popręg

ash, poczekaj, aż przyjdzie siodło. Moje ma np. dość długie przystuły i spokojnie mogę używać krótszych popręgów - ale to też wszystko zależy, czy będziesz jeździć na gołym siodle, czy wrzucisz żel, czy futerko, jaki gruby czaprak itd.
ash   Sukces jest koloru blond....
18 grudnia 2012 15:14
quantanamera, no tak właśnie sugerował mi Bogdan. No nic, wstrzymam się w takim razie 😉
ash Dokładnie, najlepiej będzie jak poczekasz! Moja instruktorka ma ujeżdżeniówke HBcontact i jej siodło ma dość krótkie przystuły. Jak je ubierałam na swoją kobyłę, to nie było szans zapiąć 50cm popręg w którym zawsze chodzi. Musiałam wziąć 60tkę która w paru innych siodłach jest za długa 🙂
Witam,
Ten temat był już bardzo często poruszany. Ale po raz kolejny postanawiam zapytać.
Moja Koninka, została ostatnio przytarta przez popręg, który posiadam przez 1.5 roku. Kiedyś również ją przytarł, więc czekałam, aż na miejscu przytarcia odrośnie sierść. I przez dość długi czas nic się nie działo. Ale ostatnio obtarcie(rany nie są krwawe, występuje tylko ubytek sierści) pojawiło się na łokciu. Postanowiłam, umieścić popręg w większej odległości od łokci. Pomyślałam, że to jest przyczyną obtarcia. Niestety po kolejnej jeździe, pojawiły się obtarcia w miejscu popręgu. Nie wiem czemu tak się dzieje, w prawdzie popręg nie jest najwyższej jakości- syntetyczny, ale używam do niego tunelu ze sztucznego futra, o który dbam regularnie i do tej pory te czynności wystarczały. Aby kolejny raz wolę nie ryzykować, tym nie przyjemnym zdarzeniem, postanawiam Was zapytać. CO POLECACIE ? Mam konkretnie na myśli, zmianę owego "felernego" popręgu. Dobre opinie słychać na temat neopranowych popręgów. Ale zanim dokonam zakupu, wolę zapytać innych Koniarzy.
Moi mili, z góry dziękuję za wszystkie propozycję.  :kwiatek:
Nigna   Warto mieć marzenia...
30 grudnia 2012 10:37
Pytanie na szybko. Może ktoś próbował tej kombinacji ; ) :

Tunel Matessa,prosty

+ popręg "pół kole'
http://www.gnl.pl/popreg-kentaur-parma-pi-10957.html

Tunel niby jest w stanie się "zgiąć" ale nie mam zielonego pojęcia jak to będzie "leżeć" na koniu...
Laski szukam taniego (do 200zł) skórzanego popręgu brązowego.
Chciałam Villa ale teraz się naczytałam że dziadostwo....
Ktoś ma z Hooksa? Mam oglowie i skóra słaba ale no 1 drugiemu nie równe.
Ktoś ma popręg Excelior (w GLN jest takie coś).
Pomocy 🙂
Ciemny brąz albo orzech.
ash   Sukces jest koloru blond....
04 stycznia 2013 08:16
Zorilla, Daw Mag?
Mam właśnie pożyczony od koleżanki (ga  :kwiatek🙂😉 i jest  świetny. Kosztuje 200zł, jest bardzo dobrej jakości, miękki itp.
Aurora polecam popręgi mattesa. Z tańszych opcji możesz spróbować z popręgami anatomicznymi i do nich futerko, ale naturalne.
Szukam popręgu do siodła ujeżdżeniowego, które ma przystuły w V. Co polecacie? Koń ma jeszcze tendencje do obcierania a siodła na nim do przesuwania sie na szyję :-(
Będę wdzieczna za opinie i sugestie  :kwiatek:, bo musze w najblizszych dniach go zakupić.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
05 stycznia 2013 17:58
Przy przystułach V stosuje się normalne popręgi, a jak siodło się przesuwa na szyję to znaczy, że jest niedopasowane.
Szukam popręgu do siodła ujeżdżeniowego, które ma przystuły w V. Co polecacie? Koń ma jeszcze tendencje do obcierania a siodła na nim do przesuwania sie na szyję :-(
Będę wdzieczna za opinie i sugestie  :kwiatek:, bo musze w najblizszych dniach go zakupić.

Przede wszystkim dopasuj siodło 😉
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 stycznia 2013 10:06
Ja namacalam sie ostatnio popregow P.Andresza i z zachwytu zamowilam, porzadne, mieciutkie. Dam znac jak sie bedzie sprawowal i czy nie bedzie obcierwl mojego delikatesa 🙄
Zairka, a jak wyszedł cenowo?
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
07 stycznia 2013 13:30
Zairka, a jak wyszedł cenowo?

długi, skokowy, profilowany z tej najlepszej skory 270zł
ial ktos ten popreg ?
http://www.gnl.pl/product_info.php?products_id=8135{11}252{6}76{2}34 jak sie sprawuje ?
Przy przystułach V stosuje się normalne popręgi, a jak siodło się przesuwa na szyję to znaczy, że jest niedopasowane.


Hej ja tez mam ten problem i się normalne popręgi nie do końca sprawdzają. w sensie przystuły są od siebie b. daleko i sersze rozmieszczenie sprzączek (czy choćby aby jedna sprzączka była pod kątem i dalej od drugiej) b. pomoże.

sei   . let's grow old together & die at the same time .
09 lutego 2013 20:08
czy i gdzie dostanę popręg ujeżdżeniowy (w cenie nie przyprawiającej o gorączkę...) w takim kolorze?
czy używał ktoś popręgu skórzanego z Villa Horse tego:
http://www.sprzetjezdziecki.com/villa-horse-popreg-skorzany-ujezdzeniowy-p-7088.html

mi dzisiaj urwały się gumy, na szczęście przy zakładaniu siodła, to miała być moja druga jazda w tym popręgu, kupiłam nowy

i mam pytanie - czy to ja miałam jakiś pechowy egzemplarz czy one takie są? bo w sklepie mam do wyboru zwrot pieniędzy albo wymianę na nowy, akurat dostałam mega promocje i za ten popręg zapłaciłam 100 zł i teraz nie wiem co zrobić
i nie iwem czy tylko ja mam wrażenie że te gumy są bardzo rozciągliwe?
A czy ktoś z Was miał do czynienia z popręgiem z fartuchem Prestige a7? Czy warto wydać na niego taką sumę (cena w okolicach 1000zl). Czy orientujecie się może czy jeśli posiadam popręg z gumami z jednej strony w rozmiarze 115cm to czy popręg z fartuchem w rozmiarze 125cm będzie odpowiedni? Co myślicie o czarnym siodle i o ciemnym brązie popręgu?
miałam A8 - skokwy z fartuchem. Nie mogę nic mu zarzucić. Tylko ze skórzanymi popręgami jest ten myk, że trzeba po każdym użyciu przetrzeć wilgotną szmatką, najlepiej z 'czymś' (ja mam mydło do skór CDM)

10 cm to duża różnica. o 5 cm można się pokusić, o 10 to moim zdaniem duże ryzyko. Miałam prestiż A8 130 cm. Był do zapinania na 1sze dziurki, po dopięciu na 3 z każdej strony. Niestety, jak dołożyłam futro, to nie było opcji dopiąć. Kupiłam 140 cm. Z futrem dopinałam na 2gie dziurki, po dopięciu popręgu na 4. Musisz sobie przeliczyć, że mając 5 cm więcej, to wychodzi po 2,5 cm z każdej strony, co daje po około jednej dziurce z każdej strony przystuły.

mi brąz i czarny razem nie przeszkadzają. Grunt, żeby to nie np koniak. Ciemny brąz chyba spoko. Ale to każdy ma swoje gusta.

dopisuję:
moim zdaniem nie warto wydawać ponad 1 tys zł na popręg. Ja wolałabym zamówić u bogdana za chyba połowę tej ceny - wykonanie 1-sza klasa, super skóra, na wymiar, kolor jaki zażyczysz... Do pewnego stopnia popręg prestiża to chyba przepłacanie za 'metkę'
Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mimo wszystko zdecydowałam się na tego Prestig'a 🙂. Tylko jest to moj pierwszy popreg z fartuchem i wczoraj po przemiarce dlugosc byla odpowiednia, natomiast z ty;lu lekko fartuch odstawał - jest on dosyc dlugi i nie wiem czy jest to ok czy jest za duży?). Dzisiaj planuję jazdę próbną w fartuchu żeby zobaczyć jak będzie konik się zachowywał 🙂
Niedawno kupiłam Winteca IW to moje pierwsze siodełko ujeżdżeniowe, dlatego nie orientuje się do końca w dł popręgów, przejściowo jeżdżę w 75cm bez gum i zapinam praktycznie na ostatnie dziurki, czy popręg 60cm (gumy po obydwu stronach) bd ok? żeby nie był za nisko ale też nie wchodził mi na czapraczek.
Jakieś inne propozycje?
Dopiero zaczynamy pracować, więc liczę się z tym że trochę ciałka złapie.  😀 😀 😀
werkas.już pisałam parę postów wcześniej, że np 5 cm w długości (rozmiarze) popręgu to około 2,5 cm z jednej strony i można zakładać, że po 1 dziurce z każdej strony. Popręg o 15 cm krótszy, to 7,5 cm z każdej strony więc po 3 dziurki. Musisz policzyć sama - ja z miarką mierzyłam mój popręg do ujeżdżeniówki. 15 cm to też już bardzo dużo na długości. ja wszechstronny np zmieniałam z 130 cm na 140 cm bo podkładałam futro i grubszy czaprak. Pisałam powyżej jak wypadło z tym wszechstronnym
sei   . let's grow old together & die at the same time .
27 lutego 2013 18:31
nakarzynka, mam taki sam od około roku i nie narzekam. jednak nie użytkuję go jakoś bardzo intensywnie. też kupowałam w promocji 🙂
junona bardzo dziękuję. 🙂 przekonalaś mnie jednak do 65. 🙂
werkas. ja miałam wcześniej yorka, taki za 60 czy 70 zł. Używałam z tunelem, 70 cm. Jak kupiłam popręg mattesa, to nie dopięłam 70 cm na piewrszej przymiarce. Na drugiej dopinanie kosztowało mnie zdarty do krwi paznokieć. Dopięłam na 1sze dziurki - ale był bardzo ciasno. Myślę, że po rozprężeniu dopięłabym na 2gie dziurki. Kupiłam następny, 75 cm. Popręg dopięty dochodzi do czapraka. Wiem, że jakbym wyjęła futro spod siodła to na pewno będzie za długi. Może skurczy się trochę po kilku praniach? Ogólnie dobieranie długości popręgu to nie łatwa sprawa. |Dal mnie ważne było, żeby leżał wysoko
Mam takie pytanko. Chciałam kupić popręg ujeżdżeniowy. Potrzebuję coś co dopasuje się do dość dużego brzucha mojego źrebnego wałacha  😀iabeł: Ciągle pracujemy nad jego zmniejszeniem (w sensie brzucha), ale mój koń uwielbia siano i słomę i jest to pewnie długotrwała operacja.
Mam w tej chwili prosty popręg skórzany i środek popręgu brzuch spycha do przodu a końce popręgu przystuły ciągną do tyłu. Ostatnio próbowałam tego Ken Taura: http://www.gnl.pl/popreg-kentaur-geneva-p-10950.html i dalej końce popręgu siodło ciągnie do tyłu, ale dużo lepiej to wygląda.
Doradźcie brać tego Ken taura Geneva a może tego: http://www.gnl.pl/popreg-kentaur-parma-p-10957.html
A może macie jakieś swoje typy ? Zależało by mi, żeby popręg był w miarę uniwersalny w sensie takim, żeby teraz przy większym brzuchu układam się maksymalnie dobrze, ale jak już wyeliminujemy bebzol, żeby też fajnie leżał. Jest taki popręg czy "takie rzeczy tylko w Erze " ?  😉
Ja bym brała ten pierwszy - przetrenowany na koniu w różnych fazach "brzucha". 🙂 Polecam zresztą zamiast Kentaura Daw-Maga. Jest tańszy a równie dobrze wykonany i mięciutki. Mój po 1,5 roku wygląda jak nowy.
epk dzięki za pomoc  :kwiatek: Daw maga też miałam w łapkach ale miałam wrażenie, że jest ciut węższy i taki jakby mniej miękki, ale może to tylko takie wrażenie. W Ken taur geneva zastawia mnie tylko fakt, że gumy tam są schowane, w sensie, że nie widać ich i chyba miałabym schize, że nie widzę czy tam się coś pruje czy coś złego nie dzieje  😡. 
Porozglądam się jeszcze trochę, ale na razie mimo wszystko obstawiam Genevę.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 marca 2013 11:51
Dziewczyny help!
Mam teraz zwykły popręg ujeżdżeniowy neoprenowy bodajże 60cm i po założeniu siodła na konia, zapinam ledwo co na pierwsze dziurki. Chcę kupić skórzany popręg Daw-Maga i do tego mattesa. Teraz pytanie, jaki popręg, skoro dojdzie futerko? 70cm? A futerko jakie, takiej samej długości?
Nie mam zupełnie doświadczenia w tej kwestii 😡 Pomóżcie 🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się