siodło ujeżdżeniowe

ash   Sukces jest koloru blond....
25 listopada 2012 16:23
lax.2007@hotmail.co.uk,  naruszasz regulamin. Po pierwsze masz za długi nick ( i do cholery jak się tam znalazł mail?), po drugie jest dział OGŁOSZENIA.
Czy ktoś jezdził w tańszych siodłach typu Loesdau ujeżdzeniowych? Może coś powiedzieć?
Piękne te HB  😵
Co polecacie z niższej półki  (ok 1500 zł stan mi jest obojętny) dla karła 158cm siedzisko 16" - 16,5" (chociaż staaaary Diamant 17 był akurat) ?
Coś w typie Top Dressage ,E.Diamant , Winetc Isabell Werth? Byle by nie coś jak Conterblock -czułam się w nim przeokropnie tak mnie blokowało i zakleszczało  🤔
cavalo, Prestige Lucky albo Wintec Isabel Werth, ale co tyłek to opinia 😉 więc najpierw bierz na testy
cavalo to jeszcze napisz jaki rozmiar łęku, to może będę mieć coś dla Ciebie;P
Ale Prestige'a do 1500 zł to chyba raczej się nie znajdzie...
Dzięki  :kwiatek: coś będę szukać ,moze na e-bayu niemieckim na stanie to mi zupełnie nie zależy.

Thymos  - widziałam bardzo fajne Twoje siodełko ,ale ja niestety strasznie niska jestem i będzie dla mnie do kostek  😵
Thymos, dlaczego sprzedajesz siodło? może być na pw 🙂
cavalo, ja mam dokładnie tyle samo wzrostu co Ty, takie samo siodło jak Thymos i jest dla mnie idealne.
Napiszę jasno: gdybym miała więcej gotówki to bym je sobie zostawiła (choć dla mojego konia nadaje się już do poszerzenia), ale nie mam, a siodło west na kiermaszu za 5 zeta nie kupię 😎

Tybinka ma dokładnie 43cm, więc nie jest to siodło dla Heidi Klum.
Dziś dla nas wielki dzień, testowanie siodeł. Przywiozłam cztery modele Sommera: Diplomat, Passiom S-special I oraz Esprit, wszystkie robią wizualnie dobre wrażenie. Świetnie wykonane, z dbałością o szczegóły, skóra świetnej jakości. Special jest dla mnie produktem dla najbardziej wymagających, troszkę kosmiczne wykonanie, ale patrząc na nie, aż chce się w nie posadzić tyłek. Liczę po cichu, że moje cztery litery polubią jakiś inny model, bo cena S-ki jest bardzo special  😉

Mam też smutną wiadomość dla osób oczarowanym Opusem, niestety Sommer podobno nie będzie już produkował tego modelu.
Amarotsa, ooo a to dlaczego?
Przedstawiciel Sommera z Hamburga tłumaczył, że jest ogólnie małe zainteresowanie tym modelem siodła. Podobno Speciale i Passion są najbardziej chodliwymi siodłami, dość często również Diplomat.
To skomplikowane, bo wiele osób sięga po siodła marek takich jak Prestige, Euroriding czy Kieffer, a omijają Sommera i inne rewelacyjne Niemieckie marki. Stwierdził, że siodła dobrej niemieckiej produkcji, to siodła dla osób dobrze zorientowanych w branży, a większość jednak kupuje siodła dla "mas" stąd Prestige jak stał, tak nadal stoi najwyżej w rankingach sprzedażowych. Nie wiem czy informacja o wstrzymaniu produkcji dotyczy tylko Niemiec, czy całości, ale takie info wczoraj dostałam.
dostałam wczoraj rome dressage do testu. Patrzę teraz sobie na przystuły v-shape i czy dopinając popręg w innych prestiżach krzyżujecie je przy przypinaniu do popręgu? Bo w sumie ta tylna przystuła jest mocno pod skosem?
jeździłam dziś znowu w Kiefferze Ulla Salzgeber i.... to jednak nie to
jestem zakochana w Prestige Optimax..... i co ja teraz zrobię?
Czy ktoś ma/miał/siedział lub chociaż wie cokolwiek o siodłach Horze Domar? albo Eminente?
Pytam tak poglądowo. Te siodła są w wielu sklepach internetowych, ale na żywo nie widziałam. Ogólnie bardzo lubię rzeczy Horze, ale siodło.... no nie wiem. Wyglądają dość fajnie, będę wdzięczna za odpowiedzi.
Może ktoś miał doczynienia z kilkoma siodłami i polecił by któreś ,bo mam trzy do wyboru a zdecydować się nie mogę
- Daw-Mag sylwester
- Prestige Top Dressage
- Colberth Brothers
daw maga bym nie ryzykowała, w prestigu siedziałam, trochę pomaga w dosiadzie, sądzę,że może być fajnym siodłem (wiele dobrych opinii w wątku).

Ja jestem po pierwszej jeździe w romie dressage. Wg mnie, osoby jeżdżącej  siodle wogóle bez klocków, dość płytkim jak na uj (bates caprilli), siodło bardzo sympatyczne, nie zapiera dechu w piersiach (jak np amerigo :kocham🙂 jednak jak na swoją cenę na prawdę przyzwoity standard. Siodło nie usadza w żaden sposób, klocek jest, nawet dość duży, ale on po prostu sobie tam siedzi i pilnuje uda w 'sytuacjach kryzysowych'. Poza tym bardzo dobrze czuję w tym siodle konia. Wygodne, głębokie, miękkie siedzisko z cielaka, klocki też cielakowe i miękkie, a nie jakieś wystrugane z drewna. Nie ma co porównywać na przykład do diamanta (w którym się niemiłosiernie swego czasu chwilę męczyłam) - euroiding kilometr od konia i ortopedia totalna w moim odczuciu. Roma to siodło jak najbardziej na plus. Cena bardzo ekonomiczna, biorąc pod uwagę jakość i to, że można pasować siodło nówkę.
Widziałam, że kilka stron wcześniej ktoś już pytał o to siodło, ale że nie ma odpowiedzi – to ja spytam jeszcze raz – czy ktoś miał do czynienia / jeździł w siodle ujeżdżeniowym Waldhausen Star (http://www.waldhausen.com/fur-pferde/sattel/dressur/star-dressage-saddle-6591.html)? Jeżeli tak, to proszę o opinię. Dziękuję  :kwiatek:
cavalo, o dwóch pierwszych było już tu pisane wiele razy. Poza tym są to dwa baaaardzo różne siodła. Na jakiej zasadzie mamy Ci doradzić?
kare_szczescie - miękkności ,klocka który od razu nie ''wyprostuje mi nogi do pionu'' jeździłam długo w skokówce i od razu nie jestem w stanie wyprostować nogi ,no i w którym lepiej się siedzi choć wiem ,ze co tyłek to inna opinia .
cavalo, musisz jeszcze uwzględnić swój wzrost, wagę itd. Sylwester jest siodłem dla bardzo, bardzo długonożnych. Jest głębokie i miękkie, co niekoniecznie przekłada się ma komfort jazdy. Trudno było mi dopasować je do konia, miałam wrażenie, że siedzę nad koniem. Sprawy nie ułatwiała stanowczo za długa dla mnie tybinka. W top dressagu jeździłam dawno temu, pamiętam, że miałam pozytywne odczucia.
Poszukaj w tym wątku, znajdziesz dużo opinii. Najlepiej gdybyś mogła sprawdzić te siodła pod własnym "tyłkiem", bo tylko Ty sama będziesz wiedzieć w czym najlepiej Ci się siedzi.
Dziękuję za opinię  :kwiatek: ,to na pewno mi ułatwiło decyzję ,bo jestem karłem.
ciekawi mnie ostatnie siodło,bo ma krótki klocek i wygląda fajnie,ale nic nie znalazłam na forum 🙁
azja   koń pleśniowy
06 grudnia 2012 21:09
33 Sommera to rozmiar średni jak np. u Prestiga czy super szeroki jak np. Stubben'a ?
annet ja posiadam to siodło, nie jest to ujeżdżeniówka bardzo pomagająca w dosiadzie, ale do ambitnej rekreacji się nadaje 😉
Mam też smutną wiadomość dla osób oczarowanym Opusem, niestety Sommer podobno nie będzie już produkował tego modelu.


aż z ciekawości zapytałam i polski dystrybutor twierdzi, że Opus nadal jest produkowany i dostępny u niego 🙂
ma ktoś zdjęcia winteca 500 pony dressage najlepiej z jazdy? Bardzo będę wdzięczna 🙂
jeżdżę na razie w Wintec Isabell Wert 16,5 jednej z pensjonariuszek, jest ok, i chyba na nie się zdecyduję, z systemem Cair, plusem jest wymiana łęków i cena nie jest kosmiczna
cavaqlo, ja mam. 16" - ja mam 162 cm wzrostu, 55 kg wagi, tybinka jest 39 cm i jest ok 😉
Zdjęcia:
klik
klik

edit. ale gafa, nie doczytałam. 😡 ja mam po prostu 16", model 500, nie wiem, czy 16 to już pony (chyba 12" albo 14"?)? 👀
Czy ktoś jest zorientowany co to za siodło?



zdjęcie z toffiimages.de
przypomina henniga?


te siodła wyglądają kosmicznie 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się