotowe. Jeżeli mi wystygną i są zimne to znowu zagotowuję wodę i dolewam, żeby było ciepłe. Mieszam z otrębami, owsem, łuską i podaję koniom.

Moi znajomi podają po prostu owies na morko- zalewają wodą i mieszają. Latem zwykłą z kranu, a zimą ciepłą z czajnika. I już jest ciepły posiłek.

Ogólnie dla koni jest wskazane duże spożycie wody, więc jeżeli dodasz jej do posiłku to to wyjdzie tylko na plus dla Twojego konia. Z drugiej strony, jeżeli ww stajni jest minusowa temperatura, a koń marudzi przy jedzeniu to posiłek może Ci zamarznąć i będzie problem  🤣


Jest cały temat o wysłodkach http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,64.0.html, ja kupuję na allegro.

Jak sie ma konia to zawsze za malo😉))


[quote author=zielona_stajnia link=topic=25.msg1604585#msg1604585 date=1354651548]
w cukrwoni, na allegro, jak drożej chcesz zapłacić  to w sklepach jeździeckich, paszowych 😉 - zależy co kto lubi i ile ma w portfelu 😉
[/quote]
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 grudnia 2012 22:23
Gosh1991, nie pisz posta pod postem 🙂. Jestes nowa, poczytaj regulamin, oszczedzi Ci to uwag od uzytkownikow 🙂.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
04 grudnia 2012 23:42
Podoba mi się skład tego Fibremixa Extra. Powiedz Zairka, czy on ma dużo granulatu?


w porównaniu np do spillersa to nie, jutro jak nie zapomne to cykne foto otwartego worka :kwiatek:
Ale naprawde polecam, nigdzie wczesniej nie spotkałam sie z ta firmą a mają rewelacyjne pasze, wogóle Opti Feed jako firma super, pełen profesjonalizm a Pani Paulina zawsze chętna do pomocy i dobrej rady 😅
Wojenka   on the desert you can't remember your name
04 grudnia 2012 23:46
Będę wdzięczna  :kwiatek:
Julie

Czy epona robi paszę dla koni nie pracujących? Musi mieć mało białka  😉
Dramka np.  Irish Cooler

miał już ktoś do czynienia z nowością Pavo:
http://www.pavo.pl/produkty/pavo+care4life ?

Całkiem fajny dodatek może być na zimowy okres.
Gdzie można kupić łuski słonecznika w Krakowie? Tylko nie takie big bagi po 1000 kg🙂
Louisa, zainspirowalas mnie, i bede testowac 😀 dosc drogie to jest, ale z opisu super!
Tanio nie wychodzi, ale z opisu dodatek super, jeszcze ciekawe jaki udział ma %  tych ziółek, bo jeżeli duży do wcale nie jest już takie drogie
Interesująca ta pasza tylko jeszcze w sklepach jej nie widzę
Dramka, Oprócz tego co napisała Louisa, to jak na mój gust koniom niepracującym paszę energetyczną zmniejsza się do minimum, a zamiast niej podaje się więcej objętościowej + jakieś sieczki i granulaty zawierające dużo włókna. np. trawokulki.
Irish cooler ma więcej energii i białka w porównaniu do np. Leisure mix dodsona. Chciałabym dodsona czymś tańszym zastąpić ale widzę że nie dam rady  😵

dodson: białko 9%, Przybliżona energia strawna 9,5 MJ/kg
epona musli owocowe : białko: 10,1%, energia: 9,2
irish edition p: białko 10,9%, energia :8,5
z sieczek to rehe plus: białko 8,5%, energia 8,8
chaffy krauter: białko 6,4% energia: 8,8
muesli faktycznie mają więcej niż dodsonowe białka, ale chyba niewiele więcej, a energii mniej jednak, może któreś się nada?
Dramkna, z epony:

musli irish cooler - 9,5 białko surowe
musli haferrei - 9,8 % białko surowe
musli pure & h. - 9,6 % surowego białka

To tak na szybko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się