DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

sasqach, świetny! Aż się nie mogę doczekać swojego 😀
Hej mam takie pytanie jak doszyć kieszenie do czapraka? 😀
pytałaś na poprzedniej stronie i nawet dostałaś odpowiedź.
wiem ale mi chodzi jak to przyszyć bo nie wiem jak to zrobić po prostu czy otworzyć ten plecaczek czy jak?
xxKooniexx   Wprowadzam do doliny łez, teorie sensu życia.
05 stycznia 2013 11:04
Kamilaa , jak na mój rozum, zrobiłabym to tak: odcięłabym z plecaka kieszonkę pozostawiając od wewnętrznej strony trochę więcej odciętego materiału żeby można było to dobrze przyszyć. Rozumiesz? xd Nie wiem jak Ci to inaczej wytłumaczyć. Ogólnie na tej stronie pisze co powinnaś zrobić.
HorseSense   Horse sense = stable thinking...
05 stycznia 2013 14:37
Ja dawno, dawno temu podczas porządków w szafie z ubraniami znalazłam gdzieś w głębi zagubiony przy przeprowadzce ukochany szlafrok (ten z rodzaju puszystych i mięciuśkich) i postanowiłam przerobić go na cos użytecznego końsko (cóż, to prędzej czy później spotyka wszystkie moje rzeczy...). Szlafroczek był ciemnoniebieski z błękitnymi gwiazdkami, wieeelki i długi  😎 Wystarczył na:
- derkę treningową
- komplet futerek na kantar
- tunel na popręg
- futerko na nachrapnik polski i pod meksykański
- szmatkę a'la mikrofibra do nabłyszczania konia  😉  i kilka sporych fragmentów, użytecznych jako ściereczki. Niestety, nie udało mi się znaleźć zdjęć kompletu, ale wyglądał genialnie... Anky może się schować  🏇 Pozostał na zawsze w mojej ówczesnej stajni.
Ze szlafrokami generalnie było wesoło w starych, dobrych, nieprofesjonalnych czasach, kiedy człowiek nie dysponował sprzętem wszelkiej maści. Np. z racji braku bryczesów zimowych wkładałam X warstw pod zwyczajne. Cóż tu kryć - było to niewygodne, czasochłonne, wszystko pod spodem się rolowało i obcierało  😫, a po "rozgrzaniu" lub wzroście temp. otoczenia trzeba było biec na zaplecze i ściągać to wszystko. Pewnego marcowego ranka w akcie desperacji i przy ogólnym zaspaniu wzięłam - a jakże - szlafrok koloru wina, o cudownie głębokich kieszeniach na smakołyki/szczotki/kopystkę/uwiąz, zapinany na zaczepy (jak niektóre płaszcze), a przy tym otulający nogi. To było coś! Ruchów nie krępowało, było na tyle krótkie, że nie czyściło sobą ściółki... tylko wyglądało cokolwiek głupio. Dopóki używałam go tylko w stajni o 6 rano, wszystko było OK, ale niebawem przerobiłam go również na coś w rodzaju długiego płaszcza, zakrywającego także końskie nerki - i tak jeździłam w chłodne poranki w hali. Miny ludzi - bezcenne!  😂 Niebawem sami doszli do wniosku, że to musi być super-extra-magic okrywacz jeździecki dla dresażysty ultra-lux i pytali mnie, gdzie zakupiłam  🤣 Swoją drogą, na koniu wyglądałam pięknie (jak jakiś Król Maciuś) i nieźle się sprawował... tyle, że nie nadawał się na deszcz...
xxKooniexx ok, będę cudować 😀
A ja przedstawiam mój kolejny czaprak dla siostry więc się zbytnio nie starałam XD
Ale jest porządny ;]
HorseSense , nie powiem-masz głowę do wynalazków  🤣
A ja w ciągu dalszym szyję sobie mój kucykowy,limonkowy padzik 😀
bylam w osrodku treningowym klusakow (francja) tu dopiero jet kroleswto diy !
np derki, takze te zakladane czy dawane w nagrode po wyscigu zwyciezcom na dekoracji to poprostu zwykle koce-koce lub polarowe  prostokaty (to juz sklepowe derki) sponsorskie sa ozdobne z napisami, lamowkami, ale dalej to kawal prostokatnego polaru spinanego na klacie drewniana klamerka 🙂
te treningowe to chyba wyciagniete z psiej budy 😉 "owijki", podkladki" i wszelakie inne..... oglowia w kilku kolorach naraz bo widac ze dorabiane, zwiazywane itd.... i my sie  tu przejmujemy ze troche gdzies scieg krzywy czy nie pod kolor? i to na treningach, a nie waznych zawodach 🙂😉)
w pon. mam jechac jeszcze raz ,to jakies zdjecia zrobie bo za 1 -szym bylam  w szoku 😉 a....i sklep zwiedze-moze byc ciekawie 😉
Mam problem z lamówką do czapraka... zamówiłam z allegro - okazała się mega wąska (mój błąd, że nie sprawdziłam dokładnie wymiarów), z materiału, który został z szycia mogłabym coś wydziergać, ale raczej w częściach, nie starczy na długość chociaż jednej poły czapraka.
Co myślicie o taśmie satynowej lub czegoś w tym stylu? Wiem, że czapraki mocno się przecierają na obrzeżach, zwłaszcza w miejscu popręgu, ale może właśnie dlatego, że ta taśma jest śliska, to nie będzie się wycierać?? Tak sugeruje moja babcia eks krawcowa 😉 nie wiem czy próbować. Jak myślicie?
Satynowa odpada (czynie uprzedzałam, że lamówki są za wąskie? 🙂😉 - bo jest luźno tkana z delikatnych włókien, będzie się "rozłazić". Oczywiście, że lamówka z materiału bazowego wypada w częściach. Robi się to tak: bierzesz linijkę o żądanej szerokości (nie zapomnij o szwach po obu stronach), ew. przycinasz pasek kartonu. Przykładasz do resztek pod kątem 45% względem wątku (czy tam - osnowy), tniesz. Następnie składasz prawą do prawej pod kątem 90 % i kolejno zszywasz ("rogi" wystają). Uzyskujesz żądaną długość.
HorseSense   Horse sense = stable thinking...
06 stycznia 2013 20:48
iskierkowa - dzięki  🤣 Ale ile wstydu się najadłam, to moje... Choć nie powiem - zabawnie było. Nigdy nie lekceważcie potęgi szlafroka!  👍 A padzika jestem b.ciekawa... jeszcze takowego nie szyłam...
bierzesz linijkę o żądanej szerokości (nie zapomnij o szwach po obu stronach), ew. przycinasz pasek kartonu. Przykładasz do resztek pod kątem 45% względem wątku (czy tam - osnowy), tniesz. Następnie składasz prawą do prawej pod kątem 90 % i kolejno zszywasz ("rogi" wystają). Uzyskujesz żądaną długość.


Jak wytnę pod kątem to materiał nie będzie się naciągał przy szyciu? 😉 Pokombinuję dzisiaj z tymi skrawkami, chociaż powiem szczerze że chciałam zrobić lamówkę w innym kolorze, ale może jeszcze wyszperam coś w pasmanterii :P
odnowione stare naczółki 😀
okunka, o to właśnie chodzi, żeby się naciągał - inaczej problem z obszyciem wszelkich wyobleń. Nic, jak nie popróbujesz - niczego się nie nauczysz 🙂 Powodzenia!
mam ostatnio fioła na punkcie padzików robionych własnoręcznie, lecz nie wiem jakim materiałem przeszyć od wewnętrznej strony, znalazłam jedynie informację że to jakaś siateczka oddychająca, lecz jak się nazywa taki materiał oryginalnie? (chodzi mi o materiał w takim stylu jak jest pad ANKY itp) z góry dziękuję za informacje 🙂
chyba takie coś jak tu jest przedstawione - http://www.tkaniny-hurtownia.pl/katalog/pl,tkaniny,techniczne czyli wychodzi na to że tkanina polysetrowa w formie siateczki  🤔
oj chyba o to chodzi 🙂 bardzo dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Jak znajdziesz gdzie to kupić na mb a nie rolki, to będę wdzięczna za info. Też poszukuję... 😉
W Krakowie bywa w hurtowni Matex.
Twierdzą, że tylko na zamówienie w całych rolkach.
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 stycznia 2013 13:10
Czy można gdzieś kupić na metry taki sznur: http://www.okser.pl/api-uwiaz-eco-p-5490.html Chciałabym wodze z niego zrobić, bo klasyczne na moim koniu jakoś mi nie leżą... A w takich uwiązach karabińczyki są słabe.
Dementek - allegro albo w dobrych pasmanteriach 🙂
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
08 stycznia 2013 13:38
okunka- W pasmanterii takich cud nigdy nie widziałam. Na allegro też... W internecie raz znalazłam, ale trzeba było całą szpulę kupować, chyba 100m.
Czasem maja na stanie ale fakt rzadko. Ja nie kupowałam u nich więc tylko tyle co przypadkowo widziałam kupując człowiecze materiały.
Mój pierwszy zimnokrwisty filckoni Harja'y ^^



warkoczyk i szczotki na pęcinach to było wyzwanie ^^
sasqach, chylę czoła, jest cudowny, idealny! 😀
Bardzo sie ciesze ze sie podoba 🙂 PS masz mail 😉
Sio   nowe wcielenie marchewki
08 stycznia 2013 16:02
sasqach piękny ten filckoń  :kwiatek:
Chudy jakiś 😀

Mnie się już nie chce dziubać 🙁
Może sobie kiedyś podziubie na poważnie ale na razie w końcu sobie zrobie coś dla siebie i święty spokój :-)
I mój koń doczeka się derki  😁 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się