Końska rewia mody cz.VI (2012)

Quanta czy ten kantar to heban/sezam?
wątek zamknięty
pantofel, dokładnie ten, plus uwiąz do kompletu.

tulipan, teraz już przebrany, bo po co mu taka derka w plusowych temperaturach 😉 Ale sama się zdziwiłam, bo macałam Rudego w poniedziałek po południu i zdecydowałam jeszcze na noc zostawić w grubszej derce, był miło cieplutki i wcale nawet nie wilgotny. Te derka jest leciutka i super oddycha, jest puchata i dobrze grzeje, ale jak się okazuje ma całkiem spory zakres temperatur - też ją planowałam głównie na duże mrozy. Rudy zdecydowanie nie jest koniem, który spędzi choćby 5 minut w niepasującej mu derce - albo zdejmuje przez głowę, albo zjada, tej nie ruszył 🙂
wątek zamknięty
gryglodor, to tylko część 😉 bardzo możliwe, że ci go sprzątnęłam, jeśli to ten z naszych ogłoszeń  😡
wątek zamknięty
Quanta,  a co to za ochraniacze na kasztanie?
wątek zamknięty
pytanie do posiadaczy padów York Arwila: jak się sprawują? ma ktoś zdjęcia kolorów Amber lub Curry? a najlepiej obu żeby móc je porównać? Sedone też nie pogardzę 😁
wątek zamknięty
harja,  cudna kolekcja!!

wątek zamknięty
xxagaxx, dzięki, a to przez twoje zdjęcia zamarzył mi się raspberry!
wątek zamknięty
Viridila   ZKoniaSpadłam & NaturalBitsBay
26 grudnia 2012 18:33
fruity_jelly, mam jednego Arwila (błękitny) i osobiście jestem zadowolona jak na cenę. Póki co czeka go pranie i gruntowne czyszczenie, więc nie wiem jak się po takich zabiegach jeszcze zachowuje. Ogólnie ani nie za gruby, ani nie za cienki (nie mam porównania do innych - zaledwie 2-3 czapraki/pady na krzyż jak na razie).
Porównać nie porównam, ale w styczniu powinnam mieć Sedone (ew czarny; chciałabym fiolet, ale paskudnie z czekoladowym siodłem wygląda 🙁 ) jeszcze, ale na stronie Dobrego Konia możesz sobie mniej więcej porównać: http://dobry-kon.pl/opis/2203153/york-pad-arwila.html  😉
wątek zamknięty
no właśnie widziałam to co podlinkowałaś i wolałabym fotki na koniu w świetle dziennym, bo np. ten drugi od lewej (enamel) na tym zdjęciu wygląda zupełnie inaczej niż na innych zdjęciach 🙄 mam nadzieję, że w mojej mieścinie gdzieś znajdę te pady żeby na żywo je obejrzeć.
wątek zamknięty
nasz drugi koń ma dwie arwile - czekoladową i taki khaki (chyba seaweed?). Bardzo dobre jakościowo - porównywalne do nowego jarpola (tego z siateczką pod spodem). Grube, fajnie się piorą, nie tracą koloru, nie odkształcają się, ale uwaga - nie mieszczą się pod siodła uj, tylko wszechstronne albo jeszcze lepiej skokówki. Pod wszechstronnego prestiga vsd ze standardową tybinką nie mieścił się - nie a bardzo można było przełożyć popręg przez szlufki bo tybinka lekko na nie zachodziła. Uważam, że bardzo fajny wszechstronny czaprak.
wątek zamknięty
quanta, aaaa !!! Jaka cudowna derka ! Pawnie jakas strasza kolecja, której juz nie ma ?
wątek zamknięty
Klami - chyba sa w mustangu. Gdzieś jeszcze widziałam 😉 tak mi się przynajmniej wydaje. Przymierzam się właśnie do zakupu  😎
wątek zamknięty
Są na Allegro. Po 450 zł.
wątek zamknięty
junona, ja mam siodło 17,5" wszechstronne i 16" ujeżdzeniówkę (39 cm tybinka) i oba się mieszczą. Pad jest stosunkowo krótki, ale też bez przesady 😉 Wstawiałam już zdjęcia pod tymi siodłami, w tym wątku zresztą.
wątek zamknięty
quanta - derka jest po prostu cudowna, pięknie się prezentuje.

Livia - a co sobie sprawiłaś na święta?


podoba mi się ten satynowy czarny  🙂
wątek zamknięty
crazy, Veredusy Revo - jedyny z moich koni, który jest z nimi jako-tako kompatybilny.

Klami, powinnaś kupić bez problemu:
http://www.e-shop-direct.com/eshop/euro-star/stable-blanket-1813/

Być może nawet na początku stycznia będę coś sama ściągać zza granicy, kusi mnie jeszcze szara na karuska 🙂 Ale zobaczymy, jak z pogodą, bo na taką pogodę jak teraz to raczej muszę na cito upolować jakąś plandekę z polarem 😉
wątek zamknięty
Maea, jakoś pod ujeżdżeniówką ładniej się układa ten pad 🤔 ciekawa jestem jakby leżał pod moim Hubertem 17".
dzięki dziewczyny za opinie, robię listę szmatek, które chcę mieć na wiosenną końską reaktywację, bo przecież co się nie dojeździ to się dowygląda 🏇
wątek zamknięty
quanta
Ja mam ta szara z granatowym kolnierzem, ona jakos wcale taka super elegancka nie jest.
Lepiej wez brazowa na rudego, a karego w ta czarna zapakuj  😀iabeł:
wątek zamknięty
Arimona, a dasz radę cyknąć fotę? To może mi przejdzie, szczerze mówiąc to bardzo bym chciała, żeby przeszła 🍴 Ona jest z gładkiego szarego materiału, czy takiego melanżyku?
wątek zamknięty
Taki troche dzins przypomina.
To zdjecie na koniu jest troszke lepsze, bo na sucho samej derki to firmowe zdj. na pewno przeklamuje. Ale i tak na zywo jest inna.

Nie mam jak zrobic, bo mnie w stajni do stycznia conajmniej nie ma (moze polowy stycznie nawet). W konskim swiece mieli te derki na stanie, moze jeszcze maja - to podskocz. (zreszta tez w duzo fajniejszych cenach te derki mieli niz 130 eu).

Koniczka i szerek jeszcze ja widzieli, moze cie poratuje od zakupu i napisza cos  😀iabeł:
Ale na pewno, nawet na ciemnym siwym nie wyglada tak jakos super hiper elegancko, a juz na karym to w ogole bedzie taka dzinsowa pidzama  🤣
wątek zamknięty
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
26 grudnia 2012 21:59
Pamiętam, że widziałam, ale żebym dobrze ją pamiętała to nie powiem 😉
wątek zamknięty
Koniczka
wez napisz ze brzydka, czlowiek troche kasy zaoszczedzi  😀iabeł:  😀iabeł:  😀iabeł:
wątek zamknięty
quantanamera, Ty lepiej powiedz co to za piękny kantar na Skwarku na tych najnowszych zdjęciach, bo jest przepiękny!

My dziś strzeliliśmy dwie foteczki 😉 Niciaka Hazela na pożegnanie, oraz ulubionych Rombów 🙂



wątek zamknięty
quanta - dereczka w moim guście  😜
Nirv - w moon fajnie, w hazel - lekka sukienka 😁

A tutaj kobył w anky jade
[img][[a]]https://lh3.googleusercontent.com/-pJdoKd3Y3fA/UNtRjemXsiI/AAAAAAAAK_Y/VBG7YOwBhvo/s711/Mr%C3%B3wkojad[[a]]+102_edited-1.jpg[/img]
wątek zamknięty
o kurcze ale fajnie ten koloru wyszedł na zdjęciu, mmm  😍
wątek zamknięty
Arimona, "dżinsowa pidżama" już mi dużo pomogła 😀iabeł: Serio, serio, akurat mi jakoś zimówki obrodziły i na kolejną nie ma ciśnienia. I budżetu w sumie tyż nie 🍴

Nirv,  kantar BR Sand, cacuszko 😜 Kupiony już dawno, ale czekał w szafie pod choinkę dla Skwaroga.
Tylko jeszcze mnie przekonajcie, że to Skwarkowi jest najładniej w nowym kantarze, bo niespodziewanie bardzo podoba mi się w kolorze piaskowym Karol... i Rudy... Bez sensu kupować kolejny taki sam kantar?







Albo tak:







Albo:






wątek zamknięty
do Karolka średnio pasuje, ale Rudemu tak samo ślicznie jak Skwarowi  😜
wątek zamknięty
brunatna, bo to XL, on normalnie nosi L, aczkolwiek była większa i miała być na sprzęt, bo w L jak wsiądę w zapiętej derce to pół zadka widać 😁 Bosko kobyła wygląda z tej Ance!

quantanamera, boski 💘 chyba zachorowałam na niego 😉 zdecydowanie zostaw Skwarkowi, ewentualnie niech Rudzisz sobie czasem pożyczy, na karym mi się najmniej podoba chyba 😉
wątek zamknięty
sei   . let's grow old together & die at the same time .
26 grudnia 2012 22:50
najlepiej wygląda rudy  😜 ale zaraz potem skwary. spójrz na jego minę. on mówi tymi oczyma, że zasłużył na ten kantar 😉
wątek zamknięty
Quanta
hahah no i dobrze, mam nadzeje ze nie bedzie potem na mnie, jesli ci na zywo jednak spodoba 🙂
Ladne im wszystkim! Kantarki moga byc takie same, zwlaszcza ze to twoje wlasne koniska. 
Ja lubilam derki i kantary takie same zakupic dla moich jakos.
Zwlaszcza wygladaja na pancerne bardzo!
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.